Skocz do zawartości

Co wam się nie podoba?


Shadocke

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, to mój pierwszy post na forum i od razu narzekania :) Nie ma tego wiele, bo bardzo odpowiada mi Redmi 3. Mam w tej chwili 7.1.3 na zablokowany bootloader (ale tez zgodę na odblokowanie).

Z rzeczy, które mi się nie podobają:

- czasem nie da się włączyć transmisji danych komórkowych (domyślnie mam wyłączoną) i włączenie działa dopiero po restarcie,

- zauważyłem, że na nagraniach video z telefonu dźwięk ma odwrócone kanały lewy-prawy (przy odtwarzaniu z telefonu tego nie słychać, dopiero jak się puści na zewnętrznym odtwarzaczu w komputerze czy telewizorze). Zawsze nagrywam w poziomie i przyciski ekranowe mam po prawej stronie (czyli obracam telefon z pionu w lewo - tak chyba jest naturalniej). Nie wiem czy to bug softwarowy czy jednak hardware? Jak jest z tym w innych wersjach softu? Tymczasowym rozwiązaniem jest obrót telefonu podczas nagrań w drugą stronę, ale to chyba nie o to chodzi....

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako, że to mój pierwszy post na tym Forum :)

Mam Redmi 3 Pro na oryginalnym chińskim ROMie (języki chiński i angielski) 7.3.2 stable. 

Jak za te pieniądze to telefon ma niewiele wad. Największe według mnie to: 

-  tacka na karty jest jakoś luźno połączona z plastikiem, który ją zakrywa (chodzi mi o tę część z dziurką do wysuwania tacki) - pod palcem czuć, że się lekko rusza, a czasem potrafi grzechotać. Pewnie to kwestia egzemplarza, ale już w sieci czytałem, że ktoś też miał taką wadę. Nie przeszkadza to zbytnio, ale czasem daje o sobie znać.

- jak już ktoś napisał - przyciski dotykowe pod ekranem mają trochę za małą powierzchnię działania i trzeba w nie dokładnie trafiać

- zgadzam się również, że często zdarzają się nieostre zdjęcia (znacznie częściej niż w Moto G 2014). Wskazywanie punktu, na którym ma się ustawić ostrość (dotknięciem palcem na ekranie) daje lepsze efekty niż zdanie się na pełną automatykę.

- czytnik linii papilarnych czasem nie łapie, gdy palec jest lekko wilgotny, albo za suchy (np. gdy po dłuższym kontakcie z wodą skóra jest przesuszona) - nie mam porównania z czytnikami w innych telefonach, więc może się zbyt czepiam

Co do MIUI to lubię je (cieszę się, że nie ma tu app drawera), ale kilka rozwiązań woła o pomstę do nieba, np. dodawanie widgetów. Brak podglądu, sprawia, że dodanie widgetu aplikacji oferującej więcej niż jeden widget to loteria. Niby są podpisy, ale są obcinane i dalej nie wiadomo, co się dodaje. Nie mieści mi się w głowie, jak w tak chwalonej nakładce jak MIUI może być taka chała. Dodanie na pulpit np. kilku widżetów Zoopera to masakra - jest kilkanaście rozmiarów, a wybierając spośród nich widzisz tylko kilkanaście jednakowych ikonek podpisanych tak samo (rozmiar widgetu jest w podpisie, ale na końcu i się nie mieści). Druga sprawa to powiadomienia. W stosunku do oryginalnego Androida 5 czy 6 brakuje wyświetlania powiadomień na ekranie blokady. No i dlaczego nie dodali opcji przewijania pulpitów w kółko? Przy 3 ekranach to pikuś, ale jak ktoś ma 6 czy więcej to trzeba się naprzesuwać, żeby przejść z pierwszego do ostatniego, albo na odwrót. Brakuje mi też możliwości przypisania karty SIM do kontaktu czy grupy kontaktów, przez co albo do wszystkich dzwonisz domyślnie z jednej karty, albo za każdym razem wybierasz, z której karty chcesz dzwonić. W Moto G system się uczył i jak raz czy drugi zadzwoniło się do kogoś z danej karty to domyślnie do tej osoby była przypisywana ta karta

Jeszcze kilka pomniejszych wad by się znalazło, ale jeśli chodzi o dotyk to nie zauważyłem problemów. Telefonik jest naprawdę udany i sprawnie działa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie podoba się to nachalne wyskakiwanie powiadomień o synchronizacji z chmurą Xiaomi, ale to raczej zarzut do MIUI. Co do przycisków dotykowych to mam wrażenie, że przycisk "wstecz" ma małe pole gdzie łapie dotyk, dwa pozostałe nie mają tego problemu. 
Aparat jest bardzo "humorzasty" - czasem foci bardzo ładnie, nawet makro (vide załącznik), a innym razem nie potrafi złapać ostrości na prostej scenie. Moim zdaniem to jest do poprawienia z aktualizacją oprogramowania. Przykład tego ostrzenia (fota z bliska super a a niby prostsza już gorzej z ostrością):
IMG_20160619_102953.jpg
IMG_20160619_101711.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi do Redmi 3:

ROM: spolszczony 7.1.3 na zablokowany BL
- troche za cichy glosnik rozmow i dzwiekow
- slabsza reakcja na dotyk w momencie korzystania z ladowarki
- przy 3% rozladowania baterii i podlaczenia ladowarki nie dziala czujnik oswietlenia oraz nie reaguje na zmiany suwaka. dziala
tylko w trybie manualnym

- plywajacy czujnik swiatla - tzn. telefon nie moze sie zdecydowac jaka wartosc podswietlenia bedze wlasciwa w srednich i slabych warunkach oswietleniowych.
- zawieszajacy sie czujnik swiatla - nie zawsze reaguje na suwak
- czasami telefon "samoczynnie" resetuje sie, poprzez przypadkowe dluzsze przetrzymanie przycisku power w samochodowym uchwycie.
Powoduje to duzo dluzsze uruchamianie sie fona i jego duze obciazenie przez 1sze minuty  zaraz po uruchomieniu - bardzo wolne
reakcje na dotych i czekanie na wykonanie polecen. Kilku % spadek baterii.
- wyczuwalne dragnia/rezonans tylnej obudowy podczas rozmowy
- czesto  brak ostrosci przy juz srednim swietle
- tryb sport w aparacie dodaje dodatkową zwloke przy robieniu zdjec, wiec nie da rady uchwycic danej chwili - lepiej robic w trybie recznym.
- nie widoczny ekran gdy ktos do nas dzwoni, a telefon wyciagam z kieszeni - wtedy odbieranie na czuja.
- mocne nagrzewanie sie obudowy przy uzywaniu w upalny dzien - ratuje etui silikonowe.
- zdarzylo sie ze nie chcial wlaczyc transmisji danych - po resecie poszlo.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to ja dodam od siebie co mi nie pasuje:

-bardzo słabe wibracje

-jasność ekranu faktycznie czasem świruje, ale nie znalazłem zależności kiedy to się dzieje

-słabe statystyki baterii - jak miałem drenaż baterii to w statystykach nic nie było widać która aplikacja świruje, wydaje mi się też że bluetooth zżera za dużo energii

-z cardboard telefon nie umie współpracować - obraz drży - nie wiem czego to jest wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...