Skocz do zawartości

[ROM] MIUIPolska/xiaomi.eu-6.6.30 MIUI8 (FlashTool) dla zablokowanego bootloadera


JDStar

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Kuku1985 napisał:

Ja też raz wgrałem i poszło bez problemu... nic nie zmieniałem od tego czasu. FlashTool mam najnowszy v5.1604 system to win10 a Note 2/16

Teraz nie wywala błędu, ale za to cały czas na czerwono

Ja używałem 5.1532 z linku na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło po zmianie kolejności czynności:najpierw klawisze power + vol- na podłączonym już telefonie pod USB i dopiero kliknięciu Download. Z tym że fon się nie uruchamia, ani nie pokazuje że jest podłączany pod ładowarkę...wtf?

REDMI NOTE3 ROM.png

Edytowane przez Kuku1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może jednak z FT 5.1532 i samym VOL-

1.Wyłącz telefon.

2.Kliknij download.

3.Naciśnij VOL- i od razu podłącz USB. Pasek postępu powinien zaświecić się na czerwono a jak zmieni kolor na żółty to puszczasz VOL-.

Edytowane przez lamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Xaomi96 napisał:

Wiyam, czy mógłby ktoś napisać krok po kroku jak do dziecka w jaki sposób mam zainstalować ta aplikacje do instalacji nowego Roma dodam że mam zablokowanego 

 

Ten wątek dotyczy właśnie instalacji MIUI na zablokowanym bootloaderze.
Czy chodzi Ci o to, w jaki sposób zainstalować Flash Tool? Po prostu wypakuj go, najlepiej do folderu głównego na dysku C. To samo zrób z plikami samego ROM-u, wypakuj je do innego folderu. Wypakowanie obu folderów na dysk C (główny folder) pomaga uniknąć spacji w ścieżce dostępu, której obecność czasem przeszkadza w poprawnej instalacji softu.

Gdy już wszystko wypakujesz:

uruchom program "flash_tool.exe", najlepiej z uprawnieniami administratora

Potem wybierz odpowiedni plik 'scatter' z katalogu z nowym softem

przy wyłączonym telefonie wciśnij w nim Vol- oraz Power

w programie Flash Tool kliknij 'Download' (z odznaczonym 'Preloader'!!!)

podłącz telefon kablem USB

Gdy czerwony pasek zmieni się w żółty, możesz puścić przyciski w telefonie i czekać na ukończenie upgrade'u.

Powodzenia.

Edytowane przez MarcinPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź, aż ci życzę wesołych świąt za to. Ale do rzeczy czy jest możliwa utrata telefonu tzn zrobienie z niego cegły? czy jest to realne zagrożenie ? czy nawet gdy zrobi się coś bardzo nie hallo to czy jest to nadal do uratowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Xaomi96 napisał:

Dzięki wielkie za odpowiedź, aż ci życzę wesołych świąt za to. Ale do rzeczy czy jest możliwa utrata telefonu tzn zrobienie z niego cegły? czy jest to realne zagrożenie ? czy nawet gdy zrobi się coś bardzo nie hallo to czy jest to nadal do uratowania ?

Takie ryzyko zawsze istnieje. Nikt Ci nie da (bo nie może dać) gwarancji, że jakiś przypadkowy, losowy czynnik, albo zwyczajny pech, nie zbrickuje Ci telefonu. Niemniej, ja robiłem to już z 10 razy, dokładnie tym sposobem, i żadnego nieszczęścia nie było :) Najważniejsze to pamiętać o odznaczeniu 'ptaszka' przy Preloader.

Jakby co, gdzieś na forum jest wątek o 'ożywieniu' zbrickowanego telefonu.

PS. Za życzenia dziękuję - i Tobie życzę dobrych Świąt. Zaś Twojemu smartfonowi - nowego życia z nowym, lepszym softem ;)

Edytowane przez MarcinPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj starszy soft miuipolska wgrać na próbę? Jaki miałeś soft wcześniej?

Jaką masz wersję telefonu? 2 czy 3G RAM? Bo jak 3 to FT musi być 5.1516 z tego co czytam bo inaczej jest cegła.

Edytowane przez lamer
Dodano treść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2/16 rom wcześniejszy china dev - jechałem na spolszczeniu od nich, wiec za dożo go nie było tyle co z app, reszta angielski. Mam zablokowany bootloader. Wyświetla że wszystko poszło dobrze, ale nie mogę włączyć telefonu, wiem że kiedyś tak miałem że po wgraniu nowego romu pierwszy star zajmował sporo czasu... tutaj jest taka sytuacja że nie pokazuje nawet że ładuje telefon (cegła heh) bo inaczej tego nazwać nie potrafię. W temacie:
Wgrywanie czystego romu oraz UNBRICK martwego już telefonu - wersja 2

ktoś pisał że też ma taki sam problem i że podobno trzeba wgrać jakiś oryginalny rom. Ja wgrywam  China Stable (7.1.8.0) i to samo co pisałem wyżej. po tym czasie postanowiłem wgrać na niego ten z tego tematu i też bez zmian, wszystko ok., ale telefonu nie włącza.

Edytowane przez Kuku1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie po za 

chyba że to literówka, ale prawda jest taka że zawsze mam błąd na 1516, a na tej 1532 idzie do końca i pokazuje że jest ok. Wgram ten z linku i dam znać jak zrobi to samo zobaczę tym 1516 i najwyżej napisze jak błąd wywaliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie niepowodzenia możesz jeszcze popróbować z inną wersją: http://spflashtool.com/

EDIT:

Wydaje mi się, ze 1532 i 1516 nie oznacza wcale pojemności pamięci ale wersję programu. Pewnie obie się nadają tylko jest kwestia ustawienia odpowiednich parametrów pod dany telefon.

Ja bym przy każdej próbie używał FT z plików wskazanych w danym linku.

Edytowane przez lamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1532 wgrało, ale problem pozostaje ten sam (brak reakcji telefonu), 1516  oraz ten co podałeś 1524 wywalają błąd (6047)

Edit:

Nareszcie się udało, bo pobrałem wersję 1516 z tego wątku co podałeś rom i wywaliło błąd (4032) wystartowałem jeszcze raz tym razem z trzema klawiszami, po pojawieniu się czerwonego paska zwolniłem klawisz vol+ i trzymałem dwa pozostałe aż do pojawienia się żółtego paska i ruszyło. Jak wszystko będzie ok to startuję z miui polska na zablokowanego bootloadera (oczywiście tak samo) btw. i jak w tamtym temacie na screenach pozostawiłem zaznaczony preloader. Puki co wczytuje długo logo i nie wiem, czy tak jak kiedyś trzeba mu dać czasu, czy to nie kolejny bootloop.

Edytowane przez Kuku1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię to na lapku (bez baterii) podłączonym bezpośrednio do sieci, nie mam UPSa :P Wszystko jest ok teraz mam problem z wgraniem Miui Polska. Wgrywam MIUI 6.3.24 i teraz mam pytanie, czy mogę go wgrać od razu czy muszę najpierw 6.1.29?

6.3.24 wywala (6045)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był problem pod 1516 więc wgrałem 1530 no i mam bootloop, także jeszcze raz wgrywanie oryginału na 1516

Edit:
Dobra mam na nowo chińskie badziewie, wgrywając rom z tematu dochodzi do fioletowego paska i wyskakuje komunikat (6045)

Edytowane przez Kuku1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na 6.3.24 nie macie problemów z transmisją danych? Wczoraj najpierw nie działał internet po oddaleniu się od domu (nie przełączył się z WiFi na LTE) - pomógł restart, a później w powrotnej drodze nagle internet przestał działać (w domu połączył się sam z WiFi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...