Skocz do zawartości

problem z zablokowanym telefonem


soto74

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mój Mi4 udowadnia mi, że do współpracy z nim potrzeba cierpliwości, inteligencji. Po problemach z płytą główną - wymiana we Wrocławiu (prawdopodobnie Acid - pozdrawiam ;-))mam nowy kłopot. Otóż rano odebrałem od kuriera telefon, wpakowałem kartę sim, telefon pięknie się zalogował, pięknie pokazał 3G a nawet LTE i..... 

MI_20160223_213221.thumb.png.a66b711e204

Żadne hasło mi nie działa. Problem polega na tym, że gdy kupiłem telefon prawdopodobnie założyłem konto dwa razy i teraz mam widoczne dwa telefony, niestety oba offline. Pamiętam, że jakiś czas temu przeglądając swoje konto zwróciłem uwagę, że mam dwa numery - ten, o który "woła" telefon i inny, który jest widoczny po zalogowaniu się. Niestety przy numerze 175**** widniało nieaktywny, więc go usunąłem i teraz ... d*pa.

Napisałem na support xiaomi, może coś pomogą.

Czy może ktoś z Was był kiedyś równie "mądry" jak ja i miał podobny problem? Przeszukiwałem forum i nawet chyba ktoś coś podobnego miał i otrzymał informację z supportu jak z tego wybrnąć, ale teraz nie mogę znaleźć tego postu.

dzięki

P.S. telefon jest widoczny przez MIPC Suite

Edytowane przez soto74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konta się usunąć nie da, chyba że gadałeś z supportem o usunięcie. Miałeś 2 różne karty SIM włożone i aktywowane? Bo tak się zazwyczaj dzieje, gdy do 1 konta mamy przypisane 2 numery telefonu :P. Miałem podobną sytuacje z Redmi 2, gdy oddawałem go mamie :P. Zapomniałem go odpiąć od mojego konta, na telefonie się potem zalogowałem na moje konto (po to, aby go odpiąć), a poszedł SMS aktywacyjny i o.. miałem Redmi 2 x2 :D. Nie powinno to kolidować.  Musisz się zalogować na to konto 175, ew. proś support o odpięcie tego telefon od wszystkich kont powiązanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, soto74 napisał:

Aktywowałem tylko jedną kartę. Pamietam, że na początku nie mogłem aktywować konta i zapewne dlatego mam ich dwa. Zastanawiam się czy nie usunąć obu telefonów z konta, czy to coś zmieni na plus, czy jeszcze bardziej namieszam?

jak je odepniesz to powinno pozwolić na założenie np. nowego konta :P. Teoretycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, soto74 napisał:

i teraz głupie pytanie: wtedy ten komunikat z telefonu zniknie i będę mógł go normalnie używać czy trzeba zrobic jakić wipe?

 

Nie wiem, w życiu aż tak nie kombinowałem z tymi kontami :D. W teorii po odpięciu telefonu od konta, powinno załapać, że nie jest on już przypisany, ale jeżeli dalej będzie to... wipe cache/data zawsze próbować można :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, soto74 napisał:

ale usunę tak jakby z innego konta ;-) nie tego 175 bo do tego nie mam dostępu tylko przykładowo 158 :eek:

Tutaj jest ciekawie, bo... 1 telefonu nie można podpiąć pod 2 konta :D. Więc coś się musiało zwalić u nich w systemie, może kiedyś prosiłeś support o połączenie kont, dlatego masz 2x ten sam telefon i może dlatego masz inne konto w apce, a inne na PC? Support zazwyczaj odpowiada w 24h więc może lepiej czekać na ich zdanie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poteoretyzuję - pisałeś, że miałeś wymienianą płytę główną - może została włożona używana płyta z jakiegoś rozbitego MI4, który był wcześniej podpięty do konta....Na płycie znajduje się imiei (chyba) i może nie został zmieniony (tak tylko zgaduję....)

Czy w ogóle takie działanie jest możliwe - nie wiem. Taką teorię sobie stworzyłem

Edytowane przez wojtasemaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poteoryzuję - pisałeś, że miałeś wymienianą płytę główną - może została włożona używana płyta z jakiegoś rozbitego MI4, który był wcześniej podpięty do konta....Na płycie znajduje się imiei (chyba) i może nie został zmieniony (tak tylko zgaduję....)

Czy w ogóle takie działanie jest możliwe - nie wiem. Taką teorię sobie stworzyłem

Bardzo dobra teoria. Tak właśnie jest.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...