Skocz do zawartości

Co Wam się podoba?


proton

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o krótko i zwięźle. 

Oceniam z perspektywy nowicjusza w świecie Xiaomi i Miui - dotychczas używałem Samsungi, Nokie, LG, HTC itd.

- wspaniała bateria - w sumie wybór Redmi3 zdeterminowany był rankingiem zużycia baterii który publikuje portal GSMARENA 
- cena - stosunek jakość do ceny niszczy konkurencję
- głośnik gra fenomenalnie czysto i...głośno! jestem bardzo zaskoczony i porównuję to do flagowców popularnych marek!
- aparat ma znaczniki czasu - uwielbiammmmm, tak było w pierwszych androidach w htc...wspaniała funkcjonalność której brakowało w wielu wielu modelach przez lata
- wbudowana w system funkcja nagrywania rozmów wybitnie mnie zaskoczyła - użyteczne jak diabli!

To na razie wszystko co po dniu użytkowania przychodzi mi do głowy. Ciekawe jakie jeszcze smaczki czekają na odkrycie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- funkcja Read Mode - piękny amberek jest - nie jakieś świńskie czerwienie lub przyciemnienie, ale bursztynowa powłoka, która sprawia że wzrok się nie męczy ale i komfort jest - to na plus ze względu na to, że nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji
- doskonała jakość dźwięku rozmówcy - inne telefony to zawsze próbowałem włożyć do ucha wręcz żeby lepiej słyszeć (sprawdzone na tych rozmówcach których ciężko było słychać często)
- funkcja screenshot - bez konieczności instalowania dodatkowej ciężkiej kichy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja podobna do tej w BlackBerry a mianowicie Shedule Power: On/Off. Bardzo przydatna rzecz, umożliwia ustawienie godziny o której telefon ma się wyłączyć i włączyć.

Również dodam tutaj Sreenshot, importowanie kontaktów ze starego telefonu, funkcja jednej ręki, funkcja nagrywania rozmów i bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- latarka - wbudowana w system w dodatku z cudnym ficzerem: włączasz, używasz...ekran gaśnie...żeby wyłączyć nie musisz włączać ekranu, wpisywać pin lub wzorek żeby odblokować i tapnąć na widget na pulpicie żeby ją wyłączyć - tu wystarczy POWER button wcisnąć i latarka się wyłącza. A jak się latarkę włącza? Wciskasz Power button po czym przytrzymujesz dotykowy button Home.

Edytowane przez proton
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ułatwienia dostępu - kończenie połączeń przyciskiem power ... okazuje się, że ficzerów na każdym kroku jest mnóstwo, ach te mądre żółte głowy; co tym razem? otóż rozmawiasz np. z konsultantem 15 min. i musisz podać kod z sms'a...ekran czarny...włączasz power żeby się rozświetlił i...nie rozłącza - wciśnięcie power żeby włączyć ekran podczas rozmowy nie rozłącza jej jak w innych telefonach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, cincin27 napisał:

Mnie zaskoczyła jedna funkcja. Mianowicie wibracja, jeśli ktoś odebrał połączenie. Bardzo ciekawa opcja. Od razu wiadomo, że osoba do której dzwonimy, odebrała nasze połączenie (ewentualnie włączyła się poczta). 

Jak to włączyć?

 

Dnia 26.02.2016o22:26, proton napisał:

- latarka - wbudowana w system w dodatku z cudnym ficzerem: włączasz, używasz...ekran gaśnie...żeby wyłączyć nie musisz włączać ekranu, wpisywać pin lub wzorek żeby odblokować i tapnąć na widget na pulpicie żeby ją wyłączyć - tu wystarczy POWER button wcisnąć i latarka się wyłącza. A jak się latarkę włącza? Wciskasz Power button po czym przytrzymujesz dotykowy button Home.

u mnie jakoś nie da się włączyć latarki tym powerem plus home gdzie to trzeba ustawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, sp4ubw napisał:

Podoba mi się jakość działania nawigacji. Bardzo wysokie poziomy sygnałów z satelit. Obsługa BDS. Wszystko na wielki plus. Telefon praktycznie zimny podczas nawigacji, zużycie baterii około 5%/h, rewelacja.

 

Screenshot_2016-03-18-17-14-58_com.androits.gps.test.free.png

Czyli 20h na włączonym ekranie? Aż tak dobrze, to raczej nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, cincin27 napisał:

Jak masz zablokowany ekran to naciskasz przycisk power żeby był ekran do odblokowania telefonu a potem przytrzymujesz przycisk home.

Tę opcję z wibracjami przy odebraniu miałem domyślnie włączoną. Jak u Ciebie jest inaczej to wchodzisz w Telefon->przycisj dotykowy Menu->Wibracje przy odbieraniu w podkategorii Połączenia

Dzieki ogarnąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

menadżer aplikacji - bardzo podoba mi się to, że moge sobie dowolnie ustawić czy chce miniaturki aplikacji, czy podgląd tego co ostatnio w apce robiłem

wygląd - posiadam wersje "czarno białą" i bardzo podoba mi się takie połączenie, coś nowego :)

- dioda powiadomień - inne ułożenie mi przypadło szczególnie do gustu. A zmiana kolorów na inne niż czerwony i zielony to rewelacja :)

wbudowany zegar, kalendarz pogoda - kurcze, naprawde fajne jest to że w skróce aplikacji pojawia się aktualna godzina, dzień tygodnia i stopnie Celsjusza, bardzo miło mnie to zaskoczyło :)

- brak zegarka w lewym górnym rogu - chodzi mi o pulpit główny na którym mam widget z zegarem, nie dubluje się, fajnie zrobione :)

Edytowane przez Menntu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak już go uaktywnisz w ustawieniach, to po prostu przeciągasz palcem od przycisku 'Home' do przycisku 'Cofnij' - wtedy ekran zwinie się do prawej krawędzi. A jeśli chcesz do lewej, to przesuwasz do lewego przycisku. Czasami nie złapie więc trzeba do skutku, aż telefon zrozumie gest. :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...