Skocz do zawartości

Zakup sprzętu Xiaomi - ChRL vs. PL a sprawa gwarancji


szakisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że interesuję się zarówno technologiami jak i produktami sprowadzonymi z Państwa Środka, obserwuję markę Xiaomi od dawna. Teraz natomiast przymierzam się do zakupu mojego pierwszego telefonu z ich stajni. Obejrzałem konferencję Hugo i mi5 zapowiada się nieźle. Wszyscy wiemy, że ostatnimi czasy na Allegro pojawia się masa Januszów i Grażynek, którzy sprowadzają sprzęt z Chin i sprzedają go w naszym kraju. oczywiście z gwarancją realizowaną na miejscu. Pojawiły się także "oficjalne sklepy", które w zasadzie działają w ten sam sposób :-P Moje pytanie brzmi: czy warto dopłacać do sprzętu od polskiego dystrybutora? Wszyscy dobrze wiemy, że gwarancje nie uwzględniają ani uszkodzeń mechanicznych (upadek, zalanie, różnica temperatur), ani uszkodzeń powstałych z powodu ingerencji w soft (nieudana próba instalacji MIUIPolska). Koniec końców, i tak za naprawę najpewniej zapłacimy.

Czy ktoś jednak koledzy ma doświadczenia z gwarancją realizowaną w Chinach. Ile trwa proces gwarancyjny? O ile bardziej jest wydłużony? Czy jest sens dopłacać te kilka stówek polskiemu dystrybutorowi i mieć spokój, czy może zamawiać z Chin i liczyć na to, że nie naliczą VATu? Ja miałem już dwa telefony kupione na Ali: Jiayu G3t i Coolpada 7320. Z pierwszym nie miałem żadnych problemów i służył mi wiernie. Drugi leży uceglony, bo uwaliłem bootloader a przy obecnym kursie dolara, nie opłaca mi się nawet go odsyłać i próbować naprawiać. Także no... mieszane uczucia :D

Proszę Was wszystkich o odpowiedzi, szczególnie tych którzy mieli jakieś przykre przygody i "ciągali się" z Chińczykami :)

Pozdrawiam
szakisz

Edytowane przez szakisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
22 minuty temu, Acid napisał:

Sklep tak. Serwis Jiriego nie choć ma dużo roboty. Stąd nie lubię stwierdzenia że Jiri jest amatorom bo to nieprawda. On umie rzeczy, których ja nie umiem i duzo się od niego nauczyłem.

Sklep to inna bajka.

Wysłane z mojego MI 5
 

Masz płyty główne do redmi2. Pamięć padła. Ile by u Ciebie kosztowała wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...