Skocz do zawartości

Redmi 3 nie włącza się


Shaq3134

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Odblokowalem bootloader, wgralem TWRP, kliknalem reboot i od tamtej pory telefon cały czas stoi na logo MI i co 2 minuty się restartuje, ciągle jest to samo. Nie da się wejść w recovery ale da się w fastboot.. proszę o pomoc  co robić?

Edytowane przez qazaq123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wątku zbiorczym Redmi 3 jest informacja, żeby w TWRP  "w zaawansowanych odznaczyć dm-verify, bez tego po reboocie do systemu będzie wisiał na logo Mi"

 

inna opcja to inna wersja TWRP - twrp_cofface_IDO_20160318.zip z https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995299569

Edytowane przez MiD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo co kolega. Dokładnie po tym samym telefon sie zresetował i stoi na logo MI, restartując się co ok 2 min. Nie moge wejść w TWRP, fastboot działa ale po 2 minutach sam sie restaruje, więc boje się wgrać MiFlashem soft, żeby mi nie wywalił po drodze.

@qazaq123 daj znać czy uratowałeś telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Podłączam się pod temat. Mam podobny problem ze swoim Redmi 3 zostawiłem go na noc do ładowania z 16% baterii, ale w dziwny sposób się musiał rozłączyć. Rano zastałe rozładowany telefon i bez możliwości włączenia. Po podłączeniu ładowarki mryga dioda powiadomień ale telefon się nie uruchamia. Wydaje mi się że jest jakiś problem z łądowaniem bo żadna ładowarka nie ładuje go. Nie włacza sie nawet w trybie fasboot.

Może mieliście podobny problem, albo pomogliście już komuś z podobnym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Proszę o pomoc nowy smartfon Xiaomi redmi note 3 pro na snapdragon 650 nie chce się uruchomić cały czas logo Mi na tle czarnego ekranu. Smartfon próbuje się uruchomić jest w pętli, nie da się go wyłączyć przyciskiem on/off. Fastboot uruchamia się, łączy się też z komputerem poprzez ADB, sterowniki urządzenia wykryty, Miflash łączy się na COM 10 lub COM 20. Flash wgrywa się poprawnie mimo to urządzenie nie uruchamia się. Dodam że flash wykonywałem według tego poradnika Flash

ae_1497291846516.jpg

Edytowane przez mecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mecho napisał:

Bootloader nie odblokowany. Tapwel daj link krok po kroku  podmianę recovery, twrp spróbuję może uda się go ożywić :-D

Musisz odblokować BL, aby podmienić recovery, a aby to zrobić... musisz się zalogować na konto Xiaomi na telefonie, którego... no nie możesz uruchomić... może w EDL coś byś wskórał... Ciężko stwierdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

No czekaj, ale jeśli ma dane konta to może wystąpić o zgode, sciagnąc unlocker i odblokowuje się w trybie fastboot, który mu się uruchamia.

Robił Flash, czyli jest z konta na telefonie wylogowany, a co za tym idzie, unlock nie pójdzie... Aby Unlock poszedl, na telefonie i na programie Unlock potrzebne jest to samo konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mecho to ostatnio dość często spotykany problem w Redmi Note 3 Pro i MiMax 3/32 

Radą na to jest full format pamięci (boxem serwisowym) i postawienie systemu od nowa (tak jak w fabryce programuje się nowe płyty główne). Jeśli to nie pomoże - znaczy się, że 'wysypała' się pamięć eMMC produkcji firmy Toshiba - płyta główna do wymiany. Padają one ostatnio, jak muchy po Raid Strong. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2017 o 02:09, Zexon72 napisał:

@mecho to ostatnio dość często spotykany problem w Redmi Note 3 Pro i MiMax 3/32 

Radą na to jest full format pamięci (boxem serwisowym) i postawienie systemu od nowa (tak jak w fabryce programuje się nowe płyty główne). Jeśli to nie pomoże - znaczy się, że 'wysypała' się pamięć eMMC produkcji firmy Toshiba - płyta główna do wymiany. Padają one ostatnio, jak muchy po Raid Strong. 

Dziękuję Ci kolego za informację.Jak rozumiem odesłanie z powrotem do sprzedawcy (CHN spór ze sprzedawcą) lub do serwisu w kraju?. Smartfon tzw "cegła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek można spróbować go sformatować - jeśli to nie pomoże osobiście odpuściłbym sobie odsyłanie do Chin, tylko rozejrzał się za płytą główną (np z rozbitego telefonu). 

Niestety kupując o 23-30% taniej sprzęt bezpośrednio z Chin trzeba pamiętać, że ew "gwarancjay" jest mocno iluzoryczna. Wyjątkiem jest IBG, którego w Polsce serwisem jest MiCenter. 

W kwestii formatu i zaprogramowania sprzętu od podstaw odezwij się do mnie na PW 

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Posiadam Redmi 3. Postawione było MIUI 8. Wszysto śmigało. Ale wczoraj zaczęły dziać się dziwne rzeczy.
Otrzymałem komunikat o kończącym się miejscu na telefonie ( 500 mb na SD i 2GB na wewnętrznej). Telefon zawiesił się. Zresetowałem go. Od tego momentu pojawia się jedynie logo MI oraz ładowanie systemu. Próbowałem zostawić go na ładowaniu systemu. Wróciłem po 4h i nic się nie załądowało

 


Próbówalem chyba wszystkiego. TWRP restart. Nic. 
Próbowałem usunąć przez TWRP pliki z wewnętrznej . Błąd rm-rf.
Próbowałem odpalić bez SIM i SD. Nic.
Vol- + Power - rosyjski królik + napis fastboot i nic. 

Dziś podłączyłem go przez USB do laptopa. Usunąłem kilka większych plików muzycznych. Wgrałem starsze MIUI 7 ( xiaomi.eu_multi_HM3_7.6.8_v8-5.1). Podczas instalacji przez TWRP błąd informujący o uszkodzonym pliku. 

Już nie mam więcej pomysłów. Ktoś coś jest w stanie poradzić? Taką sytuację mam pierwszy raz. Totalny Wipe telefonu przez TWRP mi zostaje czy może już szykować pieniążki na nowy telefon? 

Dodatkowo dodam, że pliki nie chcą się przenieść żadne przez USB na pamięć wewnętrzną, natomiast za SD juz bez problemu
Wybaczcie za jakość zdjęć, ale telefon dziewczyny ma aparat z ziemniaka.

20495478_10213410194079574_333568483_o.jpg20495696_10213410194199577_1068372790_o.jpg20502781_10213410195359606_1590562163_o.jpg20502858_10213410194159576_1578996006_o.jpg

20524305_10213410194519585_730963991_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam posiadam telefon xiaomi redmi 3 i mam problem i to chyba poważny ,?mój telefon jest chyba martwy ?. To tak kupiłem go przez aliexpress kiedyś tam no przyszedł fajnie,śmiga.Ktoś z rodziny dostał go w spadku oddemnie i tak .Taki pewien ktoś zapomniał wzoru no i tak klikanie błędnego wzoru nic nie skutkowało pojawieniem sie wiadomści zapomniałem wzoru ,tylko napisa na dole ekranu "Alarmowe" ,dobra to próbuje mu skasowac dane z googla no i też lipa ,bo dzień przed został wylogowany z googla(niewiem dlaczego) . No i teraz próbuje stawić system na nowo i chyba jestem na tyle 'niepełnosprawny umysłowo " że nie sprawdziłem czy komp wgl go wyszuka ,tylko przy użyciu power+vol up dałem  w okienku download i co wyłaczył się ani komputer go nie szuka a ładowarka też nie ładuje. Teraz tak telefon do wyrzucenia czy da radę coś wykombinować ? Żeby tylko ten port komunikacyjny załapał ? Czy już moge oddać go na szrot bo nie da rady nic zrobić i jestem kompletnym idiotą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, rob415 napisał:

Czy już moge oddać go na szrot bo nie da rady nic zrobić i jestem kompletnym idiotą :D

Żadwn szrot. Przytrzymaj baaardzo długo power, to powinien się włączyć, naładuj do pełna (włączony, albo wyłączony). Potem przestudiuj poradnik wgrywania romu fastboot MiFlashem i zainstalujesz wszystko od nowa. Prawdopodobnie nie widzi go z powodu sterowników, które powinny się zainstalować z MiFlashem. Poradnik https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o pomoc, ponieważ zrobiłem Wipe wszystkiego w TWRP w swoim Redmi 3 i telefon teraz złapał bootloopa po wgraniu systemu - najnowszego dostępnego na MIUI Polska do tego telefonu tj. xiaomi.eu_multi_HM3_7.6.8_v8-5.1. Próbowałem też wgrać wcześniejszy ROM i jest dokładnie tak samo. (zatrzymuje się na ekranie startowym MI / Powered by android... - czekałem do 30 min). Jak mogę przywrócić do życia z powrotem swój telefon?

 

Pozdrawiam,

Piotr

Edytowane przez Mistyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Jakiś rok temu kuzyn zakupił redmi 3 pro ze sklepu technos online. Wziął opcję nieoficjalnego odblokowania bootloadera, wgrania twrp i miui polska. Po jakimś czasie wgrał roma cm13 i wszystko ładnie działało do pewnego momentu. Ponoć telefon "wywalał" się na początku włączania (resetował się na logo systemu). Kuzyn zabrał go do serwisu, gdzie jakaś nieobeznana osoba praktycznie ucegliła telefon, w dodatku wspominając, że wgrywanie softu zacięło się w połowie (nikt nie wie dokładnie co on wgrywał) i, że jest uszkodzona płyta główna (swoją drogą jakiś podejrzany był ten typ. bo pytał o IMEI telefonu). Wziąłem telefon do siebie. Był wykrywany w Windowsie i miflash, więc wgrałem soft (ido_xhdpi_global_images_V8.5.2.0.LAIMIED_20170824.0000.00_5.1_global). Mi flash wyświetlił komunikat, że wszystko przebiegło pomyślnie, a po odłączeniu telefonu i próbie zresetowania go całkowicie przestał reagować. Nie jest wykrywany w systemie nawet po przeinstalowaniu sterowników i użyciu kabla deep flash. Próbowałem wiele razy go podpinać, także w inne porty usb, ale nadal cisza. Dodam, że po podłączeniu telefonu do ładowarki, albo do komputera czuć, że się nagrzewa, ale pomimo trzymania telefonu pod ładowarką dobrych kilku godzin nadal mam cegłę. Czy użycie testpointów mogłoby pomóc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2017 o 10:47, Mistyk napisał:

Witam, bardzo proszę o pomoc, ponieważ zrobiłem Wipe wszystkiego w TWRP w swoim Redmi 3 i telefon teraz złapał bootloopa po wgraniu systemu - najnowszego dostępnego na MIUI Polska do tego telefonu tj. xiaomi.eu_multi_HM3_7.6.8_v8-5.1. Próbowałem też wgrać wcześniejszy ROM i jest dokładnie tak samo. (zatrzymuje się na ekranie startowym MI / Powered by android... - czekałem do 30 min). Jak mogę przywrócić do życia z powrotem swój telefon?

(...) Ja rownież wgrałem ten rom i czekam, czekam i nic.

Edytowane przez mrosi
Radzę zwracać się do użytkowników w inny sposób...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2017 o 01:12, mikizino napisał:

(...) Rownież wgrałem ten rom i czekam, czekam i nic.

 

Dnia 3.09.2017 o 10:47, Mistyk napisał:

Witam, bardzo proszę o pomoc, ponieważ zrobiłem Wipe wszystkiego w TWRP w swoim Redmi 3 i telefon teraz złapał bootloopa po wgraniu systemu - najnowszego dostępnego na MIUI Polska do tego telefonu tj. xiaomi.eu_multi_HM3_7.6.8_v8-5.1. Próbowałem też wgrać wcześniejszy ROM i jest dokładnie tak samo. (zatrzymuje się na ekranie startowym MI / Powered by android... - czekałem do 30 min). Jak mogę przywrócić do życia z powrotem swój telefon?

Witam,

mam to samo. Dołączam się do wątku. Może ktoś będzie wiedział jak wgrać Miui Polska

Do życia możecie przewrócić przez zrobienie ponownego flasha i wgrania globala: http://en.miui.com/thread-254606-1-1.html

Wiadomo nie to samo, ale przynajmniej telefon działa. Jak ktoś coś wymyśli - dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

 

Wczoraj  odwiozłem szwagra na spotkanie i musiałem czekać w aucie 3h, w tym czasie rozładowałem mojego Redmi 3 PRO , 32GB ,3GB , sam się wyłączył.

Zdarzyło mi się już tak w przeszłości ale było ok.

Po powrocie podłączyłem i tel chce sie sam włączyć , wyskoczył logo miui i potem na pół sek logo rozłądowanej baterii i się wyłączy.

Nie da rade wejść w fastboot ani go naładować , bateria jakby nie przyjmowała prądu, zostawiłem na noc 8h pod ładowarką ori. , ale nic z tego.

Jeśli ktoś tak miał i z tego uszedł bez szwanku to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, mam następujący problem z redmi 3 pro. Posiadam go od roku, nigdy nie było z nim problemów, nie instalowałem żadnych modyfikacji tylko oficjalne aktualizacje (global). Dziś chcąc sprawdzić która godzina (tel miał ok połowy bateii) nie reaguje. czarny ekran...przytrzymuje kilka min przycisk power= nic, podpinam pod kompa= nic, podpinam pod ładowarkę =nic (z tym wyjątkiem że telefon się dosyć mocno nagrzewa...Jakieś rady?

Edytowane przez Mates25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, chciałem sobie zainstalować lineageos, najpierw miałem problem "Updater proces zakończono z błędem: 7" z takim błedem, ale znalazłem poradnik, że trzeba usunąć w jednym pliku w "updater-script" troche tekstu, zrobiłem, to i udało mi się zainstalować, ale po restarcie telefonu, zawiesza się na logo xiaomi, czekałem ponad godzine, potem spróbowałem wgrac inny rom, gdzie było dokładnie to samo :(, co mam robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...