Skocz do zawartości

[ROM] MIUIPolska/xiaomi.eu-6.6.30 MIUI8 (FlashTool) dla zablokowanego bootloadera


JDStar

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Divi napisał:

Cos jednak jest na rzeczy, skoro już 5 osoba pisze o bootloopach i błędach przy instalacji najnowszej wersji. :/

Bootlopy tez byly z wersją tj. 6.5.26. To dobrzez ze przez fastboota dało sie wrócic do poprzedniej wersji tj. 6.5.12, bo bym uceglił telefon

 

P.S. pisze korekte, żeby nie robic nowego wpisu. Sprobowalem na 3 kompie. Na wszystkich 3 wersjach Flash Toola wymienionych w naszym watku - bootloopy. Po nabiciu 6.5.12 (bo na 6.5.26 tez mialem bootloopa) kilakanascie sekund poswiecilo MI z nazwą Android i od razu żaświecił pulpit. Dokladnie tak samo mialem przy powrocie z 6.5.26 do wspomnianej 6.5.12.Więc cos jest na rzeczy z 2 ostatnimi wersjami czyli 6.5.26 i 6.6.17, bo ja na nich mam bootlopy ....

Edytowane przez mariodabrowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa JDStar, nie ma żadnego bootloopa, nie ma żadnych restartów telefonów. Wersja 6.6.17, wersja flashtool 1532 ładuje się bez problemu. Zainstalowałem 6.6.17 na dwóch Redmi Note 3, telefony bez problemu śmigają. Podstawa: dokładne czytanie ze zrozumieniem instrukcji instalacji room, poprawne wgranie odpowiednich sterowników, oryginalny kabel USB i wszystko będzie śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Intex napisał:

Potwierdzam słowa JDStar, nie ma żadnego bootloopa, nie ma żadnych restartów telefonów. Wersja 6.6.17, wersja flashtool 1532 ładuje się bez problemu. Zainstalowałem 6.6.17 na dwóch Redmi Note 3, telefony bez problemu śmigają. Podstawa: dokładne czytanie ze zrozumieniem instrukcji instalacji room, poprawne wgranie odpowiednich sterowników, oryginalny kabel USB i wszystko będzie śmigać.

No ciekawe co piszesz bo to nie pierwszy rom jaki wgrywam. Komputer ten sam i stery też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Breather napisał:

No ciekawe co piszesz bo to nie pierwszy rom jaki wgrywam. Komputer ten sam i stery też.

Nie wiem co w tym jest ciekawego, bo to również i mój nie pierwszy rom, komputer ten sam, stery też, te same telefony i jedynie co mi się zmieniło, to windows. Przeszedłem na 10, ale na poprzednim 8.1 też nie miałem problemów. Zgodzę się, coś jest na rzeczy ale nie z wersją rom, lub z flash. Gdyby tak było, nikt by niczego nie zainstalował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2016 o 21:45, JDStar napisał:

Czyli ostatnia wersja działa i można wgrać normalnie :) Którą wersję FlashToola wgrywałeś?

@mariodabrowa - stawiam na sterowniki, zła kombinacja klawiszy itp - nie ma znaczenia wcześniejsze wgranie fastbootem.

@przemo5040 - spróbuj 1516, gdzieś na forum był link w temacie o odceglaniu chyba

1532

Tylko tą wgrywam i zawsze działa. Na początku były problemy ze sterownikami pod win10, ale dzięki Twojej paczce wszystko idzie jak należy.

PS: da się zmienić kolor belki ? Samoistnie się zmienia kolor w zależności od dnia

Ponad to dopiszę, że wszystko poszło bez problemu za pierwszym razem i wcześniej nigdy nie spotkał mnie problem bootloopa. Bez wipe.

Edytowane przez ulvheim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem problemu aż do wersji 6.5.26 i tej ostatniej, kabel USB też jest ten sam ... Może trzeba jakieś nowe sterowniki ?. u mnie Windows 8.1. Tylko gdzie je szukać ?. Czytanie forum , tekst po tekście to mnóstwo czasu, żeby znaleźć link

Edytowane przez mariodabrowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mariodabrowa napisał:

Ja nie miałem problemu aż do wersji 6.5.26 i tej ostatniej, kabel USB też jest ten sam ... Może trzeba jakieś nowe sterowniki ?. u mnie Windows 8.1. Tylko gdzie je szukać ?. Czytanie forum , tekst po tekście to mnóstwo czasu, żeby znaleźć link

Od samego początku korzystałem z tego tematu: https://miuipolska.pl/forum/topic/9626-wgrywanie-czystego-romu-oraz-unbrick-martwego-ju%C5%BC-telefonu-wersja-2/  Sterowniki mam zainstalowane krok po kroku tak, jak tu jest wyjaśnione. Wcześniej również miałem Windows 8.1 i nigdy nie było żadnego problemu, teraz mam Windows 10, stery zostały dokładnie te same i również instaluję wszystkie wersje bezproblemowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom od JDStara są pod flashtoola,jak bierzesz się za zmianę romu to poczytał byś trochę tematy.

A za twoje lenistwo to wcale bym się nie zdziwił jak uwalisz telefon,chociaż tego ci nie życzę ale tak to przeważnie się kończy.

Przejrzy forum, wtedy może weź się za zmianę romu.

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez zlapal bootloopa :/ wszystko ladnie sie wgralo, wlaczam tel i znaczej mi w koleczko, najpierw dalem bez resetu user dara za drugim razem zresetowalem user data i tez lapnal bootloopa wiec kicha, wrocilem do MIUI7, a szkoda bo myslalem ze juz 8 bede mial :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Próbowałem 6.5.12 i mam tak samo - bootloop. Może jednak coś źle robię. Ktoś wie gdzie jest ta opcja z wymuszeniem podpisu? 

Co dziwne ta stabilna wersja którą pobrałem z oficjalnej strony zadziałała na SP1516. ROM stąd powoduje błąd security. Ktoś wie czemu? Z tego co wiem dedykowane pod XRN3 jest właśnie SP1516, a nie 1532.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2016 o 04:44, situ napisał:

A instalowałeś sterowniki w trybie -wyłącz wymuszanie podpisu sterowników.

Nawet nie wiem co to jest "wymuszanie podpisu sterowników" ... A to komunikat z kolejnej nieudanej próby ...

Clipboard01.jpg

Edytowane przez mariodabrowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dziś dostałem potwierdzenie możliwości odblokowania bootloadera. I to szybko bo po trzech dniach. Także udało mi się zainstalować "po bożemu".

Innym też polecam złożyć wniosek o odblokowanie ;p Potem już nie ma opcji, żeby były problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łapie bootloop na 6.5.26 i najnowszej 6.6.17 instaluje tak jak zawsze wszystkie poprzednie wersje. Nie wiem już o co tu chodzi

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

AA i bateria mi trzyma pół dnia nie dłużej a miała być taka świetna i taka pojemna bateria

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem pozytywną odpowiedź na prośbę odblokowania bootloadera na drugi dzień od wysłania prośby. Odblokowałem bez problemów. Mam teraz kilka pytań?

Obecnie mam MIUI 7.4 xiaomi.eu 6.5.12 z tego wątku. Jak zrobić aktualizację? Trzeba ściągać paczkę, czy robi się to automatycznie z "aktualizacji systemowych" ? (gdy klikam "szukaj aktualizacji" nic się nie dzieje)

Próbowałem już wcześniej aktualizacji do MIUI 8  6.6.11 ale miałem bootloopa. Czy teraz po odblokowaniu bootloadera będzie ok?

Podczas aktualizacji muszę robić wipe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recovery TWRP które dokładnie zainstalować? Którekolwiek ze sklepu Google Play?

Proszę o podesłanie jakiegoś linku z instrukcją, bo nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.

Nie mogę po prostu w aktualizacjach systemowych wybrać "zainstaluj aktualizację z pliku zip" ?

Jest tam też "Uruchom w recovery"

Edytowane przez cynamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, situ napisał:

Kolejna osoba która nie chce się przejrzeć podstawowych tematów ,instrukcji aktualizacji itp tylko wszystko na gotowe.

Rozumiał bym jak by nie było tego na forum,ale było to przerabiane setki razy.

Przeglądnąłem tematy modyfikacji systemowych dla redmi note 3 i nic nie znalazłem. Tzn nic kompletnego. Nie każdy siedzi godzinami nad modyfikacjami telefonu. Mi akurat telefon służy do pracy i rozrywki. Jestem specjalistą w innej dziedzinie i jeżeli ktoś o coś pyta na forum, to po prostu odpowiadam jeżeli wiem. To mniej zaśmieca forum niż wymądrzanie się nic nie wnoszące do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cynamon napisał:

Przeglądnąłem tematy modyfikacji systemowych dla redmi note 3 i nic nie znalazłem. Tzn nic kompletnego. Nie każdy siedzi godzinami nad modyfikacjami telefonu. Mi akurat telefon służy do pracy i rozrywki. Jestem specjalistą w innej dziedzinie i jeżeli ktoś o coś pyta na forum, to po prostu odpowiadam jeżeli wiem. To mniej zaśmieca forum niż wymądrzanie się nic nie wnoszące do dyskusji.

To ja proponuje zmienić telefon,kupując xiaomi trzeba być przygotowanym na spędzenie z trochę czasu na portalach lub zostać na chińskim romie.

Nie trzeba być specjalistą zęby wgrać rom ,recovery trochę chęci i samo zaparcia.

A wyobrażasz sobie forum jak kilkadziesiąt użytkowników pyta się o to samo i każdemu dopowiadane jest to samo.

Wgraj rom,recovery a co najmniej próbuj jak masz konkretny problem zadaj pytanie.

Wgrywanie romów i modyfikacje też są fajną rozrywką.

 

 

Edytowane przez situ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...