Skocz do zawartości

Instalacja usług google


Remek

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowania:

1. Przejdż do  Settings -> Additional settings -> Privacy

2. Włącz Unknown sources 

2. Pobierz instalator usług google 

Instalacja:

2. Klikamy na aplikacje aby ją zainstalować 

3. Klikamy launch 

4. Klikamy allow 

5. Klikamy z listy Google Play - > install 

6. Wyskoczy komunikat "requires Google Servive Framework to work" klikamy   OK

7. Klikamy przycisk na samym dole, następnie Contiune

9. Postępujemy zgodnie z prośbami na ekranie klikamy install

Edytowane przez Remek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kolejna osoba o tym pisze. Po pierwsze to jest jakaś stara wersja google play, po drugie jest łatwiejszy sposób:

1. Wchodzimy w app store Xiaomi

2. Wpisujemy google play

3. Instalujemy (trzeba mieć włączoną zgodę na instalację z nieznanych źródeł)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2016o10:23, hUBI napisał:

Już kolejna osoba o tym pisze. Po pierwsze to jest jakaś stara wersja google play, po drugie jest łatwiejszy sposób:

1. Wchodzimy w app store Xiaomi

2. Wpisujemy google play

3. Instalujemy (trzeba mieć włączoną zgodę na instalację z nieznanych źródeł)

 

hUBI 

Metoda instalacji Google play przez Ciebie jest nieaktualna / niekompletna, w app store xiaomi, jest goła aplikacja "play store" (oprócz samej aplikacji doinstalowanych jest kilka usług) Co do kwestii pisania kolejnego postu na ten sam temat to miałem w tym konkretny cel, chlałbym w miarę na bierząco aktualizować ten post i kierować tutaj osoby które chcą instalować sklep google play, zamiast pisać setny raz instrukcje :> 

 

Dziękuje za zwrócenie uwagi, zaraz poprawię / dodam informacje  

PS. jeżeli masz link do nowszej wersji, proszę o link w PM

 

Pozdrawiam

Remek

Edytowane przez Remek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na przykład nie byłem w stanie znaleźć tego "play store" ani "google play", właściwie to nic mnie nie naprowadzało na dobre tory :P 

A teraz sklep od Xiaomi w ogóle nic nie wyświetla, same zakładki na górze, więc... trudno. Ale chcę poinformować, że to .apk do pobierania Google Play czasem jest jedyną opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2016o10:28, Remek napisał:

hUBI 

Metoda instalacji Google play przez Ciebie jest nieaktualna / niekompletna, w app store xiaomi, jest goła aplikacja "play store" (oprócz samej aplikacji doinstalowanych jest kilka usług)

Jaka goła? Czy mówimy o tej samej aplikacji? Ta z app stora Xiaomi instaluje np. kalendarz, synchronizację itd.

Screenshot_2016-02-20-00-10-28_com.ericxiang.googleinstaller.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, więc teraz ja potrzebuję pomocy. Mam ten instalator, pobrały mi się wszystkie te apki, które wymaga google play, zainstalowałem, lecz sama główna aplikacja Google Play się nie pobiera, tylko jest ciągłe "pending". Jak rozwiązać ten problem?

 

Edit: Uff.. Dobra, już sobie poradziłem. Gdyby miał ktoś kiedyś problem to pisać, mam nieco inny sposób niż ten opisany powyżej. Pozdrawiam!

Edytowane przez Kaszkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@remek
Wiesz może czemu nie włącza mi się aplikacja ? Pobrałem, zainstalował i przy próbie włączenia odpala sie ale tak jakby się minimalizuje.

Już mam, reinstal wystarczył. Obyło się nawet bez restartu.

 

Edytowane przez wieszOCB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę bo ludzie mają problemy. W ogóle twierdzę że instrukcja z pierwszego postu jest niepełna bo ja mogłem zainstalować sklep play bez usług google i co logiczne sklep włączal się ale nie można było się zalogować czyli defacto nie działał.

Samo zainstalowane sklepu play nie wystarczy bo później sypie błędami.

Najlepiej zainstalować wszystko co proponuje google installer na pierwszym ekranie (oczywiście że nie trzeba ale w gąszczu chińskich znaczków trudno zobaczyć które to usługi google). Trzeba uważnie zezwalac na instalację każdego modułu (domyślnie włączone jest pytanie o wszystko).

W Google installer będzie później widać co jest a co nie jest zainstalowane. Najważniejsze to usługi google - bez nich sklep sypie błędami jak powyżej albo nie można się zalogować.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz google play to wchodzisz w miui store, wyszukujesz google play i klikasz na niebieska ikonke wyszukiwarki chinoli i tam pobierasz, opcja z calym pakietem gdzie sa te koleczka i wszystko sie sciaga po kolei u mnie nie przeszla.

Albo normalnie sciagasz apk przez przegladarke instalujesz i czekasz 2-3 dni az bedziesz mogl pobierac z google play bo chinole cos musza potwierdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Podbijam pytanie. Jak zmienić język sklepu na pl aby apki były po polsku? Próbowałem już z Google Wallet, podpiąć kartę płatniczą pl, zmieniać VPN, resetować ustawienia sklepu i nadal klapa. Pomożecie? Nie mam jeszcze zdjętego bootloadera, czekam na info z xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pięknie wszystko poinstalowałem wg poradnika z http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=265496&extra=&highlight=google%2Bplay%2Bredmi%2B3&page=1 

i niestety po próbie instalowania aplikacji mam komunikat o błędzie że nie mogę ściągnąć aplikacji.

ostatnia wersja dev, czekam na kod odblokowujący bootloadera, telefon poza smsami,netem i dzwonieniem generalnie bezuzyteczny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, J_D napisał:

pięknie wszystko poinstalowałem wg poradnika z http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=265496&extra=&highlight=google%2Bplay%2Bredmi%2B3&page=1 

i niestety po próbie instalowania aplikacji mam komunikat o błędzie że nie mogę ściągnąć aplikacji.

ostatnia wersja dev, czekam na kod odblokowujący bootloadera, telefon poza smsami,netem i dzwonieniem generalnie bezuzyteczny..

Po instalacji Google instalera? czy już po instalacji nie możesz ze sklepu ściągać? Miałem chiński rom przez trzy tygodnie i wszystko mi działało, da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zainestalowaniu. inne usługi, synchronizacja numerów zadziała, przy próbie pobrania aplikacji pojawia się błąd. (error retrieving information from server [DF-DLA-15]

 

Cholerne blokowanie bootloadera.... zawsze się dam w robić w Xiaomi i na początku telefon jest nie do używania... tak było a redmi 1s jak jest i z redmi 3 ....

Edytowane przez J_D
dodanie danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...