Skocz do zawartości

Mi4S vs Mi4C vs Redmi Note 3 Pro


Grzonaa00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powoli moja Xperia pada, także nadszedł czas na nowy telefon. Wybór narazie padł na coś z tej trójki. Docelowo chciałbym zainstalować Miui Polska ale nie na siłę, język ang mi zbytni nie przeszkadza. Wiem ze w chińskich sklepach instalowany jest rom multilaunguage, ale nie wiem czy jest to xiaomi.eu czy jakiś ich syfiasty rom. Czy jezyk polski jest  używalny w tych romach, i czy system jest w ogóle używalny? Jak wygląda sprawa z zablokowanym bootloaderem? mógłby mi ktoś pomóc skąd zamówić, z jakim romem zamówić ( jeśli jest taka możliwość, żeby np zostawiono na telefonie oficjalny rom Xiaomi(tylko język chinski i ang)), jak wygląda sprawa z bootloaderem, i ogólnie na co uważać. A no i zapomniałbym o najważniejszym: który telefon wybrać? najbardziej widzi mi się RN3P ze względu na rozmiar ekranu, ale za mi4s/c przemawia pewnie dłuższe wsparcie, bo jednak seria flagowa. Ogólnie na telefonach sie znam, na specyfikacji itp, ale na modyfikacjach systemowych nie bardzo bo nie miałem możliwości niczego zrobić na mojej Xperii, ponieważ miałem branda z Orange a tam jest jakoś zablokowane odblokowanie bootloadera(tak,dobrze mówię ;) ). i czy to prawda że technos-online istaluje miui polska? (gdzieś to wyczytałem, chyba nawet u nich na stronie)
jakby to komuś pomogło to telefon zamówię koło marca-kwietnia
Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Mi4s, co prawda świeżynka, więc na MIUIPolska trzeba będzie poczekać, ale z tej 3, jest to moim zdaniem najlepszy wybór. Niestety Mi4s będzie posiadał zablokowany bootloader, ale tym bym się nie przejmował, na forum jest poradnik, co robić, aby odblokować. Najlepiej prosić o oryginalny soft GLOBAL od Xiaomi, bo te ichnie sklepowe "multi" to zwykły syf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grzonaa00 napisał:

Na global romie są te wszystkie śmieci które Instaluje Xiaomi?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Xiaomi instaluje jakieś śmieci? Kurde, mam ich telefony od roku, a jeszcze żadnej śmieciowej apki nie znalazłem :D. Nie, Xiaomi nie wrzuca śmieciowych apek, w romie Global masz po prostu Google Play... To nie jest Samsung -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłącze sie do tematu bo mam podobny dylemat. Androida znam tyle ile cos tam u rodziców ustawiałem - dotychczas tylko WP 8.1 ale polityka MS skutecznie zniechęca i muszę zamienić moją Lumie 920 na coś o podobnych parametrach. Na oku mam właśnie Mi4c 3/32gb ewentualnie RN 3 pro . Telefon służy mi głownie do przeglądania internetu, gps, bardzo rzadko jakaś gra. Fakt, że musiałbym pożegnać się z Qi w przypadku wyboru Xiaomi trochę mnie tu trzyma w niepewności co do czasu czuwania no i samej wydajności Androida..Czytałem juz wiele opinii recenzji, jednak im więcej czytam tym wiekszy metlik.... możecie cos doradzić ?

Edytowane przez seyfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To wiem, że nie da się 2xSIM i SD jesnocześnie bo jest slot hybrydowy w telefonach Xiaomi ale jak jest w tym modelu to jednak się chyba na Redmi Note 3 Pro zdecyduję.

3GB/32GB mi na dzień dzisiejszy starczy, planuję nim zastąpić dwa obecnie użytkowane przeze mnie telefony. Jeśli ma port micro USB to są przejściówki OTG więc w razie czego można jakiś film na pendrive czy coś innego przegrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...