Skocz do zawartości

Współczynnik SAR (promieniowanie)


Gabriel172

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, interesował się ktoś współczynnikiem SAR w telefonach xiaomi? Jakoś przeglądając internet i specyfikację mi4c trafiłem na opinię jednego z użytkowników, który sprzedał mi4c ze względu na bóle głowy po rozmowach telefonicznych.

Z dalszej ciekawości zgłębiłem temat i na jednej z kartek z pudełka Note 2 widnieje informacja, że współczynnik wynosi <(większe, równe) 2(w/kg). Co za tym idzie nie jest to dokładnie określone. Na forum xiaomi znalazłem informację, że wartości te wynoszą: value of the Redmi Note 2 is 0.602 W/Kg in head and 0.731 W/Kg in body. 

Jest to dobry wynik, lecz czy prawdziwy? W końcu to chińczycy, crash testy ich samochodów przychodzą mi na myśl :D Mój marny poprzednik czyli HTC Desire 610 ma ok 0.300 dla ciała i głowy, maksymalna dopuszczalna wartość w UE to coś ok 1.6 (w/kg)

Nie chcę wszczynać gównoburzy o tym, że powinniśmy chodzić z aluminiowymi hełmami, tylko ciekawi mnie ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle modeli Xiaomi, na coraz większą grupę użytkowników forum... Wspomniany przez Ciebie temat bólu głowy przy korzystaniu z telefonu, widziałem PIERWSZY RAZ. Nawet gdzieś w tym wątku podałem wartości SAR dla większości modeli Xiaomi

~|~|~|~|~|~

TapTap Tapatalk + MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kulig007 napisał:

Na tyle modeli Xiaomi, na coraz większą grupę użytkowników forum... Wspomniany przez Ciebie temat bólu głowy przy korzystaniu z telefonu, widziałem PIERWSZY RAZ. Nawet gdzieś w tym wątku podałem wartości SAR dla większości modeli Xiaomi

~|~|~|~|~|~

TapTap Tapatalk + MI4W

Też mnie to zdziwiło, trafiłem na tę opinię na mgsm :)

1 minutę temu, tosshi2 napisał:

Niektore modele xiaomi maja juz certyfikaty ce, bo na rynek indyjski bodajze sa wymagane wiec raczej norm nie przekraczaja.

Też mi się tak wydaje, wartości które podałem pochodzą z indyjskiej obsługi klienta xiaomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję :) 

Na koniec zostawiłem wadę, która przekreśliła w moim przypadku ten telefon. Od momentu, kiedy zacząłem rozmawiać przez telefon miałem problemy z bólem głowy. Początkowo nie skojarzyłem co może być przyczyną. Po kilku dniach przestałem pić kawę. Nie pomogło. I wtedy zauważyłem, że wstaję rano i jest ok, a po pierwszej rozmowie telefonicznej głowa zaczyna boleć. Zacząłem drążyć temat i tak naprawdę nigdzie nie mogłem znaleźć informacji jaki ten telefon ma współczynnik SAR. Dopiero przeglądając papiery z pudełka telefonu dostrzegłem między chińskimi krzaczkami SAR < 2 (nie wiem jak wstawić znak "mniejszerówne). Kiedyś miałem podobny problem z blackberry. To był powód, dla którego telefon oddałem. Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale nie chciałem się dłużej męczyć. Teraz mam LG G4. Głowa mnie nie boli, dźwięk na słuchawkach bez jakichkolwiek ustawień o niebo lepszy, bateria odczuwalnie słabsza no i ergonomia nie taka jakbym chciał, ale bez porównania lepsza od Xperii. Ekran z większą rozdzielczością niż w Xiaomi i mimo tego samego procesora i tej samej pamięci Ram youtube działa tak jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Telefon do mnie dotarł 3 dni temu. Pierwszy dzień użytkowania to tak mnie łeb napier.... że jest to nie do opisania, jak dotąd głowa boli mnie codziennie (teraz już mniej). Jak ten stan ma się utrzymywać dalej to sprzedaje to ustrojstwo, telefon jest genialny no ale po co mi taki telefon skoro doprowadza mnie do zawrotów głowy. Jestem osoba zdrową, młodą, nigdy nie miałem problemów z bólami głowy, regularnie ćwicze, dobrze się odżywiam, nie pale, jestem abstynentem, mam diete. Rozmawiam 5min przez telefon i ból głowy się zwiększa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, karton napisał:

...regularnie ćwicze, dobrze się odżywiam, nie pale, jestem abstynentem, mam diete. Rozmawiam 5min przez telefon i ból głowy się zwiększa...

no i może w tym jest problem, spróbuj może zjeść raz za czas coś niezdrowego: takiego tłustego boczku, zapij wódką, a potem zapal szluga i powinno ci się poprawić, najważniejsze to stosować regularnie przynajmniej raz w tygodniu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Znalazłem ten temat nie przypadkowo. Szukałem coś na temat bólu głowy po rozmowach przez telefony xiaomi. A dlaczego? Otóż miałem kiedyś RN1 i pamiętam jak po długiej rozmowie bolała mnie głowa w skroni. Potem sprzedałem go i kolejno miałem lg g3 i Samsung Note 3. Sytuacja z bólem głowy nie powtarzała się do czasu aż kupiłem xiaomi RN3 pro. Skoro teraz uświadomiłem sobie ze przyczyną może być xiaomi no i zacząłem szukać w internecie aż trafiłem na ten temat. Obecnie rozmowy staram się prowadzić przez głośnik w domu a po za domem unikam długich rozmów. Mam RN3 dość długo i zdążyłem wyczuć to już kilkakrotnie. Zaznaczam że na innych smartfonach tego nie było

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...