Skocz do zawartości

[ROM] MIUIPolska/xiaomi.eu-6.6.30 MIUI8 (FlashTool) dla zablokowanego bootloadera


JDStar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam RM Note 3 z wersją miui 7.4 wgrana za pomoca Flash Tool w ver. 5.153 teraz odblokowałem sobie BL chciałbym wgrać wersję 8 co powinienem zrobić dokładnie to samo co z zablokowanym BL? Wgrać paczkę za  pomoca tej ver FT? Czy na odblokowanym BL jakoś inaczej wgrywa się te wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie czy cos z softem mozna zrobic ,zmienic na calkowity pl (bo jest pol na pol z eng)

Kupilem synowi to cudenko  i nie za bardzo wiem jak to ugrysc (bo siedze na samsungach) a chcialbym zeby wszystko dzialalo tak jak powinno

Taka ma v received1_ahparpa.jpg czy to jakis syf jest wgrany ?

I powiedzcie mi czy wgrywajac romik np ten  xiaomi.eu_multi_hennessy_6.5.12_v7-5.0_repack.FT.JDStar.pl (na moj obecny)  musze stosowac ta procedure tak?

  • Flashowanie SP Flash Toolem:
  • Wybierz opcje Download Only.
  • Naciśnij przycisk Download.
  • Wyłącz RMN3.
  • Naciśnij i przytrzymaj wyłącznie przycisk vol- ( zmniejszania głośniości) na RMN3 i w tym samym momencie podłączajac kabel USB.
  • Pojawi się czerwony pasek w SP Flash Toolu. Teraz możez puścić przycisk vol-.
  • Zobaczysz zółty pasek w SP Flash Toolu - to oznacza że proces flashowania się rozpoczął. Czekaj aż dojdzie do 100% i pojawi się zielony ptaszek.
  • Teraz odłącz USB i włącz telefon. Proces uruchamiania się telefonu może trwać ok. 10 min.
Edytowane przez tekem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,to jest podstawa wgrywania romu na zablokowany bootloader. Mniej więcej tak to wygląda.

Pamiętaj o prawidłowej instalacji sterowników,odznaczenie preloadera i w tym przypadku zaznaczenie userdatata.

Stracisz wszystkie dane ale system nie będzie wywala błedów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowane, w trakcie testowania, telefon działa super, dużo szybciej, i brak tysiąca niepotrzebnych aplikacji które były przy sofcie który miałem przy zakupie 7.0 stable, na początek aby zobaczyć czy sobie poradzę wybrałem 6.3.24, Dzięki wszystkim użytkownikom z wiedzą, którą przekazują a dzięki niej mam normalnego rom'a....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zybi25 napisał:

Chciałbym ponowić moje pytanie z tematu powyżej co powonieniem zrobić jak mam już odblokowanego bootloadera aby wgrać sobie wersję MIUI 8? Wgrywanie romu leci tą samą procedurą co dla zablokowanego Bootloadera? Czy jakoś inaczej?

Tutaj masz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam RMN3  ściągnęłam sobie paczkę zip z najnowsza aktualizacją do ver 8 MIUI Aktualnie mam 6.5.12 MIUI 7.4 Androida w ver 5.0.2 i właśnie pod tego androida ściągałem sobie paczka przeżuciłem na telefon chciałem go zaktualizować do wersji 8 poprzez opcje aktualizacje systemowe i dalej Zainstaluj aktualizację z pliku .zip tak zrobiłem ale niesety telefon się wyłączył i uruchomił na nowo bez zaktualizowania wersji MIUI ma ktoś pomysł z czego może to wynikać? Mam odblokowanego Boot Loadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam Redmi note 3 z procesorem MTK MT6795, zainstalowany MIUI 7.0 (stable) 7.0.19.0.0(LHNCNCJ) 8x2,00GHz 3,00 GB RAM

- Ściągnąłem zgodnie z linkiem w temacie: 

xiaomi.eu_multi_hennessy_6.5.12_v7-5.0_repack.FT.JDStar.pl

- odpaliłem: SP_Flash_Tool_v5.1532

- ustawiłem SP_Flash: podgląd screena 1

- naciskam w SP_Flash: Download

- podłączam USB do kompa

- odpalam telefon w trybie FASTBOOT (pojawia się królik)

- podłączam telefon do USB i nic się nie dzieje, w menadżerze urządzeń widnieje: podgląd screena 2

Gdy telefon jest podłączony do komputera i włączony w menadżerze urządzeń pojawia się: podgląd screena 3

Gdy telefon jest podłączony do komputera i włączony i ma włączony tryb debugowania w opcjach programistycznych, w menadżerze urządzeń pojawia się: podgląd screen 4

Co zrobić aby widział telefon w trybie FASTBOOT i mógł przeprowadzić instalację SP_Flash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Szeolu napisał:

witam

Mam Redmi note 3 z procesorem MTK MT6795, zainstalowany MIUI 7.0 (stable) 7.0.19.0.0(LHNCNCJ) 8x2,00GHz 3,00 GB RAM

- Ściągnąłem zgodnie z linkiem w temacie: 

xiaomi.eu_multi_hennessy_6.5.12_v7-5.0_repack.FT.JDStar.pl

- odpaliłem: SP_Flash_Tool_v5.1532

- ustawiłem SP_Flash: podgląd screena 1

- naciskam w SP_Flash: Download

- podłączam USB do kompa

- odpalam telefon w trybie FASTBOOT (pojawia się królik)

- podłączam telefon do USB i nic się nie dzieje, w menadżerze urządzeń widnieje: podgląd screena 2

Gdy telefon jest podłączony do komputera i włączony w menadżerze urządzeń pojawia się: podgląd screena 3

Gdy telefon jest podłączony do komputera i włączony i ma włączony tryb debugowania w opcjach programistycznych, w menadżerze urządzeń pojawia się: podgląd screen 4

Co zrobić aby widział telefon w trybie FASTBOOT i mógł przeprowadzić instalację SP_Flash?

Telefon podłączasz całkowicie wyłączony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szeolu napisał:

witam

Mam Redmi note 3 z procesorem MTK MT6795, zainstalowany MIUI 7.0 (stable) 7.0.19.0.0(LHNCNCJ) 8x2,00GHz 3,00 GB RAM

- Ściągnąłem zgodnie z linkiem w temacie: 

xiaomi.eu_multi_hennessy_6.5.12_v7-5.0_repack.FT.JDStar.pl

- odpaliłem: SP_Flash_Tool_v5.1532

- ustawiłem SP_Flash: podgląd screena 1

- naciskam w SP_Flash: Download

- podłączam USB do kompa

- odpalam telefon w trybie FASTBOOT (pojawia się królik)

- podłączam telefon do USB i nic się nie dzieje, w menadżerze urządzeń widnieje: podgląd screena 2

Gdy telefon jest podłączony do komputera i włączony w menadżerze urządzeń pojawia się: podgląd screena 3

Gdy telefon jest podłączony do komputera i włączony i ma włączony tryb debugowania w opcjach programistycznych, w menadżerze urządzeń pojawia się: podgląd screen 4

Co zrobić aby widział telefon w trybie FASTBOOT i mógł przeprowadzić instalację SP_Flash?

A nie za dlugo trzymasz przyciski ? nie powinien pojawiac sie krolik

Puszczasz przyciski jak zniknie czerwony pasek postepu i pojawi sie ( nie pamietam zolty badz zielony )pasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem wyłączony telefon uprzednio naciskając w SP_Flash download, pojawia się czerwona kreska, wyskakuje jakiś błąd i telefon się uruchamia

link ze screenem: podgląd

czy po podłączeniu do kompa i pojawieniu się czerwonej kreski na SP_Flash mam przytrzymać vol- i power aż pojawi się królik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Spróbuj na innym porcie usb

-Królik nie może się pokazać

Podłączania kabel do kompa wciskamy download, w tel wciskamy vol - (+power) wkładasz kabel do tel (trzymając cały czas wciśnięcie klawisze w tel) i czekasz jak czerwony pasek zniknie i pojawi się żółty i wtedy (puszczasz przyciski w tel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok poszło do końca teraz telefon się uruchamia, mam nadzieję, że będzie ok. Teraz odblokować bootloader i mogę wgrać MIUI Polska?

Zrobiłem tak podpiąłem USB do nowego portu, podłączyłem wyłączony telefon i przytrzymałem vol- plus power pojawiło się okno wykrywania nowego sprzętu, system dociągnął sterownik mediatek, następnie nie odpinałem telefonu od kompa tylko w SP_Flash nacisnąłem download i na phonie nacisnąłem vol- plus power trzymałem wciśnięte, na SP-Flash pojawił się czerwony pasek, później fioletowy jak pokazał się żółty to puściłem przyciski na phonie i proces flashowania doszedł do końca i pokazał się zielony tik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wielu próbach udało odblokować się bootloadera, który zatrzymywał się na 50%. O dziwo poszło nagle samo i doszło do 100% z powadzeniem. Stało się to po wgraniu xiaomi.eu_multi_hennessy_6.5.12_v7-5.0_repack.FT.JDStar.pl.

Obecnie chciałem wgrać nowsza wersję - xiaomi.eu_multi_HMNote3_6.6.30_v8-5.0_repack.FT.JDStar.pl przy pomocy Flasch Toola.

Niestety wyskakuje komunikat jak w załączonym zrzucie po wybraniu pliku MT6795_Android_scatter i nic nie da się zrobić.

1.PNG

Dodam tylko, że wgranie ROMu 6.5.12 poszło na PC stacjonarnym z WIN10. Wgranie 6.6.30 próbuję zrobić na innym kompie (laptopie) ale też z WIN10.

Widziałem kilka postów w których proponowane rozwiązanie w celu zmiany ROMu to skorzystanie z innego PC np. z WIN7.

Dla mnie to obejście problemu a nie rozwiązanie.

Czy ktoś uporał się z problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, superpafcio napisał:

Po wielu próbach udało odblokować się bootloadera, który zatrzymywał się na 50%. O dziwo poszło nagle samo i doszło do 100% z powadzeniem. Stało się to po wgraniu xiaomi.eu_multi_hennessy_6.5.12_v7-5.0_repack.FT.JDStar.pl.

Obecnie chciałem wgrać nowsza wersję - xiaomi.eu_multi_HMNote3_6.6.30_v8-5.0_repack.FT.JDStar.pl przy pomocy Flasch Toola.

Niestety wyskakuje komunikat jak w załączonym zrzucie po wybraniu pliku MT6795_Android_scatter i nic nie da się zrobić.

1.PNG

Dodam tylko, że wgranie ROMu 6.5.12 poszło na PC stacjonarnym z WIN10. Wgranie 6.6.30 próbuję zrobić na innym kompie (laptopie) ale też z WIN10.

Widziałem kilka postów w których proponowane rozwiązanie w celu zmiany ROMu to skorzystanie z innego PC np. z WIN7.

Dla mnie to obejście problemu a nie rozwiązanie.

Czy ktoś uporał się z problemem?

Jak odblokowałeś bootladera to wgraj TWRP i możesz instalacje romów robić przez recovery .

Szybciej ,prościej i bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi pomóc ? Po wgraniu flashtoolem ostatniej wersji romu xiaomi.eu_multi_HMNote3_6.6.30_v8-5.0_repack.FT.JDStar.pl, telefon złapał bootloopa ( włączało się i wyłączało logo MI ) dodam, że podczas wgrywania wszystko poszło właściwie. Postanowiłem wgrać ponownie 1 wersję romu MIUIPolska_hennessy_6.1.29_v7-5.0_repack.FT.JDStar.pl i telefon wstał, aczkolwiek cały czas mam komunikat proces android.process.acore został zatrzymany. Praktycznie nic nie mogę zrobić, bo cały czas wyskakuje ten komunikat. Może ktoś mi pomoże ? Treść błędu mówi Cant downgrade database from version 903 to 902

 

Ostatni rom 8 to kicha - nie działa nawet z kasowaniem userdata.

Można powrócić do pierwszego ale tylko z kasowaniem usrerdata.

Edytowane przez rw11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemakno, czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy na tym romie dam rade odpalić pokemons go? :) bo szukam opcji na ich odpalenie na tym fonie i nic nie mogę znaleźć...

gdzieś czytałem że należy wrócić do chińskiego oryginalnego romu... ale jak można go zainstalować bez BL?

/edit. już mam tutka na przywrócenie chinol rom... zrobione... czekam aż telefon sie uruchomi xD

Edytowane przez Didlet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MaciejL napisał:

Witam.
Posiadam RN3, odblokowałem bootloader poprzez konto Xiaomi. Czy mogę teraz wrzucić pobrany rom xiaomi.eu_multi_HMNote3_6.9.29...
do pamięci telefonu i z poziomu telefonu poprzez aktualizację z pliku zip uaktualnić?
Aktualny android 5.0.2, Miui7 6.1.21.

Pozdrawiam

Długo czekałeś na odblokowanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...