Skocz do zawartości

Nie mogę zainstalować żadnego ROMu


IssLance

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon to Mi4c 16 gb, 3gb ram, bez LTE. Wgrana wersja MIUI jest prawdopodobnie nieoficjalna (wyczytałem to gdzieś na miui.com) - jest to wersja 66.44 (4.4.4 KitKat) na której są preinstalowane są typowo bloatwarowe aplikacje - jest jakiś speed booster, clean master których nie da się usunąć. W dodatku na telefonie występują reklamy w systemie (nie w przeglądarce, tylko typowo podczas użytkowania telefonu). Probówałem wgrywać MIUI Polska wszystkimi tradycyjnymi metodami + używałem poradnika z tego linku https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/.

Używając metody 1, gdy wgrywam TWRP na tym zielonym ekranie gdy klikam przycisk w momencie wyświetlania napisu "Naciśnij dowolny przycisk aby przejść do recovery", telefon zostaje w trybie Fastboot i nie bootuje TWRP. Gdy wyłączam telefon i próbuję wejść ręcznie wchodzi mi do MiRecovery.

Metoda 2 też nie zadziałała. Wgrany system nie ma dostępu do Root więc nie mogę nadać odpowiednich uprawnień Flashify. W momencie gdy chcę wgrać chiński rom dev (lub jakikolwiek inny), dostaję komunikat widoczny na screenie niżej:

j7XQkye.jpg

Co mogę z tym zrobić? Telefon był kupiony na eBayu, nie ma zdrapki z kodem autentyfikacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz model Mi4, z jakimś magicznym chińskim MIUI.

Używaj instrukcji instalacji MIUI dla tego właśnie modelu. ROM musisz pobrać z oznaczeniem ->cancro.

Czytaj uważnie, bo Mi4 ma zmianę bazy Androida. Najlepiej ściganij z archiwum wersję oznaczoną 5.11.5 (cancro). Będzie najstabilniejszy

~|~|~|~|~|~

TapTap Tapatalk + MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może nie zwalajmy jeszcze tego na podróbkę. Model można łatwo nadpisać w build.prop. Masz Mi4. Więc pierwsze co idziesz to tu:

http://bigota.d.miui.com/6.2.18/cancro_images_6.2.18_20160107.0000.12_6.0_cn_96f8817ba7.tgz

To rom Androida 6. Ładujesz go z MiFlash w trybie fastboot wg poradnika na forum. Jak wyskoczy info device mismatch czy coś to wtedy masz podróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, no to tak - sflashowałem ROM od Acida i wszystko poszło gładko, zrobiłem to za pomocą flash_all.bat bo nie chciałem zatrzymywać żadnych plików, ale niewiele to dało, bo po włączeniu był stan jakby sprzed flashowania z tą różnicą że w opcjach pojawiło się, że jest to Android 6, ale w opcjach cały czas jest Mi4c.

 

Wszedłem w MiRecovery i dałem wipe all data, telefon jest jak z fabryki, nie ma reklam ani żadnego bloatware, chociaż cały czas w opcjach jest Mi4C. Ściągam teraz rom miui polska i będę próbował wgrywać go przez updater. Dam znać jak wyszło.

 

@Edit:
No to tak - wgrałem ROM Miuipolska, ale system cały czas jest po angielsku. Jest animacja boota Miuipolska, są aplikacje, ale w opcjach cały czas jest Mi4C (chociaż zmieniła się nazwa Miui na takie jak powinno być).

@Edit2:
Dobra, zrobiłem jeszcze wipe cache i wipe all i wszystko gra i śpiewa. Dzięki wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez IssLance
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...