Skocz do zawartości

Nowe wersje oficjalnego systemu


chireo

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacje będą, ale po zaktualizowaniu roota może nie być. Jak zrobiłem sobie na pierwszej wersji po wyjęciu z pudełka, to po aktualizacji już nie było. Ale szczerze mówiąc nie jest mi potrzebny więc nie jestem na bieżąco odnośnie obecnej sytuacji na najnowszych wersjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a te ROMY 7.2.x można bezpiecznie na Redmi3 instalować?

Pytam bo, po artykułach Zablokowane mi4c i minote pro i Bez miuipolska dla nowych xiaomi troszeczkę się przestraszyłem (być może nie do końca rozumiejąc czego).

Nie chciałbym się pozbawiać możliwości ROOTa, czy odblokowania Bootloadera w przyszłości. 

Jednym słowem: jakie negatywy i utrudnienia wiążą się z przejściem na 7.2 w przypadku Redmi3

 

Tymczasem u mnie OTA proponuje już 7.2.7.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.04.2016 o 09:46, AdBloczek napisał:

Nie ma się czego obawiać. W Redmi 3 wszystko jest poblokowane od samego początku, czyli romu 7.1.1.

Chcesz mieć bieżące aktualizacje, nie zmieniaj ROMu na ten od ACIDA i będziesz regularnie dostawał je z OTA, najnowsza wersja to 7.2.7.0. Chcesz mieć wszystko po Polsku, zainstaluj zgodnie z instrukcją jaka jest przygotowana ciężki owoc pracy Acida i jego zespołu. Jak koniecznie chcesz mieć po Polsku to masz dwie wersje do pobrania, na odblokowany bootloader i zablokowany.

Ja czekam aż kiedyś pojawi się Globalna wersja z językiem Polskim.

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
24 minuty temu, chireo napisał:

Coś się jakby zatrzymało. Ma ktoś wersję powyżej 7.2.7.0?

U mnie 7.2.7.0 działa bez zarzutu więc może warto się trzymać zasady: "działa nie ruszaj" :)

Może następna już będzie 8.0.0.0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Sławek napisał:

U mnie 7.2.7.0 działa bez zarzutu więc może warto się trzymać zasady: "działa nie ruszaj" :)

Może następna już będzie 8.0.0.0

 

Z 7.3.1 telefon trochę szybciej reaguje na wszystko i chyba minimalnie lepiej działa bateria. Kilka rzeczy jest nowszych, np kalendarz. Niestety lokalna kopia zapasowa po wykonaniu kasuje dane niektórych aplikacji, a w 7.2.7 działało to prawidłowo. Z tą kopią to jedyna wada w stosunku do 7.2.1 jaką zauważyłem, reszta raczej na plus. (kopię opanowałem, wiem które z moich aplikacji kaszani, te pomijam i kopiuję ręcznie).  7.3.1stab jest jednak starsza od 6.5.5 cotygodniowej w której jest więcej zmian i chyba oceniając po krótkim używaniu jednej i drugiej najlepsza w tej chwili to jednak 6.5.5

A o tej nowej 7.3.1 stab pisałem wczoraj w wątku ogólnym, że jest do pobrania.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromWP napisał:

Z 7.3.1 telefon trochę szybciej reaguje na wszystko i chyba minimalnie lepiej działa bateria.

Lepiej dziala niz w 7.1.3.0? Hmm. :) A co do 6.5.5 to jak tam bateryjka? Najlepszym wyznacznikiem jest wlasnie stable 7.1 i jesli na jakims dev albo 7.3.1 dziala rownie dobrze to zabieram sie za wgrywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mates21 napisał:

Lepiej dziala niz w 7.1.3.0? Hmm. :) A co do 6.5.5 to jak tam bateryjka? Najlepszym wyznacznikiem jest wlasnie stable 7.1 i jesli na jakims dev albo 7.3.1 dziala rownie dobrze to zabieram sie za wgrywanie.

Bateria raczej jest gorsza, ale wszystko inne lepsze. Akurat w tym modelu narzekania na baterię nie bardzo są na miejscu, chyba że ktoś ma ładowarkofobię, lub chce bić rekordy w czasie działania bez ładowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, grzegorz.lki napisał:

A jak najnowszy Stable 7.3.2.0?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Bez rewelacji, baterię żre podobnie do poprzednich, drobne poprawki w stosunku do 7.3.1. Pod tym względem to rozwojowa 6.5.19 chyba lepsza, trochę błędów, ale sporo poprawek w stosunku do 7.3.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale dopiero po czyszczeniu wipe cache/dalvik, data i kilku innych manewrach zaczęło działać (przechodziłem z 6.5.19). Sklep Googla i inne usługi też nie chciały zaskoczyć. Teraz już wszystko działa ok. Oczywiście kopia zapasowa w chmurze dała d. komunikat "brak kopii zapasowej" odtworzyłem z lokalnej kopii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale dopiero po czyszczeniu wipe cache/dalvik, data i kilku innych manewrach zaczęło działać (przechodziłem z 6.5.19). Sklep Googla i inne usługi też nie chciały zaskoczyć. Teraz już wszystko działa ok. Oczywiście kopia zapasowa w chmurze dała d. komunikat "brak kopii zapasowej" odtworzyłem z lokalnej kopii.

Ja też jestem po wipe i już wszystko działa. Co do baterii to się nie zgodzę z tobą, bo na moim Redmi wręcz kolosalna poprawa co do wcześniejszych Stable

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ciacho23 napisał:

A mi po zrobieniu full wipe 7.3.2 działa o niebo lepiej niż 6.5.19. Czasami się zastanawiam co oni wkładają do tych telefonów skoro każdy działa inaczej na tych samych romach.

W telefonach komponenty są prawdopodobnie identyczne. Problemy wynikają chyba z używania różnych aplikacji, TWRP które niby działają ale nie do końca idealnie. Dodatkowo usługi Googla są w romach eu okrojone i wciskane w Miui trochę na siłę. Google też broni się przed okrajaniem swoich usług ciągle coś zmieniając.

 

1 godzinę temu, grzegorz.lki napisał:

Mam tak samo ale już robiłem wipe i znowu wywala sklep. Może wina aktualizacji sklepu Google

Robiłeś też wipe data? U mnie w którymś momencie Google zaskoczył i wszystko zaczęło sprawnie działać. Ale dodatkowo kombinowałem na różne sposoby w ustawieniach Googla i nie jestem w stanie odtworzyć co spowodowało poprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...