Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎2016‎-‎03‎-‎02o18:18, ariza napisał:

Witam

Co do bluettoha to polecam ten rom  http://www.needrom.com/download/aosp-4

działa idealnie z autem i przesyłem plików.

Instalacja pomyślna.

Interface bardzo przyjazny w pełni PL  przypomina "normalnego" Androida. Duża nadzieja, ze Bluetooth wreszcie będzie też działał normalnie.

Dam znać,  czy się  rozłącza !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2016o17:29, decibel66 napisał:

Uwaga.  Uprzejmie donoszę,  że  wygląda na to,    że problem z Bluetooth mam rozwiązany! Dzięki Koledze ARIZA.   Ten ROM AOSP jest super.  Program jest bardzo szybki,  Note 2 śmiga jak przeciąg.  Niektóre ikonki są co prawda  badziewiarskie,  ale dowolny Launcher załatwia sprawę.  Język polski jest,  Sklep działa,  automatycznie ekspresowo  pobrał aplikacje i ich ustawienia z poprzedniego systemu.  Aparat foto ma kilka  dodatkowych funkcji.  Ale najważniejsze :, BLUETOOTH DZIAŁA I SIĘ NIE ROZLĄCZA.  

Sam się łączy z zestawem samochodowym /Mazda6/ i nie traci łączności.  Dziś kilka rozmów w korku po 15min. i zero zrywania. Mało tego -  Bluetooth wreszcie "widzi" mojego smartwatcha w urządzeniach sparowanych  i również z zegarkiem nie traci łączności! Mam nadzieję,  że taka współpraca  urządzeń będzie trwała,  no i,  że system ten działa również  w przypadku innych urządzeń. W każdym razie polecam spróbować!  ARIZA wielkie dzięki!!! :-D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kubeł zimnej wody. :?

U mnie 7.1.3.0 od razu nie wróżył nic dobrego.   Jak będzie z AOSP zobaczę za parę dni.  Ale jestem prawie pewien,  że załatwia sprawę Bluetooth.    Szkoda tylko   że to nie MIUI,  ale co zrobić. Może kiedyś naprawią ten problem. 

Po 48h AOSP nadal działa -Bluetooth łączy perfekcyjnie. :-D

Edytowane przez decibel66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie połączenie zrywa bardzo rzadko ale z kolei problem jest taki, że bardzo cicho mnie słychać jak korzystam z zestawu głośnomówiącego. Swojego rozmówcę słyszę bardzo dobrze, a on mnie ledwo ledwo. Żadne ustawienia głośności w zestawie nic nie pomagają. Próbowałem też kłaść telefon w różnych miejscach i efekt zawsze ten sam. Jak wyłączę bluetooth i działam na głośnomówiącym w telefonie wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety cią dalszy problemów z BT. Co prawda 7.1.3 jest chyba najstabilniejszy, jednak i tak zdarza mu się rozłączyć. Widzę to w szczególności po yanosiku, który się chce wyłączać po disconnectcie.

Postanowiłem pokombinować. Na forum en.xiaomi przeczytałem, że ktoś poradził sobie z tym problemem poprzez odebranie uprawnień do czytania kontaktów przez aplikację systemową Bluetoothe Share. Użyłem advanced permission managera aby zmienić ustawienia, jednak wymagał on przeinstalowania Bluetooth Share. No i przekombinowałem. Po tej operacji BT nie wstaje w ogóle (przynajmniej jest w stabilnym stanie ;)) ). Nawet jak zainstalowałem wyekeportowaną wcześniej, niezmienioną apk to dalej nie chce wystartować. Bluetooth Share jest teraz widoczny w downloaded applications, chyba nie do końca tak powinno być.

Zna ktoś jakiś sposób na instalację apk jako aplikacji systemowej?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@decibel66 - nadal działa? aż się wierzyć nie chce, że do tej pory xiaomi nie poradziło sobie z BT a niezależna dystrybucja śmiga... eh... Mam pytanie co do samegi AOSP: czy możesz napisać jakiej wersji dokładnie używasz? Czy zauważyłeś jakiekolwiek problemy z tym systemem?

update: doczytałem gdzieś, że ludzie narzekają na brak wibracji w AOSP. czy ten problem występuje w twojej wersji? osobiście nie wyobrażam sobie klawiatury bez vibry :(

Piotrek

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 2 tygodni AOSP tylko wersja 1.61.  Też nie zauważyłem problemów z bluetooth. Wibracja działa bez problemów, nie wiem o co chodzi. Przy pisaniu na klawiaturze zawsze wibry używam i też nie wyobrażam sobie innego sposobu korzystania. Co do samego systemu - nie narzekam, dla mnie wszystko działa ale nie jestem ekstremalnym użytkownikiem (bluetooth z zestawem samochodowym, automapa, przeglądanie neta, synchronizacja 2 kont) Nie gram na telefonie, nie słucham muzyki i nie korzystam z facebooka. Najlepiej sprawdź sam, możesz przecież backup obecnego systemu zrobić i sprawdzić AOSP. Dodam, że nie staram się błędów na siłę szukać - sprawdzam to na czym mi zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, brqsl napisał:

 

@decibel66 - nadal działa? aż się wierzyć nie chce, że do tej pory xiaomi nie poradziło sobie z BT a niezależna dystrybucja śmiga... eh... Mam pytanie co do samegi AOSP: czy możesz napisać jakiej wersji dokładnie używasz? Czy zauważyłeś jakiekolwiek problemy z tym systemem?

update: doczytałem gdzieś, że ludzie narzekają na brak wibracji w AOSP. czy ten problem występuje w twojej wersji? osobiście nie wyobrażam sobie klawiatury bez vibry :(

Piotrek

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

AOSP V 1.77.

Instalowałem z linku od kolegi ARIZA. Nadal Bluetooth ani razu mi nie zerwał połączenia podczas rozmowy w aucie przez zestaw mazda6.  Auto zaraz po odpaleniu silnika  znajduje telefon z włączonym Bluetoothem i samodzielnie sie z nim  łączy.  Smartwatch również się już nie rozlacza,  o ile telefon jest w polu działania Bluetootha. Najlepiej w kieszeni...  Żadnych innych problemów z tym systemem na razie nie obserwuję.  Wszelkie aplikacje chodzą błyskawicznie,  wibracja jest,  sklep Play działa,  bateria trzyma całkiem przyzwoicie ( po calym dniu użytkowania bardziej jako telefon niż przeglądarka zostaje 20%). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zapeszę, ale od kilku dni BT działa w miarę stabilnie. Korzystam codziennie 1.5h w drodze do i z pracy. Zauważam każde rozłączenie, bo yanosik się drze, że stracił połączenie z autem i chce się zamknąć gnoyek. Może po prostu "musiało się uleżeć"? Mam zainstalowanego stable 7.1.3

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poniekąd podobne wrażenie, ale żeby nie było zbyt wesoło, (bez bluetooth) po tej poprawie czasem chwilowo nic nie słyszę i muszę prosić rozmówcę o powtórzenie zdania. Nie wiem, może to mój operator, ale na innych romach tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.02.2016o22:16, decibel66 napisał:

Telefon przez parę tygodni eksploatacji pod wieloma względami się sprawdza. Jak dotąd jedyny, ale bardzo poważny minus stanowi bluetooth. Note 2 niespodziewanie rozłącza się z zestawem głośnomówiącym w aucie. W trakcie rozmowy  potrafi wielokrotnie tracić łączność i samoistnie ją ponawiac,  oczywiście fragmenty rozmowy giną wtedy w eterze,  a podczas jazdy manipulowanie przy telefonie nie jest ani łatwe ani wskazane. Co ciekawe takie zachowanie telefon prezentuje nie przy każdej rozmowie,  czasem łączność jest utrzymywana bez przerw. Zupełnie nie wiadomo od czego to zależy...

Również SmartWatch traci łączność z tym telefonem ( lub może powinienem raczej napisać że Xiaomi traci łączność z ze SmartWatchem)  -  w tym przypadku sam już się nie połączy i trzeba to robić " na piechotę ".  

Temat ten już poruszalem,  ale w innym dziale, został zamknięty. Uważam,  że wątek wart jest kontynuacji,  bo każdy współczesny telefon GSM powinien działać bezproblemowo w swoim małym elektronicznym środowisku: PHONE -CAR- WATCH, a ten tego nie robi. Pytanie czy problem jest sprzętowy,  czy softwarowy? 

Chciałem zapytać,  czy ktoś z Was użytkowników Redmi Note 2 ma te same kłopoty? A może znalazł ktoś ewentualne rozwiązanie. Zastanawiam się nad powrotem do pierwotnej wersji oprogramowania. EU, bo mam wrażenie,  że w wersji rozwojowej PL objawy się nasiliły. Ale może to błędna decyzja. 

 

Problem dalej występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z bluetoothem na wersji 6.3.24 od xiaomieu? Mam zamiar kupić MiBanda 1s, dlatego jest to dla mnie ważne. W razie czego nie ma problemu z przejściem na stable, więc chcę wiedzieć na której wersji jest lepiej (a może błędy są już praktycznie całkowicie wyeliminowane?). :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mark3k3 napisał:

Na tej wersji samochód nie widzi telefonu. BT w RN2 to tragedia.

Zainstalowałem BToolkit. Udało się zobaczyć TV Samsung. Sprawdzę w samochodzie.

 

Nie używam bt w samochodzie ani do opaski ale kilka razy przesyłałem pliki i nie widziałem błedów ani problemów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód po zainstalowaniu BToolkit "zobaczył" fona i wice wersa. Jednak BT w fonie jest skopane i to potwierdzam.

Bez niezależnego oprogramowania wiele urządzeń z BT jest niewidzianych.

Ogólnie jestem zadowolony z tego fona, ale jest kilka rzeczy do poprawki, a BT to priorytet.

xxmati96xx -  jeśli będziesz próbował połączenia z autem, opaską czy smartwatchem to bardzo szybko się przekonasz, że BT w RN2 jest skopane.

Edytowane przez mark3k3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Potwierdzam z AOSP 1.95 bluetooth działa wyśmienicie. Ani razu nie przyłapałem na rozłączeniu ze słuchawkami AWEI (stereo), ani zestawem głośnomówiącym Jabra. Na ostatnim - jeśli dobrze pamiętam numerek 6.4.28 (rozwojowa) było tragicznie. Jabra tylko połączono, rozłączono, połączono, rozłączono, nadchodzące po... rozłączono... Szlag mnie normalnie trafiał.

https://cloud.mail.ru/public/783g/cafE56mmu

i bezpośrednio strona "twórcy": http://www.vafin-dev.ru/index.html

 

Na razie na czysto (wipe wszystkiego) po AOSPie wrzuciłem MIUI 6.5.5 i słucham muzyki przez bluetooth już prawie 2h  (słuchawki) i póki co nie zauważyłem problemów...

Edytowane przez FioleK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc użytkuję AOSP 1.87-1.95 i powiem że aż tak wielkiego szału nie ma, są dni gdy działa ok, ale zdarza że się rozłącza... Ma ktoś link do starszej wersji AOSP 1.77?  NIe widzę większej różnicy między MIUI 7.1.3.0 a AOSP w wersji od 1.87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 6.5.5 Bluetooth też się chrzani, ale rzadziej. WiFi też potrafi poszaleć. Telefon bez MIUI to jak wbijanie gwoździ dwustronną siekierą, ale jednak wróciłem do AOSPa.

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nik Rom Project MultiRom v7.2.3.0 - po ponad 48h bt działa idealnie, 2 dni na słuchawce bt po 8h + 2h na słuchawkach - gdzie na poprzednich romach rozłączało co 15 minut, połączenie przez radio bt również bezproblemowe. Polecam, z tym jednak zastrzeżeniem, że nie ma PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...