Płatności NFC na romie xiaomi.eu/miuipolska

Acid
28 komentarzy

Wpis ten jest tymczasowym rozwiązaniem i podsumowaniem problemu płatności NFC na romach xiaomi.eu czyli telefonach z odblokowanym bootloaderem. O problemie pisaliśmy jakiś czas temu tutaj i był podawany sposób na jego obejście. Potem daliśmy radę opracować poprawkę dla urządzeń z softem Xiaomi.eu np. MI 8 dzięki czemu część z nich ma działające płatności bez użycia Magiska.

Nasz rom posiada odpowiedni skrypt robiący w zasadzie to samo co poniżej i wystarczy uruchomić ponownie telefon po instalacji Google Pay. Jednak gdyby to nie działało to proponujemy poniższy sposób z wykorzystaniem Magisk.

Dlatego dla osób z urządzeniami gdzie płatności Google Pay nie przechodzą poprawnie mimo instalacji romu xiaomi.eu. Instrukcja pochodzi od kolegi Zenderable z forum, który podsumował i przetestował dotychczasowe sposoby z xda. Sposób 1 przetestowaliśmy z powodzeniem na MI 9 czy K20 Pro.

Sposób:

  1.  Instalujemy Magisk –  Magisk Canary (plik .apk). Za pomocą Magisk Manager pobieramy najnowszy .zip Magiska i instalujemy w TWRP.
  2. Przechodzimy do Magisk > Magisk Hide i zaznaczamy Google PayUsługi Google Play oraz inne aplikacje bankowe.
  3. W ustawieniach aplikacji Google Pay czyścimy dane i pamięć podręczną (Ustawienia -> Aplikacje -> Zarządzanie -> Google Pay).
  4. Przechodzimy do TWRP (kombinacją przycisków gł.góra i power) -> Zaawansowane (Advanced) -> Menadżer plików (File manager).
  5. Przechodzimy do pliku: /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db
  6. Klikamy chmod, wpisujemy 440 i zatwierdzamy.
  7. Uruchamiamy system (reboot system) i konfigurujemy Google Pay. Po poprawnym dodaniu karty i weryfikacji przez bank, powinniśmy móc zapłacić z NFC.

Ważne:

  • Przedstawione powyżej rozwiązanie może nie działać zawsze. Możliwe, że po jakimś czasie zostanie zaktualizowana usługa Google i trzeba będzie powtórzyć ten proces lub zaktualizować Magiska
  • Prosimy nie dokonywać pochopnych działań na własną rękę – przede wszystkim nie blokować bootloadera jeśli posiadamy wariant chiński telefonu – inaczej naprawa uceglonego telefonu będzie musiała odbyć się w serwisie (np. MiCenter)
  • Problemem nie są objęte aplikacje do płatności zbliżeniowych banków np. PeoPay, Millenium itp.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

28 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner