Skocz do zawartości

Redmi 3 Odblokowanie Bootloadera


Sloniu

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się na innym laptopie. Czas chyba zrobić format bo po aktualizacji z windowsa 7 na 10 mam z nim coraz więcej problemów.

Generalnie zrobiłem wszystko po kolei, przy instalacji multilanga przez TWRP odznaczyłem instalację superSU więc nie mam roota ale chyba sam TWRP pozostał, czy jest jakiś sposób aby sprawdzić czy on faktycznie pozostał?

I druga rzecz, chciałem się upewnić czy aby na pewno usunąłem blokadę bootloadera, jak mogę to zrobić? Kombinacja *#*#7378423#*#* u mnie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego napisu, dochodzi do 50% i pokazuje mi się takie coś:
 

Bez tytułu.png

Gdy wejdę w panel sterowania > uprawnienia, pokazuje mi się Dostęp do ROOT, jednak pod nim jest puste okno, natomiast w SuperSU mam dodaną aplikację Root Checker Basic. Czy to wystarczy aby mieć pewność, że bootloader został odblokowany? W sumie wszystko mi się udało zainstalować wg instrukcji, w tym TWRP itd, więc może faktycznie jest ok?

Edytowane przez Sifo Dyas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2016o15:57, d00lar napisał:

ja wczoraj wracałem z eu na china stabile w tym samym celu

bez problemu przez miflasch wgrałem chyba to

http://bigota.d.miui.com/V7.2.4.0.LHPCNDB/ido_xhdpi_images_V7.2.4.0.LHPCNDB_20160129.0000.14_5.1_cn_d5414431fc.tgz

według tej instrukcji

 

 

potem update juz z poziomu telefonu unlock etc

 

 

Jak zainstalowałeś ten china stable jak poda to do mi flash to błąd wyskakuje jakieś dziwne te rozszerzenie tgz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arthurn napisał:

 

Jak zainstalowałeś ten china stable jak poda to do mi flash to błąd wyskakuje jakieś dziwne te rozszerzenie tgz

myślę że musisz przeczytać poradnik do którego w sumie dałem nawet linka w poscie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie sie udało odblokować!
Według waszej instrukcji po wgraniu developerskiej wersji ROM

Nie rozumiem co piszecie :) , te skróty... jakoś nie nadążam za tym wszystkim
Co musze teraz zrobić aby można było wgrywać polskie apki? Jak zmienić język na polski?

czy polski rom mam ściągnać z https://miuipolska.pl/download/ 

I wgrać tak jak wgrywałem developerską wersję ROM?
 

Co to jest to TWRP co wgrywał użytkownik Siaomi?

 

Edytowane przez TTramp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TTramp napisał:

I mnie sie udało odblokować!
Według waszej instrukcji po wgraniu developerskiej wersji ROM

Nie rozumiem co piszecie :) , te skróty... jakoś nie nadążam za tym wszystkim
Co musze teraz zrobić aby można było wgrywać polskie apki? Jak zmienić język na polski?

czy polski rom mam ściągnać z https://miuipolska.pl/download/ 

I wgrać tak jak wgrywałem developerską wersję ROM?
 

Co to jest to TWRP co wgrywał użytkownik Siaomi?

 

Tak ściągnij z tej strony, ale zainstalujesz go dopiero po wgraniu TWRP czyli na końcu. Nie wgrywasz go przez miflash jak rom developer tylko TWRP. Czyli teraz ściągasz TWRP (Recovery), rozpakowujesz na komputerze, wchodzisz tam, gdzie rozpakowałeś i wciskasz ctrl+shift+prawy myszy. Telefon uruchamiasz w fastboot (power i vol -). Podłącz telefon do komputera. Wpisujesz w tym okienku co ci wyskoczyło po wciśnięciu ctrl+shift+prawy myszy (flash.bat) i wciskasz enter, enter itd. i wejdziesz  do TWRP (tryb recovery). Potem zmnieniasz język ( naciśnij prawy, drugi od dołu przycisk 设置  i zakładkę z globusem) 

Tu masz to przecież opisane dokładnie kliknij

Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dzisiaj rano dostałem sms ze zgodą na odblokowanie BL.

Niestety aplikacja do odblkowania Mi Unlock przy próbie logowania się do konta Mi wyświetla błąd "Network error".

Laptop z win7 64-bit. Próbowałem wyłączać zapory w win7 i routerze, łączyć się kablem zamiast WiFi, zmieniać komputer, uruchamiać Mi Unlock jako administrator oraz w różnych trybach zgodności i nic się nie zmienia. Przez przelądarkę z tego laptopa loguję się na konto Mi bez problemów.

Co może być tego przyczyną? Czy spotkaliście się z takim problemem?

Z góry dzięki za pomoc.

logowanie.png

Edytowane przez YogiBabu
Problem rozwiązany. Podłączyłem się do innej sieci LAN (u znajomego) i odblokowanie przebiegło pomyślnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2016o10:41, moon napisał:

Tak ściągnij z tej strony, ale zainstalujesz go dopiero po wgraniu TWRP czyli na końcu. Nie wgrywasz go przez miflash jak rom developer tylko TWRP. Czyli teraz ściągasz TWRP (Recovery), rozpakowujesz na komputerze, wchodzisz tam, gdzie rozpakowałeś i wciskasz ctrl+shift+prawy myszy. Telefon uruchamiasz w fastboot (power i vol -). Podłącz telefon do komputera. Wpisujesz w tym okienku co ci wyskoczyło po wciśnięciu ctrl+shift+prawy myszy (flash.bat) i wciskasz enter, enter itd. i wejdziesz  do TWRP (tryb recovery). Potem zmnieniasz język ( naciśnij prawy, drugi od dołu przycisk 设置  i zakładkę z globusem) 

Tu masz to przecież opisane dokładnie kliknij

Dzięki ! ;) Wszystko działa!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie mam już siły do mojego R3 Pro.

Wrzuciłem przez MiFlash najnowszy ROM DEV, zalogowałem się na konto w telefonie. 

Uruchamiam jako admin Mi Unlock na W10 64 BIT, ale niestety ciągle wywala błąd 

 

Cytat

current account is different from the account info on the device

Cóż mam jeszcze zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Winiu89 napisał:

Sprawdź na i.mi.com czy widać na tym koncie ten telefon

Wysłane z mojego Mi-4c

Widać. 

ROM jaki mam zainstalowany to 6.5.26 BETA, jak rozumiem ROM ten jest właściwy ?

 

EDIT: kurna, poszło. 

Edytowane przez borda01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopię.

 

Od miesiąca walczę z "curent acount is different from the account info on device" i ciągle przegrywam :/

na https://i.mi.com/  

telefon znajduje jest online,  zgoda na odblokowanie jest i zatrzymuje się na 50% z takim komunikatem, na http://en.miui.com/
co chwila ktoś pisze o tym problemie ale solucji brak.
Próba instalacji romu deweloperskiego przez  zainstaluj aktualizację z pliku .zip konczy się w ten sposob że pomieli i wychodzi do ustawień.

 

z logu

DEBUG  <09:06:04.099,T:8964> : VerifyDeviceInfo
DEBUG  <09:06:04.330,T:8964> : to sign token with key for device:
DEBUG  <09:06:06.594,T:8964> : sign result:{
   "code" : 20031,
   "description" : "账号与设备没有绑定关系",
   "uid" : 1618132992
}
ERROR  <09:06:06.594,T:8964> : unlock signature request fail:20031 reason:账号与设备没有绑定关系
DEBUG  <09:06:06.594,T:8964> : unlock return:20031 msg:账号与设备没有绑定关系
DEBUG  <09:11:50.812,T:8964> : VerifyDeviceInfo
DEBUG  <09:11:51.013,T:8964> : to sign token with key for device:
DEBUG  <09:11:53.810,T:8964> : sign result:{
   "code" : 20031,
   "description" : "账号与设备没有绑定关系",
   "uid" : 1618132992
}
ERROR  <09:11:53.810,T:8964> : unlock signature request fail:20031 reason:账号与设备没有绑定关系
DEBUG  <09:11:53.810,T:8964> : unlock return:20031 msg:账号与设备没有绑定关系
INFO   <09:11:57.267,T:9740> : UIWindow::OnWindowProc: received CWM_GLOBAL_PROCESS_CLOSE message.

 

może ktoś rozwiązał?

 

Edytowane przez SamSabat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oka to poczytam jak zapodać przez miflasha deva.

Odnośnie błedu. Jestem zalogowany na telefonie do konta Xiaomi( inaczej przecież nie byłoby synchro) plus dodatkowo jak napisałem wcześniej. przez i.mi.com idzie normalnie lokalizacja telefonu.

 

Edytowane przez SamSabat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ma ktoś może jakąś radę jak wejść w tryb "download" w xiaomi redmi3s prime (3gb/32) próbowałem wszystkich metod i nie ma opcji żeby wejść w download mode, ciągle bootuje system normalnie. przerobiłem wszystkie metody z tego poradnika http://en.miui.com/thread-13321-1-1.html

Ktoś miał i rozwiazał podobny problem? Mam pozwolenie na odblokowanie bootloadera, ale nie moge zainstalować przez miflash Dev Global bo nie moge wejść w download mode.. czy na prawdę musze zostać na Global Official?...bez roota bez twrp bez niczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 27.02.2016 o 20:30, scinek napisał:

Witam, 

Otrzymałem zgodę na odblokowanie bootloadera. Program Miunlock podaje bład " Could'nt verify device. Current account is different from the account info on the device." Proszę o pomoc

mam ten sam problem mam model mi 4c nie wiem co robić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...