Skocz do zawartości

Mi4c, problem z wgraniem oprogramowania, brak twrp


lucasdziuba

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę spanikowałem zanim dostałem odpowiedź i wgrałem już najnowszy official/stable:

libra_images_V8.5.1.0.NXKCNED_20170619.0000.00_7.0_cn_2b6ded3649.tgz

za pomocą

MiFlash.7.4.25

Ponowiłem też unlock z użyciem

miflash_unlock-en-2.3.803.10

Jak teraz wrzucić znowu MIUI Polska?

(Przepraszam, ale ostatnio robiłem to ponad rok temu, a wolę potwierdzić, niż zepsuć...)

 

Mam ściągnięte już te pliki:

  • twrp-20170817-0823.img
  • libra-aqua_firmware_7.2.9.zip

Ale jak/czym się wgrywa pliki *.img - np. ten TWRP, bo niestety nie pamiętam?

Czy to będzie to: https://www.xda-developers.com/how-to-install-twrp/ => "Install via ADB"?

--

Wygląda na to, że tak.

Mogę teraz od razu zainstalować xiaomi.eu_multi_MI4c_7.9.14_v9-7.0.zip skoro mam teraz libra_images_V8.5.1.0.NXKCNED? Czy będzie ten sam problem?

Edytowane przez alwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adamunio napisał:

Powiedzcie. Czy po wgraniu Androida 7 widać jakieś diametralnie zmiany w działaniu naszego telefonu? Oprócz szaty graficznej,animacji? Chodzi mi głównie o baterię.

Z baterią mniej więcej bez zmian. Ale zarządzaniem RAM-em gorsze (ubijanie apek). O szczegóły pytaj @galakty

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick Nie irytuj się, bo to ja mam problem, nie Ty. ;-) Jeśli możesz, to proszę Cie, odpowiedz konkretniej.

Jak "odblokować oficjalnie bootloader"?

Ponowiłem już unlock z użyciem:

miflash_unlock-en-2.3.803.10

Przy kolejnych użyciach pokazuje coś takiego:

59c2d07e8eaf0_2017-09-2022_27_36-MiUnlock.thumb.png.d4743fb2f8490c6a156395d7a4f7128d.png

Czy to nie znaczy, że mam już odblokowany bootloader? Nie bardzo rozumiem...

 

Zrobiłem też:

fastboot flash recovery twrp-20170817-0823.img

i zakończył się sukcesem...

target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'recovery' (38236 KB)...
OKAY [  0.830s]
writing 'recovery'...
OKAY [  0.353s]
finished. total time: 1.184s

 

Niestety jak włączam VOLUME UP + POWER to bootuje mi do chińskiego boot-menu, czyli rozumiem, że TWRP mi nie startuje...

Co konkretnie muszę zrobić żeby wgrać teraz rom MIUI no i który:

xiaomi.eu_multi_MI4c_7.9.14_v9-7.0.zip

czy

libra-aqua_firmware_7.2.9.zip?

---

Polecenie device-info też mówi, że jest unlocked i próbowałem też wgrać TWRP_libra_7.0.img ale dalej nie mogę do niego wejść...

>fastboot oem device-info
...
(bootloader)    Device tampered: false
(bootloader)    Device unlocked: true
(bootloader)    Device critical unlocked: true
(bootloader)    Charger screen enabled: true
(bootloader)    Display panel:
OKAY [  0.079s]
finished. total time: 0.079s

---

Pogubiłem się już. Może problem jest w tym że zainstalowałem STABLE CN ROM, a trzeba mieć Xiaomi Mi 4c Latest China Developer Version Fastboot File Download, żeby TWRP się poprawnie wgrało? Czy nie? Pomocy...

 

Edytowane przez alwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wgrałem firmware   libra-aqua_firmware_7.2.9.zip .  które zablokowało mi bootloader . Fastboot wisi na obrazku nic się dalej nie dzieje czy w takim przypadku muszę użyć MiFlash .Jak ktoś mógł by mi podpowiedzieć co po kolei ściągnąć i instalować aby nie uwalić do końca telefon .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bij zabij muszę utworzyć temat bo borykam się z problemem drugi dzień i nic na forum ani w internecie nie znalazłem. 

1. Na wersji 6.9.22 z odblokowanym bootloaderem nieoficjalnie wgrałem wersję 7.9.21 przez twrp (niestety nie pamiętam wersji) tak jak to było napisane przy najnowszej wersji miui. 

Cytat

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

  1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

(generalnie telefon kupiłem od faceta który je sprowadzał i według niego odblokował bootloader nie oficjalnie i otrzymałem go z xiaomi.eu)

2. W twrp wyskoczyło mi coś takiego 26764915eadce34ac4cdabd251b92530_orig.jp (zdjęcie pochodzi z późniejszego etapu aczkolwiek z takimi samymi logami)

3. Po reboocie bootloop. (kopii zapasowej nie zrobiłem, zapasowej instalki nie przygotowałem..)

4. W porywach emocji zacząłem szukać co z tym zrobić i zrobiłem to czyli MiFlashem wgrałem libra_images_5.12.17_20151126.0000.5_5.1_cn który nie powinien blokować bootloadera. (jak się potem okazało po wpisaniu fastboot oem device-info wyskoczyło, że jednak zablokowany.

5. Idąc za ciosem zrobiłem to czyli próbę odblokowania bootloadera nieoficjalnie, wszystko szło pięknie do momentu 

Cytat
  1. W katalogu "MIUIPolska fastboot toolkit" kliknij w klik "instaluj_recovery_windows.bat"
  2. Uruchomi się recovery TRWP UWAGA jeżeli telefon nie reaguje na dotyk poczekaj chwilę. Ekran się wyłączy i po chwili zaświeci. Slide tu unlock i do dzieła. Musimy pozwolic TRWP na modyfikacje inaczej po uruchomieniu telefony wróci recovery Xiaomi i nie zainstalujemy miuipolska
  3. Klikamy wipe i :slide to wipe"
  4. klikamy wstecz i wybieramy opcję instal i z listy plików wybieramy nasz plik z miuipolska "slide to flash" i ZROBIONE.

Po kliknięciu w instaluj_recovery_windows.bat nic się nie działo więc zacząłem szukać i w komentarzach był sposób, żeby wrzucić odpowiednie recovery do folderu i za pomocą

Cytat

komendy Uruchomienie z pliku
fastboot boot TWRP_3.0.2-0.img

udało mi się przejść do twrp, zrobiłem wipe i zacząłem ponowne wgrywanie 7.9.21, które skończyło się błędem widocznym na pierwszym zdjęciu. 

6. Ostatecznie MiFlashem wgrałem 5.12.17 i sobie na niej biduję a chciał bym wgrać najnowsze miui. :/ Co robię źle?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Mam problem z Mi4c pracującym pod romem z Xiaomi.eu. Chciałem zrobić backup całego telefonu przy użyciu nowego TWRP 3.1.1 z opcją zapisywania bezpośrednio na PC (na SD nie mam wystarczająco miejsca. W tym celu chciałem sflashować TWRP z poziomu samego TWRP  (install -> install image). Niestety po tej operacji telefon nie wchodzi już do recovery mimo że system uruchamia się prawidłowo. Wejście do recovery kończy się zawieszeniem na ekranie z logiem Mi.

Próbowałem flashować ponownie fastbootem ale efekt jest identyczny. Co z tym zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomol012 wgraj właściwe twrp pod swój bootloader ;) https://eu.dl.twrp.me/libra/

twrp-3.1.1-1-libra.img	20.6M	2017-06-11 16:50:04 EDT bootloader 7.0
twrp-3.1.1-0-libra.img	48.6M	2017-05-17 18:42:45 EDT bootloader 5.1
twrp-3.1.0-0-libra.img	49.4M	2017-03-10 05:47:54 EST bootloader 5.1
twrp-3.0.2-0-libra.img	49.4M	2016-04-13 10:36:57 EDT bootloader 5.1

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Proszę o poradę. 

Wgrałem najnowszą wersję MIUI 7.10.26 oraz poprawkę libra-aqua firmware. Niestety tak jak koledzy napisali telefon nie wystartował. Pojawił się tylko znaczek MI i na tym koniec. Po przeczytaniu postu ponowiłem próbę wgrania MIUI czyli powrót do wersji 6.1.7...cn. Instalacja w MIFlash w trybie edl przeszła bezproblemowo. MiFlash potwierdził to komunikatem  o pomyślnym wykonaniu Flash. Ale telefon nie wystartował tzn. po wyłączeniu i włączeniu (trzymanie przycisku POWER przez ok 10s) ekran nadal jest czarny. Po podłączeniu przez USB do Pc-ta telefon jest nadal w trybie EDL, m menadżerze urządzeń wykryty jako Qualcomm .... 9008 na COM30.

Podmieniłem plik na wskazany przez slimdick'a oraz ponowiłem Flashowanie. Rezultat taki sam MiFlash wskazuje że wszystko przebiegło pomyślnie ale telefon nadal jest wykrywany po restarcie jako ...9008. Co mogę z tym zrobić bo brakuje mi pomysłów? Czy w miflash jest gdzieś dostęp do logów podczas wgrywania systemu, może coś tam pisze?  

Nawiasem mówiąc wykonywałem już kilka razy przywracanie androida tym sposobem i zawsze mi to wychodziło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Podczas flashowania systemu na telefon wyskoczył niespodziewanie błąd i zamknął aplikację XiaoMiFlash. Telefon nie reaguje teraz na próby włączenia, jedynie przy podłączaniu go do komputera pojawia się dźwięk podłączania urządzenia, a po chwilowym przytrzymaniu przycisku power dźwięk jak by telefon był odłączany, MiFlash wykrywa mi telefon, poza tym nie reaguje na nic. Kompletnie nie mam pomysłu co mogę zrobić, dlatego bardzo prosił bym o pomoc. Dziękuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

Jako, że nowy jestem to na początek chciałem się przywitać. Zatem dobry wieczór ! ;-)

Posiadam MI4-C. Mam go z Allegro od niejakiego królik.pl

Obecnie cyhyba już nie finkcjonuje ten sprzedawca.

W każdym razie kupiłem go z polskim MI i tak było przez bardzo długi czas (ponad pół roku) w końcu jednak doczytałem, że da się zrobić aktualizację.

Ściagnąłem plik z nowym softem (obecny: 7.6.29) [Miui 8.6 by xiaomi.eu]

Pojawiają się nowe aktualizacje ale ja nie mogę wykonać tego za pomoca opisanego sposobu na miuipolska.pl, gdzie wgrywam plik (zip) do głównego katalogu, potem aktualizacje --->trzy kropki ---> zainstaluj z pliku zip ------> wybieram plik i .... następuje restart telefonu ale nie robi się aktualizacja, tylko posostaje dalej ta sama wersja. Aha i plik wgrany go głównego katalogu za każdym razem znika. Tak ma być ?

Fastboot jest odblokowany. Zarejestrowałem się na stronie mi.com i po uuchomieniu miflash_unlock i podaniu nizbędnych danych uruchamia się odblokowanie ale kończy się komunikatem, ze urządzenie jest już odblokowane.

Czytam od 2 dni to forum i inne porady w necie ale:

1. Boję się uceglić telefon bo specem nie jestem,

2. nie potrafię ocenić gdzie piszą prawdę, a gdzie robią ludzi w balona (nie do końca jestem przekonany, że zadziała to w moim telefonie)

3. Nie mam pomysłu co może powodować takie zachowanie mojego fona, bo raczej powinno działać instalowanie za pomocą tego co opisałem

 

Prośba o pomoc. 

Pablo

Edytowane przez moogoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz TWRP, musisz je zainstalować (odpowiednie dla Androida 7) przez Fastboot, a potem z niego najnowszy update. Nie rób żadnych wipe, format etc. Po instalacji TWRP tylko instalujesz najnowszy eu i reboot.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Orjon napisał:

Nie masz TWRP, musisz je zainstalować (odpowiednie dla Androida 7) przez Fastboot, a potem z niego najnowszy update. Nie rób żadnych wipe, format etc. Po instalacji TWRP tylko instalujesz najnowszy eu i reboot.

Dziękuje za szybką reakcję. 

Dla 7.0 to rozumiem TWRP_libra ?

Nie wiem czy dobrze to rozumiem ale żeby zainstalować samo TWRP potrzebuję adb, fastboot, i plik TWRP ?

Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2017 o 20:53, Orjon napisał:

TWRP_libra_7.0, dopisek masz. Możesz też znaleźć jakikolwiek inny libra, byle dla Androida 7, a nie 5.1.

Pliki - tak :)

Orjon - bardzo dziękuję za wskazówki. Jestem bardzo wdzięczny.

Poradziłem sobie bez problemu i już od kilku godzin ciesze się nowym MIUI 9. :-)

Rozumiem, że teraz już nie będzie konieczne instalowanie przez TWRP, tylko normalnie [plik spakowany] za pomocą instalatora ?

Pablo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Orjon napisał:

Możesz przez aktualizacje, możesz przez TWRP - w sumie to nie robi różnicy, bo i tak aplikacja Aktualizacje do aktualizacji korzysta z TWRP ;)

tapnięte z Redmi 4a
 

Rozumiem... Dla tego nie mogłem zainstalować poprzednio aktualizacji? --> bo brakowało TWRP, które jest niezbędne do upgrade ?

Bardzo dziękuję raz jeszcze za pomoc. Zwłaszcza, że chodzi mi po głowie drugi telefon i chyba też swoje zainteresowania skupię na marce Xiaomi. ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

mam nadzieję, że pomożecie. Miałem zainstalowany system Resurection Remix. Chciałem wrócić do MIUI, bo w tamtym źle mi pokazywało stan baterii. Wgrałem więc system ściągnięty stąd: https://miuipolska.pl/download/ . Urochomiłem telefon ponownie do TWRP. Tam zrobiłem WIPE Dalvik, System, Cache, Data. Potem zainstalowałem wcześniej wgrany system i nacisnąłem "Reebot system". Telefon się zresetował, tylko, że się nie włącza. Utyka na logo MI, świeci się kilka sekund i się wyłącza. Jak podłączam pod komputer to cały czas sam się tak włącza do loga i wyłącza. Jak klikam guziki Power + Vol- to włącza się ikonka Fastboot, ale po chwili się wyłącza jak logo MI. 

Co to mogę zrobić, żeby tel znowu działał ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem już sobie za pomocą Miflash. Zainstalowałem jakiś stary rom dla miflash, nie ma tutaj w ogóle usług google. Chciałbym teraz zainstalować najnowszy z MiuiPolska. Ściągnąłem już i wrzuciłem na telefon do głównego folderu. Zainstalowałem też na telefonie twrp stąd: https://eu.dl.twrp.me/twrpapp/ . Ale nie wiem jak zainstalować tego miuipolska teraz. Jak wyłączam telfon i włączam go Power i Vol+ to włącza się Mi-recovery a nie twrp. Jak otwieram apke z poziomu telefonu to z kolei nie ma tam wgranego romu miuipolska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest aplikacja TWRP a nie samo TWRP :)

Ściągasz TWRP stąd: https://eu.dl.twrp.me/libra/

Potem uruchamiasz telefon w trybie fastboot, i uruchamiasz Minimal ADB and Fastboot.

Wpisujesz komendy:

Spoiler

fastboot devices - by wykrył telefon
fastboot flash recovery (twój_plik).img
fastboot boot (twój_plik).img

 

Najlepiej zainstalować najnowszy TWRP, by działał normalnie z androidem 7. Jeśli zainstalowałeś przez miflash rom z starszym andkiem to po instalacji miuipolska bootloader najpewniej się zablokuje. Potem w TWRP robisz format data jeśli masz na china androida 7 (na 5.1 to nie jest potrzebne) i instalujesz MIUIPolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...