Skocz do zawartości

Koniec wsparcia MIUIPolska dla Redmi 1 WCDMA


Xymox4AD

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Redmi 1 przeszedł w inne ręce 2 miesiące temu. Szczerze mówiąc to nie dziwię się Acidowi. Brakowało miejsca na partycji systemowej, więc trzeba było zmniejszać rozmiar, a to kosztuje czas. Nowe update i tak nic nie wnosiły. 

Telefon był raczej low-endem, mid to Note 3G.

Co do 1S to raczej tak szybko to nie nastąpi. Jest z pół roku czy więcej młodszy i nie ma problemów z miejscem. Dodatkowo nie jest na mediateku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O S jeszcze nic nie wiadomo jak z softem  Redmi 3 byłby fajny gdyby nie Snap z serii 6xx...

Co do rozmiaru to też się obawiałem. Jest duży, ale przez grubość nie jest źle, choć zdarza mi się używać trybu jednej ręki.

No właśnie co jest nie tak?

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie temperatura i czas działania oraz 8 takich samych rdzeni, za które płacisz, a które nie działają na raz. Poza wyższymi taktami i GPU niewiele się różni od Snapa 410, a gry i tak mnie nie interesują. Chociaż Note 2 kupiłem przypadkiem i z braku kasy przed pokazaniem Redmi 3. Planowałem poczekać jeszcze na Mi4c, ale widzę, że Note 2 i tak jest wystarczający :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Numb napisał:

Głównie temperatura i czas działania oraz 8 takich samych rdzeni, za które płacisz, a które nie działają na raz. Poza wyższymi taktami i GPU niewiele się różni od Snapa 410, a gry i tak mnie nie interesują. Chociaż Note 2 kupiłem przypadkiem i z braku kasy przed pokazaniem Redmi 3. Planowałem poczekać jeszcze na Mi4c, ale widzę, że Note 2 i tak jest wystarczający :D

Pozwolę sobie nieco odejść od głównego wątku, ale żadnego przegrzewania w Redmi 3 nie zauważyłem, czas pracy na baterii jest doskonały - nie wiem tylko ile tu zasługi pojemnej baterii a ile oszczędnego (bądź też nie) procesora. Ogólnie wydajność i tak jest lepsza niż można by się spodziewać w tej cenie.

A rdzenie chyba jednak potrafią działać wszystkie naraz, ale nie wiem czy warto traktować screen jako wyrocznię.

Screenshot_2016-02-29-21-42-30_com.finalwire.aida64[1].png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż jeszcze używam i sobie chwalę! 
Bardzo żałuję, że znika wsparcie. Pytanie ile osób tak naprawdę jeszcze z niego korzysta, ale jeśli jest ich sporo to może jednak nie warto porzucać telefonu? Wiecie pewnie najlepiej ile pobrań softu mieliście z serwera. 
Może w takim razie inna formuła aktualizacji? Nie co tydzień, ale co miesiąc albo co kwartał? Dzięki temu nie zawaliło by Wam serwera zbyt mocno, a kilka/naście/dziesiąt/set ludzi pozostanie uśmiechniętych.
Nie porzucajcie dzielnego i niezawodnego ;) Redmi!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Już z 4 miesiące temu Acid musiał sporo wycinać z ROM-u, bo zwyczajnie nie mieściło się partycji /system. MIUI się rozrasta, a myślę, że Acid nie ma czasu co tydzień na szukanie co można usunąć dla mało popularnego urządzenia. Nowe aktualizacje nic nie wnoszą do kernela, więc nie ma sensu dalej tego kontynuować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozumiem, że to wszystko kosztuje drużynę Miui Polska sporo zaangażowania i czasu. Chciałbym serdecznie podziękować za trud i ogrom pracy poświęcony aktualizacjom oraz okazywanie wielkiej pomocy w momencie pojawienia się jakichkolwiek problemów! Zawsze mogłem liczyć na konstruktywne uwagi i rady. Jeszcze raz dziękuję. 

Mimo wszystko szkoda, ale rozumiem, że dla kilku osób nie ma sensu tego dalej ciągnąć.

31 minut temu, Numb napisał:

Nowe aktualizacje nic nie wnoszą do kernela, więc nie ma sensu dalej tego kontynuować. 

W takim razie automatycznie pojawia się pytanie czy jeśli pojawi się jakaś większa aktualizacja, która będzie wprowadzała jakieś istotne zmiany to jest szansa, że będzie wrzucona również dla pierwszego redmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wielka szkoda ale całkowicie rozumiem. Nie wiem czy ktoś miał taki problem ale po ostatniej aktualizacji (2.18) mój RR ma jakieś problemy z zarządzeniem pamięcią. Laguje przy odblokowywaniu ekranu, przy otwartych 3 aplikacjach i przełączaniu się miedzy nimi nagle aplikacje startują od zera (uciążliwe przy przeglądarce bo zamyka wszystkie strony i uruchamia tylko startową). Pewnie najlepszą opcją byłoby zrobić czysty install ale może coś jeszcze da się uratować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...