Skocz do zawartości

Mi4c, problem z wgraniem oprogramowania, brak twrp


lucasdziuba

Rekomendowane odpowiedzi

No jestem :)

Obecnie sytuacja wygląda tak, że nie masz systemu na telefonie, nie działa recovery, działa tylko tryb fastboot ale zablokowany jest bootloader. Czyli trochę nieciekawie.

Jak ja bym miał taką sytuację to osobiście bym spróbował zrobić coś co potocznie nazywa się brickiem. Pod tym pojęciem kryje się kilka sytuacji, są to 2 tryby specjalne qualcomm-a w których telefon jest wykrywany przez PC w managerze urządzeń: tryb 9008 i tryb 9006 oraz sytuacja w której telefon wogóle nie jest przez PC wykrywany. Tryb 9008 czyli Qualcomm HS-USB QDLoader nie umożliwia jako tako flashowania systemu w telefonie ale umożliwia załadowanie właściwego programu służącego do zapisu flasha i przejście do trybu 9006 który już tą operację umożliwia. W obu tych trybach nie działa ładowanie telefonu dlatego ważne jest byś miał w pełni naładowaną baterię (o ile masz ją podłączoną w telefonie a masz). Oba te tryby są obsługiwane przez MiFlash ale wymagają instalacji osobnych driverów. Dla win 8.1 lokalizacja driverów to C:\Program Files (x86)\Xiaomi\MiPhone\Qualcomm\Driver. Może się przydać jak system nie będzie chciał automatycznie wyszukać i zainstalować ;-)

Do trybu Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 wchodzimy dlatego, że umożliwia naprawę uszkodzonych partycji, bootloadera i wielu innych ważnych elementów w oprogramowaniu telefonu. Powinien też umożliwić ominięcie blokady bootloadera.
Spróbujemy zrobić to tak jak robiły to osoby wgrywające Windows 10 na telefony MI4 LTE, czyli komendą fastboot reboot edl. Po wydaniu tej komendy wyświetlacz na telefonie zgaśnie i powinieneś usłyszeć w głośniku na pc dźwięk charakterystyczny dla wykrycia nowego urządzenia usb. Powinny się zainstalować automatycznie sterowniki od trybu 9008. Koniecznie musisz wcześniej wyłączyć w systemie operacyjnym na komputerze weryfikację podpisu sterowników. Poradników na ten temat jest sporo, ja przeważnie robię to zgodnie z tym http://darmowyinternet.net/forum/temat-poradnik-jak-wylaczyc-wymuszanie-podpisu-cyfrowego-sterownikow-w-windows-8_230
Dalej uruchomimy MiFlash, dajemy refresh i MiFlash powinien zobaczyć telefon. Wybierasz normalnie w browse ścieżkę do images, a w opcjach zaawansowanych wskazujesz plik flash_all.bat. Nie  kombinuj z innymi plikami bat, bo będzie błąd MiFlash. Klikasz flash. W stosunku do normalnego wgrywania romu przez MiFlash różnica podczas pracy w trybie diagnostycznym qualcomm-a będzie taka, że program po paru sek. przełączy telefon do trybu 9006, zatrzyma flashowanie, windows powtórnie zainstaluje sterowniki i flashowanie ruszy dalej. Logi też będą dużo większe. Nic w tym czasie nie robisz, tylko obserwujesz co się dzieje. Po 3-5 minutach jak wszystko pójdzie dobrze, powinieneś mieć telefon w stanie fabrycznym.
Jakie masz szanse na poprawne zakończenie nie wiem. Ja nie mam Mi4C tylko MI3, trochę inny soc ale też snapdragon. Z 5 tzw bricków swój telefon podniosłem, także pewnie powyżej średniej na tym forum ;-) 3 razy bez problemów. Razy musiałem odłączyć baterię w telefonie bo pc od początku nic nie wykrywał. Raz się trochę namęczyłem zanim poprawnie się sflashowało (po przełączeniu z 9008 na 9006 MiFlash zgłaszał błąd, tak było kilka razy, skończyło się na odłączeniu baterii i dalej już przeszło poprawnie). Mój telefon ma się dobrze, wszystko działa. Specjalnie bricka nigdy nie robiłem ale też nie miałem powodów do tego bo mi nikt bootloadera nie blokował. Robiły się same podczas testów różnych romów, kerneli i firmware. Tak to wygląda w praktyce z mojego punktu widzenia.
Żeby było jasne, ryzyko, że zrobisz sobie przycisk do papieru z telefonu jest spore i to tylko Ty ryzykujesz.

Przeczytaj całość tego co napisałem minimum 2 razy i to ze zrozumieniem.
Jak czegoś nie rozumiesz to pytaj zanim zaczniesz coś robić, spróbuję wyjaśnić...
Jak coś podczas wykonywania operacji poniżej nie będzie się zgadzało to też pytaj zanim zaczniesz dalej robić...

Masz do wykonania następujące operacje:

1. Rozpakowujesz rom fastboot np. na dysku C tak by w ścieżce dostępu nie było spacji. Czyli nie rozpakowujesz na pulpicie bo wtedy spacje będą.
2. Instalujesz MiFlash (jak masz zainstalowany to pomijasz ten krok).
3. Wyłączasz w systemie na PC weryfikację podpisu sterowników. PC będzie się restartował podczas wykonywania tego. Po wykonaniu tej operacji nie restartuj już pc, bo pewnie po restarcie znowu się to przestawi i uniemożliwi poprawne flashowanie.
4. Włączasz telefon w trybie fastboot czyli VOL+ i POWER i podłączasz przez usb do pc. Telefon ma być naładowany!
5. Uruchamiasz na pc konsolę cmd jako administrator i przechodzisz komendą cd do katalogu na komputerze, w którym masz plik fastboot.exe
6. Piszesz:
fastboot devices
Powinieneś dostać w odpowiedzi numer seryjny cpu w telefonie.
7. Piszesz:
fastboot reboot edl
Telefon zgaśnie i windows zacznie instalować sterowniki dla trybu 9008
8. Czekasz aż się sterowniki poinstalują.
9. Sprawdzasz w Menagerze urządzeń na PC czy wszystko jest ok.
10. Zamykasz konsolę cmd i uruchamiasz MiFlash
11. Wciskasz Refresh i sprawdzasz czy telefon jest widoczny.
12. W Browse wybierasz katalog images
13. W Advanced wybierasz plik flash_all.bat
14. Klikasz flash i czekasz na efekt tej operacji.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, fredek napisał:

No jestem :)

Obecnie sytuacja wygląda tak, że nie masz systemu na telefonie, nie działa recovery, działa tylko tryb fastboot ale zablokowany jest bootloader. Czyli trochę nieciekawie.

Jak ja bym miał taką sytuację to osobiście bym spróbował zrobić coś co potocznie nazywa się brickiem. Pod tym pojęciem kryje się kilka sytuacji, są to 2 tryby specjalne qualcomm-a w których telefon jest wykrywany przez PC w managerze urządzeń: tryb 9008 i tryb 9006 oraz sytuacja w której telefon wogóle nie jest przez PC wykrywany. Tryb 9008 czyli Qualcomm HS-USB QDLoader nie umożliwia jako tako flashowania systemu w telefonie ale umożliwia załadowanie właściwego programu służącego do zapisu flasha i przejście do trybu 9006 który już tą operację umożliwia. W obu tych trybach nie działa ładowanie telefonu dlatego ważne jest byś miał w pełni naładowaną baterię (o ile masz ją podłączoną w telefonie a masz). Oba te tryby są obsługiwane przez MiFlash ale wymagają instalacji osobnych driverów. Dla win 8.1 lokalizacja driverów to C:\Program Files (x86)\Xiaomi\MiPhone\Qualcomm\Driver. Może się przydać jak system nie będzie chciał automatycznie wyszukać i zainstalować ;-)

Do trybu Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 wchodzimy dlatego, że umożliwia naprawę uszkodzonych partycji, bootloadera i wielu innych ważnych elementów w oprogramowaniu telefonu. Powinien też umożliwić ominięcujemy zrobić to tak jak robiły to osoby wgrywające Windows 10 na telefony MI4 LTE, czyli komendą fastboot reboot edl. Po wydaniu tej komendy wyświetlacz na telefonie zgaśnie i powinieneś usłyszeć w głośniku na pc dźwięk charakterystyczny dla wykrycia nowego urządzenia usb. Powinny się zainstalować automatycznie sterowniki od trybu 9008. Koniecznie musisz wcześniej wyłączyć w systemie operacyjnym na komputerze weryfikację podpisu sterowników. Poradników na ten temat jest sporo, ja przeważnie robię to zgodnie z tym http://darmowyinternet.net/forum/temat-poradnik-jak-wylaczyc-wymuszanie-podpisu-cyfrowego-sterownikow-w-windows-8_230
Dalej unse na poprawne zakończenie nie wiem. Ja nie mam Mi4C tylko MI3, trochę inny soc ale też snapdragon. Z 5 tzw bricków swój telefon podniosłem, także pewnie powyżej średniej na tym forum ;-) 3 razy bez problemów. Razy musiałem odłączyć baterię w telefonie bo pc od początku nic nie wykrywał. Raz się trochę namęczyłem zanim poprawnie się sflashowało (po przełączeniu z 9008 na 9006 MiFlash zgłaszał błąd, tak było kilka razy, skończyło się na odłączeniu baterii i dalej już przeszło poprawnie). Mój telefon ma się dobrze, wszystko działa. Specjalnie bricka nigdy nie robiłem ale też nie miałem powodów do tego bo mi nikt bootloadera nie blokował. Robiły się same podczas testów różnych romów, kerneli i firmware. Tak to wygląda w praktyce z mojego punktu widzenia.
Żeby było jasne, ryzyko, że zrobisz sobie przycisk do papieru z telefonu jest spore i to tylko Ty ryzykujesz.

Przeczytaj całość tego co napisałem minimum 2 razy i to ze zrozumieniem.
Jak czegoś nie rozumiesz to pytaj zanim zaczniesz coś robić, spróbuję wyjaśnić...
Jak coś podczas wykonywania operacji poniżej nie będzie się zgadzało to też pytaj zanim zaczniesz dalej robić...

Masz do wykonania następujące operacje:

1. Rozpakowujesz rom fastboot np. na dysku C tak by w ścieżce dostępu nie było spacji. Czyli nie rozpakowujesz na pulpicie bo wtedy spacje będą.
2. Instalujesz MiFlash (jak masz zainstalowany to pomijasz ten krok).
3. Wyłączasz w syste

 

zatrzymałem sie na przycisku flash w programie, wyskoczył błąd NIE MOŻNA ODNALEŹĆ OKREŚLONEGO PLIKU (0x80070002 execute: C:\User\Lukasz\Desktop\libra\flash_all.bat

Nie wiem dlaczego skoro podaje mu inna ścieżkę C:\Users\Lukasz\Desktop\libra_images_V7.0.15.0.LXKCNCI_20151104.0000.4_5.1_cn

W opcji advenced wybieram plik klikam otwórz ale dalej mam okno advenced nie moge tego zatwierdzić wiec zamykam okno i dopiero jestem w głównym oknie programu, włączam flash i wyskakuje ten błąd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, AndropaX napisał:

Nie ma komendy fastboot reboot edl, jest tylko fastboot reboot i fastboot reboot-bootloader. Reboot edl dotyczy adb.

Fakt, pomyliłem adb z fastboot. Ale adb nie ma bo to wymaga odpalonego systemu lub twrp. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, lucasdziuba napisał:

zatrzymałem sie na przycisku flash w programie, wyskoczył błąd NIE MOŻNA ODNALEŹĆ OKREŚLONEGO PLIKU (0x80070002 execute: C:\User\Lukasz\Desktop\libra\flash_all.bat

Zatrzymałeś się już na pkt 1 bo miałeś nie rozpakowywać na pulpicie a właśnie to robisz.  I miałeś rozpakować dev a rozpakowałeś stable.

Ale poważniejszy  problem jest z pkt 7 bo to nie zadziała. Trzeba wymyślić coś innego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to:

Program się zowie: QPST.WIN.2.7 Installer-00425.1.zip

Plik prog_emmc_firehose_8992_ddr.mbn masz w romie fastboot

 

qfil_9008.thumb.jpg.489d5d802df3dad3122f

qfil2.thumb.png.a89a330ed01eabc6e4107cca

rawprogram0.xml

patch0.xml

W select Build wskazujesz rozpakowany ROM fastboot.

Nie próbowałem tego. Ale może  się da wgrać.

Program qfil musisz ręcznie uruchomić bo nie tworzy sobie skrótu. Plik qfil.exe będziesz mieć w katalogu instalacyjnym.

 

Edytowane przez advcron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@advcron

Ale jak dla mnie problemem jest przełączenia trybu tak by miał 9008. Jakby miał to 9008 to i MiFlash by wystarczył.

Ja się zastanawiam nad takim wymuszeniem tego trybu:

fastboot erase aboot

fastboot reboot

Ale to ma wadę, której nie miał tryb EDL -> z trybu edl można normalnie wyjść przez power a z tego się nie da. Jakby to było Mi3 to jest to dosyć bezpieczne ale to jest Mi4c a tu nie wiem jak się zachowa.

Czyli mocno ryzykownie.

Jak się czujesz na siłach to tłumacz @lukasdziuba ten QPST. Wydaje się mniej ryzykowne. Jak QPST uda się przełączyć tryb bez kasowania zawartości partycji aboot to będzie lepszym rozwiązaniem.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam. To po insatalcji wchodzisz do katalogu gdzie się zainstalował qpts i uruchamiasz plik qfil.exe.

Ustawiasz go tak jak na rysunku.
W select programmer plik prog_emmc_firehose_8992_ddr.mbn  ( jest on w romie fastboot)
W select Build wskazujesz rozpakowany ROM fastboot.
W load file te plik xml które masz po screenami.  Potem klikasz Download.
Tylko cały czas jest problem z trybem Qualcomm HS-USB QDLoader 9008. Ponadto jak już wiesz nikt z nas tego nie próbował. Spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, advcron napisał:

Z tego co pamiętam. To po insatalcji wchodzisz do katalogu gdzie się zainstalował qpts i uruchamiasz plik qfil.exe.

Ustawiasz go tak jak na rysunku.
W select programmer plik prog_emmc_firehose_8992_ddr.mbn  ( jest on w romie fastboot)
W select Build wskazujesz rozpakowany ROM fastboot.
W load file te plik xml które masz po screenami.  Potem klikasz Download.
Tylko cały czas jest problem z trybem Qualcomm HS-USB QDLoader 9008. Ponadto jak już wiesz nikt z nas tego nie próbował. Spróbuj.

Wszystko załadowałem ale nie mogę kliknąć Download, w Select Port nie ma nic nie mogę wybrać i pewnie dlatego. Ja myślę że mam coś ze sterownikami.... :/

może sterowniki te które zainstalowałem nie są kompatybilne z win8.1 może powinienem robić to na win7? żaden program nie widzi

 

Nowy obraz mapy bitowej (4).jpg

Nowy obraz mapy bitowej (5).jpg

Edytowane przez lucasdziuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...