Skocz do zawartości

Opłaty celne, a kupon na AliExpress itd.


dzikizwierz

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zamówiłem paczkę na aliexpress, głównie ciuchy. Promocja była genialna, bo przy zakupach za 200$ można było wykorzystać kupon 200$ (sic!), więc cebula deal jakich mało. 
Do zapłaty wyszło mi jakieś 4zł. Paczka przyleciała do Polski i...trafiła na odprawę celną. Dzisiaj otrzymałem awizo na którym widnieje adnotacja o opłatach celnych wynoszących ~140zł. Dziwnym dla mnie jest fakt, że wcześniej nie otrzymałem ani żadnego pisma powiadamiającego o opłatach, ani nic z tych rzeczy. Na jakiej podstawie oszacowali wartość zakupu? Nie wysyłałem im ani potwierdzenia przelewu, ani zrzutu ekranu. Jednym słowem - nic, a faktycznie zapłaciłem ~1$.

Z mojego punktu widzenia, wysłanie potwierdzenia przelewu i zrzutu ekranu zakupionych rzeczy powinno załatwić sprawę, a co wy myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz odwołanie od opłat celnych. Zalacz do tego wydruk opłaty z Ali i kwoty pobranej z konta. Dodatkowo dołącz im aukcje wszystkich rzeczy jakie były w paczce. W takich wypadkach warto nagrywać otwarcie paczki aby był dodatkowy dowód co było w paczce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej do nich zadzwoń i wyjaśnij sprawę. Ja jak zamawiałem mi4c to urząd celny bez problemu odjął od wartości kupon 60usd który miałem na aliexpress. Ale wszystko im ładnie opisałem i załączyłem dowód wpłaty oraz screen zamówienia.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Winiu89 zadzwoniłem jeszcze przed przeczytaniem Twojego posta. Uprzejmy Pan mi wyjaśnił, że nie wie na jakiej podstawie zostało to wyliczone bez uprzedniego przedstawienia przeze mnie dokumentów, ale całkiem możliwe, że do ustalenia należności został wliczony również kupon. Dzisiaj udam się na Pocztę po numer magazynowy przesyłki i napiszę do nich pismo, załączając przy tym papiery o których mówisz. 
Na pewno dam znać jak potoczyła się sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...