Skocz do zawartości

Mi4c, problem z wgraniem oprogramowania, brak twrp


lucasdziuba

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za pomoc chłopaki :) Teraz mam Miui 7 5.12.17 Android 5.1.1. Twrp ściągnąłem 3.1.1-1-libra. Pobrałem również Minimal ADB and Fastboot. Przeczytałem żeby umieścić plik TWRP w folderze gdzie zainstalowany jest Minimal ADB and Fastboot i tak też zrobiłem. Czyli co, teraz zostało tylko podłączyć telefon w trybie fastboot do komputera i wpisać w wiersz polecen te komendy, które napisałeś Orjon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobiłem i poszło. Zainstalowałem też system stąd: https://miuipolska.pl/download/ i kliknąłem "uruchom system" w twrp. Teraz co chwila włącza się logo MI. Ekran się włącza na jakieś 6sek z tym logiem i potem wyłącza i tak cały czas. To normalne? Długo tak będzie się robić?

Tak się dzieje jak jest podłączony pod ładowarkę. Jak odłącze, to na chwile się zapala logo MI a potem gaśnie i tel się wyłącza... Czyli to samo się zrobiło jak zainstalowałem to Miui po Resurection Remix...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednio sie znam na tym wszystkim, wiec nie wiem czy zablokowałem bootloader... Wykonuje po prostu polecenia z poradników, albo to co mi chłopaki piszą. W jaki sposób mogłem zablokować bootloader? I jak odblokować? Teraz ponawiam całą zabawę. Właśnie sflashowałem telfon Miflashem i wgrałem znów ten stary rom, telefon się włącza właśnie. Tutaj musiałem użyć komendy w adb "fastboot oem edl" i dobiero mogłem wgrać rom, przez Miflash inaczej się nie flashowało. Jak się włączy, to znowu wgram twrp 3.1.1.0-libra bo mi zadziałało no i miui polska. W którym momencie mam odblokować bootloader i jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam. Jeśli trzeba jakąś wystosować gdzieś, to nie przypominam sobie, żebym pisał... Ściągam MiUnlock. Ok, czyli raz jeszcze wgrać twrp i miuipolska. Po wgraniu, wejsć w tryb fastboot i podłączyć pod kompa i uruchomić miunlock tak? I tam zgodę trzeba wystosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, TWRP wgrałem i działa. Właśnie kopiuje plik Miuipolska do telefonu. A ważne jest kiedy wyślę zgodę? W sensie mogę ją wysłać teraz jak mam zainstalowany ten stary rom, który działa? Poczekać aż otrzymam i wtedy zainstalować Miuipolska i odblokowac bootloader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wysłałem prośbę o odblokowanie. Napisane jest że do 10dni trzeba czekac... Jak otrzymam to wtedy wgram Miuipolska. I jak wgram, to wtedy nie uruchamiać systemu, tylko wejść w fastboot, podłączyć telefon i zdjąć bootloader za pomocą miunlock? I wtedy uruchomić normalnie telefon i normalnie pójdzie? Taka jest cała kolejność? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dostałem zgodę.

Wgrałem więc za pomocą TWRP Miuipolska, przed instalacją zrobiłem Wipe > Data. Instalacja przebiegła pomyślnie. Więc uruchomiłem system i znów to samo. Czyli ładuje się tylko ikona MI i po chwili wyłącza się. Podłączyłem zatem w trybie fastboot telefon do komputera i włączyłem miunlock. Telefon został wykryty w programie, ale utknęło na 99% na 2 punkcie Unlocking...

Nie wiem co robię źle. Może przed instalacją Miuipolska nie powinienem robić Wipe > Data ? Albo w ogóle podłączyć pod Miunlock nie po wgraniu Miuipolska, tylko po wgraniu romu z Miflash? I wtedy odblokować. I po tym wgrać Miuipolska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie chodzi o to, że robię wg tego poradnika i po wgraniu w ten sposób Miuipolska pojawia się tylko ikona MI i telefon się wyłącza. Może napisze od początku co robię i czego dokładnie używam. Ale zacznę od tego, że miałem Resurection Remix i chciałem wrócić do Miuipolska. Ściągnąłem więc Miuipolska stąd https://miuipolska.pl/download/ wyłączyłem telefon i odpaliłem TWRP (nie wiem jaka wersja). Dałem Wipe Cashe, Dalvik, System, Data. Potem zainstalowałem wymienione wyżej Miuipolska, podczas instalacji pojawiły się na czerwono dwie pozycje, ale poszło do końca. Nacisnąłem "reebot system" no i dochodzi do ikony MI i się wyłącza. Dalej robie tak:

1. Podłączyłem telefon w trybie fastboot do komputera
2. W "Minimal ADB and Fastboot" wpisuję komendę "fastboot oem edl, ekran robi się czarny
3. Uruchamiam Miflash w wersji 20150731 z opcją "flash all" i wybieram rom dla Miflash, jest to rom: libra_images_5.12.17_20151126
4. Po tym włączam telefon, który normlanie się włącza i działa. Nie ma w nim żadnych usług google, jest tylko język chiński i angielski. Android 5.1.1
5. Podłączam telefon do kompa, wgrywam Miuipolska stąd: https://miuipolska.pl/download/ , włączam tryb fastboot i za pomocą komend w "Minimal ADB and Fastboot" wgrywam TWRP w wersji twrp-3.1.1-0-libra. Wszystko idzie gładko i włączam TWRP na telefonie. 
6. W TWRP idę w Wipe > Data
7. Potem instaluje wcześniej wgrane Miuipolska, idzie do końca, bez żadnych błędów.
8. Potem klikam "reebot system" i jest to samo co wcześniej, zatrzymuje się na logo MI

Chłopaki wyżej napisali, że to przez to że bootloader jest zablokowany i trzeba wystosować prośbę o unlock do xiaomi. Dostałem więc zgodę. Dalej mając wgrany nie działający Miuipolska robię tak:

1. W trybie fastboot podpiąłem telefon do koma
2. Odpaliłem Miunlock, kliknąłem "unlock", ale zatrzymuje się na 99% i dalej nie idzie.
3. telefon dalej zatrzymuje się na logo MI i ratuje tylko wgrania romu przez Miflash. Czyli dojście do punktu 4 powyżej.

Co ja źle robię?

Edytowane przez manx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, manx napisał:

Potem klikam "reebot system" i jest to samo co wcześniej, zatrzymuje się na logo MI

Bo przechodzisz z androida 5.1.1 na 7.0 zapewne. Zapoznaj się z tym: 

Ewentualnie wgraj china Dev Rom na 7.0 miflashem na nim odblokuj sobie bootlader oficjalną metodą następnie TWRP pod androida 7.0 i xiaomi.eu, po tym zabiegu na 100% telefon się uruchomi prawidłowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, czyli miflashem nie wgrywać tego romu z Androidem 5.1.1, tylko inny z 7.0? Skąd mogę go pobrać? Może być ten: http://en.miui.com/download-293.html ? Czy to jakiś specjalny jest pod miflash? Jak go wgram, to wtedy Fastboot pod komputer, odblokowuje na nim bootloader za pomocą Miunlock. Wgrywam TWRP za pomocą komed w ADB i instaluję Miuipolska. Którą wersję TWRP mogę wgrać? Może być ta co teraz 3.1.1-0-libra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, pobieram. W między czasie zanim napisaliście zdążyłem ponownie wgrać miflashem tamten rom z 5.1.1, po jego wgraniu podpiąłem pod Miunlock i się odblokował. Po tym wgrałem twrp i Miuipolska. I teraz jak się włącza to już nie gaśnie logo MI, już z 7minut się świeci, ale nie idzie dalej. Poczekam jeszcze trochę, jak nic się nie stanie to robię tak jak napisaliscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich.

Witam,

Miałem mi4c z systemem miui polska wersja 6.10.13 andriod 5.1.1. Chciałem wgrać miui 7.11.30 i w tym celu zrobiłem poniższe kroki, októrych pisałeś:

  1. Wgraj twrp z tego linku https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634793208
  2. Przejdź do twrp i zainstaluj najnowsze miuipolska a zaraz po tym ten firmware https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767138866
  3. Restart do systemu.Gotowe

Po restarcie mrugnie mi tylko znak MI i czarny ekran - telefon sie wyłącza.

Działa mi TRWP w telefonie, ale nie wiem jak go odratować (żeby sie włączył).

Wysłałem zapytanie o pozwolenie na odblokowanie bootloadera, ale nie ustawiłem konta MI w telefonie tylko przez internet.

Jakięś pomysły co moge teraz zrobić???

Skoro działa mi TRWP 3.1.1.0 to może pobrac wersję miui 7.2.9 i wgrac ponownie przez TRWP, potem zaraz instalacja  libra-aqua_firmware_7.2.9.zip. i reebot systemu. Może wtedy mówj telefon ruszy?

Czy to jest dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Prosił bym o pomoc ponieważ w moim Mi4c chciałem wgrać miui 9 (Najnowsze dostępne) aktualnie była 7 po prośbie o pozwolenie na odblokowanie otrzymałem kod i wszystko było ładnie bootloader się odblokował TWRP się elegancko wgrało pobrałem ten rom z miuipolska najnowszy dla mojego modelu po fullwipe zainstalowałem system w momencie kliknięcia Uruchom system telefon wyświetlił logo MI na jakieś 4 sekundy i się wyłączył po ponownym uruchomieniu tak samo :( próbowałem wejść w TWRP i lipa też logo MI na dłuższą chwile i telefon gaśnie mam przypuszczenia że bootloader się zablokował bo (fastboot działa) próbowałem wgrać recovery na nowo wgrywa się ale na dal MI na dłuższą chwile i gaśnie. Tylko jak teraz mam odblokować jak telefon nie wstaje.

Proszę o szybką pomoc

Dziękuje Pozdrawiam

Edytowane przez Sid3rski
Drobne poprawki :) Pozdrawiam Administracje i prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, po przebojowej instalacji miuipolska telefonu mi4c do najnowszej wersji libra - telefon od godziny ciągle się włącza - jest ekran włączania androida i migające kropki, standardowo przy włączaniu. Na poćżatku pomyślałem że to normalne, trochę dłużej powinno się włączać za pierwszym razem. Ale aż tak długo? Dodam że wczesniej napisałem "przebojowej", ponieważ aktualizacja została wczesniej zainstalowana i telefon się zceglił, na szczęscie udało mi się zrobić flash'a do najnowszej chinskiej wersji, nastepnie musiałem odblokować bootloader i ponownie wgrałem twrp oraz miui polska. I teraz takie kwiatki wychodzą - piszę to wiadomośc nad ranem, zostawiam taki telefon podłączony do łądowania i idę spać. Mam nadzieje że ktoś ma jakąś odpowiedź, a ja odezwę się gdy wstanę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...