Skocz do zawartości

Mi4s czy Mi5 czy Mi4c


szymen

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jestem zupełnie nowy i dopiero chce zacząć przygodę z xiaomi. Stoję przed wyborem tak jak w opisie. Nie ukrywam ze mi5 przekracza już mój budżet jaki chce wydać ale moze warto jednak wydać? A może nie warto dokładać. Nie zależy mi na 64GB, 32GB mi wystarczy. O ile wiem ze mozna wgrać polska wersje do mi4c tak nie wiem jak to będzie z pozostałymi modelami.

Prosilbym o pomoc :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wypowiadał na temat parametrów bo każdy patrzy na co innego, moim zdaniem nie warto kupować nowości bo za pół roku cena sporo spadnie, a bebechy będą już przeżytkiem, ale jak to lubisz i sprawia Ci radość mieć 4x stabilizację obrazu to Mi5 bierz, aparat na pewno bije na głowę konkurencję. Ogólnie co byś nie kupił z Xiaomi będziesz zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że chcesz porównać telefony o całkiem innej klasie. MI5, to tegoroczny high end i wyżej na tą chwilę nic nie ma... Reszta odpowiednio Mi4s i na końcu Mi4c. Kwestia czego oczekujesz od telefonu. Czy potrzebny Ci jest bardzo aparat, bo on, razem z nową szybką pamięcią, tutaj robi dużą różnicę pomiędzy tymi modelami (oczywiście najlepszy w mi5).

Na jakości wykonania się nie zawiedziesz, żadnego z modeli. Xiaomi robi porządne telefony. Jak masz budżet i chcesz mieć TOP TOP TOP, bierz MI5. Jak chcesz mieć porządny, dobrze działający telefon, weź tańszy Mi4s. Mi4c odłożyłbym na bok.

MIUI na każdym z tych telefonów, będzie działać równie dobrze.

MI4W+sMIUI5.11.5+MiBand+Tapatalk+SwiftKey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, r0bertt napisał:

Nie będę się wypowiadał na temat parametrów bo każdy patrzy na co innego, moim zdaniem nie warto kupować nowości bo za pół roku cena sporo spadnie, a bebechy będą już przeżytkiem, ale jak to lubisz i sprawia Ci radość mieć 4x stabilizację obrazu to Mi5 bierz, aparat na pewno bije na głowę konkurencję. Ogólnie co byś nie kupił z Xiaomi będziesz zadowolony ;)

Ale głupota xD

Teraz za drogie, a potem za stare.... to najlepiej w ogóle nie kupować? Buahahahha ;D

Autorze, wolisz mieć czytnik z przodu czy z tyłu ? Odpowiedz sobie i wybierz telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pozytywnych komentarzy jest o mi4c, sprawdzony model i soft bezproblemowy. Spróbuję chyba ten model, mam nadzieje ze xiaomi przypadnie do gustu :) zależy mi na fakturze wiec wybiorę pewnie któraś aukcje na allegro, Królik 24 wydaje się być ciekawy...

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Eragon napisał:

Ale głupota xD

Teraz za drogie, a potem za stare.... to najlepiej w ogóle nie kupować? Buahahahha ;D

Autorze, wolisz mieć czytnik z przodu czy z tyłu ? Odpowiedz sobie i wybierz telefon. 

Ja kieruje się głównie jakoś/cena no ale jak w stopce masz Iphone to wszystko tłumaczy, to forum raczej nie dla Ciebie ;)

A co do zapytania autora to ja mimo wszystko wziąłbym Mi4c - obecnie najciekawsza opcja na rynku za nie duże pieniądze.

Edytowane przez r0bertt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, r0bertt napisał:

Ja kieruje się głównie jakoś/cena no ale jak w stopce masz Iphone to wszystko tłumaczy, to forum raczej nie dla Ciebie ;)

A co do zapytania autora to ja mimo wszystko wziąłbym Mi4c - obecnie najciekawsza opcja na rynku za nie duże pieniądze.

Mi4s jest równie ciekawe, co więcej, ja jestem jednam zwolennikiem alu-ramek, podobaja mi sie :D także... Mi4c, czy Mi4s? Kwestia gustu... No i troszku wiary w ludzi! Niektórzy potrafią się "nawrócić" z jedynej "słusznej wiary" jaką jest Apple :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład, bardzo napalony na Mi4s :) bardzo podoba mi się odświeżona wersja Mi4. Poczekam na recenzje, opinie. Najbardziej boję się tego Snapa.

Najlepsze czasy Snapdragona to serie 800-805. Wszystkie inne, już jakoś mniej mnie przekonują .

MI4W+sMIUI5.11.5+MiBand+Tapatalk+SwiftKey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi4c zamówiony, ciekaw jestem pierwszego spotkania z xiaomi. Ciekaw jestem jaka będzie wersja miui, zamówiłem w technosie. Dam znać jakie pierwsze wrażenia dla tych którzy również się zastanawiają :) a co do wyboru, doszedłem do wniosku ze lekko odświeżony model mi4s jest piękny ale nie warto dopłacać przeszło 400 zl. Dziekuje wszystkim za opinie i doradzanie

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników telefonów z serii mi4 - znalazłem kilka nagrań pochodzących z tego urządzenia i o ile jakość video jest (bardzo) dobra o tyle dźwięk jest tak tragiczny jakby był nagrywany czymś co kupiono na bazarze za 2zł - czy miałem niefart, że trafiłem akurat na takie filmiki czy jest to szerszy problem? Druga sprawa naczytałem się też znowu apropo mikrofonu, że przy rozmowach nasi rozmówcy źle nas słyszą. Jeżeli mogę to również chciałbym zapytać jak jest z wyjściem audio z tego telefonu?

Przyznam się, że celuję w mi4s ale są to (jedyne) rzeczy, które bardzo mnie martwią i niechciałbym się zawieźć, tym bardziej, że oprócz normalnego życia jestem również muzykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżę temat właśnie chce zmienić mojego starego już Redmi Note na coś nowszego. Od paru dni czytam fora recenzje i testy MI4c i MI4s i jakoś nie mogę się zdecydować. Rożnica cenowa nie jest już tak ogromna bo jakieś 47 euro ale czasem nie warto dopłacać. Mam pytanko do użytkowników tych modeli o o ich opinie, a możne ktoś miał okazje porównać oba modele. Z góry dziękuje za każdą pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez sebaf69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupic to chyba tak jak zawsze Ibuygou.com kupowalem juz dwa telefony od nich i bez problemow. Fakt jeden przyszedl wadliwy ale wymienili bardzo sprawnie.

Tak porownuje MI4c 3/32 do MI4s 3/64

Tak naprawde to roznica jakie znalazlem to czytnik lini papilarnych dla mnie bez znaczenia, czytnik karty pamieci ale w zamian za karte SIM ja uzywam dwoch.

Napewno na plus dla MI4s jest wiekasza pamiec wewnetrzna 64 robi roznice do 32 i wieksza bateria niby nie wiele wieksza ale zawsze cos wiecej.

Nawet procesor jest ten sam nie wiem jakie jest taktowanie w MI4s bo rozne podaja informacje w necie.

z tego co widzialem na testach to MI4s dzila lekko szybciej ale czy to ma znaczenie w codziennym uzytkowaniu?

Jeszcze jeden wazny plus dla MI4s nowszy android i pewnie w tym telefonie latwiej bedzie dostac upgrade do nowszej wersji niz w MI4c.

do koszyka juz wlozylem MI4s ale jeszcze sie wacham czy warto doplacac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ale teraz mam 5,5 cala i chciałem mniejszy bo ten czasami sprawia problemy przy noszeniu w kieszeni choc wiem ze 5 cali nie będzie dużo mniejszy. A do tego procesor Mediatek zawsze problemy z upgradami snapdragon ma zazwyczaj szybciej ale zobacze dokładniej wieczorem po pracy jakieś recenzje poczytam o nim i zobaczymy

Wysłane z mojego HM NOTE 1W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne spojrzenie na mój wybór. Zawsze mam problem z tym jeżeli chodzi o sprzęt elektroniczny. Mam nadzieję że wybór okaże się dobry. Mój obecny smartfon od xiaomi ma już ponad dwa lata i uważam ze to był najlepszy wybór szczególnie że kosztował niewiele bo niecałe 150euro z wysyłką DHLem.

Wysłane z mojego HM NOTE 1W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyszedł 4s niestety nie mieli w kolorze czarnym wiec wziąłem zloty. Telefon wygląda super i tyle mogę o nim powiedzieć bo moja małżonka jak go zobaczyła to zapragnela go mieć wiec jej oddałem. Teraz chyba MI5 zamówię chyba ze MI4s na aliexpress znajdę czarny

Wysłane z mojego HM NOTE 1W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...