Skocz do zawartości

[ROM] MIUIPolska/xiaomi.eu-6.6.30 MIUI8 (FlashTool) dla zablokowanego bootloadera


JDStar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim to mój pierwszy post więc należy się przywitać :-) i podziękować za rady i romy do naszych "zabawek".

To mój pierwszy telefon od stajni Xiaomi i otrzymałem go z jakimś śmieciowym romem 7.0.19 albo jakoś tak.

Dzięki Waszym radom wgrałem bezproblemowo 7.1.6 stable a następnie obecny tu 6.2.25. Ale na wszystkich tych romach mam parę nie działających funkcji, ciekawe jak to u Was wygląda.

1) Za cholerę nie mogę zmusić aplikacji "Ok google"  do działania.

2) Galeria i wyświetlanie zdjęć i filmów na telewizorze zero reakcji telewizora nawet nie ma pytania o zgodę.

3) Funkcja Smart Look i zaufane miejsca nie działa ( czy to ma związek z czytnikiem lini papilarnych )

4) Funkcja dzwonienia niektóre zdjęcia wyświetla nie które nie ( kontakty zaciągnięte z google )

Jak to u Was wygląda ?

Pewnie niektórzy się wkurzą bo długo czekają albo w ogóle nie dostają zgody na odblokowanie bootloadera ja ją otrzymałem po 11 dniach 3 czy 4 postach przy 39 kredytach to tak tylko informacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do tego romu jak jest u was?

Mam problem z używaniem słuchawek czy zestawu bluetooth. Szukałem dziś rozwiązania przez kilka godzin jednak nic mi się nie udało. Problem polega na tym, że przy zablokowanym telefonie nie mogę uruchomić google now i wybrać kontakt.

Jeżeli telefon jest odblokowany przyciśnięcie przycisku na słuchawkach uruchamia się google now i wszystko działa poprawnie. Przy zablokowanym telefonie niestety nic się nie dzieje. 

Kolejny problem pewnie związany z tym samym jest wybieranie z zestawu głośnomówiącego w samochodzie. telefon łączy się z zestawem jednak przyciśnięcie przycisku aktywującego wybieranie głosowe nic nie robi - czy to przy odblokowanym czy zablokowanym telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Badziu-68

1. Nie korzystam 

2. MiDrop nie działa (przynajmniej u mnie) ale działa iMediaShare

3. Nie korzystam

4.Myślę że to zależy od jakości zdjęcia. Jak jest za małe/słabe to wtedy się nie wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rome napisał:

@Badziu-68

1. Nie korzystam 

2. MiDrop nie działa (przynajmniej u mnie) ale działa iMediaShare

3. Nie korzystam

4.Myślę że to zależy od jakości zdjęcia. Jak jest za małe/słabe to wtedy się nie wyświetla.

Wiem własnie korzystam z iMediaShare, ale dzięki przynajmniej wiem że to nie tylko problem mojego egzemplarza.

Właśnie dostałem e-maila i mam włączoną funkcje wybudzania przy powiadomieniach na 7.1.6 stable działała dobrze a teraz siedzę i widzę że telefon się wybudza i gaśnie i tak w kółko już od 10 minut to też nie jest chyba normalny objaw. Co prawda wgrywałem 6.2.25 bez user data może w tym jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie szacunek dla Miui Ekipy za wysiłek.

Mam problem, zablokowany boot., wgrany rom 6.2.25 i nie mam dostępu do twrp. Wchodzę przez aktualizacje do recovery i wyświetla się tel. z kablem (jest jakiś inny sposób na wejście do rec?).  Muszę nadmienić że root miałem po wgraniu romu i nic nie musiałem instalować. Rom w grany na "czysto"

Chciałem wgrać patcha do kamerki przez recovery nie można przez flashify też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, aLAN napisał:

Na wstępie szacunek dla Miui Ekipy za wysiłek.

Mam problem, zablokowany boot., wgrany rom 6.2.25 i nie mam dostępu do twrp. Wchodzę przez aktualizacje do recovery i wyświetla się tel. z kablem (jest jakiś inny sposób na wejście do rec?).  Muszę nadmienić że root miałem po wgraniu romu i nic nie musiałem instalować. Rom w grany na "czysto"

Chciałem wgrać patcha do kamerki przez recovery nie można przez flashify też.

Jeżeli masz zablokowany bootloader to nie ma prawa być twrp. Żeby go mieć musisz najpierw odblokować bootloader a potem wgrac twrp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, aLAN napisał:

Mam tą wersje, myslałem ze bedzie na niej możliwość, mimo zablokowanego boota, wejść do recovery. Reasumując patcha nie wgram, chyba że bedzie w nastepnej wersji romu?

Co daje ten patch dla kamerki? Poprawia jakość zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JDstar

Dało by rade umieścić odtwarzacz muzyki koło zegarka taki jak był w poprzednich wersjach miuipolska, oczywiście z zachowaniem wyszukiwarki. Denerwuje mnie przewijanie do powiadomień żeby przewinąć muzykę a najbardziej brak możliwości cofnięcia. Z chęcią zainstalował bym taki ficzer przez twrp :)f7dfa92dd2a37e6f0f2cffec9f4db388.jpg9586e33e4dd652260019a9d453e671df.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli chciał bym zgłosić błędy i problemy z systemem to jak mam to zrobić? Pisać tutaj w tym temacie czy aplikacja do zgłaszania błędów?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mniamek75

Witam,

Co do błędów a może czegoś nie nie ogarniam. Nie słyszę dźwięku migawki w aparacie. Czy ta poprawka do aparatu pojawi się w najnowszej aktualizacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mogę pisać tutaj to napisze to co najbardziej mi przeszkadza:

Czasami nie działa czytnik palca a jak już działa to odblokowuje się na sekundę i blokuje ale wtedy wystarczy przycisnac przycisk odblokowania i zablokować ponownie i już działa.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JDStar napisał:

Ciekawe gdzie Ty chcesz mieć aktualizacje OTA - bo w MIUIPolska ich nie ma :) a oficjalna wersja MIUI nie ma ani polskiego ani google......

A... to trochę zmienia postać rzeczy...

To jaka jest faktyczna różnica między romem z tego wątku a romem dla urządzeń z odblokowanym bootloaderem?

Tylko sposób aktualizacji? Bo rozumiem, że kiedy bootloader jest odblokowany można zgrać paczkę do pamięci telefonu i użyć systemowej aplikacji aktualizuj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te softy są 1:1?

 

I wracając do pytania.

Czy po odblokowaniu bootloadera mogę przejść bez straty danych z rom'u z tego wątku do oficjalnego rom'u MIUI Polska dla odblokowanego bootloadera?

Edytowane przez sn00p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami:

1. Po zakupie telefonu otrzymałem go z oryginalnym romem, który zaktualizowałem od razu do oryginalnego stable w wersji 7.1.6.0

2. Od razu na wstępie wrzuciłem xiaomi.eu stable w tej samej wersji. Wszystko działało ok. Jedynie w niektórych miejscach ustawień polskie opisy 'wychodziły' poza przeznaczone na nie pola. 

3. Ponieważ w między czasie zgłosiłem do Xiaomi prośbę o odblokowanie bootloadera i została rozpatrzona pozytywnie, postanowiłem wykonać procedurę oblokowania.

4. Najpierw wrzuciłem zgodnie z opisem ROM z tego wątku (6.2.25), bez czyszczenia danych użytkownika, odblokowałem bootloadera, wrzuciłem TWRP i SuperSU zgodnie z instrukcją.

5. Przy bliższym zapoznaniu z tym ROMem okazało się, że pomimo wyczyszczenia cach'a nie działają niektóre funkcje: nie działała synchronizacja kalendarza google (wyczyszczenie danych aplikacji nie podziałało), czasami nie włączało się wifi, na chwilę zniknęła mi również klawiatura (przełączenie języka na angielski i powrót do polskiego naprawił problem). Postanowiłem zrobić reset danych a następnie przywróciłem konfigurację z chmury xiaomi.

6. Obecnie wszystkie funkcje telefonu działają w miarę poprawnie. Różnica w użytkowaniu pomiędzy ROMem z xiaomi.eu a miui polska dotyczy funkcjonalności, które opisane są w rejestrze zmian na niniejszym forum. 

7. Są niestety również negatywne zmiany: w szczególności najbardziej dająca się we znaki jest przypadłość związana z brakiem reakcji czytnika linii papilarnych. Nie wiem w czym tkwi problem, ale w moim egzemplarzu obecnie dość często zdarzają się takie sytuacje, że pomimo przyłożenia palca nic się nie dzieje. I nie jest to problem z błędnym odczytem, gdyż w takim wypadku telefon wibruje ale nie odblokowuje ekranu. Po prostu po przyłożeniu palca nic się nie dzieje. Pomaga dopiero odblokowanie ekranu w tradycyjny sposób, po czym czytnik przez jakiś czas działa poprawnie. Drugą kwestią jest taktowanie procesora. Jeżeli nic mi się nie ubzdurało, to na poprzednim ROMie taktowanie procesora w Informacjach o telefonie prezentowane było jako 8x2GHz. Obecnie pokazywane jest 8x1,95GHz.

 

Pzdr.

GryQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami....

Pzdr.

GryQ

Każdy ma to samo, to "wina" miuipolska.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

@Edit

Co do czytnika linii papilarnych to jest zabezpieczenie przed przypadkowym odblokowanie. Spróbuj odblokować telefon z zasłoniętym czujnikiem zbliżeniowym to zobaczysz że się odblokuje i zablokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...