Nie, nie stracisz szybkiego ładowania, czyli “nowość” w Panelu sterowania

Kacper Skrzypek
8 komentarzy

Wczoraj świat obiegła informacja, iż Xiaomi w najnowszej wersji Panelu sterowania dodało informacje dot. wykrycia nieoryginalnych baterii i spowolnienia ładowania na urządzeniach, które takowe baterie posiadają. Jest to prawda, ale niektóre portale mylnie interpretują fakty podane przez serwis źródłowy. W tym artykule chciałbym wyjaśnić nieporozumienia wynikłe z tego powodu.

Portal XDA-Developers poinformował, że w najnowszej wersji Panelu sterowania, 4.6.0, odnalezione zostały widoki dotyczące wykrycia nieautoryzowanej baterii i spowolnieniu ładowania w celu ochrony urządzenia przed zniszczeniem. Pozwolę sobie jednak zauważyć, że nie jest to tłumaczenie zupełnie nowe — w ROM-ach MIUI istnieje bowiem ono już od ponad czterech miesięcy, a dokładnie od 7 kwietnia br. Nie to jest jednak najważniejsze.

Takowa informacja pojawia się bowiem wyłącznie:

  • gdy na naszym telefonie jest zainstalowany ROM chiński (nie xiaomi.eu, nie Global),
  • gdy nasze urządzenie to: Mi 9, Mi 10, Mi 10 Pro – gdy jest spełniony warunek podany wyżej,
  • gdy jest to włączone przez ustawienia online Xiaomi – gdy spełnione są oba powyższe warunki,
  • no i gdy mamy oczywiście nieoryginalną baterię.

To oznacza, że krąg osób, u których taka informacja może się pojawić, jest bardzo niewielki. Niewiele osób w Polsce używa bowiem “czystego” ROM-u China, zazwyczaj korzystamy z oprogramowania Global (w większości przypadków), xiaomi.eu (które jest oparte co prawda na wersji chińskiej, ale kod MIUI rozpoznaje je jako Global) czy jakichś modyfikacji opartych na czystym Androidzie. Swoje robi też ograniczenie do niewielkiej gamy telefonów. Możecie więc spać spokojnie — szybkiego ładowania nie stracicie.

Istnieje oczywiście pewne prawdopodobieństwo, że kiedyś, w przyszłości, taka informacja pojawi się także na globalnych wydaniach. Uważam jednak, że gdyby miało to się stać, to stałoby się już w momencie implementacji kodu dot. powyższego dialogu. Ukrycie tej funkcji dla globalnego oprogramowania świadczy moim zdaniem o tym, że firma nie chce dodawać takiej opcji poza Chinami.

źródło: XDA

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner