Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie recovery.


soulfly777kris

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo po przejściu na Androida 6 w jego wieku dziecięcym na Mi3 jest kilka (na razie) mankamentów takich jak np. brak funkcji root czy niesamowitego vipera. Więc pomyślałem że na miejsce vipera zainstaluje "MaxxAudio" dla Androida 6 ale zaczęły się schody.

Mój problem zaczął się od próby zrotowania fona  metoda  bo metoda z użyciem "Mi PC Suite" która była zaproponowana na naszym forum u mnie nie działa bo po przesiadce na Androida 6 telefon przestał się łączyć z tym programem (u Was też tak jest ?) Przy próbie zainstalowania przez recovery paczki zip o nazwie "Update.zip" i paczki z programem "SuperSU" o nazwie "UPDATE-SperSU-v2.46"  wyskakuje błąd z napisem "Install update.zip failed!   update.zip signature verification failed" czy to oznacza ze mam coś przestawić w ustawieniach fona żeby ta weryfikacja przebiegła pozytywnie ?

Z góry wielkie dzięki za każdą pomoc bo Mi3 bez roota to prawdziwa męka.

Dołączam foto tego błędu recovery 

 

 

DSC0016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujesz, przecież w poradniku do instalacji androida 6.0 na cancro napisamym przez Acid-a masz link do opisu jak zrobić root-a.

Dokładnie ten: http://xiaomi.eu/community/threads/root-for-cancro-6-1-21.29637/

Sprawdzałem działa, roota miałem 2 dni dla kilku aplikacji narzędziowych by sobie popatrzeć co tam ciekawego najnowsze miui7 robi, sprawdziłem też usunięcie (unroot) z poziomu tego supersu i też działa bez problemu.

Z ciekawostek to ten supersu 2.67 beta przynajmniej u mnie zmienia adres mac dla BT ale po unroot wraca stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie wielkie dzięki "fredek" za szybką odpowiedz bo bardzo bardzo mi na tym roocie zależy ale jak byś dokładniej przeczytał moją wiadomość to byś się doczytał że to właśnie od tej metody o której przed chwilą napisałeś zacząłem (nawet podałem do tej metody aż dwa linki jeden w słowie "tą" a drugi w słowie "forum") ale jak napisałem powyżej po przesiadce na androida 6 mój Mi3 przestał się łączyć z programem MI PC Suite więc musiałem skorzystać z recovery w telefonie a nie w programie Mi PC Suite.

Mam do Ciebie prośbę czy Twój fon po przesiadce na Androida 6 łączy się bez problemu z programem "MI PC Suite" no ale jak udało Ci się zrotować fona tym sposobem to chyba tak. A-ha i jeszcze jedno czy też masz Mi3 ?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, soulfly777kris napisał:

ale jak byś dokładniej przeczytał moją wiadomość to byś się doczytał że to właśnie od tej metody o której przed chwilą napisałeś zacząłem

Nie zrobiłeś zgodnie z tym poradnikiem bo masz zrobić flash w TWRP (on nawet nie jest instalowany w telefonie, to jest tylko jednorazowe uruchomienie) a nie z użyciem "Mi PC Suite".

Tak, mam Mi3, MI PC Suite to dopaliłem z pół roku temu z ciekawości i uznałem że mi niepotrzebne (szybciej coś zrobię za pomocą TWRP i trybu MTP), z tego co wiem to na Android 6.0 nie działa, musi być nowsza wersja Mi PC Suite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soulfly777kris napisał:

przestał się łączyć z tym programem

I zacznij czytać dokładnie poradnik bo nie masz się z tym programem łączyć tylko wykorzystać drivery i fastboot, który w katalogu ten program ma.

44 minuty temu, Pietr napisał:

Przez fastboot wgrywałeś TWRP?

Jeżeli pytasz mnie to tak, przez fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss.....

To zwracam naprawdę honor "fredek" z tym dokładnym czytaniem bo to prawda że nie czytałem tego poradnika po angielsku bo jak zobaczyłem że potrzebny jest tam ten program Mi PC Suite to od razu pomyślałem że muszę się z nim połączyć i zrobić to przez recovery właśnie w nim. 

No to w sumie dobra wiadomość że się pomyliłem bo już myślałem że fon zaczyna szwankować ale przecież Mi3 to telefon który bardzo rzadko się psuje.

OK to zabieram się do czytania i atakuje te rootowanie a jak coś znowu przekręcę to na pewno wrócę poprosić ponownie o pomoc  bo widzę że raczej zrootowałeś swojego Mi3 bez większych problemów.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po kilku godzinach prób nie udało mi się wykonać tego zrootowania bo zawiesiłem się na początku tego zadania. W sumie nie chciałem się jeszcze poddawać ale pomyślałem że lepiej będzie się spytać niż ryzykować niechcące zepsucie fona poprzez nadmierne grzebanie w plikach chociaż w sieci jest kilka różnych sposobów na rootowanie androida 6 a ja nawet pościągałem parę dodatkowych programów do tego celu ale w końcu przyhamowałem żeby znowu poprosić Was o pomoc i zrobić to tak jak było to wskazane przez administratora naszego forum.

A więc zrobiłem tak : 
Na moim Win7 /64bit oczywiście zainstalowałem Mi PC Suite i ściągnąłem TWRP-3.0.0-0-cancro a na fona ściągnąłem SuperSU. 
Następnie wyłączyłem fona, podłączyłem go przez USB do PC-ta i odpaliłem na telefonie fastboota poprzez naciśnięcie przycisków power i ściszenie głośności w tym samym czasie (oczywiście w trybie debugowania USB)
No to by było na tyle bo tu się zawiesiłem.
Z tego co zrozumiałem po angielsku to miałem wejść do tej lokalizacji (C:\Users\%username%\AppData\Local\MiPhoneManager\main" fastboot)
  i tam po kliknięciu aplikacji fastboot miała się niby pojawić konsola "cmd" ale pojawiła się tylko na pół sekundy i zniknęła. Z tego co mi się wydaje to miałem w niej podać lokalizację pliku "TWRP-3.0.0-0-cancro" i kliknąć "enter" a na koniec przez recovery zainstalować SuperSU.
Teraz jestem całkowicie zdany na Waszą pomoc bo tak jak pisałem że nie chcę już niepotrzebnie grzebać w plikach systemowych fona i go przez przypadek uwalić.
Z góry jak zwykle dzięki za wszelką pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawisz z LOGO WINDOWS + R.

Wpisz cmd i enter.

Użyj magicznej komendy

cd "C:\Users\%username%\AppData\Local\MiPhoneManager\main"

Jak nie zadziała a nie potrafisz inaczej znaleźć pliku fastboot.exe który masz na swoim pc to uznaj, że to za trudne i odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojoj...obsługa zaawansowanych narzędzi Windowsa się kłania...

Ty musisz uruchomić konsolę (wiersz poleceń - cmd) i dotrzeć do tego katalogu z jej poziomu i tam działać.

Co do reszty to dokładnie jak fredek mówi, musisz wiedzieć co robisz, bo sobie telefon uwalisz...to już nie jest zwykłe klikanie w ikonki.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK udało mi się zainstalować przez konsole "cmd"  program TWRP (bardzo fajny i wygodny program) potem już przez TWRP zainstalowałem "SuperSU" i wybrałem oczywiście przycisk restart i stało się coś dziwnego  bo telefon podczas restartu utkną na stronie z logiem  "MIUI POLSKA"  i tak już stoi z zapalonym ekranem prawie pół godziny. 

Nie wiem czy mam go odłączać od PC-ta i próbować go jeszcze raz restartować czy czekać ?
 
Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc a szczególnie w miarę szybko bo nie wiem ile tak fon może chodzić z zapalonym ekranem, czy się nie rozładuje chociaż stoi na USB 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę długo, (pół godziny to niby normalka po instalacji andka 6.0 - umnie trwało to może z 4-5 minut). Faktycznie pewnie go chyba będziesz musiał wyłączyć jak tak dalej będzie stał, bo się może rozładować.
Jak masz działające TWRP to powinien się naładować pod tym recovery.

Możesz nawet pod tym recovery skopiować sobie pliki.

Szczerze nie bawiłem się z rootem na MM bo akurat mi niepotrzebny. Ale to tylko taka mala wskazówka, żebyś go sobie podładował i ew. jak ktoś Ci coś więcej odpisze, działał dalej.

Może tylko coś się zacięło i po wyłączeniu i załączeniu normalnie wstanie ?

A jak już nic nie pomoże i system się nie będzie chciał uruchamiać, to będziesz musiał wgrać rom metodą fastboot/miflash. Ale pamiętaj, tą samą wersję jaką miałeś wcześniej, tylko przeznaczoną dla fastboot (np. 6.2.4).
Żebyś czasem nie próbował wgrywać androida KitKat (mając obecnei zainstalowanego Marshmallowa) bo możesz zrobic bricka.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak instalowałem zrobił sobie chyba jeden restart na logu MI, przynajmniej tak to wyglądało bo na moment przygasł ekran, potem przez chwilkę było logo miui polska i normalnie się telefon uruchomił. Wszystko trwało mniej więcej 3-4 minuty. Zrestartuj telefon i napisz co się dzieje.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile vipe coś da bo jak system padł to chyba trzeba będzie system stawiać.

Dodam że jak instalowałem przez TWRP program SuperSU to konsola "cmd" nadal bez przerwy była włączona nawet podczas restartu.

Czy powinna być ona zamknięta od razu po zakończeniu flaszowania programu TWRP bo nie wiem skąd ten problem się teraz wziął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lg4xhd napisał:

pójdzie z twrp ?

Ja nigdy inaczej nie instalowałem miui polska, tylko przez twrp :)

@soulfly777kris jak się już uruchomi miui polska to poczekaj moment, wrzucę swoje screeny z instalacji supersu, spróbujesz jeszcze raz i powiesz czym się różnią od tego co robisz.

2 minuty temu, soulfly777kris napisał:

Czy powinna być ona zamknięta od razu po zakończeniu flaszowania programu TWRP

Obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, skubi07 napisał:

Ale pytanie.. instalowałeś apke SuperSu... Instalujesz plik zip prawda? W innym przypadku to nie ma prawa działać.

SuperSU instalowałem przez TWRP więc inaczej się nie da chyba jak tylko paczką zip.

Dokładnie zainstalowałem z tej paczki ten program 

UPDATE-SuperSU-v2.46

2 minuty temu, fredek napisał:

jak się już uruchomi miui polska to poczekaj moment, wrzucę swoje screeny z instalacji supersu, spróbujesz jeszcze raz i powiesz czym się różnią od tego co robisz.

OK zaczynam ponownie całą operację z instalacją SuperSU z tym że na końcu zamiast klikać restart to robię vipe cache i dopiero restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie specjalista od dokładnego czytania, w poradniku, który sami linkujesz jest trochę inna wersja SuperSU.

Może jednak zainstalujesz tą wersję z poradnika ?

Tak chyba będzie prościej ;)

I wipe cache to miałeś zrobić po instalacji miui polska by odkręcić co napsułeś a nie po instalacji supersu.

 

 

 

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że zwróciłeś na to uwagę bo próbowałem już tylu sposobów instalacji tego TWRP że wybrałem na fonie inną wersję SuperSU.

Co do instalacji systemu (bo jeszcze nigdy nie instalowałem go przez TWRP) to instalować go tak samo jak "SuperSU" czyli wybrać w "TWRP" przycisk "instal" który (o ile dobrze pamiętam) znajduje się na samej górze po lewej.

A co do dokładnego czytania to już pisałem że dlatego proszę o pomoc bo właśnie nie potrafię dokładnie czytać po angielsku a cala procedura była właśnie w tym języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie.

Instalujesz jeszcze raz miui polska przez twrp, robisz wipe cache i restart. Jak się poprawnie uruchomi miui to wracasz do twrp i instalujesz właściwą wersję supersu, robisz restart.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 opcje w zależności od tego co napiszesz w wierszu poleceń w trybie fastboot:

1. Jak napiszesz jak w poradniku:

fastboot boot "C:\Downloads\twrp-3.0.0-0-cancro.img"

to tylko uruchamiasz TWRP, nie jest instalowane ale do czasu restartu możesz z niego normalnie korzystać.

2. Instalacja na stałe:

fastboot flash recovery "C:\Downloads\twrp-3.0.0-0-cancro.img"

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak przyciskam przycisk "głośność góra" plus "power" to mam "Mi-Recoovery" a jak robię to z "głośność dół" plus "power" to jest jak zwykle "fastboot'.

Pytam dla pewności.

OK dzięki.

To na stałe jest lepiej bo wygląda ciekawie ten program.

I jak będzie na stałe to zamiast "Mi-Recoovery" będzie wyskakiwał "TWRP" po użyciu tych samych przycisków wywołujących go ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, soulfly777kris napisał:

Bo jak przyciskam przycisk "głośność góra" plus "power" to mam "Mi-Recoovery" a jak robię to z "głośność dół" plus "power" to jest jak zwykle "fastboot'.

Bo jak robisz zgodnie z poradnikiem to TWRP nie jest instalowane tylko uruchamiane, po restarcie jako recovery masz nadal Mi-Recovery wyjaśniłem to wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...