Skocz do zawartości

Działający Xposed na MIUI Polska 6.2.18, MIUI 7.1.3.0 oraz 7.1.4.0


Waxy

Rekomendowane odpowiedzi

Xposed na MIUI Polska 6.2.18 oraz MIUI 7.1.3.0, 7.1.4.0

Wstęp:

Przedzierając się przez różnego rodzaju fora internetowe, natknąłem się na wersje Xposed, która według nazwy tematu powinna działać na najnowszym MIUI w wersji deweloperskiej. Przetestowałem i faktycznie działa, więc z miłą chęcią dzielę się linkiem do pobrania, a niżej podaje źródło do tematu gdzie to znalazłem.

LINK:

Xposed.zip:

https://drive.google.com/file/d/0B7OFvC9NEQanN2FUaERkYlBhaGc/view?pref=2&pli=1

Xposed.apk:

http://www.apkmirror.com/wp-content/themes/APKMirror/download.php?id=16499

Instalacja:

Standardowo należy zrobić backup na wypadek, gdyby coś poszło nie tak a następnie:

  • Pobrany plik .zip rzucić na pamięć telefonu/karty SD
  • Przejść do trybu Recovery, a następnie do zakładki "install" gdzie należy wybrać nasz xposed i zainstalować
  • Po udanej instalacji należy uruchomić telefon ponownie (wybrać odpowiedni.ą opcję po instalacji) i poczekać 5 minut (w moim przypadku), aby wszystko się uruchomiło, zaktualizowało, czy cokolwiek co tam robi  trakcie.
  • Należy zainstalować Xposed apk, aby móc zarządzać zainstalowanymi modułami.

Informacja:

W moim przypadku pobieranie modułów przy pomocy aplikacji Xposed było niemożliwym procesem, mogłem jedynie je tam włączać/ wyłączać, lub ewentualnie przeglądać dostępne moduły. Gdy chciałem pobrać dostawałem błąd aplikacji, która finalnie się zamykała. Najlepiej pobierać moduły ręcznie i tak samo je instalować, a aplikację używać jedynie do zarządzania nimi.

Informuję, że nie odpowiadam za powstałe uszkodzenia (gdyby takie się przytrafiły kiedykolwiek ^^) wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

Działające moduły:

GravityBox [LP] - nie wszystkie opcje działają prawidłowo. Przetestowałem jedynie funkcję dzięki której możemy w czasie wyłączonego wyświetlacza przełączać utworami muzycznymi przy pomocy klawiszy głośności.

YouTube Background Playback - działa wyśmienicie (możliwość słuchania muzyki z YT w tle bądź z wyłączonym wyświetlaczu.

Innych nie testowałem. Także jeżeli będziecie mieli jakieś informacje co do modułów, które współpracują bez zastrzeżeń na tej wersji i tym romie to proszę o informację. Możemy zrobić listę działających w jednym miejscu 

Temat postał, abyśmy mogli  jednym miejscu dzielić się spostrzeżeniami oraz ewentualnymi poprawkami jeżeli takowe wyjdą.

Żródło:

http://en.miui.com/thread-229274-1-1.html

Pozdrawiam!

Edytowane przez Waxy
Dodano link do xposed.apk, działa na MIUI 7.1.3.0
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MIUI bezbłędnie pracował wsm tools i jego biblioteki, moduł mi-tools to była świetna sprawa, odpowiednik gravitybox. Niestety na nasz model nie ma i pewnie nie będzie na x64

Oprócz zwiększenie możliwości greenify, chodziłoby mi o dwa moduły: Flat Style Bar Indicators i Minmin Guard. Masz może zainstalowany któryś z tych modułów? Pierwszy jest do modyfikacji górnej belki, świetnie wszystko zmienia, miałem go na CM Drugi to blocker reklam, używałem go zamiast Adaway.

Nie doczytałem, nie zauważyłem że reszty nie testowałeś.

Jutro zatem zobaczę, czy działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Frty napisał:

Działa amplify, lucky patcher i plak do modyfikacji miui ale... nie polecam bo autor wywalił komunikat i co jakiś czas się włącza.

Będę zaraz instalował xposed i widzę że ten plak umożliwia usunięcie nazw pod ikonami, więc chętnie bym z niego skorzystał. Co jest z tym komunikatem? Jakaś reklama? To pewnie jakiś blocker reklam sobie poradzi, odetnę też mu neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gwalberg napisał:

Będę zaraz instalował xposed i widzę że ten plak umożliwia usunięcie nazw pod ikonami, więc chętnie bym z niego skorzystał. Co jest z tym komunikatem? Jakaś reklama? To pewnie jakiś blocker reklam sobie poradzi, odetnę też mu neta.

Mi się nie udało wyłączyć, robi zamieszanie z pulpitem ale można cofnąć, za to dobrze działa modyfikacja belki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba cofnąłem się w rozwoju, tyle razy co instalowałem xposed, tego nie wiem jak.

Wszystko przebiegło normalnie do tego punktu

"Należy zainstalować Xposed apk, aby móc zarządzać zainstalowanymi modułami". Heloł, gdzie jest ta apk??? Bo zaraz wyjdę z siebie i stanę obok, nie ma jej w pliku zip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gwalberg napisał:

Chyba cofnąłem się w rozwoju, tyle razy co instalowałem xposed, tego nie wiem jak.

Wszystko przebiegło normalnie do tego punktu

"Należy zainstalować Xposed apk, aby móc zarządzać zainstalowanymi modułami". Heloł, gdzie jest ta apk??? Bo zaraz wyjdę z siebie i stanę obok, nie ma jej w pliku zip.

Apk installer z wątku na xda, wpisz xposed apk i którąś z wersji beta albo stable

Edytowane przez Frty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba cofnąłem się w rozwoju, tyle razy co instalowałem xposed, tego nie wiem jak.

Wszystko przebiegło normalnie do tego punktu

"Należy zainstalować Xposed apk, aby móc zarządzać zainstalowanymi modułami". Heloł, gdzie jest ta apk??? Bo zaraz wyjdę z siebie i stanę obok, nie ma jej w pliku zip.

Później dodam link do aplikacji. Zanim to zrobie to wejdź sobie w google i wyszukaj xposed apk, wrzuć na telefon, zainstaluj jak każda inna aplikacje. Teraz możesz zarządzać zainstalowanymi modułami, które najlepiej ręcznie instaluj.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Lamcza napisał:

instalowales z google play ?

 

tak, tutaj szczegółowo opisałem problem:

 

Flat Style Bar Indicators nie działa, a szkoda bo jest świetny do modyfikacji belki. Plat u mnie nie pokazuje okienka, na początku pokazaywał ale idzie to wyłączyć, zupełnieni na dole, oprócz tego go zahibernowałem.

Wreszcie usnąłem sobie napisy pod ikonami, Plat daje radę, jednak do modyfikacji belki jest nie za bardzo, Flat Style Bar Indicators jest pod tym względem lepszy ale mi nie działa, teraz spróbuje ją zmodyfikować Platem.

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lamcza napisał:

Dzięki Ci bardzo, pomogło, tylko pulpit mi się wysypał i go nie poznaje. Niektóre ustawienia tak samo, ale przynajmniej działa w pełni greenify :)

Widzę że wszystkie ustawienia apk się posypały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Waxy napisał:

Przecież to na MIUI Polska działa. Od początku tego wydania działa. emoji6.png

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Pobrałem  MIUI 6/7 BASED ON Android 5.0.X only

a potem zainstalowałem frameworka dla 64 bitowych procesorów, ale coś nie chcą pobierać się moduły i główkuję co może być nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem  MIUI 6/7 BASED ON Android 5.0.X only

a potem zainstalowałem frameworka dla 64 bitowych procesorów, ale coś nie chcą pobierać się moduły i główkuję co może być nie tak

Przeczytaj uważnie pierwszy post.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra to forum, chce napisać coś a tu ciągle wstawia cytat. 

Zauważyłem że używaniegreenify,amplify i innych jest tu bez sensu. Same są wakelockami i biorą ram i to nie mało. Żadnych realnych korzyści 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, fatall1ty napisał:

Pobrałem  MIUI 6/7 BASED ON Android 5.0.X only

a potem zainstalowałem frameworka dla 64 bitowych procesorów, ale coś nie chcą pobierać się moduły i główkuję co może być nie tak

Zainstalowałem to i powiem Wam, że powoduje bootloop'a na Slim MIUI 6.1.21. Jedynie restore pomógł :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, _STRIGOI_ napisał:

Zainstalowałem to i powiem Wam, że powoduje bootloop'a na Slim MIUI 6.1.21. Jedynie restore pomógł :) 

Taki pro tip, jak złapiecie bootloopa to nie trzeba usuwać albo co gorsza reflasha robić, tylko w twrp wchodzicie do:

/data/data/de.robv.android.xposed.installer/conf/

A następnie tworzycie nowy plik o nazwie "disabled" i nadajecie normalne uprawnienia rw-rw-rw. Nie pamiętam jaki to chmod, ale popatrzcie sobie na inne pliki jakie są w tym folderze to będziecie wiedzieć. To powoduje że xposed w ogóle sie nie uruchamia i można wywalić moduł który wam wykrzaczył telefon ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...