Skocz do zawartości

Mi4c, problem z wgraniem oprogramowania, brak twrp


lucasdziuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zaktualizowałem telefon mi4c do 6.12.22 i z tej wersji chcę przejść do najnowszej, na koniec instalacji wywala jakieś 2 błędy(zdj, nie moje ale mam to samo) i potem resetuje cache/dalvik i reboot klikam. Odpala się logo Mi i tak stoi chwilę na tym Mi i dalej nic się nie dzieje i wyłącza telefon. I jedyne co mogę zrobić to wipe system, data, dalvik, cache i instalować wersję 6.12.22 ponownie. Jak mam to zrobić żeby była ta najnowsza wersja? TWRP w wersji 2.8.7.0.

1.jpg.bb7260165fa078fe6f5944402ed7f64d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czartu 

@Acid

Z ciekawości sprawdziłem i faktycznie jest problem z przejściem bezpośrednim z wersji xiaomi.eu_multi_MI4c_6.12.22_v8-5.1 na xiaomi.eu_multi_MI4c_7.7.20_v8-7.0 albo xiaomi.eu_multi_MI4c_7.8.17_v9-7.0. Zatrzymuje się na logo Mi i stoi. Szybkie rozwiązanie to wgranie w twrp N firmware libra-aqua_firmware_7.2.9.zip. Po tym zabiegu system ładuje się bez problemu ;) 

Przy okazji sprawdziłem TWRP 3.1.1 for libra/aqua działa na obu bootloaderach, nie ma już potrzeby zmieniać przy przejściu z 5.1 na 7.0

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, slimdick napisał:

@Czartu 

@Acid

Z ciekawości sprawdziłem i faktycznie jest problem z przejściem bezpośrednim z wersji xiaomi.eu_multi_MI4c_6.12.22_v8-5.1 na xiaomi.eu_multi_MI4c_7.7.20_v8-7.0 albo xiaomi.eu_multi_MI4c_7.8.17_v9-7.0. Zatrzymuje się na logo Mi i stoi. Szybkie rozwiązanie to wgranie w twrp N firmware libra-aqua_firmware_7.2.9.zip. Po tym zabiegu system ładuje się bez problemu ;) 

Przy okazji sprawdziłem TWRP 3.1.1 for libra/aqua działa na obu bootloaderach, nie ma już potrzeby zmieniać przy przejściu z 5.1 na 7.0

Wybacz tendencyjne pytanie ale przez "wgranie w twrp N firmware libra-aqua..." rozumiem flashowanie tego pliku jako twrp.img? Czy jakaś operację na aktualnym TWRP? Ja mam właśnie jeszcze większy przeskok - z xiaomi.eu_multi_MI4c_5.10.22_v7-5.1 chciałem od razu wskoczyć na xiaomi.eu_multi_MI4c_7.8.17_v9-7.0. I ciągle mi się zawieszało na logo MI... Będę wdzięczny za odpowiedź i ewentualnie jakiś link do procedury

Edytowane przez GadzetoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GadzetoPL przeczytaj kilka razy co napisałem aż zrozumiesz, bo skoro chcesz instalować plik .zip jako .img to ten tego .... :D 

Na samym początku to aktualizuj twrp na to co podałem wyżej, potem już w tym nowym zainstaluj plik xiaomi.eu_multi_MI4c_7.8.17_v9-7.0.zip a po tym libra-aqua_firmware_7.2.9.zip, cała procedura.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, co prawda zrobiłem odwrotnie ale zadziałało. Jak ściągnąłem i spojrzałem do środka pliku to już widziałem że nie jest to .img ;-) Dzięki wielkie teraz już pozostało tylko odblokować bootloader i wgrać TWRP pod 7.0

Z czego mogła wynikać niemożność startu systemu z tej wersji o której pisałem na nową? Wszystko było zgodnie z oficjalnym tutorialem a pomimo tego ekran mi wciąż siedział na logo MI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GadzetoPL opis aktualizacji powstał przy przejściu z ostatniej wersji z 5.1 6.12.22 na pierwszą z 7.0 7.2.9 i wszystko było ok jak wgrywało się potem kolejne aktualizacje. Trudno było przewidzieć że po kilku miesiącach będzie taki problem jak u Ciebie ;) 

EDIT: A cały problem jest przez to że w ostatnich wersjach xiaomi.eu na mi4c brak jest nowego bootloadera 7.0, czyli instalując na 6.12.22 najnowsze wersje zostaje nam stary bootloader 5.1 i dla tego system się nie ładuje ;) Zgaduje że był dodany w pierwszej wersji przy przejściu tj. 7.2.9 a potem już go nie było, wiec pomijając tamten update potem są właśnie takie problemiki :) 

7.2.9_7.8_17.thumb.jpg.db2898b5d8befeef93d4431397e77d3b.jpg

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podczas przywracania backupu w TWRP coś poszło nie tak i wykasowała mi się pamięć wewnętrzna. Musiałem podpiąć telefon pod kompa, uruchomić recovery i przekopiować rom do pamięci wewnętrznej. No i podczas flaszowania otrzymuję czerwony komunikat "Failed to mount '/persist'". System niby się instaluje ale podczas restartu albo łapie bootloop albo startuje z błędami (nie wykrywa SIM, brak wifi itp.). Jak sobie z tym poradzić ?

Telefon mam z odblokowanym BL, od roku działał na CM 13 od TS, teraz chciałem wypróbować LineagoOS i Resurrection Remix N i podczas testów coś nie zagrało i pojawił się ten błąd.

Edytowane przez Mn1s1ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wersja twrp, może wystarczy zaktualizować ? https://forum.xda-developers.com/mi-4c/development/recovery-twrp-3-1-1-libra-aqua-t3656664

Wgrywając RR zrób dokładnie według instrukcji włącznie z wgraniem N firmware https://forum.xda-developers.com/mi-4c/development/official-resurrection-remix-libra-aqua-t3507773

Co do LineageOS to sobie daruj szkoda czasu , jak wgrasz RR już na tym zostaniesz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recovery mam "Team Win Recovery Project" od Team Superluminal w wersji 3.0.2-2.
Zamierzałem przesiąść się na RR na stałe ale przez te "Failed to mount '/persist" to każde flaszowanie sypie błędami. Gdzieś wyczytałem, że trzeba przez ADB wgrać "persist.img". Tylko mnie to trochę przerasta :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz w twrp masz w instaluj na dole przycisk po prawej zmiany między zip a img, nie pamiętam dokładnie co na nim jest napisane :D Potem po instalacji w zakładce restart do recovery i już będzie to nowe.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewien problem. Mam Mi4c z odblokowanym bootloaderem i probowalem zrobic upgrade do Nougata, niestety nie idzie to najlepiej ale od poczatku:

1. Mialem jakas starsza wersje i najpierw wgralem to:

xiaomi.eu_multi_MI4c_6.12.22_v8-5.1.zip

Udalo sie wszystko jak marzenie.

2.Wrzucilem nowe TWRP:

TWRP-3.1.0-2-libra-L.img

Tez sie udalo.

3. Nastepnie probowalem wgrac ktorykolwiek z ponizszych:

xiaomi.eu_multi_MI4c_7.8.24_v9-7.0.zip

xiaomi.eu_multi_MI4c_7.8.31_v9-7.0.zip

I niestety wszystko niby ok ale po restarcie wisi ponad 15 minut na logo Mi i nic sie nie dzieje (po ponownym restarcie - bootloop na logo). Moge bez problemu przywrocic ten z punktu 1szego ale jestem ciekawy czemu akurat mi nie dziala nougat. Nie moge w necie znalezc jakichs sensownych informacji.

Kilka razy w TWRP widzialem ten komunikat:

unmount of /system failed; no such volume
script succeded: result was [0.200000]

Ale zrobilem mounta na tym w TWRP i jak sprobowalem to juz nie bylo problemu.

 

Zrobilem factory reset (troche mnie to zasmucilo). Czy jest cos co moglbym zrobic zeby skumac co jest nie tak? Albo cos robie zle?

 

Jesli daloby sie cos z tym zrobic byloby super. 

Bede wdzieczny za pomoc!

Pozdrawiam!

Edytowane przez HombreGlobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam podobny problem jak koledzy powyżej.

Chciałem zaktualizować 5.1.1 (6.8.XX) od razu do najświeższej wersji (xiaomi.eu_multi_MI4c_7.8.31_v9-7.0) - oczywiście nie wyszło.
Smartfon nie uruchamia się. Wisi na logo.
Zaktualizowałem TWRP do twrp-20170817-0823 z linka powyżej.
Próba wgrania libra-aqua_firmware_7.2.9.zip przez TWRP - niepowodzenie - nie zgadza się podpis pliku.
Smartfon nie uruchamia się. Wisi na logo.
Downgrade do
xiaomi.eu_multi_MI4c_7.8.17_v9-7.0.
Próba wgrania libra-aqua_firmware_7.2.9.zip przez TWRP - niepowodzenie - nie zgadza się podpis pliku.
Smartfon nie uruchamia się.
Wisi na logo.
Downgrade do xiaomi.eu_multi_MI4c_6.12.22_v8-5.1
Próba wgrania libra-aqua_firmware_7.2.9.zip przez TWRP - niepowodzenie - nie zgadza się podpis pliku.
Smartfon wreszcie się uruchomił.

Probowałem pobrać plik l-a_f ze wszystkich trzech dostępnych mirrorów, które są na stronie.

Jakiś alternatywny pomysł jak zaktualizować do Andka 7? Czy jeśli bym teraz z 6.12.22 próbował przejść na pierwszą wersję MIUI z A7 to nadal muszę instalować l-a_f?

 

Edytowane przez Shakko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick tak, mam włączone sprawdzanie pliku w twrp.

Chciałbym tylko potwierdzić, że rzeczywiście instalacja z 6.12.22 na 7.2.9 przebiegła bezproblemowo.
Następnie z poziomu TWRP zaktualizowałem 7.2.9 do 7.8.31. Wszystko bez problemowo.

Dziękuje za pomoc!

Dla tych, którzy mają jakiś problem z aktualizacją polecam następującą drogę:

stare 5.1.1 -> ostatnie 5.1.1 (xiaomi.eu_multi_MI4c_6.12.22_v8-5.1) -> pierwsze 7.0 (xiaomi.eu_multi_MI4c_7.2.9_v8-7.0.zip) -> najnowsze aktualnie 7.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shakko Jak byś przeczytał dokładnie ten wątek to już to była wielokrotnie napisane co i jak się robi. Nie potrzebne kombinacje w twrp z tym sprawdzaniem pliku.

A w kwestii informacyjnej wszystko wgrałeś na tym twrp co podałem, dalej je masz po przejściu na 7.0 ? Możesz jeszcze sprawdzić czy masz zablokowany bootloader ?

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shakko chciałem tylko potwierdzić co już kilka osób zrobiło, mając wgrane to twrp-20170817-0823 ono jest pod oba bootloadery i po przejściu na 7.0 zostaje. Mimo tego że masz zablokowany bootloader możesz z niego korzystać i nie trzeba robić oficjalnego odblokowania. Cała historia :D 

To co wgrałeś potem jest tylko pod 7.0

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2017 o 15:07, slimdick napisał:

W twrp wygraj ten plik to się uruchomi, libra-aqua_firmware_7.2.9.zip

Wszystko robiłeś dobrze, po prostu w ostatnich wersjach nie ma pliku nowego bootloadera, dla tego system nie wstaje.

Dziekuje bardzo! Potwierdzam ze to byl problem. Bootloader został zablokowany ale TWRP jest wiec jest spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HombreGlobo ok czyli ten myk z twrp sprytnie pomija oficjalnie odblokowanie bootloadera w MI4C :D Chodzi mi oczywiście o to co podałem wyżej ?

Cytat

Przy okazji sprawdziłem TWRP 3.1.1 for libra/aqua działa na obu bootloaderach, nie ma już potrzeby zmieniać przy przejściu z 5.1 na 7.0

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Mi4c, problem z wgraniem oprogramowania, brak twrp

@jackiewicz jest prosty sposób na ominięcie blokady bootloadera w MI4C, jeśli mając wersję 5.1 wgrasz to twrp, po instalacji 7.0 ono zostanie, będziesz miał zablokowany bootloader ale działające twrp i nie musisz aplikować o zgodę na odblokowanie ;) 

TWRP 3.1.1 for libra/aqua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2017 o 11:11, slimdick napisał:

@GadzetoPL opis aktualizacji powstał przy przejściu z ostatniej wersji z 5.1 6.12.22 na pierwszą z 7.0 7.2.9 i wszystko było ok jak wgrywało się potem kolejne aktualizacje. Trudno było przewidzieć że po kilku miesiącach będzie taki problem jak u Ciebie ;) 

EDIT: A cały problem jest przez to że w ostatnich wersjach xiaomi.eu na mi4c brak jest nowego bootloadera 7.0, czyli instalując na 6.12.22 najnowsze wersje zostaje nam stary bootloader 5.1 i dla tego system się nie ładuje ;) Zgaduje że był dodany w pierwszej wersji przy przejściu tj. 7.2.9 a potem już go nie było, wiec pomijając tamten update potem są właśnie takie problemiki :) 

 

Rozumiem, że nowsze od 7.2.9 wersje MIUI EU nie zawierają tego nowego boot-loadera, bo zapewne powodowałoby to blokowanie BL po każdej aktualizacji.

Natomiast nie rozumiem, dlaczego nie jest zaktualizowana instrukcja na cotygodniowych stronach o aktualizowaniu? Bo w obecnym brzmieniu, to prosty przepis na problem:

Spoiler

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

  1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet nie rozumiem tego co napisałeś , przecież jeśli odblokowałem oficjalnie bootloader i wgrywam kolejne wersji aktualizacji to jego statu jest ciągle odblokowany. To według tego co napisałeś przy kolejnych aktualizacjach miui china dev bym musiał go odblokowywać, a tak przecież nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slimdick napisał:

@latet nie rozumiem tego co napisałeś , przecież jeśli odblokowałem oficjalnie bootloader i wgrywam kolejne wersji aktualizacji to jego statu jest ciągle odblokowany. To według tego co napisałeś przy kolejnych aktualizacjach miui china dev bym musiał go odblokowywać, a tak przecież nie jest.

Ok, to w takim razie nie rozumiem, czemu ten właściwy, potrzebny bootloader nie jest dołączany do wszystkich nowych wydań "EU" dla tego telefonu, a był włączony tylko raz w 7.2.9. Jeśli Ty to rozumiesz, to proszę, wyjaśnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...