Skocz do zawartości

Aktualizacja 5.7.2 do 6.1.28? Selektywny root hide?


Shamoth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu siedzę na 5.7.2 i chciałem w końcu skoczyć do najnowszej "stabilnej" wersji z root, zakładam że to ta
https://www.androidfilehost.com/?fid=24391638059058576
Niestety z panelu aktualizacji wywala mi błąd sumy kontrolnej, plik pobierałem kilka razy z różnych źródeł, a z recovery aktualizuje dość długo po czym reboot recovery i nie podnosi się z partycji do której był instalowany.
Co robię nie tak?

Względnie jak już ktoś dłużej męczy mi3 2/64 jaką wersję pod względem wydajności i długości trzymania baterii by polecił, oczywiście z root?

Ostatnie pytanie, czy jest jakaś aplikacja pozwalająca na selektywne ukrywanie roota przed aplikacjami?
Rootcloack nie działa pomimo instalacji na 3 różne sposoby selinux mode changer, xposed, clicośtam substrats...
Hide my Root działa ale to nie to na czym mi zależy bo po prostu ukrywa roota na całym telefonie a nie selektywnie.

Edytowane przez Shamoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, odpuściłem sobie w takim razie andoida 6 bo nie mam za bardzo czasu żeby zgłębiać temat repartycjonowania.
Wybrałem aktualizację 5.12.17 do v7 na 4.4
https://www.androidfilehost.com/?fid=24391638059058584
No i jest zgrzyt...
Przed aktualizacją na obu partycjach działał 5.7.2.
Zaktualizowałem pierwszą partycję i hula więc chciałem też zaktualizować drugą i po aktualizacji drugiej telefon się z niej nie podnosi.
Można wejść w recovery i fastboot, wgranie romu z pierwszej partycji lub z drugiej partycji przez recovery kończy się sukcesem ale telefon się nie podnosi, względnie raz na jakiś czas przejdzie w fastboot.
Jakaś solucja jak postawić drugą partycję na nogi?

Właściwie na tym etapie to już bym prosił o przeniesienie do działu problemów technicznych...

Edytowane przez Shamoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie połączyłeś dwie partycje w jedną. ;)

Jak nie masz opcji wyboru startowali partycji w Mirecovery to aktualizuj do 6.0.

 

Ps. Nie wgrywać starych wersji na Kk bo cegiełkę będziesz miał. 

Edytowane przez Pietr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru obie partycje.
Po nieudanym wgraniu 6.0 na pierwszą partycję, drugą zawsze zostawiam awaryjną, normalnie wrzuciłem 5.7.2 i obie partycje działały jak przed zabawą.
Potem dogrzebałem się  do 5.12.17 na 4.4 i wrzuciłem ją z aktualizacji miui z drugiej partycji na pierwszą, zbootowałem pierwszą partycję, wszystko działało więc zapuściłem aktualizację drugiej partycji i jest jak jest...
Pytanie co zrobić żeby przywrócić  drugą partycję? Przełączyć w recovery na drugą partycję i z miflash wgrać rom? Pytanie jeszcze jaki rom i którą wersją miflasz, chyba że przez fastbot ale tym się jeszcze nie bawiłem bo nigdy nie miałem takich problemów z buildami miui polska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Shamoth napisał:

Pytanie co zrobić żeby przywrócić  drugą partycję? Przełączyć w recovery na drugą partycję i z miflash wgrać rom?

A po co chcesz przywracać?

Na stary układ partycji już żadnego nowego romu nie będzie, to już historia.

A biorąc pod uwagę, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i wiedzę jeśli chodzi o bardziej zaawansowane modyfikacje masz znikomą najprawdopodobniej skończy się to brickiem.

Zainstaluj sobie przez MiFlash http://bigota.d.miui.com/6.1.15/cancro_images_6.1.15_20160107.0000.12_6.0_cn_c66ce66a5d.tgz

Potem wgraj którąś z wersji miui polska dla androida 6.0 przez updater lub recovery i będziesz miał działający telefon z aktualnym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw instalacja 6.0 mając dwie partycje, potem instalacja romu 5.12.17, który łączy partycje dwa razy (jeszcze lepiej :P), żebyś szukał tego romu tu, a nie w google to być go znalazł razem z instrukcją. W każdym poście o nowej wersji od wyjścia 6.0 masz link do tego jak aktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie da się ukryć, że do poziomu guru sporo mi brakuje, ale tak to już jest że z czasem człowiek nie ma całego dnia żeby się oczytać tylko 15 minut zanim dzieciak wparuje z kolejnym absurdalnym pomysłem który musi być w tej chwili zrealizowany ;)
Rom'ów zawsze szukam tutaj lub na xda bo z doświadczenia wiem że są sprawdzone i solidnie skrojone, problem w tym że postąpiłem typowo po męsku, z braku czasu i przyzwyczajenia do bezproblemowej aktualizacji zabrałem się za robotę bez czytania instrukcji ;)
Jednym słowem zrobiłem niezły bajzel mimo, że na to nie wyglądało skoro po próbie instalacji 6.0 bez problemu przywróciłem stary 4.4 na obu partycjach.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, skoro przy 6.0 partycje są łączone to rozumiem że po przejściu na nowy system nie będzie już opcji "awaryjnego systemu" na drugiej partycji? Szczerze powiedziawszy taka wizja trochę mnie powstrzymuje.
Dzięki za pomoc, w wolnej chwili postaram się zgłębić temat.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...