Skocz do zawartości

[ROM] MIUIPolska/xiaomi.eu-6.6.30 MIUI8 (FlashTool) dla zablokowanego bootloadera


JDStar

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry soft na 7.1.8.0 bateria wytrzymywala znacznie krócej (2,5h Sot) obecnie 4,5h Sot i zostało 15%. Z czego 3h ciągłego grania.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

adec765f74e28e6e82210329c22c99b4.jpg

Czyli? A bez grania?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniach testowania stwierdzam że wersja 6.3.11 jest lepsza. System chodzi szybciej a i na baterii wytrzymuje więcej. Chciałem dokonać downgrade ale niestety po tym system się wysypał otwierając worek pełen błędów. Pomogło ponowne wgranie 6.3.11 wraz z wipe.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hrothi

Użytkuje 6.3.11 od tygodnia i już rezerwowałem sobie chwilkę czasu na update, ale po ostatnich wpisach chyba jeszcze poczekam:-)

Jak dla mnie wszystko chodzi jak należy. Bluetooth działa bardzo dobrze, bateria delikatnie na plus w stosunku do chińskiego romu, w Antutu 51200 (ciekawostką jest tryb performance, który wskazał blisko o 500 mniej), nawet poprawiło się z WiFi (w mieszkaniu na routerze Asusa na chińskim romie lubił się rozłączyć)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hrothi

Użytkuje 6.3.11 od tygodnia i już rezerwowałem sobie chwilkę czasu na update, ale po ostatnich wpisach chyba jeszcze poczekam:-)

Jak dla mnie wszystko chodzi jak należy. Bluetooth działa bardzo dobrze, bateria delikatnie na plus w stosunku do chińskiego romu, w Antutu 51200 (ciekawostką jest tryb performance, który wskazał blisko o 500 mniej), nawet poprawiło się z WiFi (w mieszkaniu na routerze Asusa na chińskim romie lubił się rozłączyć)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Cuda na kiju jakby kazdemu inaczej działało :D

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach użytkowania błędy które u mnie występują/występowały na wersji 6.3.17.

-od czasu do czasu rozłącza Bluetooth z głośnikiem JBL.

-czasami problem z połączeniem internetu w roamingu (mimo że w ustawieniach mam włączone)

- w przeglądarce strona potrafi się zamrozić gdzie aplikacja nie reaguje na żaden przycisk

- 2 razy wywalił błąd podczas instalacji aplikacji ze sklepu Play.

- czytnik linii papilarnych działa gorzej od poprzedniej wersji.

Wróciłem do poprzedniej wersji i z powyższych błędów występuje tylko rzadkie mrożenie przeglądarki (w Chrome nie ma takiego błędu) oraz raz wywalił błąd podczas instalacji aplikacji Google Maps.

W sumie tyle ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przydałoby się przy okazji następnej aktualizacji dodać aplikację do obsługi MiKey'a .

Najlepiej taką co nie wymaga wyjęcia i włożenia MiKey'a po zresetowaniu telefonu.

MiPilot to pewnie można by usunąć bo to aplikacja o dosyć niszowym zastosowaniu więc jak komuś będzie potrzebna to na pewno sobie zainstaluje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jadę na Miui 7.1 stable ponad 3 miesiące bo tyle już wypisuję do en supp o odblokowanie bootloadera, debile 3 razy pytali się o to samo...: mi konto, numer, imię, nazwisko, adres itd. gorzej niż po kredyt w banku. Czas chyba wgrać ten ROM. Boli mnie tylko to nie nie można wywalać startowych app. Mi Pilot np. niby fajny ale używam innego bo widzi TV jaki i Soundbara z wszystkimi opcjami pilota a nie tylko vol. +/-

Do wywalenia: Mi Remote, Notes (uzywam One Note), Mi Wallet. Internet (używam Chrome), Weather (używam Pogoda Polska XL PRO), App Store, Music

Edytowane przez Kuku1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda na kiju jakby kazdemu inaczej działało

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Nie takie cuda moje oczy widziały

Po pewnym czasie mogę dopisać problem z zawieszeniem się internetu. Przez dłuższy czas utrzymuje się "H" chodź wiem, że H+ bądź LTE jest w zasięgu (wystarczy na chwilę wyłączyć dane by odzyskać połączenie, ale bywa to czasami irytujące). Zgodzę się z także z faktem opóźnień w odblokowywaniu telefonu przez skaner linii papilarnych (w chińskim sofcie było dużo lepiej). Teraz bywa, że po sekundzie reaguje albo nie zareaguje w ogóle.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kuku1985 napisał:

Ja już jadę na Miui 7.1 stable ponad 3 miesiące bo tyle już wypisuję do en supp o odblokowanie bootloadera, debile 3 razy pytali się o to samo...: mi konto, numer, imię, nazwisko, adres itd. gorzej niż po kredyt w banku. Czas chyba wgrać ten ROM. Boli mnie tylko to nie nie można wywalać startowych app. Mi Pilot np. niby fajny ale używam innego bo widzi TV jaki i Soundbara z wszystkimi opcjami pilota a nie tylko vol. +/-

Do wywalenia: Mi Remote, Notes (uzywam One Note), Mi Wallet. Internet (używam Chrome), Weather (używam Pogoda Polska XL PRO), App Store, Music

A co za problem wgrać rom na zablokowany bootlaoder z root i wywalić co nie jest ci potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Acid napisał:

 

Gratuluję. Pisz tak dalej bez zielonego pojęcia o temacie, a ludzie co to przeczytają i to zrobią dostaną bootloopa.

Wysłano z Mi4c

A niby do czego mi jakiś Mi Store skoro wszystko tam bo chińsku i wcale nie działa to z app, przykładowo jeżeli jakaś app wymaga zainstalowania innej i mam do niej odnośnik to zamiast google store (sklep play) otwiera mi się to chińskie gówno, w którym nic nie działa. Nie moja wina że Xiaomi używa czegoś co na naszym rynku się nie sprawdza i szczerze, to chyba mało osób w EU z tego korzysta. Temat dotyczy bootloadera więc z pewnością nie raz już "Ludzie" mieli do czynienia z bootloop'em - to też jest do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł do mnie telefon z MIUI 7.0.22.0. Próbuję na niego wgrać soft z tego wątku ale po wciśnięciu "download" we Flash Toolu nic się nie dzieje a chyba powinien się zmieniać pasek postępu?

Próbowałem zaktualizować sterowniki w windowsie 10 (pobrane z redmi3.pl) ale windows nie chce ich przyjąć (podaje, że plik chyba uszkodzony). Co robię źle? Czy w moim telefonie można zaktualizować soft  poziomu telefonu (poprzez Choose updat package)?

A może mam po prostu poczekać na aktualizację OTA do nowszej wersji (obecna ma część tekstów nieprzetłumaczonych)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że off top ale Jak widać Xiaomi jak i sam soft Miui daje sobie radę bez Mi Store... Telefon, który został zrobiony był dla każdego kto go kupi, polityka firmy. Ktoś kto sprzedaje produkt na skalę globalną powinien zrobić go jak najbardziej uniwersalnym np. jak Samsung. Nawet jak wgram Miui Polska (wersja na zablokowany bootloader), to i tak mi to nic nie da, jeżeli domyślnie będzie Mi Store zamiast Google Store... No chyba że po za odblokowaniem bootloadera i wywaleniem Mi Store istnieje jakaś inne metoda na zmianę domyślnego ustawienia. Chwilowo takiego rozwiązania nigdzie nie znalazłem.

Inna bajka jak by nie robili problemów z odblokowaniem bootloadera i znowu tutaj dodam jak np. Samsung.

Edytowane przez Kuku1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi podpowie jak podłączać ten kabelek bo jak bym nie robił to zawsze jest fast boot, czy port USB ma tu znaczenie, a może złe sterowniki, wersje mam 3/32 a wszystko robiłem po kolei zgodnie z tym co opisywane jest

Podłączałem już razem z wciśniętymi , sekundę po wciśnięciu, zaraz gdy tylko pojawiła się krótka wibracja i zawsze ekran fastboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Sprawa banalna... Nie wiedziałem jak to się robi i nie trzymałem VOL- przy podłączaniu telefonu.

Proszę o opinię który soft jest lepszy: 6.3.16 Miupolska czy 7.1.8.0 Stable Xiaomi.eu? Czy ten drugi ma pełne tłumaczenie PL? Ten, który otrzymałem z telefonem (7.0.22.0) miał część napisów nieprzetłumaczonych i do tego chińskie apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, lamer napisał:

Ten, który otrzymałem z telefonem (7.0.22.0) miał część napisów nieprzetłumaczonych i do tego chińskie apki.

Bo sprzedawca dał ci mierną podróbkę MIUI. Prawdziwe softy są do pobrania tylko z miuipolska (i/lub xiaomi.eu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić czy mam tego bootloadera zablokowanego? I czy ta nowa wersja przekłada się na czas działania baterii? Bo obecnie zżera mi baterie bardzo szybko.

Wejdź w ustawienia-->informacje o telefonie-->kliknij parę razy szybko w" wersja jądra " pokaże się menu diagnostyczne, pierwsza zakladka od góry software version później szukaj wiersza w połowie mniej więcej : securboot jak masz lock to niestety bootloader zablokowany.Tak to wygląda jak poniżej. 150b093099aa25c133c5065d5692b97e.jpg Co do baterii 6.3.11 chodzi mi obecnie najwydajniej na 6.3.18 zuzywalo baterie szybciej. Zobaczymy co będzie w 6.3.24. Najlepiej poczekać na opinie użytkowników :)

P.s swoją drogą też mnie zastanawia kiedy i czy wyjdzie Android 6 na redmi.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hrothi napisał:

Wejdź w ustawienia-->informacje o telefonie-->kliknij parę razy szybko w" wersja jądra " pokaże się menu diagnostyczne, pierwsza zakladka od góry software version później szukaj wiersza w połowie mniej więcej : securboot jak masz lock to niestety bootloader zablokowany.Tak to wygląda jak poniżej. 150b093099aa25c133c5065d5692b97e.jpg Co do baterii 6.3.11 chodzi mi obecnie najwydajniej na 6.3.18 zuzywalo baterie szybciej. Zobaczymy co będzie w 6.3.24. Najlepiej poczekać na opinie użytkowników :)

P.s swoją drogą też mnie zastanawia kiedy i czy wyjdzie Android 6 na redmi.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

A wiadomo za ile będzie 6.3.24? Czy warto bawić się we wrzucanie  6.3.17 ? Na chwilę obecną mam zużycie baterii na poziomie 25%. Z takim zjawiskiem na żadnym telefonie się nie spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...