rzutberetem

Problem z "Wyjęto kartę sim"

Recommended Posts

Cześć,

posiadam Mi4c z dwoma kartami sim Play. Ostatnio zdarzyło mi się coś takiego na telefonie, że podczas korzystania z neta w pewnym momencie wyskoczyły dwa komunikaty "Wyjęto kartę sim...". Oczywiście nic nie wyjmowałem. Telefon był dość znacznie nagrzany (nawigacja w tle i przeglądarka www) - AIDA64 pokazywała po incydencie z kartami sim około 49st.C na każdym komponencie sprzętowym. Wcześniej takiego problemu nie miałem. Zrobiłem restart telefonu i przez chwilę było ok, ale za moment ten sam problem dwa razy tekst "wyjęto kartę sim". Gdy udało mi się wyłączyć drugą kartę sim(od neta) wszystko wróciło do normy (po czterech restartach). Za chwilę włączyłem z powrotem neta i jeszcze przez chwilę korzystałem i problem nie powrócił. Jednak obawiam się go, że wróci w przyszłości. Czy wiece co może być przyczyną problemu z nieoczekiwanymi komunikatami "wyjęto kartę sim"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Pawliko napisał:

Napisz jaki masz rom.

Wyjmij i przeczysc te karty, moze sa stare i zasyfione.

MIUIPolska 6.1.28

Obydwie karty sim to nówki ze stycznia 2016r. Jedna zakupiona, druga odebrana w ramach wymiany SIM na mikro sim.

Na razie będę próbował odtworzyć ponownie problem z "wyjęciem karty sim" bez zmiany ustawień programowych oraz sprzętowych(czyszczenie simów, tacki).

Edited by rzutberetem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, przeprowadziłem dzisiaj test czy użycie tych samym aplikacji(kiedy wystąpił problem wcześniej) i nagrzanie telefonu spowoduje komunikat z "wyjęciem karty sim". Opaliłem apkę Stability Test na cpu i pomimo, że temperatura na większości komponentów było ponad 60st. C to nie wystąpił żaden problem. Dziwne, ale w sumie kiedy pojawiły się komunikaty "wyjęto kartę sim" byłem w ruchu i miałem mały zasięg sieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.