Skocz do zawartości

Mi4c, problem z wgraniem oprogramowania, brak twrp


lucasdziuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem z download mode, ale od początku: wgrywałem wczoraj nowe miui polska(te które blokuje bootloader) ale po instalacji telefon nie wstał, ale też bootloader sie nie zablokował, wgrałem wiec przez mi flash chiński stable, po tym oczywiście bootloader sie zablokował. Standardowo przeszedłem przez tą procedure odblokowania, dzisiaj dostałem sms'a ze zgodą. I tutaj zaczyna się problem ponieważ w żaden sposób nie moge wejść do edl - próbowałem przez minimal ADB and fastboot i przez fastboot-edl- v2, próbowałem też przez mi recovery, niestety jest dziwnie okrojone wzgledem tego co można znaleźć w internecie, w dodatku całe po chińsku (po zabawie z translatorem okazało sie że nie da sie stamtąd wejść do edl). Czy znacie może jakiś inny sposób by odpalić w download mode? Bo potem wiadomo, tylko wgrać chiśński dev, a potem odblokować bootloader i wrócić do miui polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam problem z xiaomi mi 4c, otóż miałem miui polska 7 na androidzie 5.1.1 i był, zablokowany bootloader, wgrałem china developer miui 8 android 7, uzyskałem zgodę (już 6 dzień po) i nadal nie potrafię odblokować bootloadera, wyskakuje błąd Couldn't verify device przy 50%, czytałem wiele poradników, ale nadal nic nie zadziałało, mam 100% na koncie mi Account, próbowałem odblokować z kartą SIM bez karty sim, jestem zalogowany na koncie xiaomi na telefonie OEM unlock i debugowanie USB włączone. co robię źle albo czego jeszcze nie zrobiłem? Przeszukałem cały internet, forum miui polska również i nie znalazłem odpowiedzi. Proszę o szybką pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon: mi4c

wrzucałem na telefon nową wersję miui polska [7.7.20] dla mojego modelu  , pobrałem aktualizację wrzuciłem plik zip do telefonu odpaliłem aktualizacje z pliku zip  i telefon stoi na logo "MI" i nie wiem co robić, ktoś coś?

1.jpg

Edytowane przez dymke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E coś pomieszałeś. Po pierwsze to co pokazujesz to nie błąd. Tak jest w twrp z tym czerwonym napisem. Przeczytaj dokładnie to zobaczysz, że chodzi o jakiś log... czyli nic. Masz z czym innym problem. Lepiej napisz normalnie co i jak instalujesz. Zresztą mod zaraz wpadnie i da ci polecenie byś zmienił temat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Acid said:

E coś pomieszałeś. Po pierwsze to co pokazujesz to nie błąd. Tak jest w twrp z tym czerwonym napisem. Przeczytaj dokładnie to zobaczysz, że chodzi o jakiś log... czyli nic. Masz z czym innym problem. Lepiej napisz normalnie co i jak instalujesz. Zresztą mod zaraz wpadnie i da ci polecenie byś zmienił temat....

już edytowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od razu widać, że nie czytałeś instrukcji. Po co ja piszę co tydzień taką samą instrukcję w postach o aktualizacji co? 
Teraz wróć do fastboota i podłącz do mi unlock toola i odblokuj bl. Jak nie pomoże to jeszcze wgraj emmc_appsboot.mbn z fastboota z romu 7.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj postanowiłem sobie zupdatować swój telefon i najprawdopodobniej coś skopałem :)

Podążałem według instrukcji - http://www.download.net.pl/mi4c-mi4s-minotepro-aktualizacja-miui-polska-do-androida-70/n/9656/

Mam Mi4c i pobrałem najnowszą wersję softa -  xiaomi.eu_multi_MI4c_7.7.20_v8-7.0.zip

Przy aktualizacji wyskoczył jakiś błąd "unknown command" na czerwono czy cuś takiego i telefon się wyłączył.

Teraz telefon wisi na logo "MI" i po chwili się wyłącza.

Przy włączeniu power+volume- włącza się ten FASTBOOT i tak stoi.

Jestem w tym kompletnie nowy i nie bardzo wiem co mam dalej robić.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

//Edit

Po wpięciu do komputera widzi go jako "Android Bootloader Interface" w Menedżerze urządzeń

//Edit2

Skorzystałbym z poradnika - https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/?page=1&_fromLogin=1

Ale jednak boję się, że wybiorę zły ROM. Ktoś pomoże? :) (Chciałbym MIUIPolska zamiast Global)

 

 

Edytowane przez Subtelny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam błąd.

Instalowałem MiFlashem Chińsko-angielski ROM i w finalnie miałem wersję 6.12.22

Odblokowałem bootloader przy pomocy MiUnlock i zainstałowałem TWRP 3.0.2.0 libra

Wrzuciłem na telefon miuipolska rom i zacząłem go instalować i błąd znowu ten sam.

	...
	Installing MIUI update...
	package_extract_file took 00s
	E:unknown command [log]
	E:unknown command [log]
	unmout of /system failed; no such volume
	script succeeded: result was []
	Updating partition details...
	... done
	
Edytowane przez Subtelny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Subtelny napisał:

Wrzuciłem na telefon miuipolska rom i zacząłem go instalować i błąd znowu ten sam.

I rom się nie wgrał? Robiłeś może wipe system (jeżeli tak to błąd)? A nie lepiej od razu wrzucić chiński 7.7.20 MiFlashem, (bl nie powinien się zablokować, a nawet jakby się jakimś cudem zablokował, to odblokujesz w chwilę) i potem już twrp dla androida 7, czyli to (TWRP_libra_7.0.zip)  https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767135741 i rom  eu 7.7.20. Moim zdaniem to najlepsza droga (ale mogę się mylić).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

I rom się nie wgrał? Robiłeś może wipe system (jeżeli tak to błąd)? A nie lepiej od razu wrzucić chiński 7.7.20 MiFlashem, (bl nie powinien się zablokować, a nawet jakby się jakimś cudem zablokował, to odblokujesz w chwilę) i potem już twrp dla androida 7, czyli to (TWRP_libra_7.0.zip)  https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767135741 i rom  eu 7.7.20. Moim zdaniem to najlepsza droga (ale mogę się mylić).

Spróbuję jeszcze raz tylko z innym TWRP. Jeżeli nadal się nie powiedzie to spróbuję Twojego pomysłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, slimdick napisał:

@Subtelny ten błąd nie ma znaczenia, system jest wgrany poprawnie, tak jest na tym modelu jak się przechodzi z 5.1 ma 7.0, to wina twrp. Po aktualizacji twrp już pod 7.0 tego błędu nie będzie.

 

Wgrałem 7.7.20 chińskiego ROM potem flash TWRP 7 i zainstalowałem na nim eu. Tutaj błędów nie było, wszystko poszło fajnie.

Rebootnąłem i ciągle stoi na ładowaniu "POWERED BY ANDROID" i wisi już długo

//Edit

Półgodziny czekania, ale ruszył! :v

Edytowane przez Subtelny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mi 4c, właśnie go odblokowałem, lecz teraz powstał nowy problem, otóż twrp się nie wgrywa (mam miui 8 android 7 china developer) próbowałem wgrać przez aktualizacje to nie dało rady oraz przez wiersz poleceń, cała instalacja przechodzi, lecz potem się nie włącza twrp (ciągle logo "mi"  po wpisaniu komendy) kiedy wchodzę przez skróty klawiszowe odpala się mi recovery. Mógłby mi ktoś pomóc, na forum nie znalazłem tematu, który mi pomógł z tym. System, na którym to robię to Windows 8.1 64bit. Proszę o szybką pomoc 

1502102950853764711667.jpg

Edytowane przez Matys102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem zainstalować nowy ROM korzystając ze starej metody:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

telefon jest w trybie fastboot

klikam instaluj_recovery_windows

kilka razy spacja ładowanie i telefon pozostaje w trybie fastboot

 

Jak rozwiązać ten problem?

 

Obecnie jest nowt MIUI 8.3

Chciałbym zainstalować LineageOS 14.1 libra

Edytowane przez piotredy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2017 o 19:43, dymke napisał:

 

wrzucałem na telefon nową wersję miui polska [7.7.20] dla mojego modelu  , pobrałem aktualizację wrzuciłem plik zip do telefonu odpaliłem aktualizacje z pliku zip  i telefon stoi na logo "MI" i nie wiem co robić, ktoś coś?

@slimdick dokładnie to samo, tylko na tym nowym twrp nie ma tych dwóch czerwonych linijek a mimo to dalej nie wstaje

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...