Skocz do zawartości

[ROM] MIUIPolska/xiaomi.eu-6.6.30 MIUI8 (FlashTool) dla zablokowanego bootloadera


JDStar

Rekomendowane odpowiedzi

A wiadomo za ile będzie 6.3.24? Czy warto bawić się we wrzucanie  6.3.17 ? Na chwilę obecną mam zużycie baterii na poziomie 25%. Z takim zjawiskiem na żadnym telefonie się nie spodziewałem.

25 % też mam bys musial wejść w ustawienia i pokazać ile godzin jest włączony ekran ja np mam teraz ponad 4h i jeszcze 36% ale mam przez przynajmniej 2h grę włączoną. Bez gry ekran na Wi-Fi wytrzymał mi wczoraj prawie 7h. Podeslij screeny 4b32d4edbc4994a49f7bcef5445d192e.jpg4e97fd06856f7309af096a0c9242b2f1.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hrothi napisał:

25 % też mam bys musial wejść w ustawienia i pokazać ile godzin jest włączony ekran ja np mam teraz ponad 4h i jeszcze 36% ale mam przez przynajmniej 2h grę włączoną. Bez gry ekran na Wi-Fi wytrzymał mi wczoraj prawie 7h. Podeslij screeny 4b32d4edbc4994a49f7bcef5445d192e.jpg4e97fd06856f7309af096a0c9242b2f1.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

I wygląda to tak:

Screenshot_2016-03-25-13-11-10_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowalem ubuntu i pobieram kompilacje 6.3.24.
Więc zacznę robić regularne wstawki kompilacji dla zablokowanych bootloaderów.
O ile autor tematu zezwala na to ;) bo też czasem mam chęć od razu po testować czegoś nowego a nie wiedzę sensu czekać dnia lub dłużej na gotową kompilację.
Z drugiej strony Autorowi zdejmę krzyż z pleców i postaram się w jakiś sposób pomóc ;)

Port na zablokowane bootloadery będę czerpać z oficjalnych plików zip dla danego modelu ;)
Tylko potrzebuje rady bo dawno nie bawiłem się w gotowanie...

Czy partycja system.img ma wielkość 2048 MB?
Czy z paczki zip uboot.img mogę zmienić na boot.img lub czy mam stosować boota z poprzednich kompilacji do flasha?
I ostatnie pytanie...
Czy jest sens tworzenia pliku userdata.img jeżeli mam zamiar wydać tylko aktualizację ? Po prostu do każdej kompilacji będę wrzucać ostatnio stworzony plik.
Pozdrawiam...
Mixolh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cynamon napisał:

Próbuję wgrać rom i mam taki komunikat:

Przechwytywanie.JPG

mam obecnie MIUI 7 by xiaomi.eu 6.1.21 (rozwojowa)

Mam identyczny komunikat... Może ktoś wie, dlaczego lub jak to naprawić?  W google piszą:

Cytat

Problem znany - pomaga instalacja innego softu lub sformatowanie pamięci NAND(czyli ROM) w sp flash tool.

U mnie to nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który ROM właściwie jest lepszy? 7.1.8.0 stable xiaomi.eu czy MIUI Polska 6.3.17 ? 

Obecnie mam eu 6.1.21 (rozwojowa) i nie wiem czy aktualizować do 7.1.8.0 eu czy 6.3.17 pl.

i jeszcze jedno pytanie, może nie związane z tematem: Jest gdzieś słownik pojęć używanych na forum?

 

Edytowane przez cynamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerywanie mikrofonu w wersji 6.3.11 czy zdarzalo sie?(ja slyszę rozmowce, a mnie przerywa i jakość jakbym "z puszki" (cytat rozmówcy :) )dzwonił ) zastanawiam sie nad 17, ale moze to wina samego telefonu. dopiero co kupiony, wiec nie mam porownania z innymi wersjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może sposób na to żeby plik img pakował w rozmiarze 2.1 a nie 1.5?
Bo nie wiem czy to wina starego kompilatora czy jakiś inny wół ale tworzy plik w mniejszym rozmiarze :/

Chyba że masz wolną chwilę żeby podrzucić repozytoria do kompilatora.
Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cynamon, pobrałem wersję v5.1604 problem  ERROR : S_UNSUPPOERTED_VER_OF_DA (1022) już się nie pokazuje jednak wyskakuje  BROM ERROR : S_SECURITY_SECURE_USB_DL_IMAGE_SIGN_HEADER_NOT_FOUND (6045)

Edytowane przez Kuku1985
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się udało wgrać 6.3.24

Mam problem z przesyłaniem muzyki po AirPlay do odtwarzacza sieciowego Denon DNP-F109. Wcześniej działało bez problemu i nawet odtwarzacz był automatyczne włączany po wybraniu w telefonie. Teraz nie załącza się automatyczne i nie można przewijać utworu.

Czym się różnią romy 7.1.8.0 stable xiaomi.eu i MIUI Polska 6.3.24 ? Wcześniej miałem xiaomi.eu 6.1.21 i AirPlay działał bez problemu, ale w aparacie foto chyba nie działała stabilizacja obrazu. Używa ktoś romu xiaomi.eu 7.1.8.0 ?

Edytowane przez cynamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wersji 6.3.24 ...

- MiBand jak i JBL na BT działa o wiele lepiej.

-czytnik lini papilarnych działa rewelacyjnie, nawet zabrudzony palec daje radę.

-minusem jest bateria :/ widać gołym okiem że wersja 6.3.11 działała o wiele lepiej. Bateria trzymała spokojnie 2 dni a teraz tylko dzień ;/

Jeżeli chodzi o płynność i dalsze działanie to nie widać różnicy.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Na wersji 6.3.24 ...

- MiBand jak i JBL na BT działa o wiele lepiej.

-czytnik lini papilarnych działa rewelacyjnie, nawet zabrudzony palec daje radę.

-minusem jest bateria :/ widać gołym okiem że wersja 6.3.11 działała o wiele lepiej. Bateria trzymała spokojnie 2 dni a teraz tylko dzień ;/

Jeżeli chodzi o płynność i dalsze działanie to nie widać różnicy.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Na wersji 6.3.24 ...

- MiBand jak i JBL na BT działa o wiele lepiej.

-czytnik lini papilarnych działa rewelacyjnie, nawet zabrudzony palec daje radę.

-minusem jest bateria :/ widać gołym okiem że wersja 6.3.11 działała o wiele lepiej. Bateria trzymała spokojnie 2 dni a teraz tylko dzień ;/

Jeżeli chodzi o płynność i dalsze działanie to nie widać różnicy.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Na wersji 6.3.24 ...

- MiBand jak i JBL na BT działa o wiele lepiej.

-czytnik lini papilarnych działa rewelacyjnie, nawet zabrudzony palec daje radę.

-minusem jest bateria :/ widać gołym okiem że wersja 6.3.11 działała o wiele lepiej. Bateria trzymała spokojnie 2 dni a teraz tylko dzień ;/

Jeżeli chodzi o płynność i dalsze działanie to nie widać różnicy.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mixolh napisał:

Na wersji 6.3.24 ...

- MiBand jak i JBL na BT działa o wiele lepiej.

-czytnik lini papilarnych działa rewelacyjnie, nawet zabrudzony palec daje radę.

-minusem jest bateria :/ widać gołym okiem że wersja 6.3.11 działała o wiele lepiej. Bateria trzymała spokojnie 2 dni a teraz tylko dzień ;/

Jeżeli chodzi o płynność i dalsze działanie to nie widać różnicy.

Potwierdzam poprawę BT - mój MiBand nie rozłączył się ani razu, po powrocie z wieczornego spaceru (tel. zostaje w domu) łączą się błyskawicznie, co wcześniej bardzo rzadko się zdarzało. Czytnik linii papilarnych - błyskawica, nie zdarza mu się nie zareagować, co zdarzało się w 6.3.17. Bateria: u mnie nie zauważyłem pogorszenia osiągów. W czasie nocnego czuwania ;) tel. zużył dokładnie tyle samo, co na poprzednij wersji softu.

MINUSY:

po wejściu do aktualizacji i próbie sprawdzenia dostępności nowego softu, tel. niezmiennie oznajmia 'Błąd pobierania. Spróbuj ponownie później'.

codzienne ekrany blokady przestały działać: nie ma możliwości wyboru, pusto. Został jeden, 'zapamiętany' z momentu sprzed aktualizacji.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze na dwóch ROM 6.1.3 i 6.3.24 nie mam w ogóle opcji czytnika linii na oryginalnym multi mogłem sobie zeskanować ale i tak nie mogłem odblokować, a tu w ogóle gdy wejdę w opcję Hasło i odcisk palca to mam opcję dodaj odcisk palca a potem mam Wzór,kod PIN i Hasło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, jestem idiotą jeżeli chodzi o telefony, tak bardzo że musialem wgrac chińskiego roma?, bo polski skasowalem. dzisiaj mnie już starsznie denerwuje(mało powiedziane) fakt iż nie mam google maps, sklepu google play, ani nic po co był mi potrzebny telefon. powiedzcie mi czy da rade jakoś wgrać polskie oprogramowanie do tego śmietnika ktory mam teraz? wszedzie krzaczki, zero pożytku z nowego telefonu

ss z obecnym syfem

12671890_961156453939453_8499341273466520528_o.jpg

 

dostalem nawet smsa z odblokowanym bootloaderem, ale jak sciaglem ten badziew to wyskoczyl błąd juz przy sciaganiu ze plik nie moze byc sciagniety. wszystko pod górke, wszystko zle

jeżeli pomyliłem działy to prosze powiedzcie gdzie to powinienem napisać. jak już mowilem nie znam sie w ogole na smarfonach i ich systemach. z wykształcenia mechanik

 

Edytowane przez laikstraszny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da tylko trzeba zacząć od początku i na spokojnie.

W pierwszym poście masz linki do softu, który można wrzucić bez konieczności odblokowania bootloadera. 

Pamiętaj że przede wszystkim musisz wgrać sterowniki, a potem zgodnie z instrukcją i nie powinno być problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kuku1985 napisał:

Hej potrzebuję pomocy, może ktoś się tak zainteresuje wsparciem kolegi z forum? :) Chodzi o kod (6045)

Sprawdź dokładnie czy robisz wg instrukcji (screen w pierwszym poście tego wątku). Szczególnie czy podajesz prawidłowo ścieżki do plików. Pamiętaj o odznaczeniu "preloader" i jeżeli chcesz zachować dane "userdata".

Zainstalowałeś sterowniki MTK? Gdy telefon jest w trybie download (uruchomiony z VOL-), to w menadżerze urządzeń, w portach (COM i LPT) powinien być port z "MTK" w nazwie. Jeżeli nie ma, to znaczy, że coś masz nie tak ze sterownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kuku1985 napisał:

Sterowniki mam ok bo już kiedyś miałem bootloop i wgrywałem na nowo - było wszystko OK. Wiem jak włączać, power vol+ oraz - jak pasek wyskakuje na czerwono to puszczamy vol + Odznaczam  preloader.

Wygląda na to, że jednak nie wiesz :( Trzymaj samo VOL- na wyłączonym telefonie i podłącz USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...