Skocz do zawartości

Mi4c, problem z wgraniem oprogramowania, brak twrp


lucasdziuba

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie telefon był już sparowany z jakimś kontem mi, stąd błąd. Dla mne przekaz jasny "sprauj urządzenie z kontem mi, odczekaj 5-10 dni i sprawdź ponownie". Problem u Ciebie jest taki, że masz bricka - no błędne koło. Pisałeś im, że masz cegłę i nie możesz dodać telefonu bądź wylogować się konta mi?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z brickiem to miałem na myśli to iż nie uruchamia się system, przez co nie może sparować urządzenia z kontem mi.
Jeśli chodzi o odblokowanie urządzenia przez chińczyków, to zgodzę się z tobą, że dla nich to nie problem. Trzeba tak jak mówisz cisnąć ich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :)

No zdrowo mieszałeś także ja bym rozważył wgranie najpierw przez MiFlash wersję dev od @advcron https://mega.nz/#!nFYygbDK!4gUM6Kr7IBBLvH7-wS6HOiKouRtXx3mG1NieGbItKoM

Powinno to wyczyścić telefon do stanu fabrycznego i bootloadera nie zablokuje. A dalej to zgodnie z poradnikiem...

Ale wstrzymaj się jeszcze, może będą inne pomysły ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam na moim mi4c chcialem zainstalowac polski miui ale gdy chcę zainstalowac inne recovery od tego na zdjeciu to nie włacza sie, dopiero po reboocie ale wtedy znowu zmienia sie w to na zdjeciu i mam zablokowany powrot do starszej wersji ale najdziwniejsze ze nie mam zablokowanego bootloadera (sprawdzone) prosze o pomoc i nie zamykanie teamtu gdyz nie ma o tym na forum.

IMG_20170619_130427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darekxyzbyło to już 1000 razy poruszane jak masz bootloader N to instalujesz twrp pod N, żeby ci system przy pierwszym uruchomieniu nie przywrócił tego domyślnego to musisz od razu po instalacji je uruchomić kombinacja power i volume+ , jak już się uruchomi to potem system go nie nadpisze.

 

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szanownych forumowiczów! To tak tytułem wstępu :)

Wcześniej nie zakładałem konta ani się nie udzielałem, ponieważ było takiej potrzeby, aż do dziś. Niestety moej Mi4C działają na Xiaomi.eu 7.4.13 nie komunikuje się z komputerem, nie działa otg, no i ładowanie jest też jakieś takie wolne. Próba aktualizacji przez aplikację aktualizacja kończy się nie powodzeniem, restart i skasowany plik zip. Fastboot, ADB, miflash, no nic nie jest w stanie poprawnie go wykryć. Po podłączeniu do komputera mam tylko urządzenie nieznane i sterownik mtp też nic nie daje :/ Kwestie komputer-kabel można śmiało wykluczyć. Zawsze wszystko działało, być może ja coś pominąłem przy robieniu kiedyś aktualizacji do 7.4.13, czy może uszkodzone jest złącze usb? :F Może z Was coś jest  w stanie wymyślić ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam xiaomi mi4c, wczoraj po włączeniu facebooka, ekran pomigał i się wyłączył. Po ok. 5 godzinach udał się uruchomić, ale tylko z podłączonym kablem(usb albo do ładowania). Do tej pory resetuje się w randomowym czasie i znowu da się go włączyć tylko z kablem.

Próbowałem przeinstalować system, ale twrp wgl się nie chce załadować. Konsola pokazuje, że wszystko ok, ale ekran ni mrugnie. Xiaomi flash tool nie wykrywa telefonu. Co robić, jak żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie diagnozowałem. Po przełożeniu baterii z telefonu mojej żony nagle mój ożył. Po włożeniu mojej baterii do telefonu żony jej telefon zdechł. No co tu diagnozować? Elementem felernym była bateria :) 2 -3 wyłączył się przy stanie baterii około 40%, a potem padł i już nie wstał. Wyglądało to, jak bootloop. Jak go odpaliłem na ładowarce, to po jej odpięciu się wyłączał. Migał też ekran. Żona używa go do dzisiaj i wszystko z nim ok (po wymianie baterii - żona swój zbiła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miklo

z tym, że mój działa po odpięciu ładowania, ekran pomigal tylko raz. Po prostu w randomowych momentach się wyłącza. Poczekam na odblokowanie bootloadera i jeśli to nic nie pomoże to chyba wyślę do micenter na naprawę, bo odsyłać do goldwaya to 2 miesiące bez telefonu.

 

@slimdick

bootloader odblokowany i wgrany chinski rom miflashem. Niestety problem dalej występuje. Jakieś pomysły?
próbowałem wgrać rom od miupolska ale twrp nie chce się kompletnie uruchomić, mimo, że konsola stwierdza pozytywne wgranie

 

Edytowane przez DooWo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DooWo napisał:

 

@slimdick

bootloader odblokowany i wgrany chinski rom miflashem. Niestety problem dalej występuje. Jakieś pomysły?
próbowałem wgrać rom od miupolska ale twrp nie chce się kompletnie uruchomić, mimo, że konsola stwierdza pozytywne wgranie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

Panowie - i Panie.
jestem w dosyć patowej sytuacji z moim mi4c i nie do końca wiem co zrobić dalej...
chciałem przeinstalować system na miui (z CM13 którego używałem do tej pory)
- pobrałem MIUI 8 Xiaomi.eu pod mi4c,
- uruchomiłem telefon w trybie fastboot
- poprzez fastboot uruchomilem twrp w wersji 3.1.1-0,
- za pomocą twrp sformatowałem telefon, wyczysciłem cache itp. tak żeby wyczyścić telefon przed instalacją.
- za pomocą adb przesłałem plik z systemem oraz open gapps
- dorzuciłem dwa zipy do kolejki instalacji.
- system się zainstalował, jednak wersja gapps była pod androida 6 a nie pod 7
- pobrałem jeszcze raz gapps pod androida 7 i odruchowo wyczyściłem telefon

i w tym momencie twrp powiedział że nie może wyczyścić / zapisać plików.
po restarcie telefonu jedyne co to mogę uruchomić go w trybie fastboot, komenta oem unlock nie działa, nie można też wgrać nowego bootloader,
z tego co rozumiem xiaomi ponownie zablokował bootloader - tylko że nie mam możliwości zainstalowania systemu, żeby dodać konto xiaomi ażeby odblokować telefon przez miunlocker.
Macie jakiś pomysł na rozwiązanie takiej sytuacji?

pozdrawiam
Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jak w tytule mam problem z TWRP. Zrobilem krok po kroku jak w opisanym temacie https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ przez miui zarowno pierwszym sposobem jak i drugim. Jesli chodzi o pierwszy to wchodzac w fastboot i fastboot toolkit klikam w instalacje poprzez cdm jak w instrukcji jest napisane "sukces" ale samo twrp sie nie uruchamia, gdy probuje to zrobic mechanicznie poprzez klikniecie przyciskow moj telefon wylacza sie i na ekranie widnieje tylko "mi.com" na czarnym ekranie i tak wiecznosc, co do 2 metody to probuje zainstalowac chinski dev i podobnie robiac to przez aktualizuj i 3 kropki wybieram plik i telefon zachowuje sie bardz podobnie wylacza sie po czym wlacza czarny ekran z napisem "mi.com". Prosze o pomoc, co robie zle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Próbowałem odblokować bootloader korzystając z poradnika zamieszczonego na tym forum. Pojawił się kłopot z flashowaniem ROMu. Ktoś wie co może być przyczyną? Telefon się teraz nie chce uruchomić, ale na komputerze nadal go wykrywa. Dodam, że próbowałem również przez starszą wersję MiFlash, ale nic to nie dało.

//Edit: Wgrałem ROM przy pomocy MiFlashBeta. Niestety telefon się nie włącza, dioda nie świeci się, nie można wejść do fastboota. W adb również go nie wykrywa. Jedynie w MiFlash się pojawia i słychać dźwięk po podłączeniu do komputera.

flash.JPG

Edytowane przez Siekov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż mam problem z recovery, jest to twrp 2.8.7.1 dotyk się włącza po jakiejś minucie i jedyne co da się zrobić w nim to tylko wgrac coś, nie można zrobić backup, gdyż nie potrafi nawet zacząć, wipe nie próbowałem. I tu proszę was o pomoc, czy można zaktualizować jakoś twrp (jeśli tak to skąd ściągnąć) oraz chciałbym wgrać nowsze miui, mam miui polska 7, które nie widzi żadnej aktualizacji. Więc chciałbym wgrać miui 8 z androidem 6 jeśli jest taka możliwość, na tym androidzie mi nie zależy, więc jeśli mogę was prosić to pomóżcie mi, gdyż to nowy telefon i nie wiem co z tym zrobić, oczywiście prosił bym o linki do jakiś materiałów. 

Dziękuję i liczę na szybką pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam problem z aktualizacją Mi4c. Urządzenie kupione w xiaomi.com.pl od początku miało wgrane MIUI Polska w wersji 6.5.26 (w pamięci jest jeszcze paczka xiaomi.eu_multi_libra_6.5.26_v7-5.1_mi4c.zip) na androidzie 5.1.1 oraz TWRP 3.0.2.0. Nigdy wcześniej nie robiłem żadnej aktualizacji i chciałbym zaktualizować urządzenie do najnowszej wersji MIUI Polska. Ściągnąłem najnowszą paczkę rozwojową xiaomi.eu_multi_MI4c_7.7.20_v8-7.0.zip. W aplikacji Aktualizacje wybrałem opcję instalacji aktualizacji z pliku zip i wybrałem ściągniętą paczkę. Wszystko wydawało się przebiegać pomyślnie, jednak w trakcie aktualizacji urządzenie bez ostrzeżenia uruchomiło się ponownie, przez chwilę wyświetlone było logo MI, a następnie urządzenie wyłączyło się. Dalsze próby uruchomienia smartfona w normalnym trybie również kończą się tym, że wyświetlone zostaje logo MI i po dłuższej chwili urządzenie wyłącza się. Na szczęście udało się przywrócić system z wcześniej zrobionego backupu w TWRP. Ponowna próba aktualizacji zakończyła się tak samo. Załączam zrzut tego, co ostatnie było widoczne na ekranie przed wywaleniem się aktualizacji.

Co z tym?

WhatsApp Image 2017-07-23 at 18.01.24.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, skullcrusher napisał:

Co z tym?

Polecam w końcu zacząć czytać to, co się dzieje na Forum. Tym bardziej, że nieczytanie może spowodować stratę kilkuset złotych - uceglenie telefonu.

Polecam zapoznanie się z pierwszym postem cotygodniowych aktualizacji:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam xiaomi mi 4c z miui polska 7 i chciałem zaktualizować, lecz twrp nie pozwala mi na wgranie niczego, więc chciałem zobaczyć status bootloadera, gdy wchodziłem do minimal adb fastboot to program go nie widział i po jakiś 30 sekundach telefon się wyłączał, czytałem różne tematy lecz nie znalazłem odpowiedzi, w jednym było coś o paczu 5.11.12 lecz nic nie znalazłem o nim, więc w czym tkwi problem? 

Dziękuję i proszę o szybką pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...