Skocz do zawartości

Mi4c, problem z wgraniem oprogramowania, brak twrp


lucasdziuba

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, lucasdziuba napisał:

a konkretnie co muszę od nich otrzymać?

Zgodę. Pewnie coś tam sobie odfajkowują i program może zdjąć blokadę. Przedstaw też może jakieś dowody zakupu, bo przecież pewnie musisz udowodnić im, iż tel nie jest kradziony. Może poprzedni właściciel miał konto i sparowany z nim telefon, którego nie usunął?


 

33 minuty temu, AndropaX napisał:

Bo masz boota zablokowanego, żadne recovery ci nie odpali. Masz 2 opcje :

1. Odblokujesz bootloader i zrobisz z tym porządek dowolną metodą

2. Serwis postawi go boxem.

W takim razie zastanawia mnie jakim cudem wlazł do recovery twrp? Jeśli miał już wcześniej blokade.

 

Edytowane przez advcron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie fastboot komputer widzi telefon? Masz drivery i pliki adb i fastboot na pc ?

3 godziny temu, lucasdziuba napisał:

podczas instalacji miflash-em wyskakuje Nieokreślony błąd (0x80004005: FILED (remote: device is loced. Cannot flash images))

I jeszcze jedno, jaki dokładnie plik dla trybu fastboot instalowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lucasdziuba napisał:

po21 napisze jak wróce, a co powinienem wgrywać?

Nie wiem jeszcze bo nie potrafisz odpowiadać na pytania... ja pytam o to co wgrałeś w MiFlash a Ty mi piszesz o MiPCSuite... ja pytam o sprawdzeni trybu fastboot (czyli np. fastboot devices i co dostajesz w odpowiedzi) a Ty mi piszesz o dźwięku z głośnika laptopa... chcesz dostać pomoc to zacznij odpowiadać z sensem...

2 minuty temu, advcron napisał:

Może zaczął wygrywać rom fastboot z zablokowanym bootloaderem i tym samym zrobil brick tel.

Chcę to ustalić i dlatego pytam... i bricka wgraniem romu fastboot z zablokowanym bootloaderam się nie zrobi. Co najwyżej zablokuje się bootloader i recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, zablokowałeś sobie bootloader, mało fajnie ale trudno, będziesz miał okazję poczytać o odblokowywaniu tego i potrenować cierpliwość.

Podłącz telefon pod ładowarkę, wciśnij klawisz power na kilka sekund i poczekaj z 15 min jak się system uruchomi.

Daj znać czy się normalnie uruchomił kreator konfiguracji.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon kupiłem używany. Uruchamiał się było wszystko ok dopóki nie wszedłem w twrp (wipe) tam zaznaczyłem wszystkie możliwe kratki i poszło. Później chyba wykasowałem wszystko co było w folderze z telefonu. MiFlashem próbowałem coś wrzucić ale za każdym razem bład. Teraz nie odpala mi się twrp a fastboot tak

na początku był soft 6.2.18 jak dobrze pamiętam z engielskim, polskim i chinskim jezykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się telefon nie uruchomi to zastanów się bo masz 3 opcje do wyboru:

1. Gadasz z chinczykami o odblokowaniu

2. Wysyłasz do jakiegoś senesowego serwisu np. do Acid-a.

3. Mogę Ci też napisać jak można blokadę bootloadera i recovery ominąć a potem wyłączyć i sflashować telefon ale uprzedzam, będzie to niebezpieczne, trochę skomplikowane i będziesz robił za królika doświadczalnego. Jak nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem to sobie tą opcje odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, to będziesz potrzebował 3 rzeczy:

1. Naładowany do pełna telefon, czyli go wyłącz i niech się ładuje.

2. Musisz sobie poszukać i ściągnąć na pc rom fastboot, który nie ma zablokowanego bootloadera, czyli sporo wcześniejszy niż to co posiadasz, najlepiej jakiś z tamtego roku.

3. Ściągnij też i zainstaluj http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20151028.exe

Jak będziesz miał te 3 rzeczy to daj znać, napiszę co dalej. Proponuję jutro po południu tym się zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...