Skocz do zawartości

Dostęp do karty pamięci - brak systemowego zapytania


Sławek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Poważny problem, dziwię się że nikt inny go nie podnosi. Próbowałem w ogólnym dziale i zaginął w tłumie, więc robię osobny wątek.

Redmi 3, MIUI 7.1 Stable (7.1.1.0) Android 5.1.1

Programy nie mają dostępu do zapisu na karcie pamięci. W androidzie 5, podobno jak program chce dostęp do karty pamięci, to powinien wyskoczyć systemowy monit o zgodę na taki dostęp i po zaakceptowaniu aplikacja powinna móc zapisywać w dowolnym miejscu na karcie.

Total Commander i EZ File Exporer opisują to tak:

TotalCommander.thumb.png.78e37aba6cce50456ceee947e69a_ESFileExplorer-request.thu

Jak rozumiem powinno się pokazać systemowe okno, gdzie wybieram katalog, który ma być dostępny dla danej aplikacji do zapisu.

Niestety okno takie nie pojawia się, a zamiast niego komunikat o tym, ze program nie miał uprawnień by dokonać zapisu.

Programy takie jak Orux Maps, czy Here Maps nie mogą zapisywać na kartę:

HereMaps_SD_error.thumb.png.97f99800aaab

ale co dziwne, Spotify bez problemu trzyma na karcie dane offline albumów.

Czy ktoś miał podobny problem? czy może system 7.1.2.0 to naprawia? (Nie chce instalowac po pogloskach o skróceniu pracy na baterii, ale jeśli naprawiałby to byłbym zmuszony)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest spowodowane tym że od którejś wersji Androida Google ukróciło możliwość zapisywania dowolnej aplikacji na karcie pamięci? Ja tak miałem już w SGS4 na KitKacie.

Ja mam u siebie MIUI 7.1.2.0 i nie zauważyłem żeby czas pracy na baterii się skrócił.

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale własnie Lollipop odblokował dostęp do SD, dając API do pytania o dostęp do niej.

Jednak zdaje się, że ta funkcja na Redmi 3 nie działa tak jak trzeba, ale nie mogę być tego pewien.

Miałem LG G2 mini z Lollipopem 5.0.2 i tam nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@hUBI Doceniam chęć pomocy, ale takie pisanie dla samego pisania, to nie wiem po co uprawiać. Zajrzałeś chociaż do działu uprawnienia w Redmi 3? Widzisz tam coś z systemem plików? Do czego chciałbyś niby dać uprawnienia - do nagrywania dźwięków? Potem się dziwicie, że ludzie ciągle pytają zamiast przeszukiwać forum, jak forum jest pełne zgadywań i przypuszczeń i ciężko w nich znaleźć konkrety.

Jest poważny problem i trzeba go rozwiązać, jednak odpowiedzi, które nic nie wnoszą tylko zaśmiecają wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cukru Dzięki! I to jest rozwiązanie. Powiem Ci - trafiłem też na tę stronę, ale za pierwszym razem niedokładnie przeczytałem i zamiast Documents otworzyłem Downloads i nie mogłem wykonać kolejnych kroków bo mi się nic nie zgadzało :) Także masz mojego plusa!

Podsumowując:

  1. Wchodzimy w ustawienia/Installed Apps
  2. Przewijamy do samego dołu gdzie powinno znajdować się zablokowane Documents
  3. Wybieramy Documents, klikamy na Enable

Po tej operacji jeśli jakiś program będzie chciał uzyskać dostęp do karty pamięci - pojawi się wybierak, w którym wybieram główny katalog (np. root karty SD), do którego chcemy udzielić dostępu.

Nie mam pojęcia dlaczego Documents jest domyślnie wyłączony? Tak jest na wszystkich MIUI?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie na 7.1.3.0 (dla pewności flashowanym dwukrotnie) nie działał ten sposób. Okno pojawiało się na sekundę i znikało więc nie można było wybrać karty pamięci. Jako, że używam nałogowo Total Commnadera podaję inny sposób wymagający root.

Wystarczy zmienić uprawnienia zapisu w pliku: "platform.xml" znajdującym się w "system/etc/permissions/, zapisać, ustawić flagi na 644, zrestartować telefon i cieszyć się pełnym dostępem do karty z dowolnej aplikacji. Dla leniwych, w załączniku gotowy plik do podmiany.

Jeśli komuś z dowolnych względów root nie jest potrzebny to można go zrobić tylko na potrzeby zmiany pliku Kingrootem 4.8.2, następnie usunąć.

 

platform.xml

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2016o00:58, Sławek napisał:

@cukru Dzięki! I to jest rozwiązanie. Powiem Ci - trafiłem też na tę stronę, ale za pierwszym razem niedokładnie przeczytałem i zamiast Documents otworzyłem Downloads i nie mogłem wykonać kolejnych kroków bo mi się nic nie zgadzało :) Także masz mojego plusa!

Podsumowując:

  1. Wchodzimy w ustawienia/Installed Apps
  2. Przewijamy do samego dołu gdzie powinno znajdować się zablokowane Documents
  3. Wybieramy Documents, klikamy na Enable

Po tej operacji jeśli jakiś program będzie chciał uzyskać dostęp do karty pamięci - pojawi się wybierak, w którym wybieram główny katalog (np. root karty SD), do którego chcemy udzielić dostępu.

Nie mam pojęcia dlaczego Documents jest domyślnie wyłączony? Tak jest na wszystkich MIUI?

 

Potwierdza, działa :)

...ale się trochę namęczyłem by znaleźć "Documents", nie wiem czemu nie mogłem znależć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2016o19:46, sp4ubw napisał:

U mnie na 7.1.3.0 (dla pewności flashowanym dwukrotnie) nie działał ten sposób. Okno pojawiało się na sekundę i znikało więc nie można było wybrać karty pamięci. Jako, że używam nałogowo Total Commnadera podaję inny sposób wymagający root.

Wystarczy zmienić uprawnienia zapisu w pliku: "platform.xml" znajdującym się w "system/etc/permissions/, zapisać, ustawić flagi na 644, zrestartować telefon i cieszyć się pełnym dostępem do karty z dowolnej aplikacji. Dla leniwych, w załączniku gotowy plik do podmiany.

Jeśli komuś z dowolnych względów root nie jest potrzebny to można go zrobić tylko na potrzeby zmiany pliku Kingrootem 4.8.2, następnie usunąć.

 

platform.xml

Możesz sprawdzic u siebie czy dziala Ci quickpic - > ddycja pliku na karcie sd ? Mi pomimo roota zmiany pliku permissiona i jakiegos sdfixa nadal krzyczy ze nie moze zapisywac na karce SD, total comander edytuje pliki...

EDIT:
Okazało się ze problem leżał po stronie aplikacji QuickPIC, nowa wersja juz nie ma problemu z zapisem na karcie SD.

 

Edytowane przez zourv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli mimo wszystko ktoś chciałby aby wyskakiwało powiadomienie z apki Documents (jeśli zamyka się po chwili).

Oczywiście wymagany root.

Podmieniamy plik dostępny w załączniku (DocumentsUI.apk wyciągnięte z romu chińskiego stable 7.1.1.0) w lokalizacji /system/app/DocumentsUI.

Nadajemy uprawnienia rw-r-r.

Restartujemy telefon i gotowe.

DocumentsUI.apk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie na redmi 3 z MIUI 7 (rot) nie dało się zmienić uprawnień Documents (Jako wyłączona aplikacja na końcu listy) ale szperając znalazłem podpowiedź Bartosa 

sd-card-uprawnienia-odczyt-zapis-root

drobna zmiana w pliku platform.xml pozwala na przenoszenie plików na sd i modyfikowanie ich z zapisem, czego wcześnie nijak nie mogłem zrobić.

Może komuś pomoże.

Kto szuka - może znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...