Skocz do zawartości

[ROM] MIUIPolska/xiaomi.eu-6.6.30 MIUI8 (FlashTool) dla zablokowanego bootloadera


JDStar

Rekomendowane odpowiedzi

Kuku,

Może głupie pytanie: jakiej wersji FLASH Tool używasz? Mi pokazywało różne błędy dopóki nie trafiłem na flash tool , końcówka nazwy .00 - chyba jest w zestawie od JD. 

Odkąd go uzywam, nie mam problemow z flashowaniem. Wcześniej była masakra a wszystko na tym samym kompie, kablu i USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli, chce od  zainstalować nowy system do mojego rn3 32/2 to muszę mieć jakąs specjalną wersje flash toola ? czy to jest obojętne?. I jak to jest w końcu z tymi sterownikami potrzebuje wgrywać jakieś inne czy te co mam są wystarczające, dodam ze mam zablokowany bootloader,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie,

Ten watek zostal stworzony by mozna bylo zaciagnac nowa wersje romu DLA ludzi z ZABLOKOWANYM bootloaderem. Jest to napisane jakBYK.

Czy Na prawde trudna sztuka czytania ze zrozumieniem juz tak upada?

Drugs sprawa - tzw search Na forum. Wiecie DLA niewtajemniczonych to taki symbol lupy.

Generalnie musialem wylaczyc powiadomienia o nowym postcie ze wzgledu Na tak duza ilosc spamu jaka tu dodajecie.

Instrukcja podana w tym watku I wszystkie linki sa wystarczajace by dowiedziec sie wszystkiego czego potrzeba by wrzucic nowa wersje softu-. Trzeba tylko przeczytac...ze zrozumieniem.

Pozdrawiam wszystkich murarzy.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kuku1985 napisał:

Nie mam pojecia jak wy to wgrywacie mi już na różne sposoby, różne kable oraz różne porty usb czy opcje za cholerę nie chce się wgrać. Do tych co płaczą o baterię mi na chińczyku bez jakiegoś konkretnego użytkowania trzyma już 5dni i zapewne dopiero jutro go wstawię do ładowania także im więcej się go używa tym mniej trzyma bateria. - logiczne

 

Spróbuj tego poradnika, z tym że trzymaj się ściśle tego co tam napisane. Ściągnąłeś SP Flash Tool 5.1604, więc patrz punkt 4C tego poradnika, być może to jest błąd, który popełniasz:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zrobiłem Wipe, problem z bardzo długim ładowaniem (ponad 6h) zniknął. Rzeczywiście chyba wiele problemów powstaje podczas aktualizacji bez kasowania danych.

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, to w Ustawienia > Urządzenie > Kopia i kasowanie danych jest dobre narzędzie do kopii zapasowej. Zapisuje wszystkie ustawienia i aplikacje. Zrobienie wipe nie dodaje zbyt wiele pracy aby przywrócić telefon do stanu przed aktualizacją.

Edytowane przez cynamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zrobiłem Wipe, problem z bardzo długim ładowaniem (ponad 6h) zniknął. Rzeczywiście chyba wiele problemów powstaje podczas aktualizacji bez kasowania danych.

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, to w Ustawienia > Urządzenie > Kopia i kasowanie danych jest dobre narzędzie do kopii zapasowej. Zapisuje wszystkie ustawienia i aplikacje. Zrobienie wipe nie dodaje zbyt wiele pracy aby przywrócić telefon do stanu przed aktualizacją.

A mowilem od razu wipe :D ja już nie tracę czasu jak widzę błąd jakiś od razu magiczny wipe i działa wszystko.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2016 o 13:11, Ovchie napisał:

Kuku,

Może głupie pytanie: jakiej wersji FLASH Tool używasz? Mi pokazywało różne błędy dopóki nie trafiłem na flash tool , końcówka nazwy .00 - chyba jest w zestawie od JD. 

Odkąd go uzywam, nie mam problemow z flashowaniem. Wcześniej była masakra a wszystko na tym samym kompie, kablu i USB

Ja używałem już kilku od najnowszego 16.04 po 1532 i 1516. SP Flash 16.06 ma problemy co chwilę jakiś komunikat, 1532 wgrywa wszystko, ale jest czarny ekran i telefon nie chce wystartować (nawet stock) no i w końcu 1516 ten wgrywa stock, dev, ale tego z tematu nie chce wgrać (na różne sposoby)

Dnia 2.04.2016 o 16:37, Intex napisał:

 

Spróbuj tego poradnika, z tym że trzymaj się ściśle tego co tam napisane. Ściągnąłeś SP Flash Tool 5.1604, więc patrz punkt 4C tego poradnika, być może to jest błąd, który popełniasz:

 

Jak byś śledził temat w całości a nie tylko początek, bo za bardzo jest spamu to być wiedział że używałem kilku jak to już napisałem wcześniej. To że tobie czy komuś innemu poszło według poradnika, nie oznacza że każdemu pójdzie tak samo, dla przykładu aby wgrać stock muszę to robić z zaznaczonym preloader gdzie według waszej księgi przykazań miało by mi to uceglić fona a jest zupełnie przeciwnie.

 

Edytowane przez Kuku1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kombinuj dalej na zaznaczonym proloaderem ,to w końcu będziesz miał drogi przycisk do papieru.Ale ty wiesz lepiej.

Po za tym tobie nie da się pomóc, bo ty wszystko wiesz i masz dobrze.

Tylko telefon be i inni użytkownicy jakieś ci brednie wypisują.

Moja rada zmień telefon bo ten cie przerósł .

Edytowane przez situ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kuku1985 napisał:

Ja używałem już kilku od najnowszego 16.04 po 1532 i 1516 i teraz tak 16.06 ma problemy co chwilę jakiś komunikat, 1532 wgrywa wszystko, ale jest czarny ekran i telefon nie chce wystartować (nawet stock) no i w końcu 1516 ten wgrywa stock, dev, ale tego z tematu nie chce wgrać (na różne sposoby)

 

Człowieku, rób jak uważasz, albo uważaj jak robisz. Twoja sprawa. Chciałeś pomocy, więc próbowałem Ci pomóc i  nie tylko ja próbowałem. Skoro wiesz wszystko najlepiej, to po cholerę potrzebne Ci forum. Niepotrzebnie zajmujesz miejsce i czas tym, którzy chcą pomocy i rady i tym, którzy chcą pomóc naprawdę potrzebującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakim cudem to nie działa, wyłączam telefon, odpalam download na tym fleszu, trzymam vol - i power i nic, totalnie nic probowałem już zmieniać kolejność ale nadal nic.Nie wiem potrzebuje jakiś chyba sterowników czy coś.... mógłby ktoś pomoc na pw czy odpisać tutaj krok po kroku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna podstawa, zrozumcie że to co u was zadziałało nie musi się sprawdzić u każdego, kiedy to do was dotrze? Ja aby wgrać stok lub dev muszę zaznaczać preloader, gdzie większość ORAZ PORADNIK mówicie że ma być odznaczone - pisze to już chyba któryś raz z rzędu, więc kto tu nie potrafi czytać ze zrozumieniem?! @Intex- to co napisałeś to żadna pomoc zwyczajnie odesłałeś mnie do treści, którą przerabiałem i się nie sprawdziła... Gdybyś posłuchał swojej rady i czytał ze zrozumieniem, to byś to wiedział. Jak dla mnie jesteś ignorantem, który jak to mnie opisałeś " wiesz wszystko najlepiej ". Nie, nie wiem wszystkiego, zwyczajnie piszę jaka jest sytuacja u mnie i jakich SP Flasha już używałem i jakie są efekty/błędy. 

Niepotrzebnie to ty piszesz głupie komentarze..., które wcale nie pomagają.

Edytowane przez Kuku1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista błędów od flash toola: http://en.miui.com/thread-196108-1-1.html

  1. Pobranie sterowników i ich instalacja z wyłączoną blokadą niepodpisanych sterowników na PC
  2. Pobranie Flash Tool ze strony MIUI, nie próbujcie ściągać z innej
  3. Wgrywacie Flash Toolem z bezwględnie odznaczonym preloaderem
  4. I musi wszystko pójść, jeżeli coś miałoby nie pójść, to każdemu by nie poszło

@Kuku1985 Strata mojego czasu i tyle w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mądrale sam sobie poradziłem, bez google i bez waszych mądrych porad, częściowo ktoś tam miał rację ale też nie do końca. Nagrałem filmik jak próbuję wgrać ten rom, krok po kroku i z każdym błędem. Opisze co i jak bo film jest w 720p avi i YT krzyczy że nieprafidłowy format. Właściwie to rozwiązanie jest banalne i praktycznie idzie od ręki. Jest jednak sporo dla mnie dziwnych rzeczy np. Dlaczego SP Flash 1516 wgrywa tylko Stock i Dev a JDStar nie chce, w pierwszym przypadku wywala komunikat (6045) oczywiście cały czas preloader odznaczony w drugim przypadku (też sam wykombinowałem) kiedy damy mu  Format All+Download wgra, a raczej zrobi formata, pokaże nam pasek na zielono po czy wyskoczy ERROR (5007) przechodzimy na Download i zaczyna wgrywać JDStar, lecz pod koniec 100% mamy ERROR (6104). Druga ciekawostka to, to że SP Flash 1532 nie wgrywa Stock czy Dev, znaczy wgra go ale nie uruchomi się nam telefon. Coś mnie tkneło aby sprawdzić jeszcze jedną opcję i zadziałało, a więc o to rozwiązanie:

Wgrać Stock przy pomocy SP Flash 1516 (odznaczone Preloader, ale nie że koniecznie po prostu tak zrobiłem i gdyby nie zadziałało zrobił bym z zaznaczonym). Następnie nie włączając telefonu, wgrać JDStar przy pomocy SP Flash 1532 gdy wgra, odłączyć i włączyć telefon

Banalnie proste, jednak wymaga to dwóch wersji SP Flash, początkowo myślałem że po wgraniu złapał bootloopa bo uruchomienie trwa naprawdę długo (chyba dłużej niż stock), ale dawałem mu 10min. po tym czasie bym zrezygnował i kombinował coś innego.
Screenshot_2016-04-03-18-53-50_com.miui.home.pngScreenshot_2016-04-03-18-53-16_com.android.settings.pngScreenshot_2016-04-03-18-53-36_com.android.settings.png

Ps. Zauważyłem że nie można usunąć MiPilot gdzie w Stock można było, to tak na chwilę obecną. JDStar dzięki za ROM oraz za fakt że nie ma w nim MiStore masz u mnie +
 

Edytowane przez Kuku1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, situ napisał:

Takie porady to trzymaj dla siebie bo tylko możesz narobić użytkownikom więcej szkody niż pożytku.

Instrukcja jest napisana w pierwszym poście i tego trzeba się trzymać .

Właśnie nie. Po prawie tygodniu kombinacji i męczarni do późnej nocy ten sposób zadziałał!

\

 

@Kuku1985 Dzięki wielkie, masz u mnie duże piwo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2016 o 20:10, situ napisał:

 

Instrukcja jest napisana w pierwszym poście i tego trzeba się trzymać .

A przepraszam jaka tam jest instrukcja???

Tam jest podpowiedz a nie instrukcja.

A reszta-zacytuje:

" jak nie wiesz jak, to najpierw poczytaj inne tematy na forum "

Cwaniakują tylko ci co wiedzą-płaczą zieloni!

W moim przypadku przez trzy dni błagania nikt nie pomógł.

Znalazłem na chińskim forum i częściowo na tym, po przestudiowaniu kilkudziesięciu postów.

Teraz zajmuje mi wgranie do 15-tu minut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że ten telefon jest stworzony dla wybrańców takich jak Ty ?

Kupując ten telefon większość nie ma pojęcia ,że system ten ma takie możliwosci modyfikacji. 

Dopiero potem szuka się info w necie , trafia na to forum z myślą , że skoro takowe jest , to i miłośników tej marki się znajdzie . 

A tu niestety - beton !

I zazwyczaj pretensje , że jeśli nie wiesz to po co się zarejestrowałeś !!!

Pierwszy raz spotkałem się z takim podejsciem do nowych na forum . 

Zamiast pomóc, podpowiedzieć - krytyka.

O co tu chodzi.?

Jak w Sejmie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dobrze.
To teraz ja ze swoim problemem: od kiedy przeszedłem z 'chińsko-angielskiego' oryginalnego softu na MIUI Polska, mam notoryczne problemy z łączeniem przez BT mojego smartfona z opaską MiBand 1S. Chciałbym wrócić do softu oryginalnego. Ściągnąłem go ze strony MIUI. Niestety, przez Flash Tool się nie da (pokazuje błąd, niby nieprawidłowy plik scatter). Ktoś, coś, jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/3/2016 o 15:53, Xaomi96 napisał:

No jakim cudem to nie działa, wyłączam telefon, odpalam download na tym fleszu, trzymam vol -

Sprobuj samo volume-.

I rozumiem, że kabel podpinasz jak już odpaliłeś download i wcisnąłeś vloume-.

 

Ovchie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuku,

 

Twoje rozwiązanie było opisywane na forum dawno temu  - jako lekarstwo na  problem z flashowaniem RMN3 w wersji 3/32gb, gdzie trzeba było używać innej wersji flash tool niż dla 2/16. 

Najwyraźniej ten problem wciąż może się pojawiać i przy kolejnych próbach pomocy wszyscy powinni o tym pamiętać ;-)

 

Ovchie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...