Skocz do zawartości

[ROM] MIUIPolska/xiaomi.eu-6.6.30 MIUI8 (FlashTool) dla zablokowanego bootloadera


JDStar

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, GromZNieba napisał:

We Flash Toolu nie mam pliku Scatter - MT6795_Android_scatter.txt. Pobrałem go i wkleiłem do folderu, ale gdy podłączę telefon do komputera pojawia mi się błąd 5054. Jak sobie z tym poradzić? Chciałem wgrać normalnie MIUIPL, ale przy odblokowaniu bootloadera ciągle zacina się na 50%.

 Bo ten plik masz w folderze /MIUIPolska_hennessy_6.2.18_v7-5.0_repack.FT.JDStar.pl/  który jest w ZIP'ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2016o13:40, Ovchie napisał:

 

Nie do końca rozumiem pytanie... Ale co do zasady, pomimo zablokowanego bootloadera możesz wgrywać na telefon każdy ROM, który został specjalnie przez kogoś przygotowany do flashowania z użyciem Flash Tool (m.in ten, który upichcił nam JDStar).

Jeśli nie będziesz używał czystego romu developerskiego od producenta, to każda aktualizacja będzie wymagać kolejnego użycia Flash Tool. Ale jeśli zainstalujesz oryginalny ROM w wersji dev, to będziesz mógł aktualizować oprogramowanie przez OTA w telefonie - pytanie.

Pytanie co wolisz...

Ovchie

Jeszcze mam jedną niejasność... Po tym jak zrobiłem bricka chcąc wgrać miui polska na nowym telefonie jedyne co udało mi się wgrać przez flashtool i kombinacje z przyciskami vol- to wersja 7.1.8.0 (LHNCNCK) Stable. Gdzieś na forum anglojęzycznym znalazłem taką instrukcję i udało mi się tel uruchomić z czego się bardzo cieszę bo przynajmniej działa. Ale ten ROM czy jak to się tam nazywa to dla mnie jest katastrofa! Pełno jakiś chińskich aplikacji brak google play więc nic nie mogę na niego instalować porażka no i do tego co chwile jakieś chińskie powiadomienia mi message. Co mam wgrać żeby żeby telefon normalnie działał, miał j. polski i google play? i Jaką mletodą zakładając, że mam zablokowany bootloader. Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mariodabrowa napisał:

Mnie na tym 6.2.18 nadal zrywa połączenie BT ze sluchawkami audio ...

Polecam zrobić wipe, mi też zrywało połączenie BT ze słuchawką i smartwatchem.

Po wipe dziś ani razu nie miałem problemu ze zrywaniem połączeń BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariodabrowa napisał:

Ale nie chce mi sie od nowa wszystkiego instalować ... Pewnie jak kolejne werje ROM-u nie przyniosą poprawy, to tak zrobie ...

A nie masz czasem w profilach baterii ustawione czyszczenie pamięci na 5 lub 10 min ? Jak tak to daj nigdy i po temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rome napisał:

#Rufi

ROM z pierwszego postu możesz wgrać na RN3 z zablokowanym bootloaderem.

Wgrywałem go do siebie i nie było żadnych problemów.

Rufi, mogę potwierdzić to co napisał Rome.

Moja droga była podobną do Twojej. Tylko ze stable przeskoczyłem na dev a potem udało mi się wgrać ROM od JDStara z tego tematu.

Czasami mam wrażenie, że problem leży we FlashTool, którego się używa - w sumie miałem kilka (i nie chodzi mi o różne numery tylko te same narzędzia sciagane z różnych miejsc). Zadziałał mi ten, który spakował JDStar a wcześniej (przy wgrywaniu stable) jakiś inny ale, co ciekawe, w obu przypadkach po wypakowaniu plikow, katalogi z FlashTool miały końcówkę nazwy 00 - nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie...

 

I jeszcze jedno - FlashTool wywalał mi wiel błędów przy próbach flashowania - gdzieś wyczytalem, że być może 7Zip, którym rozpakowywałem pliki, coś mieszał. Po przesiadce na Winrar nie mam problemów (przypadek?).

 

Ovchie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2016o18:01, JDStar napisał:

ROM przeznaczony jest WYŁĄCZNIE dla wersji Xiaomi Redmi Note 3 - na Mediateku

Powitać,

jakiś czas nie zaglądałem czekając na jakiś konkret i chyba znalazłem:)

Pytanie gdzie sprawdzić  czy mój redmi jest na mediateku(może głupie)

pyt.2 czy na tą wersje mogę wskoczyć z wersji 7.00.11.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ovchie napisał:

Rufi, mogę potwierdzić to co napisał Rome.

Moja droga była podobną do Twojej. Tylko ze stable przeskoczyłem na dev a potem udało mi się wgrać ROM od JDStara z tego tematu.

Czasami mam wrażenie, że problem leży we FlashTool, którego się używa - w sumie miałem kilka (i nie chodzi mi o różne numery tylko te same narzędzia sciagane z różnych miejsc). Zadziałał mi ten, który spakował JDStar a wcześniej (przy wgrywaniu stable) jakiś inny ale, co ciekawe, w obu przypadkach po wypakowaniu plikow, katalogi z FlashTool miały końcówkę nazwy 00 - nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie...

 

I jeszcze jedno - FlashTool wywalał mi wiel błędów przy próbach flashowania - gdzieś wyczytalem, że być może 7Zip, którym rozpakowywałem pliki, coś mieszał. Po przesiadce na Winrar nie mam problemów (przypadek?).

 

Ovchie

Dzieki za info w takim razie w weekend podejme probe :)

18 godzin temu, Ovchie napisał:

Rufi, mogę potwierdzić to co napisał Rome.

Moja droga była podobną do Twojej. Tylko ze stable przeskoczyłem na dev a potem udało mi się wgrać ROM od JDStara z tego tematu.

Czasami mam wrażenie, że problem leży we FlashTool, którego się używa - w sumie miałem kilka (i nie chodzi mi o różne numery tylko te same narzędzia sciagane z różnych miejsc). Zadziałał mi ten, który spakował JDStar a wcześniej (przy wgrywaniu stable) jakiś inny ale, co ciekawe, w obu przypadkach po wypakowaniu plikow, katalogi z FlashTool miały końcówkę nazwy 00 - nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie...

 

I jeszcze jedno - FlashTool wywalał mi wiel błędów przy próbach flashowania - gdzieś wyczytalem, że być może 7Zip, którym rozpakowywałem pliki, coś mieszał. Po przesiadce na Winrar nie mam problemów (przypadek?).

 

Ovchie

Dzieki za info w takim razie w weekend podejme probe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2016o18:01, JDStar napisał:

W końcu zrobiłem rom MIUIPolska (tu szacun za zaj...tą pracę Acida nad tłumaczeniem) do wgrania na zablokowanym bootloaderze w Redmi Note 3.

Wgrywamy FlashToolem załączonym do paczki z romem (jak nie wiesz jak, to najpierw poczytaj inne tematy na forum)

ODZNACZYĆ PRELOADER... bo będzie cegła.

Za błędy, bootlopy, cegły itp nie odpowiadam, wgrywasz na własną odpowiedzialność.

ROM przeznaczony jest WYŁĄCZNIE dla wersji Xiaomi Redmi Note 3 - na Mediateku

Dzisiaj przetestowałem na dwóch sztukach i działa bez problemu, ale różne rzeczy mogą się zdarzyć.

2016-02-15_155949.png

Do romu dodany SuperSU-2.65

Pobieranie:

  1. MIUIPolska_hennessy_6.1.29_v7-5.0_repack.FT.JDStar.pl MD5: 3ed2a21e65b9e7fb817f41a4a85e7099
  2. MIUIPolska_hennessy_6.2.18_v7-5.0_repack.FT.JDStar.pl MD5: 2407a051840c633326e45cb222c9ebb6
    zauważone zmiany (po 1 dniu używania): bateria nie spada natychmiast o 2-3% po odłączeniu ładowarki

Czym roznia sie te pliki/romy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JDStar napisał:

Zacytowałeś cały długi post, a pytasz aż nie wiem czy poważnie....

Przeczytaj nazwy tych plików - różnicę zauważysz.

Zauwazylem ze roznia sie cyferkami :) wiec zakladam ze sa to rozne wersje. Chcialnym wiedziec cxym konkretnie sie roznia poza ta bateria... :) jestem poczatkujacy wiec niektore oczywiste zeczy mozenie sa dla mnie oczywiste. Bede wdzieczny za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JDStar napisał:

Pytanie: dodać do kolejnej wersji nowe funkcje do aparatu/kamery?

SlowMotion, stabilizacja, tryby HDR....

Wygląda to tak:

2016_02_27_175007.png 2016_02_27_175026.png 2016_02_27_175115.png

Zdecydowanie tak.

Szkoda tylko że załączników nie widać :(

ps.

czy Twoją wersje można wgrywać przy odblokowanym bootloaderze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...