Skocz do zawartości

Ocena aktualizacji


Addamas

Rekomendowane odpowiedzi

bugów od dawna juz nie mam, bateria, hmm używam wifi w pracy w domu, transferów w trakcie jazdy autobusem, czasem w aucie, zdjecia, snapchaty itd.. Telefon ładuje dziennie, czasem dwa razy w ciągu dnia, na większej baterii tej 3100, zazwyczaj raz dziennie. albo co półtora dnia. Co do płynności, no niby jest, ale zdarzają sie lekkie przycinki, albo telefon musi trochę dłużej pomyśleć ;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2016o11:01, Addamas napisał:

Cześć,
Jak oceniacie ostatnie aktualizacje (płynność, bateria, bugi)? Ciężko mi mieć punkt odniesienia skoro jedyna osobą oceniającą aktualizacje pod ten model w głownym temacie jestem ja :D

Pokażcie, ze istniejecie!

Cześć,

chętnie ocenię ostatnie aktualizacje, ale pewnie zauważyłeś już w inny wątku, że do tej pory byłem przekonany, że nie wychodzą one już dla tego telefonu. :)

Mam więc 3 pytania:

a ) Czy kody USSD, na przykład do sprawdzania stanu konta działają, czy wyskakują chińskie krzaczki? (używałem już kiedyś wersji opartej o androida 5.0.2, kody nie działały i powiedziano mi wtedy, że raczej działać nie będą). Jeżeli nie działają, to nie będę mógł raczej zaktualizować, bo był to jeden z głównych powodów, dla których zrobiłem downgrade'a.

b ) Siedzę teraz na MIUI 5.3.27, Android 4.4.4. Czy żeby zaktualizować go do najnowszej wersji wystarczy aplikacja "Update", czy najpierw fastboot do jakiejś wersji opartej o androida 5.0.2?

c) Po zaktualizowaniu do najnowszej wersji, nie będzie już możliwości powrotu do androida 4.4.4 lub niższego?

Edytowane przez Diabl0pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) na pewno działają, zostały naprawione wieki temu... bodajże w październiku..

2) Updater nie da rady, jest na forum poradnik co zrobić. Fastboot do wersji z 5.0.2 najlepiej jakiś z ostatnich bo zmienił się rozkład partycji i nie ma dual boota, a partycja /system ma teraz 1 GB. Stracisz wszystkie dane jeżeli nie zrobisz backupu. Ze starszej wersji na nową podziała, w druga już nie.

3) Jest możliwość, ale wtedy trzeba będzie stawiać wszystko na nowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 ) Dawno tu nie zaglądałem, dlatego nie wiedziałem o tym, dzięki za doinformowanie. :)

2) O dane się nie boję, bo i tak na telefonie nie mam nic specjalnego.

3) Rozumiem, że tu mowa o tym?

To to już robiłem w takim razie. ;P

 

Hmm, wygląda na to, że spróbuję tej nowej aktualizacji, zwłaszcza, że podobno jest określona jako "stabilna". :)

Wciąż nie mogę uwierzyć, że cały czas żyłem w przekonaniu, że ten telefon został porzucony. No nic, dzięki wielkie za pomoc, jutro sobie podładuję telefon, zrobię co trzeba i przywitam się z najnowszym systemem. W końcu będę mógł zakończyć ten offtop i ocenić tą aktualizację. :P

Edytowane przez Diabl0pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że zadanie mnie przerosło i proces aktualizacji trwał ponad 4 godziny, a co się nadernerwowałem, to moje. :D W międzyczasie kilkukrotnie używałem fastboota, psując kompletnie system. Końcowo pomogło użycie "MiPCSuite", które odratowało mój telefon i zaktualizowało go do jednej z najnowszych wersji MIUI. Na szczęście aktualizacja do romu "MIUI Polska" przeszła bez większych zgrzytów. Widać nie mam ręki do takiej elektroniki. :D

Na razie zbyt długo tego systemu nie używałem, więc ciężko ocenić, ale na pierwszy rzut oka wygląda całkiem solidnie.

EDIT: Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony żywotnością baterii.

Edytowane przez Diabl0pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Diabl0pl napisał:

Okazuje się, że zadanie mnie przerosło i proces aktualizacji trwał ponad 4 godziny, a co się nadernerwowałem, to moje. :D W międzyczasie kilkukrotnie używałem fastboota, psując kompletnie system. Końcowo pomogło użycie "MiPCSuide", które odratowało mój telefon i zaktualizowało go do jednej z najnowszych wersji MIUI. Na szczęście aktualizacja do romu "MIUI Polska" przeszła bez większych zgrzytów. Widać nie mam ręki do takiej elektroniki. :D

Na razie zbyt długo tego systemu nie używałem, więc ciężko ocenić, ale na pierwszy rzut oka wygląda całkiem solidnie.

EDIT: Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony żywotnością baterii.

Którą metodą przechodziłeś 4.4.4 na 5.0.2? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przejście z 4.4.4 wykonałem w miarę poprawnie (tak mi się zdaje), bo przeszedłem z softu  5.3.27 MIUIPolska do 5.4.2. Wydaje mi się, że problem mogła spowodować późniejsza aktualizacja z miui v6 do v7, gdyż nie zrobiłem przeskoku "o tydzień", tylko przez nieuwagę pobrałem jeden z późniejszych softów (jeśli to to mogło spowodować problemy). Możliwe też, że między aktualizacjami powinienem wykonywać full wipe'a, czego nie robiłem, bo i tak długo to zajmowało. Ogólnie pewnie nawet co to teraz piszę to głupoty, ale szedłem na ślepo i się nie znam, więc mi wolno. :D

W każdym razie, już przy końcu swojej przygody z aktualizacjami (tak mi się wtedy wydawało, rzeczywistość niestety uznała, że koniec to jeszcze nie będzie) system z MIUI v7 włączył się, jakoś tam działał, ale trzeba było go jeszcze przeczyścić. Po wykonaniu full wipe'a przestał uruchamiać się launcher (wyświetlało się zapętlone "Aplikacja MiHome została zatrzymana" czy coś w ten deseń). Niestety miałem wtedy jeszcze dostęp do zawartości telefonu przez kabel, więc postanowiłem przybić ostatni gwóźdź do trumny i spróbować zaktualizować jeszcze raz, tyle że przez Recovery. Przy okazji dowiedziałem się, że "update.zip" jest czułe na wielkość znaków (po serii restartów i szukania "co znowu zrobiłem źle"). Gdy już uruchomiłem aktualizację, proces zatrzymał się w połowie i stwierdził, że dalej to on już nie jedzie. I tak oto zostałem z telefonem, który uruchamiał się tylko do trybu Recovery. :D

W tym momencie wkroczyło MiPCSuite i poza tym, że flashowanie tego telefonu trwało, na oko, jakieś 20 minut (albo tylko mi się wydawało, że tyle trwa) to wszystko poszło gładko.

10/10. Polecam każdemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie siedzę na 4.4.4 i chciałbym przeskoczyć na 5.0.2 oraz Miui 7 i zastanawiam się czy wystarczy jak ściągnę ostatni rom fastboot podepnę tel i zaktualizuje, czy muszę się bawić w przechodzenie najpierw z 4.4.4 na 5.0 i dopiero potem fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie umiałem znaleźć nigdzie sensownego romu fastboot. Spróbuj zrobić tak: zrób sobie backup danych, jeśli potrzebujesz, wejdź w tryb fastboot, podepnij telefon do komputera i uruchom MiPCSuite. Program automatycznie powinien zaproponować wgranie systemu z miui v7. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Diabl0pl napisał:

Ja właśnie nie umiałem znaleźć nigdzie sensownego romu fastboot. Spróbuj zrobić tak: zrób sobie backup danych, jeśli potrzebujesz, wejdź w tryb fastboot, podepnij telefon do komputera i uruchom MiPCSuite. Program automatycznie powinien zaproponować wgranie systemu z miui v7. :)

http://en.miui.com/a-234.html Tutaj są najnowsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...