Skocz do zawartości

Pytanie "zwykłego" użytkowanika telefonu: czy warto odblokować bootloader skoro są ROMy wgrywane przez Flash Tool?


Ovchie

Czy odblokowywanie bootloadera ma sens  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Pytanie zwykłego użytkownika telefonu: czy warto odblokować bootloader skoro są ROMy wgrywane przez Flash Tool?

    • Tak
      18
    • Nie
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem "zwykłym" użytkownikiem telefonu - wybrałem RN3 ze względu na wielkość ekranu (wygodnie się gra) i pojemność baterii (póki co, jestem zawiedziony ale to inny temat).

Wiem, co to jest ROM i po pewnych walkach dałem radę zainstalować wersję ROM od JDStar'a - to sprawia, że mam więcej doświadczenia niż naprawdę zwykły użytkownik ;-) ale z drugiej strony, mam roota w telefonie tylko dlatego, że "był w zestawie" i pewnie nie wykorzystam 90% możliwości z niego wynikających.

 

Od kilku dni (w sumie - odkąd mam język polski w telefonie) zastanawiam się, czy jest sens pisać o odblokowanie bootloadera - dla lubiących grzebanie w programach, przesiadki na inne ROM (CM itp.) to zapewne konieczne, ale czy dla zwykłych użytkowników?

Myślę, że warto takie pytanie wrzucić na Forum - widzę masę tematów o tym jak odblokować (i z pewnością każdy, który wejdzie na Forum, natknie się na takie tematy) ale nie znalazłem nigdzie podsumowania, dlaczego warto podjąć ten wysiłek...

 

Argumenty za:

- możliwość instalacji MIUIPolska od razu i bez przeróbek...

- update MIUIPolska i innych ROM z językiem polskim OTA (poprawcie mnie, jeśli się mylę).

- swoboda grzebania w systemie na przyszłość...

- i coś jeszcze?

 

Argumenty przeciw:

- po co się bawić w te maile i sms, skoro MIUIPolska można też zainstalować bez unlocka (choćby wersja JDStar na Flashtool)

- tracę część funkcji (Mi wallet? Locate phone? coś jeszcze? - one w ogóle działają w Polsce?)

- pisanie maili, czekanie na sms i cała ta zabawa

- jeszcze coś?

 

Ovchie

 

Edytowane przez Ovchie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odblokowany bootloader i powiem szczerze że akurat miui polska na telefon redmi note 3 d*py nie urywa.najlepszy soft jak do tej pory jaki miałem i z jakiego aktualnie korzystam to 7.1.6 stable xiaomi eu.jedyny na którym wszystko działa dobrze bateria trzyma bardzo dobrze bluetooth również bez problemów czytnik linii papilarnych nie przysypia.teraz jest jakaś aktualizacja 7.1.8 ale jeszcze nie miałem czasu korzystać.u mnie softy dev jakoś zawsze miałem z nimi problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi po co Ci zablokowany bootloader skoro to ma być zabezpieczenie, a zabezpieczenie jest takie że każdy w 20min jest w stanie je złamać więc gra nie warta świeczki a problemów dużo.

Mnie już denerwuje Xiaomi 10 dzień na kod czekam.

Edytowane przez darthnorbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi po co Ci zablokowany bootloader skoro to ma być zabezpieczenie, a zabezpieczenie jest takie że każdy w 20min jest w stanie je złamać więc gra nie warta świeczki a problemów dużo.

Mnie już denerwuje Xiaomi 10 dzień na kod czekam.

Jak niby złamać możesz zablokowany bootloader? Uchyl mi rąbek tajemnicy

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, GeoRedfox napisał:

Jak niby złamać możesz zablokowany bootloader? Uchyl mi rąbek tajemnicy

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Możesz robić z telefonem co chcesz. O to chodzi. Więc po co blokować go jak i tak możesz wrzucić custom roma. Czyli jak Ci ukradną to i tak nie znajdziesz tego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz robić z telefonem co chcesz. O to chodzi. Więc po co blokować go jak i tak możesz wrzucić custom roma. Czyli jak Ci ukradną to i tak nie znajdziesz tego telefonu.

Wgrywałes chociaż jakiś custom rom? Bo jak na razie wszystkie które wgrywałem wymagały zalogowania się do konta Xiaomi, bez tego telefon wypluwal informacje ze niby telefon jest lost, cos takiego

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, GeoRedfox napisał:

Dobra, wszystkie romy co miałem były oparte na MIUI, cofam moje słowa w takim razie

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Swoją drogą nie polecam :P nie wiem ile bateria trzyma bo po dniu wyrzuciłem, błędy takie że 2x mi się po prostu zresetował (przez dzień!) no i wiadomo, brzydkie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się, czy instalacja ROM przez FlashTool może mieć jakiś wpływ na baterię w porównaniu do instalacji z odblokowanym bootloaderem, czy niezależnie od sposobu instalacji, system jest stawiany w 100% od nowa... 

Bo może to też byłby argument za odblokowaniem ;-)

 

Ovchie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ovchie napisał:

Zastanawiam się, czy instalacja ROM przez FlashTool może mieć jakiś wpływ na baterię w porównaniu do instalacji z odblokowanym bootloaderem, czy niezależnie od sposobu instalacji, system jest stawiany w 100% od nowa... 

Bo może to też byłby argument za odblokowaniem ;-)

 

Ovchie

Z czego miała by wynikać różnica przy czasie na baterii przy tym samym romie dla bootloadera a flash toola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GeoRedfox napisał:

Z czego miała by wynikać różnica przy czasie na baterii przy tym samym romie dla bootloadera a flash toola?

W sumie, to nie wiem. Nie znam się na procedurach przygotowywanie ROM. Przyszła mi tylko do głowy analogia z przeszczepem serca a próbą naprawy przy użyciu laparoskopu, czy jak tam się nazywają te narzędzia - istnieje szansa, że czegoś się niedoczyści albo nie zszyje do końca i efekt będzie kulawy...

Jakoś nie do końca jest dla mnie logiczne blokowanie bootloadera i utrudnienie zmiany ROM a z drugiej strony wypuszczenie narzędzi Flashtool, które ten ROM mogą równie skutecznie zmienić... Stąd przyszło mi do głowy pytanie czy w obu rozwiązaniach uzyskany efekt / ROM jest najpewniej identyczne...

 

Ovchie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to nie wiem. Nie znam się na procedurach przygotowywanie ROM. Przyszła mi tylko do głowy analogia z przeszczepem serca a próbą naprawy przy użyciu laparoskopu, czy jak tam się nazywają te narzędzia - istnieje szansa, że czegoś się niedoczyści albo nie zszyje do końca i efekt będzie kulawy...

Jakoś nie do końca jest dla mnie logiczne blokowanie bootloadera i utrudnienie zmiany ROM a z drugiej strony wypuszczenie narzędzi Flashtool, które ten ROM mogą równie skutecznie zmienić... Stąd przyszło mi do głowy pytanie czy w obu rozwiązaniach uzyskany efekt / ROM jest najpewniej identyczne...

 

Ovchie 

Ten flashtool nie jest wypuszczony bezpośrednio przez Xiaomi a jest to raczej narzędzie stworzone z myślą o serwisowaniu telefonów. Myślę że Xiaomi nie do końca przewidzialo że kiedy zablokuja bootloader to ludzie znajdą sposób na tworzenie romów w taki sposób żeby dało się je przepuścić przez FlashTool.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

- mając zablokowany bootloader jesteśmy skazani na wgranie sp flash toolem co wiąże się z ryzykiem uwalenia telefonu

- chcąc wgrać inna wersję softu znów nieco ryzykujemy

+ wersja 7.1.6.0 stable jak narazie nie słyszałem żeby ktoś narzekał

+ mając tak dobra wersję w której wszystko działa perfect, bateria ma dobrą wydajność nie widzę potrzeby szukania innej

+ na przykładzie innych telefonów wiem ze lepsze jest czasem wrogiem dobrego, więc dopóki jakiś nowy soft nie wniesie super usprawnień, nowych wartych tego funkcji to ja pozostaje przy tej wersji w pełni ją akceptując. U mnie wszystko musi działać inaczej jest dla mnie upierdliwe a ten soft mam już trochę i na prawdę jest Ok. Jedyne zastrzeżenie nie wiem czy nie hardware'owe to że transfery internetu są kiepskie w budynkach ale znowu na zewnątrz śmiga więc pewnie ten typ tak ma..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marceleqs napisał:

Podsumowując:

- mając zablokowany bootloader jesteśmy skazani na wgranie sp flash toolem co wiąże się z ryzykiem uwalenia telefonu

- chcąc wgrać inna wersję softu znów nieco ryzykujemy

+ wersja 7.1.6.0 stable jak narazie nie słyszałem żeby ktoś narzekał

+ mając tak dobra wersję w której wszystko działa perfect, bateria ma dobrą wydajność nie widzę potrzeby szukania innej

+ na przykładzie innych telefonów wiem ze lepsze jest czasem wrogiem dobrego, więc dopóki jakiś nowy soft nie wniesie super usprawnień, nowych wartych tego funkcji to ja pozostaje przy tej wersji w pełni ją akceptując. U mnie wszystko musi działać inaczej jest dla mnie upierdliwe a ten soft mam już trochę i na prawdę jest Ok. Jedyne zastrzeżenie nie wiem czy nie hardware'owe to że transfery internetu są kiepskie w budynkach ale znowu na zewnątrz śmiga więc pewnie ten typ tak ma..

Ja się podpisuję.

W sumie nie znalazłem nic, do czego mógłbym się przyczepić - chociaż 8h SOT jest dla mnie wciąż nieosiągalne ;-) - chyba, że czytałbym książki zamiast grać :-/

Myślę, że muszę jeszcze napisać do JDStara z prośbą, żeby przerobił stabilną wersję MIUIPolska na FlashTool (teraz mam international). W sumie, to wersja na FlashTool powinna być "w standardowej ofercie" MIUIPolska ;-)

 

Ovchie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...