Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie recovery.


soulfly777kris

Rekomendowane odpowiedzi

OK dobra to zasysam system na fona.

Upsss.

Jeszcze niestety jeszcze jedno pytanie.

System mam zainstalować takim samym sposobem przez "TWRP" co "SuperSU" tylko że "SuperSU"  miałem już na telefonie a systemu tam nie mam bo dopiero go ściągnąłem na PC-ta.

"TWRP" chyba nie ma opcji żebym wybrał system z PC-ta chyba że po zainstalowaniu "TWRP" odłączę fona od PC i podepnę do niego przez OTG katę pamięci  z systemem ale czy "TWRP" ją zobaczy.

Może takie rzeczy są oczywiste dla osób które znają ten program "TWRP" ale ja go obsługuję pierwszy raz i wolę się spytać dla pewności.

Obyś jeszcze był o tej godzinie na forum "fredek", oby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP jest bardzo user friendly, obsługuje MTP, ADB, OTG, SIDELOAD, robi kopie i je przywraca i jeszcze parę innych wynalazków.

Mówiąc prościej, odpalasz TWRP i nawet jak system się nie uruchamia to dane wyciągniesz z telefonu lub skopiujesz na niego.

Osobnym tematem jest jak zgubisz telefon, to wtedy znalazca ma bardzo ułatwione zadanie i wtedy już to twrp nie jest takie fajne :P

Ale posiadacze Mi-Recovery, który nie ma takich bajerków nie mają się co cieszyć i łudzić, że są bezpieczni, bo instalacja twrp jak bootloader nie jest zablokowany to max 30 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech to, znowu się zawiesiłem na tym "cmd"

Czy Ty "fredek" albo ktokolwiek mógł by dokładnie napisać mi co trzeba wpisać w tej konsoli "cmd"

Wcześniej tak kombinowałem i wpisywałem różne kombinacje że teraz nie pamiętam jak to było a myślałem że zapamiętałem.

Ja po wywołaniu wiersza poleceń "cmd" ("Win+R") wpisuje taką komendę :

cd "C:\Users\NAZWA UŻYTKOWNIKA\AppData\Local\MiPhoneManager\main"  

i klikam "ENTER" następnie wpisuje :

fastboot boot recovery "C:\Users\NAZWA UŻYTKOWNIKA\Downloads\twrp-3.0.0-0-cancro.img"

I lipa.

Co robię nie tak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dodałem w komendzie do słowa fastboot końcówkę "exe" 

i wyskoczyło całe spektrum opcji 

 

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\ONA>cd "C:\Users\ONA\AppData\Local\MiPhoneManager\main

C:\Users\ONA\AppData\Local\MiPhoneManager\main>fastboot boot recovery
cannot load 'recovery': No such file or directory

C:\Users\ONA\AppData\Local\MiPhoneManager\main>C:\Users\ONA\AppData\Local\MiPhon
eManager\main\fastboot.exe
usage: fastboot [ <option> ] <command>

commands:
  update <filename>                        reflash device from update.zip
  flashall                                 flash boot, system, vendor and if fou
nd,
                                           recovery
  flash <partition> [ <filename> ]         write a file to a flash partition
  erase <partition>                        erase a flash partition
  format[:[<fs type>][:[<size>]] <partition> format a flash partition.
                                           Can override the fs type and/or
                                           size the bootloader reports.
  getvar <variable>                        display a bootloader variable
  boot <kernel> [ <ramdisk> [ <second> ] ] download and boot kernel
  flash:raw boot <kernel> [ <ramdisk> [ <second> ] ] create bootimage and
                                           flash it
  devices                                  list all connected devices
  continue                                 continue with autoboot
  reboot                                   reboot device normally
  reboot-bootloader                        reboot device into bootloader
  help                                     show this help message

options:
  -w                                       erase userdata and cache (and format
                                           if supported by partition type)
  -u                                       do not first erase partition before
                                           formatting
  -s <specific device>                     specify device serial number
                                           or path to device port
  -l                                       with "devices", lists device paths
  -p <product>                             specify product name
  -c <cmdline>                             override kernel commandline
  -i <vendor id>                           specify a custom USB vendor id
  -b <base_addr>                           specify a custom kernel base address.

                                           default: 0x10000000
  -n <page size>                           specify the nand page size.
                                           default: 2048
  -S <size>[K|M|G]                         automatically sparse files greater
                                           than size.  0 to disable

C:\Users\ONA\AppData\Local\MiPhoneManager\main>

 

Mam wpisać 

update <twrp-3.0.0-0-cancro> 

i "ENTER"

7 minut temu, Tomek_Tcz napisał:

fastboot flash recovery twrp-3.0.0-0-cancro.img

Po w pisaniu tego do konsoli "cmd" wyskoczyło coś takiego

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\ONA>fastboot flash recovery twrp-3.0.0-0-cancro.img
error: cannot open 'twrp-3.0.0-0-cancro.img'


C:\Users\ONA>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jestem w "TWRP" ale nie mogę tam znaleźć bibliotek Windows  z systemem MIUI Polska.

Zrobię tak, odłączę fona od PC-ta i podłącze do niego przez OTG kartą pamięci z systemem MIUI Polska.   

Chyba nie mogłem zainstalować z konsoli "cmd" programu "TWRP" dlatego jak dopisywałem do  "fastboot boot" słowo "recovery" żeby zainstalować "TWRP" na stałe. Chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok system zainstalowany a logo odblokowane, teraz się wczytuje.

1 godzinę temu, lg4xhd napisał:

Gdy masz uruchomione twrp na telefonie, powinien byc on widoczny normalnie w systemie windows. Bedziesz mogl sobie kopiowac pliki. Czylu np. Zipa z systemem.

Tak mi napisał kolega / koleżanka "Ig4xhd" że ponoć jak fon będzie podłączony do PC-ta to będzie on widział biblioteki/katalogi/foldery w systemie Windows a w tedy zainstaluje "MIUI Polska" który właśnie tam jest w Windowsie.

Oczywiście udało mi się to przez OTG na szczęście.

 

"fredek" jak byś mógł to napisz mi całą komendę jaką mam wklepać w "cmd" żeby zainstalować na stałe TWRP.

A i po zainstalowaniu systemu pisałeś żebym poczekał bo prześlesz zrzuty ekranu.

A OK już do tego doszliśmy że to moja  wina bo pomyliłem wersje SuperSU.

OK więc instaluje SuperSU.

Ale fajnie by było jak byś mi podał tą aczkolwiek komendę bo w "cmd" wystarczy się pomylić o np. spacie i już lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przed chwilą kolega "Tomek_Czy" napisał mi to samo i odpisałem mu to

Po w pisaniu tego tekstu (fastboot flash recovery twrp.img) do konsoli "cmd" wyskoczyło coś takiego po kliknięciu "ENTER"

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\ONA>fastboot flash recovery twrp-3.0.0-0-cancro.img
error: cannot open 'twrp-3.0.0-0-cancro.img'


C:\Users\ONA>

Dnia 14.02.2016o19:44, fredek napisał:

Użyj magicznej komendy


cd "C:\Users\%username%\AppData\Local\MiPhoneManager\main"

Zresztą sam wcześniej pisałeś o tej komendzie.TWRP.thumb.PNG.393e903e408eb6bbd67cc08e0

a w angielskim poradniku jest taka.

Chodzi mi co wpisywać od początku do końca po odpaleniu konsoli "cmd" 

bo po zapodaniu jej tego tekstu " fastboot flash recovery twrp.img

wyskakuje jak widać ERROR

"error: cannot open 'twrp-3.0.0-0-cancro.img"

Edytowane przez soulfly777kris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK udało się, a wiec na szybko opisze jak to zrobiłem dla osób które mają z tym problem a boją się pomyłki przy zabawie z plikami systemowymi.

A więc konsola "cmd" z prawami admin.

wpisujemy

cd "C:\Users\Nazwa użytkownika\AppData\Local\MiPhoneManager\main"  + "ENTER"

następnie

fastboot flash recovery twrp.img   + "ENTER"

zrobione.  Ze słowem "recovery"   " TWRP" instalujemy na stałe i wywołujemy go klawiszami 

przycisk  - "zwiększenie głośność"  +  "power" 

W "TWRP" wybieramy "INSTAL" i wskazujemy nasz "SuperSU"

ZROBIONE.

OK wszystko zrobione ale "SuperSU" nie widać w telefonie czy tak ma być.

Jak przyznawać uprawnienia root, czy przyznają się one automatycznie apką które o nie proszą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku restartach telefon pokazał uprawnienia root w programie "Root Checker"

Na początku np. program "lucky Patcher" informował o braku roota ale tera wygląda dobrze.

Chciał bym Wszystkim podziękować za pomoc w tym moim przedsięwzięciu bo robiłem to pierwszy raz i w wierszu poleceń zamotałem się z komendami ale teraz jest z górki jak z jazdą na rowerze wystarczy załapać i jest ok.

Kiedyś się bawiłem w flaszowanie programem far 

ale to były czasy starsze od węgla ery telefonów takich jak K810i albo Satio.

Tylko jedno jest dziwne że aplikacji "SuperSU" nie widać w telefonie. 

Edytowane przez soulfly777kris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem że jak nie mogę znaleźć tej apki "SuperSU" w telefonie nad którą się tak męczyłem żeby ją zainstalować to stwierdziłem że ściągnę jej wersję z google play i może się jakoś obydwie uaktualnią/uzupełnią bo przecież trzeba mieć jakiś interfejs żeby te uprawnienia root przydzielać danym apką.  Niestety po jej instalacji z google play  wyskakują takie dziwne klimaty na ekranie.111.thumb.png.7f2e8c4565190d2524890f8fbc222.thumb.png.76bb333d2157cf5ce614495381333.thumb.png.cf0ecd47ae93b163fc4a9f9689

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, soulfly777kris napisał:

Ok system zainstalowany a logo odblokowane, teraz się wczytuje.

Tak mi napisał kolega / koleżanka "Ig4xhd" że ponoć jak fon będzie podłączony do PC-ta to będzie on widział biblioteki/katalogi/foldery w systemie Windows a w tedy zainstaluje "MIUI Polska" który właśnie tam jest w Windowsie.

Oczywiście udało mi się to przez OTG na szczęście.

 

Niestety nie czytasz ze zrozumieniem, albo po prostu nie rozumiesz. Odwróciłeś sens tego mojego zdania.
Spowolnij trochę bo sobie coś kiedyś uwalisz w tym pośpiechu.
Napisałęm, że telefon, będzie widoczny w systemie windows. I z poziomu systemu windows wgrasz na niego zipa z systemem miui.

Spróbuj uruchomić jakąś aplikację, wymagającą root. Czy system zapyta o uprawnienia ?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

A SuperSU po flaszowaniu powinien być zainstalowany w telefonie czy trzeba go doinstalować ?

No ale jak doinstalowuje go z google play to dzieją się takie klimaty jak na fotkach. 

O programach przed chwilą pisałem które potrzebują albo sprawdzają root.

"Lucky patcher"  i  "Root Checker"

A co do Twojego zdania to je tu wkleję żebyś sobie sam spokojnie przeczytał i zrozumiał jego sens.

Ja

TWRP" chyba nie ma opcji żebym wybrał system z PC-ta

Ty 

" Gdy masz uruchomione twrp na telefonie, powinien być on widoczny normalnie w systemie windows ."

Więc tak naprawdę za bardzo nie wiadomo co ma być widoczne w systemie Windows  "twrp" czy fon.

Gdybyś odpisał powiedzmy tak

Nie nie ma opcji ale telefon będzie widoczny w systemie (jak zawsze czy to z twrp czy bez)

Zresztą nawet tego specjalnie nie próbowałem bo od razu czułem że to nie możliwe i poszedłem

przez OTG chociaż nigdy wcześniej nie miałem styczności z tym programem o czy wspominałem i między innymi prosiłem dlatego o pomoc i wyrozumienie.

Na początku prosiłem czy mógł by mi ktoś powiedzieć jak uruchomić fastboota (czy przez "cmd" czy wchodząc bezpośrednio do katalogu MiPCSuite i tam go tylko klikając) ale usłyszałem żebym się lepiej za to nie brał bo to nie zwykłe klikanie w ikonki i raczej nie dam rady.

Potem jak w końcu powiedziano mi że przez "cmd" to zrobiły się kilku dniowe schody z komendą do "cmd" 

Tak naprawdę nikt mi jej nigdy tu w całości nie podał bo zawsze otrzymywałem ją tu w dwóch kawałkach z czego drogi zmieniał się kilka razy a chodziło tylko o to

cd "C:\Users\Nazwa użytkownika\AppData\Local\MiPhoneManager\main"  + "ENTER"

następnie

fastboot flash recovery twrp.img   + "ENTER"

Kilka razy było wspominane że to ryzykowne więc przestałem kombinować w "cmd" ale w końcu mi się udało z tą komendą samemu a przecież wiadomo że nieraz w "cmd" wystarczy mały błąd czy brak np. spaci i robi się lipa. 

Prawdę mówiąc można było to zrobić w pięć minut, wystarczyło napisać mi że mam odpalić fastboota w "cmd" taką o to komendą i było by po sprawie.

Wiele tego nie było a ja robiłem to pierwszy raz próbując nie uwalić fona, więc takiej osobie lepiej tak krótką operację w kilku słowach napisać jak to zrobiłem kilka linijek po wyżej i było by cool. 

Ja nie musiał bym być ostrożny o fona i nie męczył bym tu wszystkich tyle czasu.

Moja dewiza życiowa (bo mam już 41 lat)  brzmi "organizacja to 70% sukcesu" jak jej brak a nie chce się narobić szkód to człowiek porządnie zwalnia a i w tedy ryzyko jest i tak spore.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziu...no nie mów, że nie zauważyłeś, że po podłączeniu telefonu z uruchomionym TWRP, pojawił Ci się on normalnie w systemie windows (tam gdzie wszystkie dyski).

Ja polecam najpierw trochę poczytać o obsłudze konsoli/wiersza poleceń CMD. Bo kopiujesz wszystko co popadnie, nie zwracając uwagi gdzie tak naprawdę jesteś i gdzie co masz wrzucone.

To jest jasne, że jak twrp.img masz gdzie indziej i pliki adb, fastboot.exe itp. też gdzie indziej, to musisz podawać wtedy pełne ścieżki dostępu do nich.

Taka komenda:
fastboot flash recovery twrp.img   + "ENTER"

Zadziała tylko wtedy, gdy masz wszystko w jednym katalogu. Pliki od fastboota i twrp.img. I do tego musisz w tym katalogu też być z poziomu konsoli.

Gdy wszystko masz gdzie indziej pozapisywane na komputerze, to niestety ale to nie pójdzie.
 

Wtedy by musiało wyglądać tak, będąc w katalogu z plikami adb,fastboot a mając twrp.img gdzieś indziej:

fastboot flash recovery "SCIEZKA_GDZIE_INDZIEJ/twrp.img"   + ENTER

A najlepiej sobie katalog fatsboota globalnie podlinkować w systemie Windows do zmiennej PATH. Ale to jak częściej go używasz niż raz, żeby po prostu sobie ułatwić dostęp do niego. Wtedy nawet nie musisz wchodzić w te katalogi., żeby wywołać jakąś komendę.

Co do kilku słów masz to w ten sposób właśnie napisane na tym anglojęzycznym forum, ale musiszc orientować się troszkę w tej konsoli. Oni podali po prostu przykładowe (domyślne) ścieżki. Każdy może mieć inne.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki "Ig4xhd" za odpowiedz na jaką czekałem od początku.

Fajnie wiedzieć że plik "twrp.img" można wrzucić do lokalizacji pliku "fastboot" co ułatwia później całą procedurę na konsoli "cmd"

Wierz mi żeby jeździć samochodem nie trzeba byś mechanikiem tak samo żeby wpisywać komendy w "cmd" nie trzeba jej znać od podszewki. I daruj sobie teksy typu kto wie a kto nie wie gdzie jakie pliki na swoim PC-cie ma.

Akurat w konsoli "cmd" wpisywałem swój adres lokalizacji pliku "twrp". 

Nieraz wystarczy napisać taką odpowiedz jak Twoja powyżej a nie kombinować tyle czasu i wmawiać innym kto co potrafi bo ani nie znacie osób zazwyczaj którym pomagacie ani nie macie pojęcia na co je stać. 

Mam nadzieje że odpowiedz "Ig4xhd" powyżej przyda się też innym.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, soulfly777kris napisał:

Wierz mi żeby jeździć samochodem nie trzeba byś mechanikiem tak samo żeby wpisywać komendy w "cmd" nie trzeba jej znać od podszewki. I daruj sobie teksy typu kto wie a kto nie wie gdzie jakie pliki na swoim PC-cie ma.

Pozdrawiam.

...ale trzeba wiedzieć gdzie jest kierownica.

To samo z konsolą. Biorąc się za takie coś, trzeba wiedzieć, gdzie są te pliki, w jakim obszarze się aktualnie jest w tej konsoli i jak się w niej poruszać pomiędzy folderami. Zmniejszysz ryzyko uwalenia telefonu np. przypadkowym wgraniem nie tego co trzeba.
Ale najważniejsze, że się udało i rozwiązałeś swój problem.

Również Pozdrawiam.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciał bym podsumować ten post który dla niektórych może wyglądać trochę komicznie bo jedna prosta rzecz jaką była zrootowanie Mi3 ciągnęła się aż PIĘĆ dni chociaż cała operacja zajmuje kilka sekund.

Na wstępie od razu chcę zaznaczyć iż nie chcę nikomu nic absolutnie wypominać tylko spróbować nakłonić do większego respektowania osób posiadających mniejszą wiedzę o androidzie.
MIUI to solidna marka a przy okazji zrzesza Polaków z całego świata tu na forum, niektórzy jak ja mieszkają daleko od ojczyzny i takie wspólne zainteresowanie z rodakami urządzeniem które jest najbliższe człowiekowi ze wszystkich urządzeń (bo zazwyczaj nie rozstajemy się z naszym fonem na krok) jest na pewno czymś interesującym.
Fajnie wiedzieć że zawsze można na kogoś liczyć w razie problemów z naszym ulubionym sprzętem który ma szeroki wachlarz zastosowań i nie zawsze jest z nim z górki bo potrafi być nieraz nawet dla tych zaawansowanych użytkowników dosyć skomplikowany.
Po to jest nasza społeczność żebyśmy się wymieniali / dzielili wiedzą na temat naszych telefonów.
Niektórzy potrafią pochwalić się naprawdę sporą wiedzą na ten temat a znowu inni dopiero zaczynają się poważniej androidem fascynować od niedawna, niektórzy są nastolatkami ale zazwyczaj mają dzisiejsze smartfony w jednym palcu, nieraz dla żartów mówi się że już się dzisiaj z nimi rodzą ale są i tacy którzy potrafią mieć nawet 70 lat + i z miłą chęcią próbują rozgryźć nowinki dzisiejszego pokolenia chociaż przychodzi im to na pewno trudniej niż małolatom ale zdarzają się i tacy którzy  potrafią nieraz zaskoczyć nie jednego małolata znajomością dzisiejszej technologi. 
Chodzi mi o to że na naszym forum jestem pewny iż pojawiają się osoby w różnym wieku i o dość zróżnicowanej znajomości dzisiejszej technologi. Po prostu nie możemy podchodzić do każdej osoby która tu prosi o pomoc jak do naszego kumpla spod podwórkowego trzepaka a niestety tak właśnie zostałem potraktowany w tym moim poście.
Nie mówię że mam 70+lat ale ostatnie telefony z jakimi się poważniej bawiłem były w systemie symbian (satio czy K810i) a z antkiem dopiero od niedawna zaczynam poważniejszą przygodę.
Zresztą każdy zaawansowany użytkownik androida od razu wyczuje na forum osobę która jeszcze nie nabrała wprawy i w miarę możliwości się z nią wiedzą podzieli, bez zbędnego naśmiewania się.
Ja w tym poście chyba raczej miałem pecha chociaż próbowałem być jak najbardziej miły i dokładny w tym co robię i czego potrzebuje.
Dla każdej kumatej osoby od razu wiadomo że kompletnie nie mam pojęcia jak zrootować ten telefon bo opisując myślałem że do tego będzie potrzebny program "Mi PC Suit" w którym to zrobię a że ostatnio telefon się z nim już nie łączy stwierdziłem że muszę znaleźć inny sposób.
Osoba która  przyszła mi z pomocą zamiast opisać mi w kilku słowach jak to zrobić odsyła mnie z powrotem do anglojęzycznego forum oczywiście z angielskim poradnikiem.
A rootowanie fona jak wiadomo wiąże się z zabawą bezpośrednio w systemie i lepiej taką czynność zrobić sprawnie niż kombinować i uwalić przy okazji fona.
Na tym forum "xiaomi.eu
 
" jak wiadomo zdarzają się poradniki wręcz niebezpieczne które nie powinny się tam znajdywać a jednak tam są na dodatek przeważnie z pieczątką "excellent" i tylko w miarę obeznana osoba może spokojnie czerpać stamtąd wiedzę. Oczywiście jeśli jest podany namiar przez samego Acid-a jak w tym przypadku to oczywiście wszystko jest na bank OK ale jeśli ktoś na Polskim forum prosi o pomoc bo ewidentnie czegoś nie rozumie z tego angielskiego forum to można go przecież oświecić i wytłumaczyć mu to po Polsku.
Ja miałem momentami wrażenie że osoba która mi pomaga zdaje sobie sprawę z tego że nic nie zakumałem z tego angielskiego poradnika ale dla beki się ze mnie nabija że jak to tak poradnik jest a ja nie potrafię z niego skorzystać, bbrrrrr co za wstyd.
W pierwszej mojej odpowiedzi napisałem koledze "pomagającemu mi" że jak by dokładnie przeczytał to by się doczytał że właśnie od tej pierwszej metody polecanej na naszym forum zacząłem ale mi nie wyszło (bo całkowicie źle ją w tedy rozumiałem) no i właśnie w tedy nie świadom tego że nadepnąłem koledze na odcisk zaczęła się moja pięciodniowa droga przez zrootowanie w której przy okazji prawie zrootowałem sobie mózg.
Prawdopodobnie kolega sobie pomyślał " co, ja, ja nie dokładnie przeczytałem ?" no i się zaczęło.
Następna odpowiedz oczywiście była pod tytułem - no ale nie zrobiłeś zgodnie z angielskim poradnikiem !  Masz zrobić flash w TWRP i w tedy już całkowicie się zamotałem bo pomyślałem jak mam coś zrobić w tym TWRP jak nawet nie mam pojęcia jak go przerzucić na telefon i pobudzić tam do życia żeby można było cokolwiek w tym TWRP zrobić.
Zamiast mi krótko i zwięźle powiedzieć np. jak to kolega "fredek" potrafi się do innych zwracać (z różnymi często reakcjami) tekstem pt. "jak krowie w rowie" że mam uruchomić wiersz poleceń a w nim ścieżkę do fastboota z katalogu "Mi PC Suit" następnie z kolejną ścieżką do "TWRP i było by po sprawie a pięć dni zamieniły by się w jedną konkretną odpowiedz bo jak to się mówi organizacja to 70% sukcesu. Ale wygodniej było najwidoczniej kapać mi po kropelce całej tej magicznej wiedzy i przy okazji mieć z tego niezły ubaw "żenada"+/- po prostu.
Dalej nadal opisuje jak próbuję się przebić przez ten angielski poradnik ale cały czas daje wyraźnie do zrozumienia że nie mam pojęcia od czego i z czym zacząć, piszę nawet że klikam w samą aplikację fastboot z katalogu "Mi PC Suit" ale nic to nie daje bo w sumie konsola "cmd" wyskakuje ale po sekundzie znika ale nadal nie wiem że "cmd" jest w ogóle potrzebne, po prostu błądzę po omacku już trzeci dzień i nadal proszę o wszelaką pomoc za którą z góry dziękuję bo nie wiem jak bardziej można pokazać że jest się zdesperowany.
Ot ubaw jaki można mieć z człowieka jak się zawiesi w technologi.
I w końcu nadchodzi ta wielka chwila bo dowiaduję się że to właśnie w konsoli "cmd" mam przeprowadzić tą całą jakżeż bardzo skomplikowaną operację ,po prostu przełom, noc zamieniła się w dzień.
Ale od razu zostało mi zakomunikowane że jeżeli nie potrafię znaleźć pliku fastboot (o którym  wcześniej informowałem że nawet w niego bezpośrednio klikałem) że jeżeli uznam że to dla mnie za trudne to powinienem (prawdopodobnie dla bezpieczeństwa) odpuścić.
I w tym momencie szczęścia że w końcu mam podstawy jak to w końcu zrobić nagle zrobiło mi się kolegi najzwyczajniej żal bo pomyślałem że całkiem możliwe jest to że on jest po prostu tym pomaganiem bardziej zmęczony ode mnie i ktoś powinien może go zmienić i w tedy nadleciał na żółto-niebiesko-czerwonej rakiecie miui "Ig4xhd"  i od razu zaczął od tego że to nie jest zwykłe klikanie w ikonki i że obsługa zaawansowanych narzędzi windows się kłania.
Tego drugiego wybawcy to już nie pamiętam czy mi było w czymś żal czy nie, na pewno przestrzegł mnie przed konsolą "cmd" że przez nią mogę uwalić fon wiec proszę o dokładne ścieżki i komendy jakie mam wpisywać  ale komenda która podaje "fredek" nie działa a jak powiedział "Ig4xhd" mam robić dokładnie to co mi się mówi bo mogę uwalić fona.
Niestety "fredek" podaje tylko pierwsza komendę (która nadal nie działa) do fastboota z następnymi mam sobie poradzić sam chociaż jest mi mówione że zabawa ze starą dobra i wszystkim znaną konsolą "cmd" może być niebezpieczna dla fona.  Wszystkich trzech komend od pomagających mi osób nadal nie dostaje chociaż są proste i krótkie.
Aczkolwiek przez jakiś czas kombinowania w konsoli "cmd" czego mi odradzano jakoś przebijam się prawie do końca rootowania. Niestety zainstalowałem przez pomyłkę inną wersję  SuperSU przez to całe od początku zamieszanie i jest problem ale na szczęście nie trwa zbyt długo i wspólnie wybieram właściwą wersję.
Ok zaczynam wszystko od początku czyli trzy proste komendy na "cmd"  ale niestety wcześniejsze moje kombinowanie z "cmd" wychodzi z powrotem na jaw i problemy się powtarzają ale nadal nikt nie podaje mi tych komend o które już proszę kilkakrotnie ale bez skutku.
Okazuje się jednak że jest z tego pożytek bo ponownie zaistniały problem okazał się miodem na serce "fredka" który zamiast podać mi w końcu te trzy komendy zdradza mi jeden sekret że mogę plik "twrp" przenieść do tej samej lokalizacji co fastboot  (ale po co na razie tego niezdredza) albo podać do niego adres ścieżki czyli 
fastboot flash recovery C:\Users\NAZWA\Downloads\twrp-3.0.0-0-cancro.img
Przy okazji zdradza że jemu też jest w tej jak bardzo skomplikowanej procedurze ciężko porównując ją do kącika złamanych serc windows.
W końcu jakoś daję radę ale na telefonie nie mam odpowiedniego wcześniej pobranego systemu do zainstalowania.
Kolega "Ig4xhd" wcześniej daje mi dobrą radę mówiąc że po odpaleniu na fonie "TWRP" powinien być on normalnie widoczny w systemie windows ja to przez pomyłkę rozumuje inaczej myśląc że w programie "TWRP" będę mógł zobaczyć jakiś katalog z Windows do którego wrzucę nowy system a następnie go zainstaluje.
Na szczęście nie jest to dla mnie problemem bo wcześniej pomyślałem iż podłącze do fona przez OTG kartę pamięci z systemem i tak zrobiłem co było też dobrym rozwiązaniem.
Niestety okazało się to też pożywką dla "fredka" który skwitowała iż jest to fajny tekst z tymi bibliotekami zamiast mnie poprawić że jest odwrotnie bo to biblioteki fona mają być widoczne w windows ale mniejsza z tym.
Po raz kolejny proszę o podanie mi tych trzech prostych komend do "cmd" jak one wyglądają u nich jak je wpisują  ale dostaje tylko coś takiego
"flastboot flash recovery twrp.img"  ta komenda działa tylko w tedy jak plik "twrp" znajduje się w tej samej lokalizacji co "fastboot" 
Niestety ta komenda u mnie "PRZEWAŻNIE" nie działała mimo iż plik "twrp" był w tej samej lokalizacji co "fastboot" a dlaczego nie wiem. 
Za to działa komenda :  
flastboot flash recovery C:\Users\nazwa\Downloads\twrp-3.0.0-0-cancro.img
działa zawsze.
No i to by było na tyle tej całej mordęgi.
Na koniec skwitował to całe zamieszanie jeszcze kolega "Ig4xhd" twierdząc iż powinienem zapoznać się z obsługą  konsoli "cmd"  że kopiuje wszystko jak popadnie nie zwracając uwagi gdzie co mam wrzucone. A ogólnie to w tym anglojęzycznym poradniku ścieżki zostały podane przykładowo / domyślnie i niestety trzeba się orientować gdzie co wpisać. To fakt bo na anglojęzycznym poradniku ścieżka np. do "twrp" była podana następująco:
C:\Path\to\TWRP\twrp-3.0.0-0-cancro.img
fakt wygląda to zupełnie inaczej niż : C:\Users\nazwa\Downloads\twrp-3.0.0-0-cancro.img
Tylko że ja od pięciu dni dyskutowałem z rodakami chociaż na to wychodzi że szybciej dogadał bym się z Hindusami.
Tu chodziło o wpisanie trzech prostych komend które u wszystkich Polaków są w komputerze takie same bo np. ścieżkę do katalogu "Downloads" ma chyba każdy taką samą i gadanie że do tej prostej sprawy powinienem zapoznać się z zasadami konsoli "cmd" i może nauczyć się wszystkich komend na pamięć jest naprawdę żałosne.
Znam konsolę "cmd" od "X" lat i przeważnie jak coś na niej robię to są to już gotowe komendy przygotowane przez przeważnie programistów którzy je udostępniają innym w sieci, w tedy wystarczy je tylko wpisać do konsoli "cmd" i nie trzeba do tego żadnych dodatkowych kombinacji. A każdy wie że wszystko musi w niej być wpisane dokładnie bo wystarczy brak np. spacji i klapa więc dlatego tyle razy i tak długo prosiłem o te trzy gotowe komendy. To zamiast tego było wmawiane mi że nie mam pojęcia gdzie co mam na swoim własnym komputerze że potrafię tylko klikać w ikonki po prostu godne politowania zachowanie.
To raczej taka próba wywyższania się na innych, poniżając ile się da drugą osobę tylko czy to nie wina jakiś kompleksów ? Bo gadanie że ktoś nie ma pojęcia gdzie ma pliki na swoim PC-ie  a komputer ma tylko do klikania w ikonki jest naprawdę żałosne, właśnie przez takie idiotyczne teksty proste rzeczy potrafią później trwać tak długo jak w moim przypadku aż Pięć dni. 
Oczywiście zdaje sobie sprawę że zaraz mogą polecieć teksty że jak ktoś ci pomaga to się z tym nie dyskutuje tylko trzeba być mu wdzięczny.
Od razu zaznaczę i powtórzę że nie piszę tego żeby się na kimś odgryźć,absolutnie nie.
Chodzi mi o to że jeżeli kogoś w miarę na forum poznaliśmy to sobie nieraz  na pewno możemy pozwolić na więcej z tekstami ale jak kogoś w ogóle nie znamy a on nas prosi o pomoc to może to być naprawdę każdy tak jak wcześniej pisałem od małolata do 70+ lat i dobrze by było trzymać swój temperament na wodzy bo nie jesteśmy z kolegami na podwórku pod trzepakiem tylko akurat możemy rozmawiać ze starszą osobą która w ten świat dopiero wchodzi i potrzebuje naszej pomocy a tu nagle słyszy że to nie klikanie w ikonki ani kącik porad sercowych to wtedy taka osoba potrafi się szybko zrazić i może już nigdy o taką pomoc nie zapytać.
Z reszta sobie pomyślałem że jak bym wyjechał z podobnymi tekstami do kompletnie obcej mi osoby w sieci to chyba później ze wstydu nie włączał bym komputera przez pół roku.
Przede wszystkim chodzi mi tu o "fredka" i jego specyficzny temperament.
Tak, przed napisaniem tych swoich wypocin jak Ty to może właśnie tak odbierzesz poprzyglądałem się Twoim wypowiedzią na forum, oczywiście posiadasz dosyć sporo wiedzy na temat fonów i jest z tego wiele pożytku dla innych ale nieraz mógł byś sobie trochę ściągnąć lejce bo są przypadki w których jesteś przez głupie teksty ignorowany albo zwraca Ci się uwagę żebyś przyhamował. Może gdybyś miał więcej cierpliwości to by to wyglądało lepiej.
Na początku myślałem że jesteś zbuntowanym gimbusem ale gdzieś miedzy wypowiedziami przeczytałem że jesteś szczęśliwym tatą bo masz syna wiec tym bardziej powinieneś mieć odrobinę cierpliwości do innych.
I dobrze wiesz że zamiast mnie jak by napisała podobną prośbę np. zmotywowana 70 letnia staruszka to można by było jej to wytłumaczyć z pewna dozą zorganizowania w paru zdaniach. Wystarczyło napisać: otwieramy "cmd" podajemy w nim ścieżkę do faceboota  (która u Ciebie jest taka sama jak i u mnie) wiec ją podajemy całą 
następnie podajemy ścieżkę do pliku "twrp" z poprzedzającą ją komendą  fastboot flash recovery. 
I po sprawie a tu się zrobił z tego prawdziwy cyrk i kącik porad sercowych który sam zafundowałeś fredek a potem go tylko nazwałeś po imieniu.
Moja dewiza w życiu to:"organizacja to 70% sukcesu" wiec nie komplikujmy niepotrzebnie spraw. 
Nieraz nie dziwię się ACID-owi że podaje krótko i zwięźle odpowiedzi i nie daje się wciągnąć w niepotrzebne dyskusje, bo faktycznie niektórzy jak się im na to pozwoli to potrafią zasypać meczącymi pytaniami. ACID jest moderatorem wiec musi tu trzymać porządek więc jeżeli on kogoś szybko skwituje to chyba tak powinno być, zresztą tłumaczy nam tu wszystko z tych chińskich kszaków na nasz ukochany język i na dodatek chinole niezbyt są w tym pomocni czego przykładem są ostatnie problemy z dalszymi co piątkowymi łatkami. Zresztą wystarczy chociaż spojrzeć na ich "Mi Box-y" które są naprawdę ciekawe a w nich ciągłe problemy z samy językiem angielskim (o innych już nie wspominając) to można sobie szybko uświadomić jak ich interesują inni oprócz ich samych. Jeszcze takie podejście odbije im się czkawką. Więc potrafię sobie wyobrazić jak może być nieraz ciężko ACID-owi bo ostatni to Chińczycy raczej robią pod górkę swoim europejskim fanom. Piszę na temat ACID-a bo wydaje mi się że chyba niektórzy próbują go naśladować tylko że z marnym skutkiem, bo on tu jest moderatorem i wie kiedy powiedzieć coś bardziej ostro a kiedy rozwinąć wątek. Ty "fredek" pomagasz tu innym bo jesteś forumowiczem jak każdy inny wiec powinieneś chyba trochę spuścić z tonu z pożytkiem dla innych bo wtedy więcej Twojej wiedzy dostaną inni. Szanujmy się bardziej bo spotykamy się na forum gdzie piszą Polacy z całego świata. I na pewno nie rozpisał bym się na ten temat też dlatego że po tym tu zrootowaniu miesiąc później napisałem nowy post w którym opisuję że mój fon zawiesił się na stronie  "mi.com" i co sekundę się wyłącza i tak w kółko. Albo można wejść w nim w fastboota albo miga "mi.com" opisałem tam wszystko jak tylko potrafiłem dokładnie a przede wszystkim przesyłałem screeny z konsoli "cmd"  co w niej wpisuję i jak próbuję naprawić telefon.  Jako pierwszy pojawił się ferdek a ja już w sumie zapomniałem tą całą dziwną sytuacje z rootowania  bo każdy może mieć lepszy albo gorszy dzień  ale ferdek znowu zaczął po swojemu chociaż ja mu wysłałem wszystkie screeny z tym co robiłem w konsoli "cmd" i tam wszystko było ok ale on znalazł sobie jedna literówkę nic kompletnie nie znacząca którą zrobiłem pisząc w tedy tego posta bo liczyło się to co pisałem w konsoli "cmd" a tam błędów nie było. Zmęczony po cało nocnym szarpaniu się z zepsutym fonem zakomunikowałem "ferdkowi" iż lepiej będzie jak zaczniemy koncentrować się na tym co istotne bo znowu zawiesimy się na kilka dni. On widząc że tym razem już się nie uda kilkudniowe rodeo na głupich tekstach i wyśmiewaniu tradycyjnie szczelin focha. Ktoś tam mi później zwrócił uwagę jak tam mogę się zachowywać, kolega mi tu próbuje pomóc a ja mu tu wyjeżdżam z takimi tekstami.
Oczywiście nikt nie jest perfekcyjny i nikt taki być nie pragnie ale nieraz nic się nie stanie jak sobie nawzajem zwrócimy uwagę na to jak się traktujemy.
SoRRy jeżeli ktoś to uzna za spam i zaśmiecanie forum ale pomyślałem że nieraz jest lepiej jak się napisze raz a porządnie a w tedy może niektóre posty będą krótsze i bardziej zorganizowane. Po prostu miejmy do siebie więcej szacunku i nie zawsze patrzmy z góry na tych co wiedzą w pewnych sprawach mniej od nas a dogadamy się szybko i sprawnie;
Pozdrawiam i co złego to nie ja. 
A i jeszcze jedno,  jak by ktoś coś wymyślił co mogę jeszcze zrobić ze swoim fonem bo zaciął się na tej stronie "mi.com" to miło wysłucham każdych porad czy mam kupować nową płytę główną czy może się obejdzie bez tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, soulfly777kris napisał:

Nie no na fonie nie da rady.

Na PC też nie da rady :P

Moja odpowiedz jest prosta:

  • fredek a nie ferdek czy jak tam sobie przekręcasz - wiesz skąd ta ksywka? Była taka gierka avalonu na atari, fred... chodził sobie ludek i wszystkich walił maczugą po głowie... fredek to zdrobnienie ;-)
  • jesteś 1 (słownie: pierwszą) osobą na tym forum, której uznałem, że nie da się pomóc, gratuluję... jesteś niesamowity :-)
6 godzin temu, soulfly777kris napisał:

czy mam kupować nową płytę główną czy może się obejdzie bez tego

Jak masz zamiar pisać takie teksty jak wyżej to kup sobie nową płytę główną... możesz też zamiast pieprzyć głupoty i przekręca fakty poszukać rozwiązania... nauka to podobno zdolność samodzielnego znajdowania i przyswajania wiedzy, polecam to rozwiązanie i miłego dnia życzę, co złego to nie ja :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...