Skocz do zawartości

Kolekcja fontów w MTZ


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, szczuru napisał:

Ma ktoś z Was czcionkę z motywu (lub cały motyw) Mix Theme ThaiMIUI? Załączam screena poniżej - niestety w MIUI8 w szukajce motywów nie znajduje mi już tego motywu a przyzwyczaiłem się do tej czcionki :(

Screenshot_2016-04-08-17-00-37_com.miui.securitycenter.png

To chyba będzie ta czcionka:

5XWTMGY.png

Jutro zmajstruję mtz :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wkamil napisał:

@fyme, a dlaczego na tych mtz ostatnich, z dziś i tych "poprawionych" widać podgląd czcionki, a na tych wcześniejszych nie?

 

8 minut temu, VOytaZ napisał:

Pewnie dodał taką opcje.

Wysłane z mojej Nokii 3210

Otóż to :) resztę poprawię w wolnej chwili.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@h4lik Jeśli instalowałeś czcionkę z pliku zip to jesteś w kropce ponieważ instalacja w ten sposób powoduje zastąpienie domyślnej czcionki. Teraz powrót do oryginalnej to instalacja romu na nowo, jeśli natomiast czcionkę masz z motywu (mtz) to wrócić na domyślną jest niezmiernie łatwo. Panowie rozważcie więc czy nie warto założyć konta developer xiaomi by móc stosować motywy ze źródeł trzecich. Konto zakładacie raz i problem z zastosowaniem jakiegokolwiek motywu znika.

PS: wszystkie obecnie dostępne w tym temacie czcionki zostały zaktualizowane o nowy duży podgląd więc można pobierać czcionki jeszcze raz ()linki zostały te same) by podgląd był dostępny.

Edytowane przez fyme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fyme napisał:

Jeśli instalowałeś czcionkę z pliku zip to jesteś w kropce ponieważ instalacja w ten sposób powoduje zastąpienie domyślnej czcionki.

A nie da się tak, żeby doinstalowywała się dodatkowo? Ten plik system_fonts.xml nie daje możliwości dodania kolejnego zestawu "font family"? Pytam, bo nie mam żadnego root explorera, żeby zobaczyć jak ten plik wygląda przy kilku dodanych fontach. On się tworzy dynamicznie, czy jest stały? Jak wygląda struktura katoalogu /fonts, są popakowane w foldery doinstalowane czcionki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ahr napisał:

A nie da się tak, żeby doinstalowywała się dodatkowo? Ten plik system_fonts.xml nie daje możliwości dodania kolejnego zestawu "font family"? Pytam, bo nie mam żadnego root explorera, żeby zobaczyć jak ten plik wygląda przy kilku dodanych fontach. On się tworzy dynamicznie, czy jest stały? Jak wygląda struktura katoalogu /fonts, są popakowane w foldery doinstalowane czcionki?

system_fonts.xml jest stały i definiuje które elementy systemu korzystają z jakiej rodziny czcionek ale to nie takie proste bo jest jeszcze jeden plik w systemie o nazwie fonts.xml i tak też zdefiniowane są rodziny czcionek włącznie ze stylami i kilkoma innymi parametrami. Czy można dodać kolejny zestaw "font family"? nie wiem, nigdy tego nie próbowałem bo załatwiam sprawę jednym mtz nie naruszając tym samym "fabrycznego" układu w którym z tego co pamiętam dłubie Acid ;) tak jest mi wygodniej bo skupiam się na czcionkach a nie na edycji kodu i testach bo w różnych wydaniach androida plik system_fonts.xml wyglądał inaczej (nie wiem jak jest teraz).

Katalog system/fonts to folder z wrzuconymi luzem wszystkimi czcionkami dostępnymi na starcie w systemie natomiast nie wiem do końca jak działa zmiana czcionki poprzez motyw, czy czcionki są podmieniane czy tylko zmienia się miejsce odczytu domyślnych, nie zagłębiałem się.

16 minut temu, Rafciu napisał:

A ma ktoś czcionkę Hervlica ta z iPhone?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Jeśli chodzi o helvetrica to ja mam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...