Skocz do zawartości

redmi 3 downgrade


Sifo Dyas

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić downgrade do wersji 7.1.1.0, którą można pobrać z tej strony: http://en.miui.com/
 

Jednak nie bardzo rozumiem tą instrukcję http://en.miui.com/a-232.html Przy downgrade mam zrobić wipe czy nie? I jeśli tak to w jaki sposób? Gdy wchodzę w recovery przez Updater pojawia mi się obrazek telefonu i kabla usb, kiedy podłączę telefon nic dalej się nie dzieje. Uruchamiając telefon przez power i vol+ pojawia mi się kilka okienek i tylko trzy z nich są po agielsku: fastboot, recovery i download. Recovery wygląda tak samo jak w Updaterze.

Chcę całkowicie przeinstalować system gdyż bateria mi krótko trzyma. Mam teraz 7.1.2.0., czy jest to w ogóle możliwe przy zablokowanym bootloaderze?

 

edit:

Właśnie pojawiła się wersja 7.1.2.0. na stronie xiaomi, więc wystarczy jak tylko przeinstaluję na tą samą bez downgrade. Tylko co z tym recovery i wipe...

Edytowane przez Sifo Dyas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz mój poradnik z działu o modyfikacjach. W skrócie - wipe lepiej zrobić jeśli masz wątpliwości, ale z tego co rozumiem to przechodzisz z oficjalnego na oficjalny, więc nie powinno być problemów. W razie czego możesz po prostu zrobić ten wipe. Wipe czy nie wipe, to zaznaczenie flash all, albo innego.

 

A system wgrywasz przez MiFlash w trybie download. Ekran nic nie pokazuje wtedy :) 

Edytowane przez domi.nos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, domi.nos napisał:

Zobacz mój poradnik z działu o modyfikacjach. W skrócie - wipe lepiej zrobić jeśli masz wątpliwości, ale z tego co rozumiem to przechodzisz z oficjalnego na oficjalny, więc nie powinno być problemów. W razie czego możesz po prostu zrobić ten wipe. 

A system wgrywasz przez MiFlash w trybie download. Ekran nic nie pokazuje wtedy :) 

dzięki za info, już patrzę na poradnik, tylko powiedz mi proszę jak zrobić wipe skoro nie mogę tego zrobić przez recovery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszło, musiałem zainstalować sterowniki do usb ale się udało, zrobiłem z 'flash all except storage' czyli rozumiem że był też i wipe przy okazji

oby teraz bateria działała tak jak powinna

dziękuję za pomoc

Edytowane przez Sifo Dyas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też mimo ceny dosyć wysokiej zdecydowałem się na ich sklep właśnie ze względu na opinie. Takie szczęście w nieszczęściu że to jednak nie był chińczyk. Mam nadzieję, że szybko się tą sprawą zajmą. Oczywiście dam wam znać jak sprawa się potoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2016o17:51, Sifo Dyas napisał:

Właśnie pojawiła się wersja 7.1.2.0. na stronie xiaomi, więc wystarczy jak tylko przeinstaluję na tą samą bez downgrade

 

13 minut temu, AdBloczek napisał:

Proponuję czytać posty do końca, a nie tylko pierwsze zdania.

 

To przeczytaj do konca i zobacz, ze autor sam nie wie czy chce zrobic downgrade czy przeinstalowac system od nowa. Pytanie było kierowane do autora, nie do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sifo Dyas napisał:

Chciałem zrobić downgrade kiedy na stronie xiaomi była dostępna wersja 7.1.1.0, w piątek dodali wersję 7.1.2.0. czyli tą którą mam obecnie więc po prostu przeinstalowałem tą samą wersję.

Pomogło? Bo waham się czy podnosić wersję do 7.1.2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sifo Dyas napisał:

Nie pomogło. A też masz problem z baterią?

O ile nie zostawię jakiegoś dziada w tle - vide Quantom coś tam monitor - to bateria działa naprawdę fajnie. Ale mam wersje 7.1.1.0 i nie dzwonie prawie i nie smsuje z tego telefonu (tylko apki i internet). Bez jakiegoś szczególnego oszczędzania. IMHO 2 dni normalnego, pelnego uzwyania powinien zrobic z palcem w nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tenfilip napisał:

O ile nie zostawię jakiegoś dziada w tle - vide Quantom coś tam monitor - to bateria działa naprawdę fajnie. Ale mam wersje 7.1.1.0 i nie dzwonie prawie i nie smsuje z tego telefonu (tylko apki i internet). Bez jakiegoś szczególnego oszczędzania. IMHO 2 dni normalnego, pelnego uzwyania powinien zrobic z palcem w nosie.

Możesz spróbować zaktualizować, nic na tym nie stracisz a nuż pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sifo Dyas napisał:

Możesz spróbować zaktualizować, nic na tym nie stracisz a nuż pomoże.

Z tego co czytam (u Ciebie) to może zaszkodzić, a benefitów nie widzę. Nie wiem też, czy nie zablokowali roota etc.

Edytowane przez Tenfilip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tenfilip napisał:

Z tego co czytam (u Ciebie) to może zaszkodzić, a benefitów nie widzę. Nie wiem też, czy nie zablokowali roota etc.

Jeżeli faktycznie bateria nie działa tak jak powinna to reklamuj telefon. Ja swój kupiłem właśnie ze względu na baterię więc, co jak co, ale tego przeboleć nie jestem w stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cincin27 napisał:

@Sifo Dyas

Musisz poczekać cierpliwie. Na dniach wyjdzie rom developerski, będzie możliwość odblokowania bootloadera i zaczną się prace nad romem MIUIPolska albo Xiaomi.eu bez tych chińskich śmieci.

Udało mi się skontaktować ze sprzedawcą, w poniedziałek odsyłam telefon i zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Sifo Dyas napisał:

Jeżeli faktycznie bateria nie działa tak jak powinna to reklamuj telefon. Ja swój kupiłem właśnie ze względu na baterię więc, co jak co, ale tego przeboleć nie jestem w stanie.

Na razie jest ok, ale nie podnosiłem wersji softu.

A próbowałeś wyjąć kartę sim i wtedy zobaczyć? Z poprzednim telefonem miałem tak, ze przy niektórych kartach sim zdychał bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tenfilip napisał:

Na razie jest ok, ale nie podnosiłem wersji softu.

A próbowałeś wyjąć kartę sim i wtedy zobaczyć? Z poprzednim telefonem miałem tak, ze przy niektórych kartach sim zdychał bardzo szybko.

NIe, nigdy nie miałem problemu z kartą na poprzednich telefonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cincin27 napisał:

@Sifo Dyas

Zainstaluj greenify i zobacz co Ci drenuje baterię, bo pewnie jakaś aplikacja ciągle działa.. 

Jak obsługiwać to greenify? Pokazuje mi listę aplikacji ale bez szczegółów dotyczących zużycia baterii. Więcej szczegółów pokazuje battery performance w ustawieniach, gdzie przy każdej aplikacji są procenty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia drenażu baterii lepszy będzie Wakelock detector ale oczywiście wymaga roota. Greenify o ile się nie mylę pokazuje tylko jakie aplikacje aktualnie działają w tle ale nie pokazuje zużycia baterii. Battery performance jak na razie chyba jedyne wyjście i wymuszenie zatrzymania aplikacji w ustawieniach w Installed apps. Przełączenie sieci na tryb 3G z LTE też obniży drenaż. A co do baterii to chyba rzeczywiście jakiś trafny model. Również kupowałem u tego sprzedawcy i przy zwykłym użytkowaniu bateria wytrzymała 4 dni (8-9 godzin na włączonym ekranie). Po aktualizacji do 7.1.2.0 bateria trzyma 2 dni (8 godzin na ekranie) przy intensywnym użytkowaniu i też się zastanawiam nad downgradem na czysto, ponieważ Mi PC Suite po aktualizacji telefonu go nie wykrywa i wiem, że to będzie dziwne co teraz powiem, ale bateria schodzi trochę szybciej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprzedawca testuje telefon, dzisiaj wysłał mi takiego screena. Test bez karty, wifi, synchronizacji itd. Wygląda dobrze, choć chyba bardziej miarodajny test wyszedłby z kartą, włączoną transmisją danych, wifi, gpsem, synchronizacją poczty itd. Co o tym myślicie?

sessionToken,4aa245aaa29aa5d62ff9b462e625e0a3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że coś Ci drenowało po prostu baterię i zamiast się tym zająć to zawracasz gitarę sprzedawcy. Ale niech włoży jakąś kartę sim, włączy wifi itp.

Dnia 20.02.2016o13:28, Sifo Dyas napisał:

dalej to samo... albo i jeszcze gorzej

12h na baterii z czego 5,5h w trybie sleep, screen niecałe 20 minut i 78% baterii...

już nie mam pomysłu co jeszcze mógłbym zrobić

Z tego wynika skoro ekran był tylko włączony na 20min to te 11h powinno być w deep sleep skoro nic nie robiłeś na telefonie, a coś drenowało baterię ewidentnie, stąd ten spadek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fake4r napisał:

Ja myślę że coś Ci drenowało po prostu baterię i zamiast się tym zająć to zawracasz gitarę sprzedawcy. Ale niech włoży jakąś kartę sim, włączy wifi itp.

Z tego wynika skoro ekran był tylko włączony na 20min to te 11h powinno być w deep sleep skoro nic nie robiłeś na telefonie, a coś drenowało baterię ewidentnie, stąd ten spadek.

Jeśli masz rację to może wiesz jak znaleźć to coś co powodowało drenaż? Z instalowanych przeze mnie aplikacji nie było takiej, która wykazałaby w battery performance więcej niż 5%. Miałem też cały czas włączone czyszczenie pamięci po 1 minucie.

Dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera, mogę to zrobić na sofcie stable aby zainstalować roota i użyć aplikacji, którą polecił @Pepso94? To by chyba bardzo ułatwiło sprawę.

Jak można rozpoznać, że telefon był w trybie deep sleep? Są to te białe przerwy na niebieskim tle na wykresie zużycia baterii? Chyba nie bo na screenie od sprzedawcy cały wykres jest niebieski. Czym w takim razie są te przerwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale u siebie też zauwazylem te przerwy jak zmienilem ustawienia wyboru sieci. Ale to mniejsza o to. Żeby odblokować bl trzeba ROM dev na którego jeszcze czekamy, po za tym ma wyjść niebawem ROM miuipolska na zablokowany bl, więc oblokowywanie bl może nie będzie potrzebne.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sifo Dyas napisał:

Jak można rozpoznać, że telefon był w trybie deep sleep? Są to te białe przerwy na niebieskim tle na wykresie zużycia baterii? Chyba nie bo na screenie od sprzedawcy cały wykres jest niebieski. Czym w takim razie są te przerwy?

Są ponoć jakieś aplikacje w sklepie Google Play które pokazują czy telefon wchodzi w Deep Sleep i ile czasu/ile procent (chyba czasowo) w nim jest. Co do tych białych przerw to raz zauważyłem je u siebie. Myślę że to może mieć związek z zasięgiem, ponieważ to się pojawiło jak pod tym całym wykresem w pozycji "Mobile network signal" były również białe przerwy. Może w tym momencie telefon gubi zasięg, albo to po prostu zbieg okoliczności. Jeśli chodzi o odblokowanie bootloadera, to wersji publicznej ROMu dev jeszcze nie ma i odblokowanie póki co nie jest możliwe. Tak jak wspomniał @fake4r wkrótce powinien się ukazać ROM Multilang na zablokowany bootloader, więc z tym odblokowaniem trzeba się wstrzymać i instalować ten. A kiedy wyjdzie dev tego chyba nikt nie wie, miał być razem z premierą Mi5 i dalej nic.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...