Skocz do zawartości

Mi4c, problem z wgraniem oprogramowania, brak twrp


lucasdziuba

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Orjon napisał:

Zrobiłeś przy instalacji format data? Bo zapewne nie. Zrestartuj tel do TWRP, wejdź w wipe -> format data, potwierdź i reboot, tel się odpali

 

tapnięte z Redmi 4a

Wpadłem na ten pomysł gdy pomyślałem że to zjawisko nazywa się bootloop - zadziałało :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałam tu przed chwilą aktualizację dla Mi4c : 7.12.28 v9

Kliknęłam zainstaluj z pliku zip i zaczęło sobie pracować. Kiedy telefon zgasł już się nie zaświecił. Od godziny ciągle wyskakuje napis MI i gaśnie. Trzymając vol- i power wyskakuje napis FASTBOOT i po chwili gaśnie i znów miga MI. Kiedy kabel ładowania odłączam telefon gaśnie całkiem i nic się nie dzieje. Czy bateria stara mogła mi się w trakcie procesu rozładować i teraz nie może się uruchomić?

 

Aktualizację robiłam przy 30% baterii na kablu.

Edytowane przez ksar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ksar napisał:

Czy można telefon jakoś uratować? Czy zepsułam ;(

Telefon uratować raczej się da, gorzej z danymi. Trochę mało danych żeby pomóc, ale jak na stary dawno nie aktualizowany rom wgrałaś najnowszy, to niestety mogło tak się stać. Bo nowe romy wymagają np nowszego twrp. Dodatkowo teraz wymagane jest odblokowanie bootloadera. Trudno w tej sytuacji cokolwiek doradzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki mam podać powód w prośbie o odblokowanie bootloadera?

Zgodnie z instrukcją odblokowania bootloadera sprawdziłam czy na męża koncie jest 100% zabezpieczeń na koncie miui, potem weszłam na stronę do odblokowania ale tam po kliknięciu odblokuj i wpisaniu hasła przenosi mnie na jakieś forum miui.com/forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba wysłana. Dziękuję bardzo. Mam czekać do 10 dni na odpowiedź.

 

Natomiast mój telefon przestał migać i teraz podłączony do komputera cały czas, już z 20 minut, świeci się napis fastboot. Czy to coś zmienia? Czy mogę próbować coś przez komputer zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda powinna przyjść dość szybko, max kilka godzin, jeśli będzie szczęście to nawet kilka minut.

Jak będziesz mieć zgodę (sprawdzaj na tej stronie, SMSy często nie dochodzą) to ściągasz MiUnlock i odblokowujesz w fastboot (z tym ekranem tak jak masz obecnie fastboot). Potem możesz odpalić i powinien działać. Do przyszłych aktualizacji będziesz musiała zainstalować nowe TWRP, ale to już po odblokowaniu.

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Jestem ogromnie wdzięczna. Cud, że mąż nie chce mnie zabić. Po prostu się nie odzywa. Dzięki Bogu, że w chmurze xiaomi przez pc weszłam i są tam jego notatki z tymi warznymi rzeczami do pracy (hasłami itp).

 

Jeszcze raz dziękuję. Dostałam odpowiedź, odblokowali mi telefon, pobrałam ich magiczną aplikację i w cudowny sposób telefon się włączył i jest miui 9 wgrane. I wszystkie męża notatki, pliki itd. Bez pomocy Orjon w życiu bym sobie nie poradziła.

Edytowane przez ksar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam ogromną prośbę o poradę bo jest w kropce.

Nastał u mnie czas kiedy postanowiłem zainstalować w końcu nowe Miui z Androidem 7.0  Miałem 6.12.22 i w momencie jak wyższa wersja blokowała bootloadera - postanowiłem wysłać prośbę i kiedyś zainstalować - czyli dzisiaj :-)

Chciałem się trzymać prodecury która jest w każdym wątku z nowymi romami czyli.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:
-Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
-Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
-Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
-Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
 

Zrobiłem na starej wersji 6.12.22 - full wipe bo chciałem na czystko zrobić więc zgodnie z opisem poprzez aktualizacje(robiłem tak zawsze na wersjach miui 6) zacząłem wgrywać MIUI 8.1.11.....

....w trakcie wyskoczył jakiś błąd na czerwono i koniec bootloop teraz. Przy fastboocie nie mogę zainstalować nowego TWRP bo pokazuje błąd:

writing 'recovery'...
FAILED (remote: Partition flashing is not allowed)
finished. total time: 0.584s

 

Pozwolenie na zdjęcie chyba mam ale po wpisaniu danych próbuje i nie rozpoznaje/nie weryfikuje i błąd.  Teraz się zastanawiam czy zrobiłem dobrze że zrobiłem full wipe bo telefon jest jakby fabryczny - jedynie mam skopiowany Miui 8.1.11 na głowną partycję.

Jak mam odzyskać telefon  :-D  dziekuje z góry za porady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie mariusz.ur  Uratowałeś mnie bo nigdzie nie potrafiłem znaleść rozwiązania. Najważniejsze to była ta informacja że w trybie edl !!! a robiłem wcześniej przed napisaniem bez tego.

Mam teraz developerską Chińską wersję.

Wykorzystując Wasze doświadczenie to czy można ponowić prośbę odnośnie odblokowania bootloadera ??   Przy uruchamianiu Mi Unlocka mam przy 99%
Couldn't unlock
Current account cannot unlock this device

Wiem ze temat powiela się wszędzie i kolejny Spamer ze mnie - ale prosiłem o pozwolenie z 4 msc temu. Teraz nawet nie mam jak poprosić ponownie bo przechodzi do ściągania Mi Unlocka wiec pewnie to pozwolenie mam ?

W telefonie Opcje programistyczne mam włączone. Nie potrafię nic więcej wymyśleć. Znalazłem jeszcze info że można w Developer options wybrać Mi Unlock Status i tam powiązać konto ale pojawia sie błąd 10008.
Nie wiem sam co dalej...robiłem juz przez jakieś VPNy te zabiegi i usuwałem, dodawałem konto w telefonie i cały czas błąd w/w

Na forum miui mam info: MIUI Version: 6.12.22   - moze tu jest problem że nie chce mnie zweryfikować - czy to się zmieni na wersje 8.1.11 tak jak teraz używam?

Edytowane przez Xowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam transocks vpn , ale na innym chińskim telefonie żeby mieć ota . Działa i możesz go wypróbować . Uruchamiasz i wciskasz duży zielony przycisk ( aplikacja jest po chińsku ) . Czekasz , aż pojawi się vpn na belce powiadomień . Wtedy spróbuj powiązać konto w opcjach developerskich . Vpn wyłączasz wciskając powiadomienie i w aplikacji duży zielony przycisk .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fobwifi.transocks

Edytowane przez mariusz.ur
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem o VPNach - napisałem wcześniej że te robiłem. Te polecane przez Was teraz też sprawdziłem czyli plex oraz transocks i to samo...

cały czas błąd: 10008:fid

Czy może być problemem sytuacja że dopiero od dzisiaj używam wersji miui 8 a cały czas wersji 6 wcześniej. Prośbę o zdjęcie bootloadera robiłem jeszcze na wersji 6 i było to 4 msc temu.

Jeśli jeszcze jakieś pomysły będe wdzięczny....może jakiś mail bezpośredni do chińczyków ktoś kiedyś korzystał - może opisać im problem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj do skutku . Różne vpn-y polecają . Na eu.miui rozwiązanie problemu to flyvpn albo plex i shanghai jak pisał wcześniej @Orjon. Kilka osób zgłosiło też pozytywnw działanie vpn turbo. Im yeż wcześniejsze vpn nie działały . A może to chwilowe problemy z serwerem .

https://m.apkpure.com/vpn-turbo-free-vpn-proxy-unlimited-vpn/com.musjoy.turbovpn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orjon nie mam innych kont - od początku jak kupiłem ten telefon 1,5 roku temu to jedne używałem. Mam oczywiście 2 aktywne karty SIM i obie są aktywowane - dziś przyszedł taki status.

VPNy moge potestować dalej - tylko jak telefon kupiłem i przechodziłem na miui polska to po zezwoleniu od xiaomi odrazu się odblokowało. Nie ukradłem telefonu :-) , nie zmieniałem nic oprócz wgrania dev wersji przez Mi Flash - bo miałem tego bootloopa...a tu takie komplikacje z tym odblokowaniem. Będe pisał jak się uda odblokować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bez problemu mogę mariusz.ur - mam id i mam hasło. Na telefonie jak i PC nie ma problemu z wylogowaniem/zalogowaniem

...powoli zastanawiam się nad rozwiązaniem typu cyanogenmod ale nie wiem czy teraz można inne twrp instalować bo chyba nie :-/

....drugi pomysł żeby zainstalować jakąś wersję dev z odblokowanym bootloaderem i potem instalacja jednorazowa miui polska i wtedy może być zablokowane - dam radę.  Można tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariusz.ur dzięki że pomagasz bo szkoda pozbywać się miui polska - może tak się uda. Jednak czy możesz wskazać co robiłem źle jak przechodziłem na miui 9.

Miałem wersje 6(andek 5.1) i twrp 2.7. Wgrałem na telefon rom miui 9(ander 7.0) i zainstalowałem z poziomu systemu czyli z aktualizacje. W trakcie wyskoczył na czerwono jakiś błąd i miałem już bootloopa. Nie robiłem z poziomu twrp nic gdyż w instrukcji od adminów,moderatorów piszą 

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:
-Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
-Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*

więc zrobiłem przez aplikację Aktualizacje......czyżby głównym problemem było to że wipe zrobiłem  a potem zacząłem instalować Andka 7.0  ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...