Skocz do zawartości

Prosty sposób na lepsze wykorzustanie ramu


Frty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż ustawienia fabryczne telefonu nie pozwalają wykorzystać wolnego ramu co nie jest dla mnie zrozumiałe. Sposobem na to jest zmiana wartości dalvik w build.prop oraz ustawienie zaaw. Zram.

Ściągamy jakiś buildprop editor i ustawiamy jak na screenshocie. Każda aplikacja ma wtedy zapas ramu, działa płynniej i z mniejszym lagiem. Takie są przynajmniej moje odczucia. 

 

Screenshot_2016-02-28-11-31-25_com.jrummy.apps.build.prop.editor.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, KANAR napisał:

Skąd masz te dane? Ile ramu jest niedostępnego?

Empiryczne. Np. W czyszczarce ramu aplikacji. Albo z myandroid tools. Niw niedostępne tylko nie wykorzystywane

Edytowane przez Frty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a może to jest umyślnie zarezerwowane żeby MIUI działało płynnie i komfortowo, szybko się wybudzało.

Z drugiej strony faktem jest że nigdy nie wypełniłem ramu w 100% ale myślałem że apki tyle zajmują ile pokazuje telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KANAR napisał:

Ok, a może to jest umyślnie zarezerwowane żeby MIUI działało płynnie i komfortowo, szybko się wybudzało.

Z drugiej strony faktem jest że nigdy nie wypełniłem ramu w 100% ale myślałem że apki tyle zajmują ile pokazuje telefon.

Nie, zawsze zostaje z tymi ust. trochę wolnego. Pozatym w ramie ciągle jest 1gb - 800mb tylko system, lanczer itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości możesz sobie sam zmieniać, jak wiesz co, gdzie, jak, kiedy i po co... Jeśli teoretycznie widać poprawę, można stosować (ale raczej tylko pod 2GB RAM), bo pod taką pamięć jest niby ta poprawka

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

Ja mając np 6 appek uruchomionych, mam wolnego 800MB i każda się uruchamia błyskawicznie, nawet najstarsza.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Nie tak, aplikacja nie bierze max. W miui jest ustawiony max na.mniej niż aosp także duże apk mają limit nie wiadomo po co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak, aplikacja nie bierze max. W miui jest ustawiony max na.mniej niż aosp także duże apk mają limit nie wiadomo po co. 

Rozumiem. Kiedyś z 2 lata miałem androida i się w mody bawiłem. Tutaj mi wszytko działa. Ale może przetestuje tutaj, chociaż nie wiem czy przy lekkich appkach to odczuje

Wysłane z Xiaomi Redmi 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Daluqen napisał:

No ale po odłączeniu baterii i włączeniu ponownie, znów bootloop. Potrzebuje wgrać ROM na telefon i zmienić nazwe na update.zip, ale nie wiem jak mogę to zrobić przy nie włączonym telefonie.. Jakiś pomysł?

Zaktualizuj przez pc. wchodzisz w fastboot power i vol minus przy włączaniu na pc miflash tool i dajesz mu najnowszrgo miui jako update. Powinno działać ale ja tego nie robiłem osobiście

Edytowane przez Frty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Daluqen napisał:

No ale co tu źle zrobić :D zmieniłem liczby i tyle, zrobiłem restart i bootloop ^^

Nie ma obaw z backupem. Robi się osobno boot i w razie czego sie przywraca. Tylko trzeba nie pomylić rubryk itd. Tak obecnie mam np.

Screenshot_2016-03-04-21-36-08_com.jrummy.apps.build.prop.editor.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...