Skocz do zawartości

Redmi 3 czy Redmi note 2


Paciula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Panowie i panie mam mały dylemat że oba telefony redmi 3 i redmi note 2 sa w takiej samej cenie (kwestia 10$) to zastanawiam sie który wybrać redmi 3 jest nowszy troszkę ale czy będzie lepszy? Ma większą baterię, tyle samu ram i rom niby mniejsze taktowanie procka ale ze snapdragonem, ktos jakies porady co do wyboru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba wydajnościowo będą podobne (większych różnic nie zauważysz). Przewagą Redmi 3 jest snapdragon, przewaga dlatego, że dużo łatwiej o aktualizacje androida, czy też custom ROMy .

O czym ty piszesz? Helio x10 vs snap 616? Podobne? Zastanow sie troche i porownaj te dwa procesory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tosshi2 napisał:

O czym ty piszesz? Helio x10 vs snap 616? Podobne? Zastanow sie troche i porownaj te dwa procesory.

Chwila, chwila, a co w tym jest nie tak? Rozmowa się ciągnie o codzienne stosowanie, nie interesuje mnie AnTuTu, bo to śmieć jakich mało. Wyniki na versus mają te same, z przewagą dla Snapa616, do tego aktualizacje do snapa jak i customy dużo szybciej dorwiesz. Nie gram w gry, więc grafiki nie porównuje, nie mam do czego i też o grafice nic nie pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila, a co w tym jest nie tak? Rozmowa się ciągnie o codzienne stosowanie, nie interesuje mnie AnTuTu, bo to śmieć jakich mało. Wyniki na versus mają te same, z przewagą dla Snapa616, do tego aktualizacje do snapa jak i customy dużo szybciej dorwiesz. Nie gram w gry, więc grafiki nie porównuje, nie mam do czego i też o grafice nic nie pisałem.

Wlasnie sie dowiedzialem ze procesor graficzny jest wykorzystywany tylko w grach. Tyle lat zylem w bledzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jakość wykonania i codzienne użytkowanie, aktualnie miałem cały czas lumie z WP ze względu na szybkość ale teraz do pracy potrzebuję androida za względu na aplikację, ma być szybki i dobrze działać ogólnie. Co do gier to pewnie jedyne co tam będzie to tylko hearthstone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tosshi2 napisał:

Wlasnie sie dowiedzialem ze procesor graficzny jest wykorzystywany tylko w grach. Tyle lat zylem w bledzie.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś, potem znowu, a potem szukaj błędu w swoim rozumowaniu... Czy ja gdzieś napisałem, że TYLKO w grach? Bo ja nic takiego nie widzę. Chcesz komentować? Komentuj, ale wyrzucaj jakieś sensowne argumenty, bo jak na razie tworzysz niepotrzebną gówno-burze, nie dodając ani nic od siebie, ani nie pomagając w niczym autorowi. Zwykły spam. Dla mnie snapdragon 616 jest porównywalny z X10. Wyniki versusa mają zbliżone, na filmikach na YT, działa wszystko podobnie. Więc gdzie jest mój błąd? Wyrażam własną opinię, popieram ją argumentami. Twoja kolej "kolego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś, potem znowu, a potem szukaj błędu w swoim rozumowaniu... Czy ja gdzieś napisałem, że TYLKO w grach? Bo ja nic takiego nie widzę. Chcesz komentować? Komentuj, ale wyrzucaj jakieś sensowne argumenty, bo jak na razie tworzysz niepotrzebną gówno-burze, nie dodając ani nic od siebie, ani nie pomagając w niczym autorowi. Zwykły spam. Dla mnie snapdragon 616 jest porównywalny z X10. Wyniki versusa mają zbliżone, na filmikach na YT, działa wszystko podobnie. Więc gdzie jest mój błąd? Wyrażam własną opinię, popieram ją argumentami. Twoja kolej "kolego".

Oczywiscie ze wyraze. Snap 616 ma problemy z przegrzewaniem sie. Andero 405 jest slabym procesorem graficznym nawet wzgledem powervr g6200 zastosowanym w podstawowej wersji x10. Wyniki versusa to jak antutu.

Problem z qualcommem polega na tym ze tylko przy snapie 820 zostala zmieniona architektura procesora przy serii 600 architektura 28nm pozostala. Qualcomm przy serii 600 w tamtym roku mial juz problemy z przegrzewaniem sie i juz sa pierwsze doniesienia ze 616 tez ma problemy.

Jak mi nie wierzysz to wejdz na strone qualcomma i porownaj snapa 616 i 615. Nie ma praktycznir roznicy, a przyklad mi4i pokazal jakie sa problemy z tym sociem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopuje internet w każdą stronę, nigdzie nie widzę opinii, aby 616 się grzał nadmiernie, baa, nawet 405 jest bardziej chwalony i wyżej oceniany od 6200... 

A nie znalazłem aż 2 komentarze od użytkowników Moto X, że tam się coś niby robi ciepłe... Wow, szał. 

Reasumując... te procesory dla mnie są podobne...

@Paciula chcesz grać w HS? Ja bym brał Redmi 3... Nie dość, że pograsz dłużej to różnicy i tak nie zauważysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy bralbym redmi 3. Mialem redmi note2 i bateria mnie zmusila do zmiany. Ale ja potrzebuje conajmniej 5h SoT, wiadomo ze nie wszyscy tak uzywają telefonu.

Do kolegi eksperta od prockow: skoro dopiero snap820 jest dobry, to dlaczego snap650 sie nie grzeje pomimo grzejnika a72?

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy bralbym redmi 3. Mialem redmi note2 i bateria mnie zmusila do zmiany. Ale ja potrzebuje conajmniej 5h SoT, wiadomo ze nie wszyscy tak uzywają telefonu.

Do kolegi eksperta od prockow: skoro dopiero snap820 jest dobry, to dlaczego snap650 sie nie grzeje pomimo grzejnika a72?

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Jezu... A ile telefonow z snapem 650 widziales?

Obstawiam ze tylko rn3pro. Tutaj masz watek na temat mozliwosci grzania sie rn3pro ze snapem 650

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=224129&highlight=Heat&mobile=2

To akurat jest nowy procesor. Snap 616 to ta sama jednostka co 615 qualcomm nic nie zmienil dal tylko nowa nazwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, ja również stoję przed podobnym dylematem jak autor wątku więc oprócz kłótni o kilka stopni na procesorze bardzo proszę o jakieś rzeczowe info dot. ww. modeli.
Np. jeszcze do niedawna mediateki nie obsługiwały glonasa. Teraz jak rozumiem się to zmieniło? Ogólnie bardziej skłaniam się do zakupu Redmi 3, ale jeśli równie dobry Note 2 jest w takiej samej cenie to jakie właściwości tych telefonów przeciągają kupującego na swoją stronę? Nie wiem, np. jakość zdjęć, wydajność w codziennym użytkowaniu?
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fake4r napisał:

Redmi 3 - bateria, mniejszy i lżejszy

Widzę, że kolega użytkuje ten model. Jak z siecią LTE? Była okazja do testu prędkości (jeśli tak to w jakiej sieci)?
Bateria - zdecydowanie duży +. Mniejszy - zależy kto czego szuka, ale w moim przypadku też +. Lżejszy - znów +.
Co z wydajnością? Mediatec vs snapdragon. Wg. tego co miałem okazję przeczytać różnice raczej niewielkie, może nawet niezauważalne. Przyszłościowo chyba jednak lepiej snap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie gra w gry i nie zależy mu na cyferkach to ten procek w zupełności wystarczy do normalnego funkcjonowania czyli trochę apek w tle itd. W sumie nawet nie sprawdzałem prędkości LTE bo połowę czasu spędzam na wifi a jak jestem w terenie to nie potrzebuję nie wiadomo jakich prędkości wystarczy że działa . Ale sprawdziłem i LTE w Virgin czyli na nadajniku Playa wyszło mi teraz 32Mbps

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, fake4r napisał:

wyszło mi teraz 32Mbps

 

18 godzin temu, cincin27 napisał:

Download około 25Mbps, upload około 15Mbps

Super, dzięki Panowie. Też jestem w Play'u i w szczególności interesowały mnie właśnie te wyniki. Wychodzi na to, że wszystko śmiga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...