Skocz do zawartości

Konto Xiaomi - kilka pytań


pietros

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie mogę znaleźć jakieś szersze informacje o tym co faktycznie daje konto Xiaomi?

Czy karta SIM jest w jakiś sposób przypisywana do telefonu przy zakładaniu konta? Jak dokładnie działa to zabezpieczenie? Co w przypadku zmiany karty na inną?

Czy to samo konto jest wykorzystywane w aplikacji MiFit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladasz konto  i dostajesz nr   karte moze sobie zmieniac co 10min  i tak bedziesz zalogowany pod dane konto     ,czy bezpieczne    chyba tam nie umiescisz  nr konta wraz nazwiskiem i haslem   ,internet tez nie jest bezpieczny a kazdy z niego korzysta   ,jak sie  boisz ze jakas chinka z polowa wioski sie wlamie  ci sie na konto i zacznie podrywac  twoich znajomych to nie zakladaj  :grin:  konto jest przypisane  do imei  jak ci zginie  telefon na strone  konta czyscisz  telefon albo chwytasz jego lokalizacje   a on wlozy sobie smoja karte ale nie bedzie mial twoich danych a chyba w tym roku weszlo ze jak sie nie zaloguje to moze  dac swojej dziewczynie twoj telefon jako wibrator

Edytowane przez skay77
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz dostęp do chmury, back up'ów, forum en.miui, lokalizacji urządzenia (gdyby się zgubiło/zostało skradzione) i pewnie kilku innych funkcji...

Konto Xiaomi łączy numer telefonu z danym urządzeniem. Po wyjęciu karty sim i wsadzeniu nowej, do konta dodaje się kolejny numer pod dane urządzenie. Nie wiem czy jest jakiś limit. Jeżeli nie będziesz zalogowany do konta, a będziesz chciał dane urządzenie podpiąć pod nowy numer, to będzie to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skay77 napisał:

ja sie zalogowalem na konto za pomoca  lemajla   i koncie widnieje   mi poprzednie urzadzenie  ,wiec sa dwa sposoby logowania 

Tak, logujesz się mailem lub numerem, ale w bazie Xiaomi masz potem dane urządzenie podpięte pod nr telefonu karty :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Widzę, że i tak muszę założyć konto, żeby korzystać z MiBanda.

Czy będę mógł wyłączyć synchronizacje i backupy, czy od razu po stworzeniu konta zacznie wysyłać wszystko na serwer? O dane jakoś bardzo się nie boję, ale nie potrzebuję przechowywania danych w chmurze.

45 minut temu, skay77 napisał:

zakladasz konto  i dostajesz nr   karte moze sobie zmieniac co 10min  i tak bedziesz zalogowany pod dane konto     ,czy bezpieczne    chyba tam nie umiescisz  nr konta wraz nazwiskiem i haslem   ,internet tez nie jest bezpieczny a kazdy z niego korzysta   ,jak sie  boisz ze jakas chinka z polowa wioski sie wlamie  ci sie na konto i zacznie podrywac  twoich znajomych to nie zakladaj  :grin:  konto jest przypisane  do imei  jak ci zginie  telefon na strone  konta czyscisz  telefon albo chwytasz jego lokalizacje   a on wlozy sobie smoja karte ale nie bedzie mial twoich danych a chyba w tym roku weszlo ze jak sie nie zaloguje to moze  dac swojej dziewczynie twoj telefon jako wibrator

Ale chaos, czytając Twój post mam wrażenie, że to napisał ktoś z Chińczyków od Xiaomi... :mad:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 minuty temu, Robert napisał:

Cześć

Założyłem konto przez komórkę i pokazało mi adres :

https://i.xiaomi.com/

 

Niestety na tą stronę nie mogę wejść, bo mi mówi o nieaktualnych certyfikatach ssl i wywala stronę, można to jakoś inaczej obejść?

https://i.mi.com/ Tutaj spróbuj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...