Skocz do zawartości

[ROM] MIUIPolska/xiaomi.eu-6.6.30 MIUI8 (FlashTool) dla zablokowanego bootloadera


JDStar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam syfiasty chiński rom, sms odnośnie odblokowania bootloadera dostałem, gdy próbowałem odblokować stanęło na 50 %. Sporo czytałem forum i postanowiłem wgrać rom dev według tematu niżej, sprobować odblokować BL a potem już wedle instrukcji podanej na stronie głównej wgrać twrp i MIUIPL. Tutaj moje pytanie bo chciałem was zapytać czy mój tok rozumowania jest dobry i czy na chińskim czystym romie odblokuje BL? Z góry przepraszam za spam, chciałem się po prostu upewnić czy właściwie postępuje :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby czym ma się różnić wgranie wersji poprzez FlashTool: 6.4.28 od 6.4.21 od 6.1.18 - jakie znaczenie ma numerek przy wgrywaniu?

Melduję że w zeszłym tygodniu udało mi się załadować wersje 6.5.5 i do dzisiaj wszystko śmiga jak ta lala . Bardzo dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Smigoll napisał:

Są jakieś poprawy w sprawie czasu działania telefonu na wyświetlaczu? Względem ostatniego miesiąca do dzisiejszego wydania?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Najstarsze miui z tematu trzyma najlepiej baterie, te najnowsze to porażka a to galeria błędy a to coś, szkoda w ogóle instalować 

Edytowane przez Dariushini0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś komentarze do 6.5.12? Wszystko działa?

I druga sprawa: po ostatnim flash i wipe 6.5.5) mam problem z pobieraniem aplikacji w sklepie Play - wywala mi, że może tylko przez Wi-Fi. 

Myślałem, że to kwestia ustawień - w końcu robiłem wipe. Ale w opcjach apki Pobieranie nie mam ustawień limitów - to jakiś błąd, czy tylko pomyliłem miejsce, gdzie się to ustawia? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy zablokowanym bootloaderze jest możliwość wgrania roota i xposed ogólnie testuje na dniach instalacji OTA na zablokowanych bootloaderow. Może to być przełom

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Zrobiłeś coś w tym kierunku?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2016 o 09:24, Tygrysek napisał:

Witam,kiedy wstawicie wersję MIUI 6.5.19 ?Podobno lepiej działa na tym sofcie bateria .

 

 

JDStar pewnie miał wyjazd, dlatego nie wstawił 6.5.19.... Juz tak kiedys było... Pewnie wstawi wersje przyszlotygodniową czyli z 6.5.26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ,mam problem z 6.5.26. zainstalowalem, uruchamiam a tu ekram swieci na kilka sekund z nazwą MI, gaśnie i znów od nowa. Ma szczęście dalo sie go wprowadzic w stan fastboot i wylaczyc, bo tak sie ciagle wlaczal i wylaczal z tym logo MI. To dobra oznaka bo jak coś to mozna go jescze uratowac.... Ale sprobowalem ponownej instalacji i tym razem sie upewnilem, ze odznzaczylem preloader i userdata (przy 1 podejsciu sie spieszylem i moglem preloadera nie odznaczyc) ... I znow gasnie i sie swieci z nazwa MI, znow fastboot i go wylaczylem .. Sciagam 6.5.12 i ta  wersje sprobuje nabić, bo mi sie nie chce go formatowac MIPCSuite czy jak sie nazywa ta czynnośc

P.S. 6.5.12 poszla. A dokladnie mowiac to nic sie nie instalowalo po wgraniu ROM-u. Po prostu po kilkunastu sekundach wyswietlania znaku MI, telefon sie normalnie uruchomil. W menu pisze 6.5.12 ... Sam nie wiem jak to rozumieć, ale wazne ze telefo dziala

Edytowane przez mariodabrowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JDStar. Czy ty w swojej kompilacji masz problemy z aplikacjami jak Facebook, bankowe aplikacje, Play24 czy nawet Gmail? Bo zrobiłem kompilacje ale mam sporą wysypke błędów nawet po wipe...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mixolh napisał:

JDStar. Czy ty w swojej kompilacji masz problemy z aplikacjami jak Facebook, bankowe aplikacje, Play24 czy nawet Gmail?

 

Czyli co? Ta wersja to jakaś porażka? Instalował ktoś na RMN3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie też zauważyłem że sporo aplikacji wywala (wczoraj nie sprawdzałem bo mało czasu ;))

Co prawda instalowałem bez wipe, ale skoro u Ciebie z wipe też sypie to pewnie jest podobna sytuacja jak z którąś kwietniową wersją. Pewnie trzeba będzie wrócić do 6.5.19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2016 o 11:03, JDStar napisał:

Pewnie trzeba będzie wrócić do 6.5.19.

Pogoda za oknem kiepska, weekend się skończył a my, zwykli zjadacze chleba na zablokowanym bootloaderze, nie możemy "wrócić" bo nie skompilowałeś wcześniejszej wersji :-( 

Czy w związku z ww. sytuacją (tzn kiepska pogoda ;-) ) możemy liczyć na skompilowanie 6.5.19 w jakiejś wolnej chwili? 

 

Ovchie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2016 o 23:24, mariodabrowa napisał:

Hm ,mam problem z 6.5.26. zainstalowalem, uruchamiam a tu ekram swieci na kilka sekund z nazwą MI, gaśnie i znów od nowa. Ma szczęście dalo sie go wprowadzic w stan fastboot i wylaczyc, bo tak sie ciagle wlaczal i wylaczal z tym logo MI. To dobra oznaka bo jak coś to mozna go jescze uratowac.... Ale sprobowalem ponownej instalacji i tym razem sie upewnilem, ze odznzaczylem preloader i userdata (przy 1 podejsciu sie spieszylem i moglem preloadera nie odznaczyc) ... I znow gasnie i sie swieci z nazwa MI, znow fastboot i go wylaczylem .. Sciagam 6.5.12 i ta  wersje sprobuje nabić, bo mi sie nie chce go formatowac MIPCSuite czy jak sie nazywa ta czynnośc

P.S. 6.5.12 poszla. A dokladnie mowiac to nic sie nie instalowalo po wgraniu ROM-u. Po prostu po kilkunastu sekundach wyswietlania znaku MI, telefon sie normalnie uruchomil. W menu pisze 6.5.12 ... Sam nie wiem jak to rozumieć, ale wazne ze telefo dziala

 

Potwierdzam. Wersja 6.5.26 brickuje telefon (u mnie). Musiałem wrócić 6.5.12. Pytanie dlaczego jednym działa innym nie :) ? Niektóre romy u mnie nie działają (spxinx) inne są ok. Nie rozumiem tego. BTW: Przewalczyłem różne opcje. Mam odblokowany telefon/bootloader (przez chińczyka i program) i za chiny nie mogę wgrać TWRP (zawsze brick).

Edytowane przez bart33z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2016 o 13:45, bart33z napisał:

 

Potwierdzam. Wersja 6.5.26 brickuje telefon (u mnie). Musiałem wrócić 6.5.12. Pytanie dlaczego jednym działa innym nie :) ? Niektóre romy u mnie nie działają (spxinx) inne są ok. Nie rozumiem tego. BTW: Przewalczyłem różne opcje. Mam odblokowany telefon/bootloader (przez chińczyka i program) i za chiny nie mogę wgrać TWRP (zawsze brick).

Jutro lub pojutrze powinna się ukazać kolejna wersja, więc może ona będzie bezkonflikotowa ... Jeśli dobrze liczę, to będzie to 6.6.2 ...  Powodów konfliktów nie znam, nabijam wg instrukcji i tyle. Równolegle nabijam tez do Redmi Note 2, bo jest w rodzinie ten model. Ale z nim nie ma problemów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na oficjalnej stronie, to juz nie będzie update do wesji 7. Teraz tylko 8-ka (nie licząc wersji beta to gdzieś w połowie czerwca).

http://en.miui.com/thread-285426-1-1.html

A ja mam pewne wątpliwości co do pierwszych wydań 8-ki (choroby wieku dziecięcego) więc na 7-ce pewnie zostanę trochę dłużej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mariodabrowa napisał:

Jutro lub pojutrze powinna się ukazać kolejna wersja, więc może ona będzie bezkonflikotowa ... Jeśli dobrze liczę, to będzie to 6.6.2 ...  Powodów konfliktów nie znam, nabijam wg instrukcji i tyle. Równolegle nabijam tez do Redmi Note 2, bo jest w rodzinie ten model. Ale z nim nie ma problemów ...

Ok. Udało mi się. Mam najnowszą wersję wgraną przez TWRP. Ale przestała mi świecić ikona powiadomień ;) Ma ktoś podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wgrywałem najnowszy Rom z postu wg instrukcji przy wgrywaniu z chińskiego Roma. Wgrywanie zakończone sukcesem itp. Próbuję uruchomić telefon to pojawia się logo "Mi", świeci przez ok 30sekund i gaśnie i tak w kółko. Logo Android pod spodem się nie pokazuje. W czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stefan napisał:

W czym może być problem?

To się chyba nazywa boot loop - telefon się zapętlił. Miałem dokładnie ten sam problem z wersją 6.5.26.

Ściągnij starszą wersję (poprzednia od JDStar'a to 6.5.12) i powtórz całą procedurę - powinno zadziałać a poprzednia wersja jest ok.

Musisz tylko wyłączyć telefon - mi się udało w trakcie kolejnego resetu wciskając vol- + power. Wtedy telefon wszedł w fastboota, a stamtąd udało się go wyłączyć przytrzymując power.

 

Ovchie

 

edit: pomieszałem numery wersji.

Edytowane przez Ovchie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich oczekujących na kolejne repacki, komu nie działa 6.5.26 itp itd. powiem tylko, że w piątek po południu złożyłem wniosek o odblokowanie bootloadera i w sobotę w nocy dostałem zgodę - szybko i sprawnie :-)

A ludzie cały czas spamują na angielskim forum żeby dostać rangę bo myślą że dostaną przez to szybciej zgodę 😂

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...