Skocz do zawartości

Czy Mi4c nadaje się na bezproblemowy telefon na codzień


anonymousPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od dłuższego czasu przymierzam się do kupna Xiaomi i Mi4c idealnie trafił w moje gusta. Mam doświadczenie w "babraniu się" w modyfikacjach itp., ale teraz szukam stabilnego telefonu, który będzie działał zawsze kiedy będę go potrzebował i nie będę musiał robić resetu co dwa tygodnie. Czy można korzystać z Mi4c tak, żeby wgrać stabilna wersje raz a porządnie i bezproblemowo cieszyć się sprawnym telefonem na długie lata? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź a jak z bugami? Ostatnio byłem już bardzo bliski kupienia, ale pamiętam że w jednej z ostatnich aktualizacji były duże problemy z dodawaniem kontaktów i niektórzy ludzie musieli wszystko wgrywać od nowa.

To był chwilowy bug miuipolska, po kilku godzinach zostało to naprawione :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za tyle odpowiedzi ;) moje ostatnie pytania to co z tą czułością ekranu, bo na xiaomi.eu są już chyba nieźle w*****ni z tego co czytałem, łącznie z opiniami że to ich ostatnie xiaomi. A druga sprawa, to rozumiem że najbezpieczniej jest zostawać na Romie z którym się nie ma problemów, a jeśli problemy są to update? Chyba się skusze na ten telefon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, anonymousPL napisał:

Dziękuje za tyle odpowiedzi ;) moje ostatnie pytania to co z tą czułością ekranu, bo na xiaomi.eu są już chyba nieźle w*****ni z tego co czytałem, łącznie z opiniami że to ich ostatnie xiaomi. A druga sprawa, to rozumiem że najbezpieczniej jest zostawać na Romie z którym się nie ma problemów, a jeśli problemy są to update? Chyba się skusze na ten telefon ;)

Mam naklejone szkło hartowane i nie narzekam na czułość ekranu a co do aktualizacji to zrobiłem już trzy i nie mam problemów, bateria trzyma do dwóch dni, chodzi płynnie czego chcieć więcej. Zobaczymy co będzie jak dostaniemy aktualizację do nowego Androida, tu pewnie nie będę się śpieszył i poczekam ąż będzie to bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, anonymousPL napisał:

co z tą czułością ekranu, bo na xiaomi.eu są już chyba nieźle w*****ni z tego co czytałem, łącznie z opiniami że to ich ostatnie xiaomi. 

Zobacz mój temat w dziale Problemy. Pisałem w czym rzecz z tą czułością, dla mnie to poważny problem, choć nie każdemu to przeszkadza. Na Mi3, HTC One i innych mogłem pisać z prędkością światła bez literówek, a tutaj to nie jest możliwe, bo już nie wystarczy, że muskam palcami po ekranie - muszę go dotykać. Źle działa też funkcja wybudzania podwójnym stuknięciem w ekran. Myslę, że Xiaomi lekkomyślnie zastosował innowacyjny, ale niesprawdzony scalak odpowiedzialny za dotyk i taki jest efekt. 

Nie zgodzę się, że jest to kwestia przyzwyczajenia. Zmiany na gorsze są trudne do przełknięcia, jeśli wcześniej używało się czegoś z wysokiej półki.

Szału nie robi też aparat, po części ze względu na optykę (dość wąski kąt widzenia - nie jest to ekwiwalent 28 mm, bliżej mu do 30-35 mm, ale przede wszystkim nie odpowiadają mi algorytmy doboru parametrów ekspozycji - za duży priorytet położono na niskie ISO, przez co zdjęcia łatwo poruszyć w gorszym świetle (a mało czuły dotyk nie ułatwia wciśnięcia spustu migawki na ekranie...). 

Cała reszta w MI4c to bajka. MIUI to doskonały system, jakość wykonania - pierwsza klasa, wszystko działa szybko, stabilnie i jest przemyślane.

Edytowane przez KILu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KILu napisał:

Zobacz mój temat w dziale Problemy. Pisałem w czym rzecz z tą czułością, dla mnie to poważny problem, choć nie każdemu to przeszkadza. Na Mi3, HTC One i innych mogłem pisać z prędkością światła bez literówek, a tutaj to nie jest możliwe, bo już nie wystarczy, że muskam palcami po ekranie - muszę go dotykać. Źle działa też funkcja wybudzania podwójnym stuknięciem w ekran. Myslę, że Xiaomi lekkomyślnie zastosował innowacyjny, ale niesprawdzony scalak odpowiedzialny za dotyk i taki jest efekt. 

Nie zgodzę się, że jest to kwestia przyzwyczajenia. Zmiany na gorsze są trudne do przełknięcia, jeśli wcześniej używało się czegoś z wysokiej półki.

Ja też mogę to potwierdzić, strasznie ciężko mi się do tego przyzwyczaić. W Motoroli Defy, której używałem do tej pory, dotyk potrafił zadziałać bez dotknięcia ekranu, wystarczyło zbliżyć palec na 0.5mm, a tutaj trzeba kłaść cały prawie cały paluch, bo inaczej może nie złapać. Może da się w jakiś sposób podkręcić czułość dotyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wyborze kierowałem się głównie ceną i procesorem. Telefony ze Snapem 808 to jeszcze LG G4 i Nexus 5x(i lumia 950) . Nasze Mi4c to najlepszy wybór z tych wszystkich telefonów i to z różnych względów np. różnica w cenie rzędu 500-1000zł czy jakość wykonania. Mimo wszystkich małych minusów Mi4c to dobry wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę to potwierdzić, strasznie ciężko mi się do tego przyzwyczaić. W Motoroli Defy, której używałem do tej pory, dotyk potrafił zadziałać bez dotknięcia ekranu, wystarczyło zbliżyć palec na 0.5mm, a tutaj trzeba kłaść cały prawie cały paluch, bo inaczej może nie złapać. Może da się w jakiś sposób podkręcić czułość dotyku?

Na cm13 nie widzę tego problemu. Dotyk działa dobrze, chociaż przydało by się trochę więcej czułości. Może to przez szkło na ekranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na Mi4C szkło hartowane i dotyk łapie przy minimalnym dotknięciu powierzchni, jak tylko poczuję kontakt na opuszku palca. Podwójne stuknięcie nie złapie raz na 10-15 odblokowań. Jedyny błąd jaki wyłapałem to budzik, który przy ominięciu jakiegoś np. święta nie uruchamia się. Trzeba o tym pamiętać. Denerwuje również, że lista kontaktów przy wyszukiwaniu nie ustawia kontaktu na górze listy wraz z powtarzaniem wyszukiwania określonego numeru. Zawsze pokazuje w kolejności alfabetycznej.

Innych dolegliwości w ciągu trzech miesięcy nie uświadczyłem.

Btw. Jak chce się być fotografem to się kupuję lustrzankę i kilka obiektywów. Wymaganie od telefonu nie wiadomo jakich zdjęć to dla mnie głupota, bo nie ma opcji, aby przy tej optyce i matrycy zrobić dobre zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post jest długi, zatem w skrócie - hardware: "ok", software: "nie ok".

Ja przesiadłem się z LG G2, kupiłem Mi4C zdaje się koło listopada. I niestety byłem bardzo zawiedziony. Po pierwsze wspomnę buga z pobieraniem ze sklepu, którego (o dziwo!) dało się naprawić (a zatem i uniknąć!) - szkoda, że pierwsze wrażenie jest tylko jedno. Idąc dalej - wzrost wydajności względem LG G2 jest w zasadzie minimalny (kosztem przykładowo czasu pracy) - zapewne jest to kwestia softu. I tu meritum - MIUI. W moim odczuciu jest znacznie mniej przyjazne użytkownikowi, niż soft od LG. Oczywiście to absolutnie subiektywna rzecz, mój sposób użytkowania telefonu należy pewnie do jakiejś absolutnej niszy, ale jest to MÓJ sposób i niespecjalnie interesują mnie odczucia innych w tej sprawie. Przykładowo: mam włączoną stałą synchronizację z opaską Vivosmart, stąd wyłączam np. na stałe ekran tak, by nie budził się przy powiadomieniach. Na G2 korzystałem z genialnego moim zdaniem Acdisplay, czego nie mogę zrobić na MIUI, bo bez przerwy albo przebija oryginalny locksreen, bądź przy włączeniu bezpośredniego dostępu co drugi raz Acdisplay "nie zaskakuje". Z poziomu wspomnianego lockera można np. bezpośrednio usunąć wiadomość e-mail/sms. W MIUI muszę z poziomu losckreena wejść w daną aplikację i dopiero tam mogę coś zrobić (lub trzeba rozwinąć pasek powiadomień). Idąc dalej - nie używam oficjalnego launchera - od dłuugiego czasu przyzwyczaiłem się do Aviate. I tu kolejny ból - gdy masz ustawiony inny launcher, to nie można zmienić tapety blokady ekranu - bo NIE!

Ale powyższy tekst to oczywiście moje narzekanie na system. Dla Mi4C ma to jednak niebagatelne znaczenie z uwagi na brak źródeł (i bardzo niską szansę na ich opublikowanie). Co gorsza, jeśli dostaniesz telefon z zablokowanym bootloaderem, to zapomnij  o języku polskim do czasu odblokowania. 

Dodam, że obecna wersja stabilna 7.1.6 jest, mimo mojego zrzędzenia, zadowalająca - chyba najlepsza do tej pory, całkiem stabilna. W poprzednich wersjach występowały np. problemy z dotykiem, czasami musiałem włączać ponownie klawiaturę, bo dotyk przestawał reagować w narożach obszaru pisania (wiem, dziwadło). Mimo to obecnie testuję TS Broken OS (chwała Tym Panom za brnięcie pod górkę). 

Co do samego urządzenia nie mam większych zastrzeżeń - czułość ekranu jest subiektywnie dobra, jakość dźwięku ok, zdjęcia są czytelne (do konkursu ich nie wystawiam), jakość wykonania bardzo dobra. USB typu C - co kto lubi. Jak Ci się w pracy rozładuje telefon, to nie licz, że ktoś w biurze ma taki kabel.

Podsumowując: gdybym wgrał na Mi4C rom Cloudy G2 to byłbym w siódmym niebie. W obecnym stanie rzeczy jestem umiarkowanie zadowolony, bo telefon spełnia podstawowe funkcję (choć mógłby spełniać je lepiej). Gdybym miał jednak kupować telefon w tym momencie, to, posiadając wiedzę jak teraz, wybrałbym coś innego. A czynnikiem decydującym byłby brak źródeł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gumka23 napisał:

Mam na Mi4C szkło hartowane i dotyk łapie przy minimalnym dotknięciu powierzchni, jak tylko poczuję kontakt na opuszku palca.

Btw. Jak chce się być fotografem to się kupuję lustrzankę i kilka obiektywów. Wymaganie od telefonu nie wiadomo jakich zdjęć to dla mnie głupota, bo nie ma opcji, aby przy tej optyce i matrycy zrobić dobre zdjęcie.

Odnośnie dotyku... wygląda na to, że różne egzemplarze muszą różnie działać, bo zetknąłem się z takimi głosami, że wszystko działa OK... choć może, może jest to kwestia braku odniesienia (?). Przy przewijaniu stron www, szczególnie gdy nie trzymasz telefonu w dłoni, a leży on np. na stole, nie zdarza Ci się, że niechcący "kliknie się" w jakiś link?

Aparat... cóż, mam kilka lustrzanek, do tego sporo drobnicy i do noszenia przy sobie dwa modele RX100, ale często zdarza się, że do szybkich strzałów używam telefonu i o ile w przypadku dwóch poprzednich telefonów zdarzało mi się zamamrotać pod nosem: "łał, nie sądziłem, że to zdjęcie wyjdzie w takich warunkach", tak przy MI4C częściej mówię: "kurde, poruszone, a przecież warunki nie są złe". Stąd moje wymagania.

Pozostaje pogodzić się z faktem, że MI4c miał być telefonem dopracowanym, ale nie górnopółkowym i jako taki sprawdza się doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to widzę, że pojawiło się dużo mniej pozytywnych opinii. Muszę przyznać że jeśli chodzi o MIUI, to je lubię więc z tym problemu nie będzie. Boję się o dotyk i bugi w oprogramowaniu, chociaż jak słyszę ostatni ROM jest udany. Jeśli dostanę telefon z zablokowanym bootloaderem, to nie mogę wgrać miuipolska? Mogę mieć system po angielsku, ale nie chce mieć co i rusz powsadzanych chińskich aplikacji, ustawień itp. Inna sprawa że zawsze można wgrać cm13, a słyszałem że działa idealnie.

Edytowane przez anonymousPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, anonymousPL napisał:

Kurcze to widzę, że pojawiło się dużo mniej pozytywnych opinii. Muszę przyznać że jeśli chodzi o MIUI, to je lubię więc z tym problemu nie będzie. Boję się o dotyk i bugi w oprogramowaniu, chociaż jak słyszę ostatni ROM jest udany. Jeśli dostanę telefon z zablokowanym bootloaderem, to nie mogę wgrać miuipolska? Mogę mieć system po angielsku, ale nie chce mieć co i rusz powsadzanych chińskich aplikacji, ustawień itp. Inna sprawa że zawsze można wgrać cm13, a słyszałem że działa idealnie.

Jeśli będziesz mieć zablokowany bootloader, to nie możesz wgrać ani MIUI Polska, ani CM13 (do czasu odblokowania oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post jest długi, zatem w skrócie - hardware: "ok", software: "nie ok".

Ja przesiadłem się z LG G2, kupiłem Mi4C zdaje się koło listopada. I niestety byłem bardzo zawiedziony. Po pierwsze wspomnę buga z pobieraniem ze sklepu, którego (o dziwo!) dało się naprawić (a zatem i uniknąć!) - szkoda, że pierwsze wrażenie jest tylko jedno. Idąc dalej - wzrost wydajności względem LG G2 jest w zasadzie minimalny (kosztem przykładowo czasu pracy) - zapewne jest to kwestia softu. I tu meritum - MIUI. W moim odczuciu jest znacznie mniej przyjazne użytkownikowi, niż soft od LG. Oczywiście to absolutnie subiektywna rzecz, mój sposób użytkowania telefonu należy pewnie do jakiejś absolutnej niszy, ale jest to MÓJ sposób i niespecjalnie interesują mnie odczucia innych w tej sprawie. Przykładowo: mam włączoną stałą synchronizację z opaską Vivosmart, stąd wyłączam np. na stałe ekran tak, by nie budził się przy powiadomieniach. Na G2 korzystałem z genialnego moim zdaniem Acdisplay, czego nie mogę zrobić na MIUI, bo bez przerwy albo przebija oryginalny locksreen, bądź przy włączeniu bezpośredniego dostępu co drugi raz Acdisplay "nie zaskakuje". Z poziomu wspomnianego lockera można np. bezpośrednio usunąć wiadomość e-mail/sms. W MIUI muszę z poziomu losckreena wejść w daną aplikację i dopiero tam mogę coś zrobić (lub trzeba rozwinąć pasek powiadomień). Idąc dalej - nie używam oficjalnego launchera - od dłuugiego czasu przyzwyczaiłem się do Aviate. I tu kolejny ból - gdy masz ustawiony inny launcher, to nie można zmienić tapety blokady ekranu - bo NIE!

Ale powyższy tekst to oczywiście moje narzekanie na system. Dla Mi4C ma to jednak niebagatelne znaczenie z uwagi na brak źródeł (i bardzo niską szansę na ich opublikowanie). Co gorsza, jeśli dostaniesz telefon z zablokowanym bootloaderem, to zapomnij  o języku polskim do czasu odblokowania. 

Dodam, że obecna wersja stabilna 7.1.6 jest, mimo mojego zrzędzenia, zadowalająca - chyba najlepsza do tej pory, całkiem stabilna. W poprzednich wersjach występowały np. problemy z dotykiem, czasami musiałem włączać ponownie klawiaturę, bo dotyk przestawał reagować w narożach obszaru pisania (wiem, dziwadło). Mimo to obecnie testuję TS Broken OS (chwała Tym Panom za brnięcie pod górkę). 

Co do samego urządzenia nie mam większych zastrzeżeń - czułość ekranu jest subiektywnie dobra, jakość dźwięku ok, zdjęcia są czytelne (do konkursu ich nie wystawiam), jakość wykonania bardzo dobra. USB typu C - co kto lubi. Jak Ci się w pracy rozładuje telefon, to nie licz, że ktoś w biurze ma taki kabel.

Podsumowując: gdybym wgrał na Mi4C rom Cloudy G2 to byłbym w siódmym niebie. W obecnym stanie rzeczy jestem umiarkowanie zadowolony, bo telefon spełnia podstawowe funkcję (choć mógłby spełniać je lepiej). Gdybym miał jednak kupować telefon w tym momencie, to, posiadając wiedzę jak teraz, wybrałbym coś innego. A czynnikiem decydującym byłby brak źródeł.

 

Tak gadasz o tych źródłach (Kernela?) jakby niewiadomo do czego były ci potrzebne...

Z doświadczenia wiem że custom kernele dają tyle co nic, jeśli nie pogorszą. Tak przynajmniej jest gwarancja że romy będą rock stable, bo nikt nie może zrąbać go.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gadasz o tych źródłach (Kernela?) jakby niewiadomo do czego były ci potrzebne...

Z doświadczenia wiem że custom kernele dają tyle co nic, jeśli nie pogorszą. Tak przynajmniej jest gwarancja że romy będą rock stable, bo nikt nie może zrąbać go.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Teamsuperluminal robi cm13 bez źródeł i ten system śmiga lepiej niż oficjalne miui. Just sayn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AndropaX napisał:

Tak gadasz o tych źródłach (Kernela?) jakby niewiadomo do czego były ci potrzebne...

Z doświadczenia wiem że custom kernele dają tyle co nic, jeśli nie pogorszą. Tak przynajmniej jest gwarancja że romy będą rock stable, bo nikt nie może zrąbać go.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Dzięki, że wiesz lepiej ode mnie, co lubię bądź potrzebuję;)

Lubię mieć wybór. Jak kupuję auto, to nie życzę sobie, żeby zakładano mu fabrycznie ograniczenie prędkości 60km/h "bo to będzie dla Pana dobre". Moje pieniądze - moje widzi-mi-się. 

A co najważniejsze - na szczęście każdy ma prawo do własnego zdania i do nie przejmowania się zdaniem innych. Ja po prostu przedstawiłem swój punkt widzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się cieszę że mogę usłyszeć różne opinie, bo ja też mam jakieś swoje indywidualne oczekiwania wobec telefonu. Przymierzam się do xiaomi już od kilku lat i przy mi3 przeszkadzał mi brak dostępności, przy mi4 nie było odpowiedniej wersji, a teraz te problemy... Już mnie męczy to ciągłe rezygnowanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gatsem napisał:

Dzięki, że wiesz lepiej ode mnie, co lubię bądź potrzebuję;)

Lubię mieć wybór. Jak kupuję auto, to nie życzę sobie, żeby zakładano mu fabrycznie ograniczenie prędkości 60km/h "bo to będzie dla Pana dobre". Moje pieniądze - moje widzi-mi-się. 

A co najważniejsze - na szczęście każdy ma prawo do własnego zdania i do nie przejmowania się zdaniem innych. Ja po prostu przedstawiłem swój punkt widzenia.

A zamontowany silnik cię nie ogranicza? Czy może po zakupie polo montujesz silnik ferrari i dorzucasz do niego turbo oraz nitro? Wszędzie jesteśmy ograniczani i tego nie ukryjesz nigdy. 
Jak ktoś szuka stabilnego sprzętu to nie kombinuje z ROMami bo po prostu chce kupić telefon i go używać prosto po wyjęciu z pudełka. W takim wypadku polecałbym kupić używkę z pełną gwarancją zainstalowanego MIUIPolska. Sprzedawcy polscy jeśli można ich tak nazwać sprzedają z zainstalowanym MIUI od chińczyka lub w najlepszym wypadku Xiaomi.eu które jest najbliższe tłumaczeniu Acida i reszty. Ja nie miałem większych problemów z Mi4c. Tylko drobiazgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, AndropaX napisał:

Tak gadasz o tych źródłach (Kernela?) jakby niewiadomo do czego były ci potrzebne...

Z doświadczenia wiem że custom kernele dają tyle co nic, jeśli nie pogorszą. Tak przynajmniej jest gwarancja że romy będą rock stable, bo nikt nie może zrąbać go.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

DriveDroid nie działa poprawnie bo montuje obrazy w trybie Read-only USB, nawet pomimo wybrania Writable USB. Twórca tejże aplikacji pisze, że nie może sprawdzić dlaczego tak się dzieje, gdyż Xiaomi jeszcze nie raczyło udostępnić source code kernela. Brak kodu kernela i custom kerneli nie jest może wielkim minusem ale gdyby były to zawsze byłby to plus.
Tak więc jeśli masz zamiar korzystać z tej apki to nie polecam Mi4c.

Mi4c ma upośledzony dotyk, który nie łapie przy krawędziach podczas korzystania z multitoucha. Przeszkadza w niektórych grach.

21 godzin temu, gatsem napisał:

Na G2 korzystałem z genialnego moim zdaniem Acdisplay, czego nie mogę zrobić na MIUI, bo bez przerwy albo przebija oryginalny locksreen, bądź przy włączeniu bezpośredniego dostępu co drugi raz Acdisplay "nie zaskakuje". Z poziomu wspomnianego lockera można np. bezpośrednio usunąć wiadomość e-mail/sms. W MIUI muszę z poziomu losckreena wejść w daną aplikację i dopiero tam mogę coś zrobić (lub trzeba rozwinąć pasek powiadomień). Idąc dalej - nie używam oficjalnego launchera - od dłuugiego czasu przyzwyczaiłem się do Aviate. I tu kolejny ból - gdy masz ustawiony inny launcher, to nie można zmienić tapety blokady ekranu - bo NIE

Nie gadaj głupot. Acdisplay działa normalnie i tapetę ekranu blokady także można zmienić korzystając z innego launchera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matixx napisał:

DriveDroid nie działa poprawnie bo montuje obrazy w trybie Read-only USB, nawet pomimo wybrania Writable USB. Twórca tejże aplikacji pisze, że nie może sprawdzić dlaczego tak się dzieje, gdyż Xiaomi jeszcze nie raczyło udostępnić source code kernela. Brak kodu kernela i custom kerneli nie jest może wielkim minusem ale gdyby były to zawsze byłby to plus.
Tak więc jeśli masz zamiar korzystać z tej apki to nie polecam Mi4c.

Mi4c ma upośledzony dotyk, który nie łapie przy krawędziach podczas korzystania z multitoucha. Przeszkadza w niektórych grach.

Nie gadaj głupot. Acdisplay działa normalnie i tapetę ekranu blokady także można zmienić korzystając z innego launchera.

Sprawdziłem raz jeszcze.

Co do tapety - wycofuję się - sprawdziłem, rzeczywiście obecnie można zmienić tapetę, być może był to przejściowy problem.

Co do AcDisplay - nie wycofuję się. Działa jak chce - raz zaskoczy Ac, raz stockowy. Może kwestia konfiguracji, uprawnień, kłódek i opłacenia właściwej mszy. Nie wiem. Wiem, że nie działa idealnie. Najgorszy jest moment: zaskoczył stockowy launcher - ok, trudno, odblokowało się i bum! W tym momencie zaskakuje AcDisplay i musisz odblokować raz jeszcze -_- I proszę mnie nie przekonywać, że tak nie mam, bo mam i nie przyśniło mi się.

Wracając do meritum - też długo zastanawiałem się nad wyborem telefonu. Padło na Mi4c, bo ma świetny hardware i byłem ciekaw jakości Xiaomi. Myślałem też, że jeśli nie spodoba mi się Miui, to zainstaluję sobie innym rom, bo przecież na "chyńczyki" na pewno będzie masa możliwości (a tu psikus).

Warto sobie odpowiedzieć na pytanie do czego i na jak długo ma służyć telefon:

- do gier - nie polecam, chyba, że w zimie na dworze, wtedy można docenić ciepełko (plus wspomniany wyżej błąd z dotykiem). 

- do smsów i rozmów - pewnie, czemu nie? Ale można wtedy kupić taniej, nie potrzeba aż takiej wydajności, żeby dzwonić. Coś słabszego z lepszą baterią byłoby korzystniejsze.

- do smsów, rozmów, maili, sieci i jako "dzienny kompan" - pewnie, sprzęt zapewnia komfortowe korzystanie, czas pracy na baterii jest przyzwoity, jeszcze mnie nie zawiódł nagłym restartem; GPS działa, jest latarka i w ogóle "cacy". 

Dodam, że MIUI (i w ogóle android??) nie jest system w stylu "wgraj i zapomnij". Raczej będziesz śledzić w kółko forum czytając, co nowego w aktualizacji i rozkminiać, czy warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...