Skocz do zawartości

Redmi 3 Odblokowanie Bootloadera


Sloniu

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim. Zaznaczam, że jestem nowy na forum. :) Zdecydowałem się na zakup Redmi 3, w tym tygodniu go zakupię u Goldiego :) Chciałbym się dowiedzieć czy mogę już poczynić jakieś kroki do odblokowania bootloadera czy wszystkie procesy z tym związane mogę zrobić dopiero po otrzymaniu telefonu. Nigdy nie bawiłem się w modyfikacje, jednak wiem, że nie będę miał z tym problemu, jedyna sprawa jest taka, że nie wiem jak dokładnie wyglądają sprawy z bootloaderem (odblokowaniem go) przeczytałem wiele, większość na temat bootloadera w Redmi Note 3, jednak nie wiem jak wygląda to w Redmi 3 i co mogę zrobić w tej kwestii. Dzięki za pomoc i podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jak w tej chwili najlepiej dokonać odblokowania bootloader? Mam Note LTE i czekam teraz na Redmi 3 który dojdzie do mnie prawdopodobnie za około tydzień. Czy mogę teraz złożyć wniosek o odblokowanie? Czy się nie przeterminuje? Czy też czekać aż dostanę telefon i wtedy dopiero? Konto na Xiaomi mam od ponad roku. Jaka jest obecnie najskuteczniejsza procedura może ktoś po krótce wyjaśni bo przez ten czas od kiedy ludzie próbują odblokować bl od wersji Note 3 co chwilę jakieś nowe kombinacje i sam już nie wiem jak to najlepiej zrobić.

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałem pozwolenie na odblokowanie bootloadera (czekalem 13 dni), ale unlock tool niestety zeznaje że urządzenie unsuported... trzeba czekac na kolejną wersję unlock toola, pewno wyjdzie jak za 2 dni wydadzą developer rom.

Czy to prawda że taka zgoda na odblokowanie jest ważna tylko 30 dni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem zgodę na odblokowanie, ale niestety jest problem. Przy 50% wyświetla problem z weryfikacją. Dodam, że mam jakiś dziwny rom z językiem polskim a oficjalnego miuipolska jeszcze nie ma. A dodatkowo aplikacja updater nie działa żeby wrzucić jakiś chiński rom. Jakieś pomysły co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry!

Nie wiem, czy dobrze, że rozpoczynam wątek, ale cóż... Zaryzykuję :)

Mam telefon z wgranym MIUI.eu bez odblokowanego bootloadera. Nie dałem rady czekać na smsa od chińczyków :)

Dostałem dziś zgodę na odblokowanie, więc zacząłem proces. Niestety po 50 proc. realizacji wyskakuje mi komunikat "Couldn,t verify device".

Ktoś, coś? Czy przyczyną może być wgrany eu bez boota?

 Z góry dziękuję z odp. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcinus0605 napisał:

mam to samo staje na 50 % i nie rusza daje sceerna...

podałby ktoś instrukcje krok po kroku?. Duzo jest na temat note 3 a redmi 3 nie moge znalezc jak wgrac rom

To moj  pierwszy model z xiaomi wiec jestem zielony 

miaccount screen.png

Jesteś  zalogowany na telefonie na konto xiaomi? oczywiście na to samo co w aplikacji.

/edit

Jak juz odblokujesz to interesuje cie punkt 3 (alternatywnie 3.1) i 4 z linku: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

znajdziesz tam równiez wszystkie pliki które potrzeba.

Edytowane przez Fidjashpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcinus0605 napisał:

tak to samo konto jest na telefonie i w Miflash. 
sms dostalem dwa dni temu : Your unlock request has been approved. Go to unlock.update,miui.com to download the unlock tool

spróbuj jeszcze mi pc suit zainstalowac (jeśli nie masz) http://en.miui.com/thread-92720-1-1.html

z obrazka ewidentnie wynika że tak jakby informacje z konta różnia się z tymi z fona...może sterów nie ma.

Mi przeszło bez problemu wczoraj, tyle że miałem to zainstalowane.I tak ci sie to potem do twrp przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś to czytałem, że jak masz wgrany rom eu 7.1 (stable) to nie odblokujesz bootloadera. Trzeba wrócić na china rom stable przez Miflash, a następnie wgrać developer rom przez updater i wtedy odblokujesz przez MiflashUnlock. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, korbielow napisał:

a czy mozna prosic o instrukcje jak wrocic do wersji china rom przez Miflash ? mam wgrany xiaomi.eu

Również proszę o pomoc.

Kiedy próbuję zainstalować china stable przez miflash wyskakuje mi komunikat że nie może znaleźć pliku .bat (mimo że wrzuciłem pliki bezpośrednio na dysk C) lub komunikat że device is locked (przy wybraniu opcji flash all). Próbowałem też wrzucić dev bezpośrednio na telefon i zrobić aktualizację ale przy sprawdzaniu zipa wywala mnie z niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi widzieć telefon, ja tak miałem ściągnąłem taki sterownik ( QDLoader HS-USB Driver_64bit_Setup ) z internetu nie pamiętam skąd. Zainstaluj go i zrestartuj komputer. Wejdz w tryb download (power i vol +) podłącz telefon do kompa i sprawdz w menedzer urządzeń pod porty(comi ltp) czy jest ten sterownik i czy działa prawidłowo. Jeżeli nadal nie widzi odinstaluj miflash i zainstaluj tą wersję  MiPhone2015731 i wtedy sprawdz jeszcze raz czy widzi sterownik. 

Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...