Skocz do zawartości

Kolekcja fontów w MTZ


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

  • ZduneX25 odblokował(a) ten temat
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Czcionkami zarządza system i jeśli czcionka bold jest w motywie to zostanie zastosowana. W advent pro jest czcionka bold ale możliwe że ja skopałem coś w motywie i pod nazwą bold wkradł się zwykły font. Zaraz sprawdzę :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

edit:

jest i bold z tym ze niewiele rożni się od regular

4vBxMxZ.png

Edytowane przez fyme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A racja teraz nie można instalować motywów ze źródeł trzecich więc zostaje albo rejestracja jako developer xiaomi (ja tak zrobiłem) albo xposed z modułem... No właśnie nie pamiętam jakim ale ktoś gdzieś tu na forum podawał nawet linki ;)

Można by jeszcze wrzucić czcionkę do sklepiku miui ale w sumie nie wiem jak to zrobić i czy przejdzie weryfikację bo tam wszystkie czcionki z krzakami a moje krzaków nie mają.

Odnośnie czcionek to mam jeszcze kilka z czasów zte v 967s w tym perełkę Sony scatch :D

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fyme napisał:

A racja teraz nie można instalować motywów ze źródeł trzecich więc zostaje albo rejestracja jako developer xiaomi (ja tak zrobiłem) albo xposed z modułem... No właśnie nie pamiętam jakim ale ktoś gdzieś tu na forum podawał nawet linki ;)

Można by jeszcze wrzucić czcionkę do sklepiku miui ale w sumie nie wiem jak to zrobić i czy przejdzie weryfikację bo tam wszystkie czcionki z krzakami a moje krzaków nie mają.

Odnośnie czcionek to mam jeszcze kilka z czasów zte v 967s w tym perełkę Sony scatch :D

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

To dlaczego u mnie można zainstalować czcionki skoro nie mam konta deweloperskiego? :)

NO już nie daj się prosić i wrzuć te wypasione perełki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jeśli jest czcionka w zipie zrobiona to mogę ją wrzucić przez TWRP?

To czy chciało by Ci się Fyme zrobić mi taka paczkę Sony Scetch? 😀

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Jasne, postaram się to ogarnąć jeszcze dziś z tym że gwarancji nie daję że zadziała bo problemy z dodaniem czcionki do systemu zmusiły mnie do pakowania czcionek w motywy. Ale przetestować nie zaszkodzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak pisałem wcześniej to problemy z podmianą czcionki w romie zmusiły mnie do bawienia się w mtz ty. Przez kilka wersji romu już w miui v7 podmiana czcionki nie dawała oczekiwanych rezultatów więc porzuciłem tą metodę i przesiadłem się na dodawanie czcionki w formacie mtz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz pod recovery to załączaj także plik system_fonts.xml (/system/etc/) pewna jego sekcja decyduje, które fonty system uważa za domyslne:

    <family>
        <nameset>
            <name>miui</name>
        </nameset>
        <fileset>
            <file>Roboto-Regular.ttf</file>
            <file>Roboto-Bold.ttf</file>
        </fileset>
    </family>

Jak dopasujesz nazwy do swoich czcionek oraz załączysz plik xml to każdemu zadziała.

Wycinek jest z mojego pliku gdzie ustawiłem domyślne czcionki androida.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...